Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 178074 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475

Nie wiem, czy sam link to było za mało aby przyciągnąć uwagę, czy nie łapiecie fazy na Galavanta? Jak na razie pierwsze odcinki są po prostu genialne :D A i krótka to ma być w planach seria ponoć...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Obczailim z Szanowną serial "Fargo". Kurde polecam.

Przedwczoraj skonczylem ogladac. Swietny.

A nieco wczesniej zakonczylem Homeland 4. Tez gicio.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

Nie wiem, czy sam link to było za mało aby przyciągnąć uwagę, czy nie łapiecie fazy na Galavanta? Jak na razie pierwsze odcinki są po prostu genialne :D A i krótka to ma być w planach seria ponoć...

Nie wytrzymałem pierwszych dwóch minut pilota. Nie dla mnie, choć lubię musicale i komedie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Pewnie jeszcze trzeba lubić to określone poczucie humoru ;)
W moje gusta się wpasowuje przeidealnie. I nawet nie musiałem się skupiać aby rozumieć teksty, tylko normalnie gładziutko mi wchodziły, co jest niespotykane (i nie chodzi tu o angielski, tylko w ogóle zwykle jak słucham muzyki to treść tekstów w ogóle do mnie nie dociera, słyszę brzmienie wokalu, ale nie słowa i muszę się wytężać, aby je wyłapać :P i dlatego musicale zwykle oglądam z subsami).
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja teraz koncze 7, ostatni sezon Parks and Recreation. 6 sezonow jest super, zreszta nawet zakonczenie jest poprawne, nie ma co sie przyczepic. Ladnie rozwiazuje caly serial. No ale postanowili zrobic 7 sezon. Oj, to juz tragedia jest. 6 sezonow polecam.



Do kolacji sobie ogladam angielski serial Luther

No moze byc, w miare nawet ciekawa postac glownego bohatera, niezla praca kamery. Fabula dosc prosta jest ale nie prostacka. Jest spoko, jak sie szuka jakiegos niezbyt wymagajacego kryminalnego serialu, takiego w ktorym jest troche akcji, intrygi, jakies zabojstwa itp ale nie ma potrzeby (albo checi) sie skupiac za mocno nad tym. Dobre to do obiadu albo zeby lecialo w tle. Dla mnie dodatkowa ciekawostka jest to, ze krecili to blisko mojej pracy, tak wiec przewazajaca wiekszosc lokacji z serialu dosc dobrze znam.


Wieczorami za to leci u mnie Homeland

Pierwszy sezon powoli koncze. Na prawde niezly serial, dobrze napisana historia, fajna gra aktorow (szczegolnie tej blondyny), sa cycki, czasem jakies jazzowe dzwieki tu i owdzie. Zdecydowanie polecam. Jak na razie jest mocne 8/10.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 776
Do kolacji sobie ogladam angielski serial Luther
( Obraz usunięty.)
No widzisz, a my ż żono wytrzymaliśmy tylko do trzeciego odcinka w nadziei, że będzie lepiej... Poddaliśmy się.

Za to jeśli szukacie czegoś na poziomie aktorskim True Detective, to zaczęliśmy właśnie drugie sezon (krótkie są) "The Fall"





Jak widać gra agent Mulder ;), a przeciwnikiem jest Pisionty Grey. Gorąco polecam(y).
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Z Lutherem, podobnie jak @wuj Bat poddalem sie, jeno kilka odcinkow dalej.

Co do serialu Homeland, zajebiste sa 3 sezony, ktore ladnie sie koncza. Mogli tam zostawic juz. Sezon czwarty jest taki wolny, nudny, bez polotu. Moze dlatego, ze akcja dzieje sie w Pakistanie a nie w cywilizowanym kraju? Czwarty sezon srednio polecam, 1-3 sa super.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki


Broadchurch

Bardzo polecam. Tylko uwaga: to serial jednego podejścia - raz podchodzisz i nie odchodzisz aż nie skończysz ;)

Po ogromnym sukcesie pierwszego sezony amerykańce już podobno podłapali temat i robią swój...
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2015, 15:10:33 wysłana przez Donnie »

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
A poza wrzucaniem zdjęć moglibyście podpisać co oglądacie? Bo jak fotka nie działa, to raczej z fusów tego nie wywróżymy ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 870
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ostatnio na bieżąco Vikings, Better call Saul, House of cards (trzeci sezon), Arrow, Flash i Supernatural  :facepalm:

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Better Call Soul jest spoko, jak na razie. 3 odcinki polecialy i jest OK. Daleko mu do Breaking Bad, no ale moze sie jeszcze bardziej rozkreci. Na razie jest 7/10.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Better Call Soul jest spoko, jak na razie. 3 odcinki polecialy i jest OK. Daleko mu do Breaking Bad, no ale moze sie jeszcze bardziej rozkreci. Na razie jest 7/10.

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Better Call Soul jest spoko, jak na razie. 3 odcinki polecialy i jest OK. Daleko mu do Breaking Bad, no ale moze sie jeszcze bardziej rozkreci. Na razie jest 7/10.

Spoiler

Zgadzam się, w 4-6 już powoli zaczyna robić się przyjemnie, pierwsze 3 mnie rozczarowały. A i zapomniałem dodać Marvel Agents of Shield i Gotham... Bosz, co ja robię ze swoim życiem?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A tak swoja droga to znacie program Popcorn-Time? Czysta zajebistosc, polecam!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
czyste piractwo, a na forum chyba nie propagujemy piractwa, c'nie?
B ( o ) ( o ) B S

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
czyste piractwo, a na forum chyba nie propagujemy piractwa, c'nie?

Gdzie tutaj widzisz piractwo?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
czyste piractwo, a na forum chyba nie propagujemy piractwa, c'nie?
I tak i nie. Jednak zauwaz, ze niektore rzeczy sa w zasadzie niedostepne legalna, sensowna droga. Nie ma w PL takich mozliwosci, aby ogladac czesc z tych rzeczy legalnie. Do tego czesc seriali mozna piracic za pozwoleniem tworcow (GoT na przyklad), szczegolnie jak nie ma mozliwosci legalnego zdobycia dostepu do danego filmu, czy serialu. Gwarantuje, ze gdyby bylo wiecej serwisow typu Netflix, czy Amazon Prime Video, to duzo wiecej ludzi placiloby z checia za dostep (jak na przyklad za Spotify).

Posty połączone: 17 Mar, 2015, 17:26:41
czyste piractwo, a na forum chyba nie propagujemy piractwa, c'nie?

Gdzie tutaj widzisz piractwo?
To dziala na protokole torrent, wiec w 100% legalne na pewno nie jest. Co nie zmienia faktu, ze dobre to, szczegolnie do rzeczy niezbyt dostepnych w normalnym obiegu.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2015, 17:26:41 wysłana przez Mat »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jest jeszcze streaming online. Z którego bym pewnie korzystał w przypadku braku konta na netflixie. Więc argument o piractwie raczej zyskałby grupę inwalidzką. ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
 :o serio to są argumenty? Niedostępne w moim kraju to ukradnę?

czyste piractwo, a na forum chyba nie propagujemy piractwa, c'nie?

Gdzie tutaj widzisz piractwo?

tak jak zostało napisane - to działa w oparciu o torrenty.

I tak i nie. Jednak zauwaz, ze niektore rzeczy sa w zasadzie niedostepne legalna, sensowna droga. Nie ma w PL takich mozliwosci, aby ogladac czesc z tych rzeczy legalnie. Do tego czesc seriali mozna piracic za pozwoleniem tworcow (GoT na przyklad), szczegolnie jak nie ma mozliwosci legalnego zdobycia dostepu do danego filmu, czy serialu. Gwarantuje, ze gdyby bylo wiecej serwisow typu Netflix, czy Amazon Prime Video, to duzo wiecej ludzi placiloby z checia za dostep (jak na przyklad za Spotify).

Jeśli rozpowszechnianie GoT jest za aprobatą stacji, która ma prawa do ekranizacji, to nie ma tu mowy o piractwie, więc nie można piracić, bo każda kopia jest kopią legalną.
I nie uważam żeby kradzież była dobrym wyjaśnieniem dla niedostępności czegoś, co nie jest niezbędne do życia.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2015, 18:06:42 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Spoko ale jedna uwaga, spiracenie odcinka serialu to nie jest kradziez. Kradziez, to jak ze sklepu ukradniesz batona. Jak obejrzysz serial, ktory nie jest dostepny legalnie w Polsce, to nikomu nic nie kradniesz. Nikomu nic nie ubywa, nikt nic nie traci, nawet grosza. Jedynie co, to nie zyskuje ale i tak nie zarobi, bo nie obejrzysz przeciez tego legalnie.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Nikomu nic nie ubywa, nikt nic nie traci, nawet grosza. Jedynie co, to nie zyskuje ale i tak nie zarobi, bo nie obejrzysz przeciez tego legalnie.
Techniczne rzecz biorąc świat jest na tyle "płaski", że możesz zamówić DVD na Amazonie i Ci to przyślą do PL. Możesz też zapłacić za Private VPN i Netflix i oglądać niczym byś był w USA :)
Więc ten brak dostępności jest iluzoryczny :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ze swojej strony szczerze polecam netflix.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No na szczescie sie powoli to zmienia. Ja w UK mieszkam, wiec nie mam tyle problemow (ach ten Amazon, zyc bez niego sie nie da), staram sie miec wszystkie legalne programy itd, jednak swiat nie jest idealnie czarny, lub bialy. Nie uwierze, ze zaden z Was nie sciagnal se filmu, giery czy serialu. Ba, pewnie z polowa rzeczy na YouTube jest nielegalna itd.

Cudowanie z VPN zeby zdobyc dostep do Netflix, to nie oznacza, ze Netflix jest dostepny w Polsce. Co na to mowi licencja? Czy zezwala na ogladanie w PL, czy nie? Bo to, ze placisz za dostep moze nie miec kompletnie znaczenia.