Autor Wątek: MG Raven II vs BASH sidewinder triple  (Przeczytany 20051 razy)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
MG Raven II vs BASH sidewinder triple
« 09 Sie, 2008, 22:00:54 »
na początku witam wszystkich bo jestem tu nowy :) :)

jak w temacie
mam zamiar kupic jeden z tych z tym ze ravena jeszcze nie ogralem i nie zabardzo mam okazje
na dzien dzisiejszy posiadam MG Vintage 50 head ale poprostu mi nie zabardzo odpowiada
co do kolumny to mam 2x12 na głośnikach celestion century vintage
w zamiarze jest jeszcze druga 2x12 prawdopodobnie na greenach albo manofwar ale to poźniejsza przyszłość

D_Rivv

  • Gość
Ravena na oczy nie widziałem, to się nie wypowiem.

Sajda MKIV+ z 5150 na identycznych paczka była okazja porównać, Sajd zdecydowanie lepiej sobie radził, wygar w moim odczucie fajniejszy miał i tak nie syfił jak 5150.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2008, 15:48:51 wysłana przez D_Rivv »

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
ile osob tyle opini, osobiscie w porownaniu 5150/Sidewinder wybrałbym 5150.

a teraz mnie kurwa zabijta :D

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
pif paf... o kurwa ja tez bym wybral 5150 sory ze cie zabiłem, poniosło mnie ale juz czuje sie lepiej :P

ed: ale wybiore chyba 6505+...a teraz mnie kurwa zabijta  ;D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
pif paf 2 :D ja też wybieram 5150...mało tego, ja już tak wybrałem :D

i gratólóje fszystkim kturzy wybrali tak jak ja bo som mondży. Koffam Was MisIe :*
B ( o ) ( o ) B S

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
ja tez przychylam sie do opinnii wiekszosci , 5150 to jedyny wlasciwy piec :)

na bashu nie gralem , mialem za to MG fendmess , teraz stoi w domu meska dr wiec mam porownanie. czerwony fendmessa gra BARDZO podobnie do czerwnego DR , osobisci chyba nawet bardziej podobal mi sie MG :). Czysty jest o wiele lepszy niz mesie.

z tym ze jezeli bash jest taki jakie sa opinie o nim to wg moich obliczen jest okolo 73 razy lepszy niz MG

:P
myspace.com/drownmyday

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Ja gralem na zacharze i Side. Graly identycznie, doslownie zero różnicy. Z tym ze taki przełączniczek w side MOD byl w pozycji off. (czy moze jest to zmiana trybu vintage/modern)? Bo zachar mial tylko 1 brzmienie. Zaraz mnie pewnie pojadą, ale G-zs przy tym byl i potwierdzi.

Mozna tu dalej pisac ze side ma zajebisty clean .... itp. ale to juz mniejsza o to, nie stawiam tych wzmacniaczy na jednej polce, bo w wykonaniu roznica byla ogromna, nie liczac znacznie wiekszych mozliwosci side no ale.... (poczatek posta)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ja mysle, ze warto by bylo jeszcze sprawdzic, jak rzeczywiscie te polskie ampy sprawuja sie w studiu i w mixie w kapeli, bo to moze byc roznie. Ja wiem, testor nagrywal na Bashu i bylo zajebiscie... Ale moze ktos jeszcze, bo jeden przyklad to moze byc akurat ten potwierdzajacy regule chujowosci :P Ja tez wybieram 5150, o ! Zjedzcie mnie i sie kurwa zatrujcie. 
wearehelp.bandcamp. com

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jak beda sie wystawiac na MusicMedia w krakowie, to cos nagram. Napewno bedzie video sajda (Szymek jeszcze o tym nie wie) bo ruszam na targi z Wawy i wpadne do niego, od 6miesiecy zaprasza mnie na wodke

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Ja nagrywałem na sajdzie, ja, ja! tu jestem!
http://animus.i365.pl/mp3/animus-machina.mp3 kanał pomarańczowy Basha MK4 bez plusa(na obu kanałach).

D_Rivv

  • Gość
Ja gralem na zacharze i Side. Graly identycznie, doslownie zero różnicy. Z tym ze taki przełączniczek w side MOD byl w pozycji off. (czy moze jest to zmiana trybu vintage/modern)? Bo zachar mial tylko 1 brzmienie. Zaraz mnie pewnie pojadą, ale G-zs przy tym byl i potwierdzi.

Mozna tu dalej pisac ze side ma zajebisty clean .... itp. ale to juz mniejsza o to, nie stawiam tych wzmacniaczy na jednej polce, bo w wykonaniu roznica byla ogromna, nie liczac znacznie wiekszych mozliwosci side no ale.... (poczatek posta)
Z całym szacunkiem, ale tu już jest ewidentnie jakieś pierdolenie jest... Znam nieco jedno i z drugim też styczność miałem i po prostu nie bardzo mi się chce w to wierzyć w to co piszesz. Nie bardzo mi się to wszystko widzi, co przeczytałem. No to możecie mi piff paff i tak dalej...
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2008, 21:15:30 wysłana przez D_Rivv »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Clean tez bash ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Clean akurat carvin nomad, ale puszczony przez moją paczkę(noisybox 212pro na v12)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ja gralem na zacharze i Side. Graly identycznie, doslownie zero różnicy. Z tym ze taki przełączniczek w side MOD byl w pozycji off. (czy moze jest to zmiana trybu vintage/modern)? Bo zachar mial tylko 1 brzmienie. Zaraz mnie pewnie pojadą, ale G-zs przy tym byl i potwierdzi.

Mozna tu dalej pisac ze side ma zajebisty clean .... itp. ale to juz mniejsza o to, nie stawiam tych wzmacniaczy na jednej polce, bo w wykonaniu roznica byla ogromna, nie liczac znacznie wiekszych mozliwosci side no ale.... (poczatek posta)
Z całym szacunkiem, ale tu już jest ewidentnie jakieś pierdolenie jest... Znam nieco jedno i z drugim też styczność miałem i po prostu nie bardzo mi się chce w to wierzyć w to co piszesz. Nie bardzo mi się to wszystko widzi, co przeczytałem. No to możecie mi piff paff i tak dalej...

ja dodam tylko, że rzeczywiście potwierdzam słowa Metala. Z tym ze dalej utrzymuje że mi sie XXX nie podoba ;). Jak tak mysle sobie o tym dawnym teście, to muszę przyznać że IMO Engl Domina zjadła wszystkie tamtejsze piece razem wziete. Ale i tak 5150 mi sie najbardziej podoba ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja gralem na zacharze i Side. Graly identycznie, doslownie zero różnicy. Z tym ze taki przełączniczek w side MOD byl w pozycji off. (czy moze jest to zmiana trybu vintage/modern)? Bo zachar mial tylko 1 brzmienie. Zaraz mnie pewnie pojadą, ale G-zs przy tym byl i potwierdzi.

Mozna tu dalej pisac ze side ma zajebisty clean .... itp. ale to juz mniejsza o to, nie stawiam tych wzmacniaczy na jednej polce, bo w wykonaniu roznica byla ogromna, nie liczac znacznie wiekszych mozliwosci side no ale.... (poczatek posta)
Z całym szacunkiem, ale tu już jest ewidentnie jakieś pierdolenie jest... Znam nieco jedno i z drugim też styczność miałem i po prostu nie bardzo mi się chce w to wierzyć w to co piszesz. Nie bardzo mi się to wszystko widzi, co przeczytałem. No to możecie mi piff paff i tak dalej...

Spokojnie :) To nie Tybet

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
a zna ktoś kogoś co mógłby udostepnic 5150 najlepiej II w okolicach POZNANIA albo WRZEŚNI, GNIEZNA itp.??

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
ja tez przychylam sie do opinnii wiekszosci , 5150 to jedyny wlasciwy piec :)

na bashu nie gralem , mialem za to MG fendmess , teraz stoi w domu meska dr wiec mam porownanie. czerwony fendmessa gra BARDZO podobnie do czerwnego DR , osobisci chyba nawet bardziej podobal mi sie MG :). Czysty jest o wiele lepszy niz mesie.

z tym ze jezeli bash jest taki jakie sa opinie o nim to wg moich obliczen jest okolo 73 razy lepszy niz MG

:P

Pomyliłeś się stary o 2 razy, jest lepszy o 75 razy :D

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
www.myspace.com/fnku

tu jest fendmess w miksie , z tego co pamietam 2 tracki siara z fendmessa , drugie 2 fendmess dopalony ds1 , niesttey zmiksowane przez slabego realizatora :/ zupelnie nei takie brzmienie chcialem wywalil do przodu te siarzace wiosla z ds1 a schowal fajne ciemne z fendmessa. no ale bywa :)
myspace.com/drownmyday

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
www.myspace.com/hoaband --> promo

MKIV i Dorico w miksie.

Co do Sajda i Zachara, graliśmy jednocześnie na tych piecach w kapeli, Sajd ma dużo większy wygar i szersze pasmo.

5150 czy Sajd? Sajd :) Co za dużo piachu to nie zdrowo, ale co kto lubi ;-)

Ze stajni MG to tylko 100W basowy łeb słyszałem, nieźle to gadało, ale za cicho ;-)
mniut i piah

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Jak zrobisz bias mod, wsadzisz 81 w preamp, zamienisz wszystkie lampy na JJ, skrecisz presence do zera (nie robi praktycznie nic od 0-6 poza dodaniem siary) i przepuscisz go najlepiej przez Greenbacki to masz jazde jak ta lala, bez zadnego piachu.
wearehelp.bandcamp. com

D_Rivv

  • Gość
Ja z MG to miałem kontakt z fendmessem i mi się nie podobał, ale parę miechów temu na MG vintage dali mi pograć i to grało świetnie, aczkolwiek adekwatnie do nazwy.

Jak zrobisz bias mod, wsadzisz 81 w preamp, zamienisz wszystkie lampy na JJ, skrecisz presence do zera (nie robi praktycznie nic od 0-6 poza dodaniem siary) i przepuscisz go najlepiej przez Greenbacki to masz jazde jak ta lala, bez zadnego piachu.
"Donio 23:34:13
ja bym przeciął głośniki fachowym ruchem żyletką na krzyż"
A ja bym jeszcze powiesił choinkę zapachową.

Wg mnie z 5150, jakkolwiek nie darzę tego sprzętu sympatią, a wręcz nie lubię z paru przyczyn (syfy, biedny clean i niemiły przester), da się uzyskać fajne, znośne brzmienie, bez wyczyniania opisanych przez kolegę Page'a cyrków...
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2008, 23:43:41 wysłana przez D_Rivv »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ale on nie mowil o osiaganiu znosnego brzmienia, tylko lepszego niz w standardzie.
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Joo! W ogole to D_Rivv cos jestes negatywnie nastawiony ;) Nie powiesz mi, ze nie slyszales nagran studyjnych Machine Head, albo Evergreen terrace, czy Chimairy ? Z drugiej strony, nagranie studyjne to czesto jest reamping i tam moze byc jeszcze milion wzmakow, ale juz koncertow nie oszukasz :) No ale jak kto woli. Ja tam za 5150 przepadam jak najbardziej. Mniam.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
ja pierdole puszka pandory jebła z wielkim impetem a ja tylko zabilem el-biczela no sorry nie gniewajcie sie ;) on teraz patrzy na nas z góry i sobie mysli ..."5150 i tak rulez" zazdroszcze mu bo w niebie pewnie tylko 5150 mają i młodym duszyczkom wskazują i mówią "patrzaj na nasienie szatana jak na tym metal ryją" a na ich czołach wipisana liczba 5150 markII a te starsze duszyczki  tylko EVH mają wypalone na swych czołach ale poszla plota ze teraz 6505 bedzie a jak ktos trafil na gape to znaczek + tez dostanie :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Joo! W ogole to D_Rivv cos jestes negatywnie nastawiony ;) Nie powiesz mi, ze nie slyszales nagran studyjnych Machine Head, albo Evergreen terrace, czy Chimairy ? Z drugiej strony, nagranie studyjne to czesto jest reamping i tam moze byc jeszcze milion wzmakow, ale juz koncertow nie oszukasz :) No ale jak kto woli. Ja tam za 5150 przepadam jak najbardziej. Mniam.


Oszukasz.
Przykład - ostatnie koncerty Soulfly. Na scenie pełno full stacków. Lampy się żarzą, lampeczki świecą, na prodach młóca, a na scenie spokój. Wzmaki nie grają. Max grał na combie ustawionym za sceną...
W podobny sposób można wiele zdziałać.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
12738 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2010, 14:49:52
wysłana przez the faulter
0 Odpowiedzi
1787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 16:43:09
wysłana przez korson333
10 Odpowiedzi
7375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 15:00:16
wysłana przez the faulter
49 Odpowiedzi
14570 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2010, 13:30:32
wysłana przez Didejek
40 Odpowiedzi
15223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Paź, 2011, 03:04:30
wysłana przez Bash