Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177942 razy)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
@Mat tak dla ścisłości, ja tylko chciałem zauważyć, że niedostępność wcale nie jest taka straszna jak ją malują. Sam w ramach hobby kolekcjonuje sobie wyjścia VPNowe i _tylko_ chciałem zauważyć, że obecnie da się baaaaardzo dużo ;)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja wiem, ze jest coraz lepiej. Jednak chcialbym zauwazyc, ze takich oficjalnych rozwiazan, w 100% legalnych jak np Spotify, jeszcze u nas za malo.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Niedostępne w moim kraju to ukradnę?

Eee... czyli co, jak potrzebowałem na studiach jakiegoś materiału, i zamiast kombinowania czy publikacja w ogóle jest dostępna w sprzedaży (zwykle nie była w jakiejkolwiek legalnej formie papierowej, nawet na emejzonie :P ) i korzystałem z pdfa lub ksera (w sumie to samo, tylko nośnik inny) to to jest kradzież?

Albo chyba nawet trafniejsze porównanie - siedzę na kompie, słucham w tle muzyczki na jutubie - więc kradnę? :o :facepalm:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Cytuj
Niedostępne w moim kraju to ukradnę?

Eee... czyli co, jak potrzebowałem na studiach jakiegoś materiału, i zamiast kombinowania czy publikacja w ogóle jest dostępna w sprzedaży (zwykle nie była w jakiejkolwiek legalnej formie papierowej, nawet na emejzonie :P ) i korzystałem z pdfa lub ksera (w sumie to samo, tylko nośnik inny) to to jest kradzież?

Albo chyba nawet trafniejsze porównanie - siedzę na kompie, słucham w tle muzyczki na jutubie - więc kradnę? :o :facepalm:

Podobno do celów edukacyjnych można, a przynajmniej wiecznie to słyszę na uczelni :D

Offline siedmil

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Oświetlenie imprez
Powiem szczerze, że od kiedy jest YT, aby files i inne tego typu portale, piracenie przestało mieć jakikolwiek sens. Już od dawna na YT słucham muzyki i nigdzie indziej. Po co mam coś ściągać i się narażać, skoro wszytko jest dostępne...
Wiosna!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Właśnie o to pytam - na temat typowego zgrywania na torrentach można się spierać, ale czy obejrzenie czegoś na YT i stronach YT-podobnych to jest w jakikolwiek sposób "kradzież" własności autorskiej?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No z punktu widzenia wytworni nie ma znaczenia, czy ogladasz na YT (nie z oficjalnego konta oczywiscie), sciagasz z torrenta, czy kupisz uzywana plyte od kolegi. W kazdym przypadku nie maja z tego nawet zlamanego grosza. Maja za to zajebista promocje, bo jak lubie jakis film, czy muze, to kupie oryginal albo pojde do kina, na koncert itd.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer


To dziala na protokole torrent, wiec w 100% legalne na pewno nie jest. Co nie zmienia faktu, ze dobre to, szczegolnie do rzeczy niezbyt dostepnych w normalnym obiegu.

Protokół torrent jest całkowicie legalny, tylko, że został wykorzystany też do tych ogólnie znanych nielegalnych źródeł. A tak używa go wiele firm między innymi Amazon.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Poza tym, o ile dobrze pamiętam, to można ściągnąć legalnie, jeśli nie trzymasz dłużej niż 24 h na dysku.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
No jaki mit? Sciagac można wszystko, nie można udostępniać. Dopiero co jestem po kursie z własności ochrony intelektualnej ;P
mniut i piah

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
No jaki mit? Sciagac można wszystko, nie można udostępniać. Dopiero co jestem po kursie z własności ochrony intelektualnej ;P

No niestety ściągając z torrentu, jednocześnie udostępniasz :/

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Znajdzie się pewnie jakiś klient, w którym można wyłączyć upload. Ale ja tam nie wiem, nie ściągam ;)
mniut i piah

Offline KaczuszkaOla

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Totalnie wciągnęło mnie "Breaking Bad" i "House Of Cards" ;)
kaczka grająca na gitarze

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Totalnie wciągnęło mnie "Breaking Bad" i "House Of Cards" ;)
I nabijanie postow :D

Co do uploadu, to w programach wylaczenie skutkuje obcieciem download, czasem wrecz uniemozliwia dociagniecie do konca. Sa jednak sposoby na obciecie uploadu na firewallu.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A licznik stoi w miejscu :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
It won't even blink ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Pewnie czyjaś była ;).
Paczki z głów!

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Ja wam powiem, że drugi sezon Black Sails dużo lepiej mi wszedł niż pierwszy. Ktoś poleci podobne seriale o piratach i takiej tematyce ?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja zaczalem ogladac mini serial The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst. Na razie pierwszy odcinek poszedl ale klimat jest super. To taki w sumie bardziej dokument jest, niz faktyczny serial. Historia jest konkretnie zakrecona, panu Durstowi tak zle z oczu patrzy, ze szok. Calosc fajnie zmontowana, oglada sie z zapartym tchem. Sa zdjecia policyjne, stare nagrania, tasmy, nowe wywiady itd.


Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
( Obraz usunięty.)

Broadchurch

Bardzo polecam. Tylko uwaga: to serial jednego podejścia - raz podchodzisz i nie odchodzisz aż nie skończysz ;)

Po ogromnym sukcesie pierwszego sezony amerykańce już podobno podłapali temat i robią swój...

wciąga bardzo jak mówiłeś, polecam i rekomenduje - oba sezony trzymaja poziom

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713


Wciągam z polecanki Harvesta. Naprawdę fajny serial. Dobrzy aktorzy, fajne wątki kryminalne, ładnie upakowane znane postaci z lore Batmana. Pingwin FTW :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
( Obraz usunięty.)

Wciągam z polecanki Harvesta. Naprawdę fajny serial. Dobrzy aktorzy, fajne wątki kryminalne, ładnie upakowane znane postaci z lore Batmana. Pingwin FTW :D

Możesz od razu wciągnąć Daredevil'a, klimat podobny, nawet lekko bardziej mroczny i też zajebiście zagrany. Polecam :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
O dzięki! Ja chyba już nigdy nie nadrobię zaległości w Justified i SOA, ciągle coś nowego ktoś mi podrzuca :/
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.