Autor Wątek: Czyszczenie i konserwacja gitar  (Przeczytany 44878 razy)

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z wiosłami z wykończeniem woskowym? Pisałem juz na g.pl o tym wosku Warwicka, który szczerze mówiąc sprawdza się nie najlepiej i szukam jakiś alternatyw. Tzn wszystko spoko, ale dość ciężko się toto rozprowadza, a poza tym długo i dokładnie trzeba polerować bo inaczej jakoś tak "matowi" ;)
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Dlatego nie klade wosku na music mana... Nie wiem, moze to obczyscic i przejsc na olejowe? Albo na cieplo.. ale teraz juz szyje, bo szczerze mowiac nie mam pojecia. W rozmowie z Goralskim cos wspominal o wosku na cieplo, ale ulecialo mi z glowy

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ty to chyba więcej bawisz się gitarą niż grasz ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ty to chyba więcej bawisz się gitarą niż grasz ;)

masz cos konstruktywnego do dodania w temacie? Mam sie wstydzic, ze dbam o swoje gitary? Jestem raczej dumny z tego ze wychodza odemnie w stanie nie gorszym, niz przyszly, a bede jeszcze bardziej kiedy beda wychodzily w jeszcze lepszym

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dobra, widzę że napięty jesteś, co do tematu, to ode mnie też wiosła wychodzą w lepszym stanie niż przychodzą, a szkoda :)

Offline perfect_stranger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
hmm... przejrzałem wątek... nie znalazłem odp. na następujące pytanie:

czy Ernie Ball Wonder Wipes do podstrunnicy nadają się do czyszczenia lakierowanego gryfu klonowego (to chyba klonowy) który podstrunnicy nie posiada, a progi są wbite bezpośrednio w lakierowany gryf?

Sinner wspominasz jednym słowem o nich w swoim poście, ale niestety niczego więcej nie znalazłem... chyba że ślepy jestem  ??? 8)
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2008, 13:49:04 wysłana przez perfect_stranger »

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
o widze ze odswiezono watek :) ja wlasnie obdzieram swoje wioslo z lakieru , na poczatkua mialo byc srodkiem chemicznym , ale chuja to dzialalo , wiec wzialem szlifierke i dawaj :) ogolnie po dzis zostalo mi jakies 2 cm2 lakieru do zdarcia , jutro zapodam jakies foteczki jak to wyglada , jak dla mnie deseczka jest sliczna :)
myspace.com/drownmyday

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
hmm... przejrzałem wątek... nie znalazłem odp. na następujące pytanie:

czy Ernie Ball Wonder Wipes do podstrunnicy nadają się do czyszczenia lakierowanego gryfu klonowego (to chyba klonowy) który podstrunnicy nie posiada, a progi są wbite bezpośrednio w lakierowany gryf?

Sinner wspominasz jednym słowem o nich w swoim poście, ale niestety niczego więcej nie znalazłem... chyba że ślepy jestem  ??? 8)

Ten specyfik to nic wiecej jak olejek cytrynowy. Odpowiedz masz w tym topicu

Offline perfect_stranger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
ok, wiem już, że nie mogę tego używać, bo zostawia ślady itd...

zatem - jakiego preparatu MOGĘ użyć do wyczyszczenia lakierowanego gryfu?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
ok, wiem już, że nie mogę tego używać, bo zostawia ślady itd...

zatem - jakiego preparatu MOGĘ użyć do wyczyszczenia lakierowanego gryfu?

srodkow do pielengnacji korpusu. Na przyklad zoltego dunlopa

Offline perfect_stranger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
właśnie na forum Ernie Balla odpowiedzieli mi tak:

"przecież nie czyścisz warstwy pod lakierem, czyli plamy nie zrobią się na gryfie, bo jest chroniony lakierem" :/

więc już nie wiem...

a coś takiego???

http://www.allegro.pl/item384853918_dunlop_6524_plyn_do_czyszczenia_podstrunnicy.html

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
właśnie na forum Ernie Balla odpowiedzieli mi tak:

"przecież nie czyścisz warstwy pod lakierem, czyli plamy nie zrobią się na gryfie, bo jest chroniony lakierem" :/

więc już nie wiem...

a coś takiego???

http://www.allegro.pl/item384853918_dunlop_6524_plyn_do_czyszczenia_podstrunnicy.html

Pomysl chwilke przyjacielu... czym czyscisz LAKIEROWANY korpus... Tu naprawde nie ma wiekszej roznicy, naprawde

Offline perfect_stranger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
chodzi mi o to, że na forum Ernie Balla twierdzą co niektórzy, że mogę używać preparatów nasączonych olejkiem cytrynowym jeśli mam polakierowany gryf, bo lakier nie dopuści olejku do klonu i w ten sposób nie zostaną żadne plamy...

ALE

wolę nie ryzykować i idę za Twoją radą Sinner, tylko pytałem o tego Dunlopa 01 Fretboard Cleaner & Prep (ten co w linku moim) bo kiedyś go kupiłem i stoi mi nieużywana butelka... Pytam o niego, bo jeśli on by się nadał, to nie musiałbym iść i wydawać 20zł na następną butelkę Dunlopa  tego którego Ty doradziłeś :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Men, chodzi o to ze... Hmmm... inaczej... sprobuj umyc lustro olejem, a potem preparatem do szyb... Bardziej obrazowo nie umiem ;)

Edit; Forum EB ma duza wiedze co najwyzej na temat lizania dupy Sterlingowi
« Ostatnia zmiana: 13 Lip, 2008, 13:15:54 wysłana przez Sinner »

Offline perfect_stranger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
stary ;) wiem o co Ci chodzi, tamta sprawa jest już jasna i zamknięta

teraz chodzi tylko o prep. Dunlop 01, który nie jest na bazie olejku cytrynowego, i jest bardzo rzadki, w spray'u... jednoznaczna odp. - nadaje się do czyszczenia lakierowanego gryfu, czy też nie? jeśli nie to idę po tamtego Dunlopa o którym mówiłeś

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
IMO tak, ale kasa w bloto,

pozdrawiam

Offline perfect_stranger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
wlasnie rzecz w tym, ze mam juz ten preparat w domu (ten Dunlop 01), bo go dawno temu kupilem... ale na nim napisane jest "nie uzywac do klonu" i go nie uzywalem... damn, sam juz nie wiem co lepsze... wydac 20zl na tego Dunlopa 65, czy uzyc tego 01 :/

sorry, że jestem upierdliwy :D
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2008, 11:40:17 wysłana przez perfect_stranger »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jesli klon jest pokryty lakierem tak jak mowisz, to nie robi to roznicy

Offline perfect_stranger

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
czyli nie ma siły, żeby zetrzeć lakier tym preparatem? bo jeśli tak, to wolę wydać na inny 2 dychy, niż dużo więcej na nowe lakierowanie 8)

dzięki za pomoc!

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Witam koledzy, mam następujący problem. Otóż poprzedni właściciel gitary dojechał ją trochę a ja kupując nie wiedziałem nic o tym, więc teraz muszę się z tym sam uporać. Na zdjęciu widać to średnio dokładnie, ale coś tam jest, chodzi o to, że w tym jednym miejscu gryf jest ubrudzony, widać takie szare przybrudzenie, które nie schodzi po prostu szmatką tylko to jest zaschnięte i lekko wżarte w drewno, tak mi się wydaje. I moje pytanie jest następujące, czy to się da zmyć bez szkody dla gryfu i jeśli tak to jak? z góry dzięki za pomoc


Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Rozumiem, że drewno jest nie wykończone? Jeśli tak, to jest to efekt działania słynnego pronto, który jest polecany przez forumowych debili i innych niedorozwojów osiedlowych. Moja rada, to wata stalowa 000 (kupisz w obi i innych marketach budowlanych) + "zmywacz do wosku super mocny" starwaxa, na początku rób mieszankę pół na pół z wodą, lub terpentyną i przesuszaj papierowymi ręcznikami, potem impregnacja. Co do waty stalowej 000, to ona ma większe właściwości ścierne niż 0000, więc uwaga na lakier!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jak mam być szczery to nic na tym zdjęciu nie widzę ;).

btw, szukałem tego wątku ostatnio, chciałem się o coś zapytać:
Mam palisandrową podstrunnicę. Używam do niej olejku cytrynowego dunlopa. Problem wygląda tak, że olejek sprawia że struny są nieprzyjemne w dotyku. I tu moje pytanie- Czy jest jakiś środek który może być używany do konserwowania podstrunnicy bez zdejmowania strun? Używam fast freta ale z tego co wiem on nie robi nic podstrunnicy tylko strunom.. Pytam bo ostatnio w ramach oszczędności na jednych strunach gram od grudnia i nie chce mi się ich zdejmować specjalnie.. A może wystarczy smarować podstrunnicę tylko przy zmianie strun?

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
No nie jest wykończone, dzięki za odpowiedź, postaram się takie coś zastosować. Nie wydaje mi się, że to jest od pronto bo generalnie całość jest całkiem ładna tylko ten fragment jest usyfiony, jakby ktoś miał bardzo brudną rękę i grał a potem to zostawił nie wycierając. Czyli jak rozumiem ja będę miał to zetrzeć tą watą?? Bo nie do końca ogarniam, nigdy tego nie robiłem, czy ścierając nie zetrę też po prostu drewna z gryfu? Trochę się boję, żeby czegoś nie spieprzyć. A jak już usunę to zabrudzenie i powiedzmy że będę chciał sobie zakonserwować ładnie gryf to postępować zgodnie ze wskazówkami w temacie? I czy to trzeba robić cały czas, czy po całym "procesie" wystarczy po graniu przetrzeć gryf i nic się z nim nie stanie?

Ja nie wiem! jesli to gołe drewno, to spoko, jesli jest lakierowane, to olej to o czym pisalem. Ja nie mam zamiaru ponosic odpowiedzialnosci, jesli cos spierdolisz, wiec jak tego nigdy nie robiles, to idz do technicznego.

@ terrormuzik - olejek do strun dunlopa ma wlasciwosci odzywcze dla podstrunnicy, taka niebieska buteleczka

Co to za śmiech, że Sinner zedytował mojego posta i teraz w odpowiedzi też muszę edytować tego samego:)

//Bez przesady nie będę z taką pierdołą szedł do nikogo, kiedyś musi być ten pierwszy raz:) Lakierowane nie jest przynajmniej tak mi się wydaje, gitara to Ibanez RG3120. Nikt nikogo odpowiedzialnością nie będzie obarczał, o radę tylko pytałem bo wiem, że tu kilka cennych padło w tym temacie.//
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2009, 19:06:52 wysłana przez Kubanczyk »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
5395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2009, 16:33:12
wysłana przez MrJ
3 Odpowiedzi
4254 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2010, 22:11:52
wysłana przez wrobelsparrow
14 Odpowiedzi
7180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2011, 08:05:42
wysłana przez zz_top
3 Odpowiedzi
4124 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2017, 15:22:43
wysłana przez rafalek
9 Odpowiedzi
3133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2018, 13:20:04
wysłana przez vysnafca75