Autor Wątek: Bash sidewinder MKV - przeciek prawie kontrolowany  (Przeczytany 145763 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Szczerze, na wuj Wam to? Naprawdę nie wystarczy 10 min, plus wyłączanie tej opcji? Jak zostawiacie wzmaka na stendbaju na dłużej, to naprawdę nie możecie poczekać tej minuty na rozgrzanie lamp potem? ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No... o to chodzi ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Ja jak nagrywam to czesto zostawiam piec wlaczony na Standby na dluzej. Czasem trzea isc cos wszamac w trakcie nagrywek, albo zrobic jakis wstepny mix, albo inne cuda - to tez standby siedzi :)

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Ale przecie to bez sensu... włączycie pstryczek na 30min i potem zapomnicie...
Ja bym raczej poszedł w stronę zrobienia mechanizmu, który by po 15 lub 20 min wyłączał samoczynnie wazmacniacz.
Ale żeś utrafil ;) Ogólnie zasilacz jest sterowany procesorem. To o czym piszesz jest jedną z jego funkcji. Zresztą w ficzerach mk5 opisanych 100 lat temu u mnie na stronie, jest cos co sie zowie NSS. Prototyp tego układu już dawno działa. Z racji tego, że finalizuje projekt, zabrałem się za wpisywanie najbardziej optymalnych czasów zadziałania. Układ ma dodatkowo czujnik wykrywający brak obciążenia końcówki. Jeśli uderzysz w struny a obciążenia nie będzie, wzmacniacz przejdzie w tryb standby na 10 sekund po czym znowu się włączy. Jeśli nadal nie będzie obciążenia zrobi to ponownie i tak do usranej... . Wzmacniacz ma dwa tryby usypiania. Pierwszy po 20 lub 90 minutach. Odłącza wtedy standby i jeśli od tego momentu wzmak nie dostanie sygnału wejściowego z gitary przez kolejne 10minut, wyłączy się samoczynnie w całości. Wystarczy jednak jeden ruch strunami w gicie i od razu się uruchomi, a po 30 sek wyłączy standby. Cały ten system usypiania można usunąć przełącznikiem z tylu. Jest też możliwość odłączenia wszystkich zabezpieczeń i przejścia w tryb passive.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2011, 18:40:05 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
też w domu zdarza mi się na standby zostawiać na jakieś 10-15min jak idę po kawę czy coś. Tak to zawsze wyłączam jak nie gram.

standby w podzie  8)


Ale pocisk  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2011, 19:23:09 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716

Offline Shogun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 136
Ale przecie to bez sensu... włączycie pstryczek na 30min i potem zapomnicie...
Ja bym raczej poszedł w stronę zrobienia mechanizmu, który by po 15 lub 20 min wyłączał samoczynnie wazmacniacz.
Ale żeś utrafil ;) Ogólnie zasilacz jest sterowany procesorem. To o czym piszesz jest jedną z jego funkcji. Zresztą w ficzerach mk5 opisanych 100 lat temu u mnie na stronie, jest cos co sie zowie NSS. Prototyp tego układu już dawno działa. Z racji tego, że finalizuje projekt, zabrałem się za wpisywanie najbardziej optymalnych czasów zadziałania. Układ ma dodatkowo czujnik wykrywający brak obciążenia końcówki. Jeśli uderzysz w struny a obciążenia nie będzie, wzmacniacz przejdzie w tryb standby na 10 sekund po czym znowu się włączy. Jeśli nadal nie będzie obciążenia zrobi to ponownie i tak do usranej... . Wzmacniacz ma dwa tryby usypiania. Pierwszy po 20 lub 90 minutach. Odłącza wtedy standby i jeśli od tego momentu wzmak nie dostanie sygnału wejściowego z gitary przez kolejne 10minut, wyłączy się samoczynnie w całości. Wystarczy jednak jeden ruch strunami w gicie i od razu się uruchomi, a po 30 sek wyłączy standby. Cały ten system usypiania można usunąć przełącznikiem z tylu. Jest też możliwość odłączenia wszystkich zabezpieczeń i przejścia w tryb passive.

Coś jak wygaszacz ekranu :D

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Drozdu zmartwię Cię, nie ma PODa :D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ale przecie to bez sensu... włączycie pstryczek na 30min i potem zapomnicie...
Ja bym raczej poszedł w stronę zrobienia mechanizmu, który by po 15 lub 20 min wyłączał samoczynnie wazmacniacz.
Ale żeś utrafil ;) Ogólnie zasilacz jest sterowany procesorem. To o czym piszesz jest jedną z jego funkcji. Zresztą w ficzerach mk5 opisanych 100 lat temu u mnie na stronie, jest cos co sie zowie NSS. Prototyp tego układu już dawno działa. Z racji tego, że finalizuje projekt, zabrałem się za wpisywanie najbardziej optymalnych czasów zadziałania. Układ ma dodatkowo czujnik wykrywający brak obciążenia końcówki. Jeśli uderzysz w struny a obciążenia nie będzie, wzmacniacz przejdzie w tryb standby na 10 sekund po czym znowu się włączy. Jeśli nadal nie będzie obciążenia zrobi to ponownie i tak do usranej... . Wzmacniacz ma dwa tryby usypiania. Pierwszy po 20 lub 90 minutach. Odłącza wtedy standby i jeśli od tego momentu wzmak nie dostanie sygnału wejściowego z gitary przez kolejne 10minut, wyłączy się samoczynnie w całości. Wystarczy jednak jeden ruch strunami w gicie i od razu się uruchomi, a po 30 sek wyłączy standby. Cały ten system usypiania można usunąć przełącznikiem z tylu. Jest też możliwość odłączenia wszystkich zabezpieczeń i przejścia w tryb passive.

To mi normalnie zaimponowało. Aczkolwiek po przyjaraniu wzmaka mam nawyk sprawdzania parę razy czy obciążenie jest.

Coś czuję, że jak MK5 wyjdzie, a będę miał za dużo kasy to gonie Marshalla ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
To jest tylko część ficzerów MK5tki.
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Z tego co czytam, to MK5 niedługo będzie miał więcej bajerów niż Fractal ;) I dobrze, przynajmniej zapowiada się to na wzmacniacz, który spełni w 99.99% moje oczekiwania i wymagania odnośnie sprzętu :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Ale czy to nie niesie ze sobą większej możliwości, że coś się spier... popsuje np. podczas koncertu?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To nie Vetta, bez przesady ;P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Ja tam nie wiem... tylko po prostu nie lubię gdy zamiast mnie, myśli mój wzmacniacz, gitara, efekt itp. :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ty powinieneś się skupiać na grze a nie na zbędnych pierdołach. Ten wzmacniacz to potwierdza.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Wszystko jest zrobione tak, żeby można było powrócić do tak zwanego zwykłego wzmacniacza.
Ja sam nie ufam w pełni procesorom i tym podobnym "wynalazkom" w urządzeniach tego typu.
Kiedy myślę sobie, że np całe zasilanie wzmacniacza jest uruchamiane przez malusi tyciulki tranzystorek oczami wyobraźni widzę jak coś się z nim dzieje i wzmak przestaje grać...
Uzbrojony w taką zapobiegliwość zawsze zostawiam furtkę dla strachliwych. Jest to dobre o tyle, że gdy gramy zwykłą próbę albo ćwiczymy sobie w domu ew awarie nie zaszkodzą nam w zasadzie.
Natomiast jeśli grałbym jakiś wielki, ważny koncert lub nagrywał w studio powyłączałbym wszystkie bajery (dla świętego spokoju).

Nie mówię, że elektronika procesorowa w MK5 będzie się sypać ;) spokojna głowa! Ale zawsze dobrze mieć jakąś alternatywę.

BTW: jak dobrze pójdzie (jeśli wzmak przejdzie poprawnie certyfikacje) zobaczycie na nim takie oto logo  :devil:


EDIT: Oczywiście gdzieś z tyłu ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2011, 22:05:20 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Baszu mam pomysł, może by tak zamontować w mkV autotune żeby solówki lepiej wychodziły? ;)

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Ty powinieneś się skupiać na grze a nie na zbędnych pierdołach. Ten wzmacniacz to potwierdza.

No właśnie jestem spokojniejszy, gdy jest mniej rzeczy do zepsucia. Dokładnie tak jak napisał Bash.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
A bramka szumów będzie?

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A GPS? Nie zapominaj Bashu, teraz wszystko musi mieć GPS. I czujnik ruchu, jak pady w PS3.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
o kurde. az mi sie nasuwa pytanie: a czy wejdzie rackowy poweramp majacy wszystkie ficzery MK5 spoza preampu? :D
bo to chyba bylby najlepszy pod wzgledem mozliwosci poweramp na rynku :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Bash

  • Bash'ujący w zbożu
  • Gaduła
  • Wiadomości: 404
  • السلام عليكم
    • Oficialna strona BASH MANUFACTURING
Bardzo mi przykro ale będziecie musieli zadowolić się gitarą podłączoną przez WIFI. Wszak wszystko teraz ma WIFI...

EDIT: Kiedyś miałem plan zrobienia bardzo rozbudowanej końcówki ze sterownymi poprzez midi trybami.
British american dwa kanały na dwóch różnych lampach jeden EL34 drugi 6L6 ale pomysł tymczasowo jest zawieszony.

Wracając jeszcze na sek do MK5, przewidziana jest też wersja na KT88 więc jeśli ktoś lubi to specyficzne miękkie brzmienie
będzie zadowolony. Ale na razie wystarczy tych nowości bo mi nic na premierę nie zostanie... .

EDIT2:

A bramka szumów będzie?

Ćśśiiiiiiiii
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2011, 22:37:49 wysłana przez Bash »
Zapraszam na myspace mojego zespołu:
www.myspace.com/fullflavourofficial

Bash Manufacturing Since 2008

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Uf to dobrze, że bedzie miał Wifi, na koncercie zawsze bedzie można wejsc na forum:)

Ale powiem szczerze, że chciałbym już zobaczyć i usłyszeć tego "potwora":)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
A ja bym chciał mieć na niego kasę kiedy premiera już nastąpi.

Więc nie spiesz się Bashu za bardzo :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Bardzo mi przykro ale będziecie musieli zadowolić się gitarą podłączoną przez WIFI. Wszak wszystko teraz ma WIFI...

EDIT: Kiedyś miałem plan zrobienia bardzo rozbudowanej końcówki ze sterownymi poprzez midi trybami.
British american dwa kanały na dwóch różnych lampach jeden EL34 drugi 6L6 ale pomysł tymczasowo jest zawieszony.

Wracając jeszcze na sek do MK5, przewidziana jest też wersja na KT88 więc jeśli ktoś lubi to specyficzne miękkie brzmienie
będzie zadowolony. Ale na razie wystarczy tych nowości bo mi nic na premierę nie zostanie... .

EDIT2:

A bramka szumów będzie?

Ćśśiiiiiiiii

A ja mam pytanie trche z innej baczki: ile trzeba czekać na odpowiedź na maila? Bo szczerze mówiąc to ta forma kontaktu strasznie kuleje i jako posiadacz kolejnego produktu ze stajni Bash czuje się olany...
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
20828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2008, 14:12:33
wysłana przez m4ody
34 Odpowiedzi
15732 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2010, 14:49:52
wysłana przez the faulter
10 Odpowiedzi
7589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 15:00:16
wysłana przez the faulter
49 Odpowiedzi
15426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2010, 13:30:32
wysłana przez Didejek
40 Odpowiedzi
15764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 03:04:30
wysłana przez Bash