Autor Wątek: Konserwacja elementów chromowanych i niklowanych w gitarze.  (Przeczytany 4248 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Wcześniej ten temat niewiele mnie interesował, bo dopiero od niedawna mam zapuszkowane pikapy.W obu moich gitarach na brzegach pikapów(głównie, na mostku w mniejszym stopniu również) widoczne są spore zmatowienia, oraz na powierzchni inne zabrudzenia, ale moje standardowe metody nie są skuteczne w tym wypadku(sucha szmatka, spróbowałem też preparatu do korpusu i do strun, ale nie działa). Macie jakiś skuteczny i wypróbowany sposób aby zmatowienia na pikapach/mostku w miejscach gdzie dotyka ich ręka odzyskały dawny blask? Może środek do czyszczenia srebra, lub chromu(samochodowy)? A co z niklem?

Ja wiem że to naturalne i że vintage i w ogóle, ale wolał bym żeby wszystko zachowało dziewiczy blask najdłużej jak się da.

O ile się nie mylę w Gibie mam chrom, a w PRSie nikiel(ale tego pewien nie jestem, bo to są obecne dane ze stron producentów, a jak było w latach z których są instrumenty nie mam zielonego pojęcia)
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2010, 01:31:30 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Poszukalbym zielonej pasty jubilerskiej. Jak przyjade w piatek do domu moge Ci podeslac konkretna firme. Wyglada to jak zielona plastelina. Czyscilem tym chromowane ramki, galki od potow i wiele innych rzeczy. Efekt? Swieci sie jak psu jajca ;) Ladnie potrafia zejsc rozne naloty i przebarwienia

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Jak możesz, to za konkretną markę i nazwę produktu będę wdzięczny. No i jak byś mógł doczytać czy nie ostrzegają o jakichś podejrzanych interakcjach np. z niklem :)


ktoś jeszcze coś ma do zaproponowania? Tylu speców przeca tu mamy ;)
No pain No gain !

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Pasta polerska oczywiście. Mam coś na chacie do konserwacji metalu, emłeja chyba, więc pewnie działa.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
47 Odpowiedzi
44826 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2009, 13:41:37
wysłana przez Kubanczyk
10 Odpowiedzi
9838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2008, 10:14:49
wysłana przez Pan Sinner
12 Odpowiedzi
5380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2009, 16:33:12
wysłana przez MrJ
6 Odpowiedzi
2951 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2014, 10:03:25
wysłana przez Guitar Spot
9 Odpowiedzi
3121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2018, 13:20:04
wysłana przez vysnafca75