Autor Wątek: N'Fuckin'GD - Flame Signum Dragon Baritone Smaga Signature  (Przeczytany 29546 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Yo! Wiecie jak to jest dostać wreszcie w swoje łapki nową gitarę!
Chill, thrill, kastaniety. A tym bardziej, jeśli się nie spodziewaliście, bo ze względu na finanse nie planowaliście na najbliższy rok żadnych zakupów. No i dostać coś, co jest ino jedno na świecie. Póki co ;)

Została wykonana dla Smagi z Proghma-C. Przed zakupem udostępnił mi ją na parę dni – takie teaser party. Kiedy wyciągnąłem ją na próbie – poczułem się jak Brudny Harry (nie mylić z Dirty Sanchezem!!! :D :facepalm:), jakbym zamienił Waltera P-99 na pieprzone Magnum 44... Wzięcie później w łapki Vipera było jak przesiadka na zabawkę, godną co najwyżej Szymonia ;) Oddałem Smadze gitarkę na kilka tygodni w celu uzbierania na nią mamony oraz wprowadzenia kilku personalizacji w i tak maksymalnie spersonalizowanej gitarze. Kasa się zrobiła, zmiany w gitarce wprowadzone, dzień zagłady i nadciągnięcia potfooohhhhrrrraaa był bliski.
Ale zanim fotki, jeszcze parę słów: wkurwiają mnie ostatnio te NGD-ejowe fotki gitar, szczególnie te robione komórką. Gdzie tu szacunek dla tak doniosłego wydarzenia?! :D Postanowiłem więc troszki się postarać i zrobiłem parę fotek inszego autoramentu. Pierwotny plan był jeszcze bardziej ambitny, tj. pojeździć po mieście i porobić gitarze zdjęcia w nietypowych lokacjach, np. koło śmietnika, w kwiaciarni itd., ale przy moim manku czasowym recka pokazała by się wczesną jesienią 2011. Poza tym ta gita zasługuje na nieco inne podejście, gdyż jest prawdziwym Potfohhhrrrem... Oglądaliście „Red Dragon”? Nazwa pasuje idealnie do tej gity.

Hu-huuuu! Starting... now!











Z ręką na pikawce można powiedzieć, że mam wreszcie prawdziwego customa. A nie standardową gitarę, z wsadzoną tylko inną gałką i ew. innym kolorem gratisowej szmatki do czyszczenia.
W końcu imć poprzedni właściciel pracuje u wytwórcy, poza tym jest muzykiem, który dokładnie wie czego chce i jak to uzyskać. W tym egzemplarzu poszli więc na całość. Konkrety.

Specka

size matters, bitch: w porównaniu z seryjną skalą barytonową Mayonesa (666mm = 26,2”) Smaga Signature ma tych milimetrów jeszcze o 20 więcej, co daje równiutkie 27”. Podobno od tej cyferki chłopców zaczyna się nazywać mężczyznami, a baryton – barytonem ;). Dzięki temu po pierwszej próbie czułem się znów jak smarkacz, co uczy się grać – bolała łapa od rozciągania paluchów. BTW - seryjna skala barytonowa Mayonesa, to taki piękny oksymoron ;)

great body, great ass, baby: decha z jesionu kanadyjskiego. Że niby najlepszego i najdroższego jaki mają. Korpus jest olejowany. Mniam.



nice neck, chick: Gryf wykonany jest w całości z mahoniu. Na główce nakładka z, bodajże, klonu - już nie dopytałem. Zamiast naklejki ze znakiem smoka – majonezowcy postarali się dla kolegi z pracy troszki bardziej  - i jest on wycięty. Misterna robota, nie powiem:



Profil gryfu jest chyba zainspirowany pracami tokarskimi. Jest to całkowicie coś innego niż inne Signumy. Jest gruby, to trzeba powiedzieć! Zalety: biorąc go do ręki – jakbym znał skądś to uczucie... :D Niech Was nie zmyli to zdjęcie:



bo w rzeczywistości Batocaster ma rozmiar gryfu europejski, a Red Dragon – pałę jak u Murzyna! (Inna sprawa, że Rekin przebija je obie, ale to będzie temat następnej recki... ;))

Na części podpalicznej znajduje się piękny kawał hebanu, który to heban na podstrunnicach uwielbiam jako taki. Kropeczki są, ale w rozmiarze mini. Chcę być na maxa tr00, więc jeśli zostało Wam trochę tego szajsu do zamalowywania podstrunnic – podrzućcie kapkie, żebym mógł kropeczki zamaskować ;) Jest jeszcze nieświadomy ukłon w Twoją stronę, Wróó-blasty: gryf nie jest pomalowany. Pure mahoń, kurwa mać! Cudownie! Wypolerowany tył gryfu – to najbardziej przeszkadzało mi w Viperze. Never again!

Jaj widać gryfowi poświęciłem znacznie więcej miejsca niż desce. Nie bez powodu. Rozmawiałem ze Smagą i przed oddaniem gitary była opcja ścienienia dla mnie gryfu, ale powiedział, że cała potęga brzmienia i ten charakterystyczny warkot – właśnie stąd się bierze. I że gryf jest tu najważniejszym elementem.

nice tits: grają nam EMG 81 i „jakieś koreańskie gówno za 100zł, ale nie dawałem nic innego, bo z gryfowego nie korzystam”. A Wujek popiera pana Smagie.

Wrażenia
luki-luki: Rozmiar, kolory, widoczne słoje drewna, nie zakryte gniazdo pręta, czarny hardware - sprawiają, że gitara jest bardzo surowa z wyglądu. Sprawia wrażenie solidnego przedmiotu, przykuwa uwagę i daje taki... solidny szacun.

macanko:
drewienko here, drewienko there – drewienko fuckin’ everywhere! Gita nie ma się czego wstydzić, więc jest praktycznie całkowicie naga. Na stówę dodaje to brzmieniu headroomu – bo dźwięk nie kisi się pod zwałami lakieru! ;) Mocowanie uchwytu paska jest w jedynym słusznym miejscu, ustawiając gitarę podczas grania w jedynym słusznym położeniu ;) Gryf - o dziwo! Bardzo anatomiczny i dobrze leży w łapie. Dosyć płaska podstrunnica sprawia, że da się zapierdalać. Tak.

brzęczonko:
Gitara gada z dechy niesamowicie głośno. Przy strunach 12-60 brzmi na sucho jak klasyk, bez ściemy. Jaka oszczędność, nie muszę kupować kolejnej gitary i piecyka do ćwiczeń w domu! ;) Oczywiście struny to tylko mały puzelek w tej świadomej kombinacji materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Mahoń, dużo mahoniu - daje masakryczny gruz, przechodzący w warkot, jesion swój „dzwon” i odmulenie brzmienia, a set-in i neck-thru też robią swoje. Ale nie jestem już harcerzem przy ognisku i najbardziej lubię wsadzić gitarce kabelek. Z moim elektrycznym zestawem wzmacniającym – ludziki przychodzili z innych salek prób pytać co tak napierdala? Grałem już sporo koncertów i słyszałem sporo konfiguracji sprzętowych różnych gitarzystów – ale nigdy nic takiego. To była po prostu love at first sound ;) W moim odczuciu gitara w miksie siedzi w paśmie gdzieś pomiędzy drugą gitarą a basem. Przebija się okrutnie, muszę sporo ściszać piec, żeby mieć subiektywnie tę samą głośność. Wszyscy w kapeli byliśmy rozwaleni brzmieniem, przy którym inne gitary tylko brzęczą. Postanowiliśmy, że gitara za wszelką cenę musi zostać w kapeli. Nic więcej nie powiem. To trzeba usłyszeć, inaczej nie da rady ;)

Zamieszczam wreszcie „normalne”, policyjne fotki gity:





Ale poczujmy się wszyscy znów jak pacholęta i weźmy udział w zabawie pt.: znajdź różnice:

before:


after:


Otóż: 1) poprosiłem o zmianę pikapa. Początkowo ogrywałem z Eclipse. Dźwięk był mocarny, ale Paweł uważa, że najlepiej wiosło brzmiało z 81, powiedziałem więc: poproszę. Teraz mogę powiedzieć, że EMG vs Merlin daje dźwięk szerszy, krańce pasma sięgają dalej i jest ono bardziej wyrównane tonalnie. Merlin mocniej jechał środkiem, charakterystyka jak odwrócony „uśmiech Mariana”. I nie gorzej, inaczej, jakby bardziej miękko.
Poza tym poprosiłem 2) o unifikację koloru gałeczek na czarne oraz z tego samego powodu 3) o wymianę tulejek przez które przechodzą struny. Ciekawostka: z tyłu dechy jest wstawiona inna tuleja najgrubszej struny, która – na wszelki wypadek - mieści ball-end strun od basu.

Gratisów nie koniec. Przyjemności dostarcza świadomość posiadania pierwszy raz w życiu kluczy blokowanych oraz odkrycie w jednym z potencjometrów opcji push-pull, która jednak (zagadka) nie została wykorzystana. Jeśli okaże się, że koreańskie gówno za 100zł ma rozłączane cewki – użyję tego, ale zrobię wersję pull-push, czyli na stałe je rozłączę, a wciskanie gały będzie je złączało. Taki bat-trick.
No i mod na 18V...

Qńiec:

Mahoń, jesion, heban, 27”. I zasmażka. I mamy komplet. Strasznie obrosły mi jajca dzięki tej gitarze, poczułem się znów mężczyzną. Coś jak po pierwszym dymanku. I tak się porobiło, że następną gitarą miała być szybka siódemeczka, a skończyło się na szóstce z gryfem jak noga od stołu mebli (nomen omen) gdańskich. Wg jednego z ciekawskich forumowiczów (yo, yo, zuosiej!) wykonanie takiej gitary Mayo wyceniło na ponad 3000, więc niemało. Gitara jest przemyślana, dopracowana, ma same wisienki z tortu – i nic nie jest spierdolone!
A za ile ja ją wykupiłem – nie powiem, powkurwialibyście się troszki z leksza!

Pa pa! :D

Wujek Bat

PS.: Premiera koncertowa wiosła odbędzie się po-pojutrze, w wejherowskim Amfiteatrze, zapraszam:

http://www.sevenstring.pl/koncert/vii-open-air-rock-festival-wejherowie-hunter-deflower
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2010, 16:06:15 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
no to mega gratz, zajebista sucz!

Ja chcę ją pomacać ;-[

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
no to mega gratz, zajebista sucz!

Ja chcę ją pomacać ;-[

No problemo, zapraszam do Wejherowa w tę sobotę - będę bliżej Ciebie niż kiedykolwiek ;)
Paczki z głów!

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
No własnie kurewka, ciężko będzie. I z hajsem i z czasem, także tym razem ni chuja ;)

Ale kiedyś może odważę się na skromnego tripa do Słupska jak w końcu 4 kółka nowe kupię ;)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
trzy słowa do ojca prowadzącego - ja pierdole! specka jak marzenie, po paru dniach obcowania z 27" miałem podobne wrażenie co do "męskości" długich... gryfów ;) mega gratulacje, maluj szybko kropy na podstrunnicy i leć wyrywać szesnastki ;) jakbyś kiedyś przerobił ją na praworęczną i chciał spylić - wiesz kto jest pierwszy w kolejce :D

ech, a tak mi miło było, że se kupiłem taką fajną gitarkę... :(
do widzenia.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Widzę, że natarłeś ją ejakulatem, aż błyszczy :) No nareszcie ją masz i przestaniesz mi sapać jaki to jesteś w niej zakochany i jeszcze jej nie ma. Kurwa tylko dlaczego ona jest lewa?! Nawet sobie pograć nie mogę.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Zajekurwabista ;) miałem kiedyś signuma gothic to była porażka ale to jest to co lubie, kiedy w Łodzi zagracie ? ;)

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
no w końcu!!! :D się nie mogłem doczekać na jakieś konkretniejsze zdjęcia i opisy, gratulacje!!! gitara mi się zajebiście podoba ale trzeba taki jeden szczegół poprawić by było lepiej:  


Uploaded with ImageShack.us

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
ech, a tak mi miło było, że se kupiłem taką fajną gitarkę... :(

Ty się ciesz ze mną, że jesteśmy w klubie prawdziwych meńczyzn ;)

Widzę, że natarłeś ją ejakulatem, aż błyszczy :) No nareszcie ją masz i przestaniesz mi sapać jaki to jesteś w niej zakochany i jeszcze jej nie ma. Kurwa tylko dlaczego ona jest lewa?! Nawet sobie pograć nie mogę.

Ta, konserwacja to podstawa, ale myślałem, że wy od sekcji, tzn. perkusisto-basiści nie potrzebujecie wiele, żeby pograć :D



Zajekurwabista ;) miałem kiedyś signuma gothic to była porażka ale to jest to co lubie, kiedy w Łodzi zagracie ? ;)
Zagramy w łodzi przy powodzi :D Albo jak nam ktoś np. w Stereo Krogs da na siekie ;)

Arti - na 100% dam Ci potrzymać! :D
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2010, 16:22:10 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Prześliczna. Ale smok? Powinien być nietoperz :D
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Prześliczna. Ale smok? Powinien być nietoperz :D

Z bólami, ale znoszę to z godnością :D
Paczki z głów!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Wiem ile Maciusia bolalo z ta gitarka, totez gratuluje po 100kroc, a do tego pusz pulla cos Ci wysle, zostaniesz moim beta (bato) testerem ;)

Kurwa, wierze ze zapierdala, Nikt ma takiego fajnego, dziwnego ibka z gola decha, troche odwrotna kombinacja drewienek, ale wóód tak oddycha, ze zrywa wykladzine!

Dlugo bede czekal na koncert w Toruniu?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Gratki, gratki. Nie lubię SG, ale ten mi się baaaardzo podoba.
Dziwne, ale prawa wersja mirror foto mi się nie podoba :P
Jeżeli brzmi naprawdę tak jak opisujesz to mega zazdroszczę ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Pierwsze wiosło, które bardziej mi się podoba w wersji lewej niż w normalnej ;)
Gratulacje i ogromna zazdrość  :P

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gratuluje Wuju, wreszcie masz długiego! Jak Ci jeszcze raz żona powie, że rozmiar nie ma znaczenia to zagrasz jej na starym, a później nowym badylu ;) No i witam w sekcie 27 calowych kijów :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Wiem ile Maciusia bolalo z ta gitarka, totez gratuluje po 100kroc, a do tego pusz pulla cos Ci wysle, zostaniesz moim beta (bato) testerem ;)

Dlugo bede czekal na koncert w Toruniu?

Łał, znów niespodziewanka? Chętnie!

Mam nadzieję, że jebniem w Toruniu już tej jesieni!

Jeżeli brzmi naprawdę tak jak opisujesz to mega zazdroszczę ;)
Rozjebała nie tylko mnie (właściwie to wszystkich! :D), więc jestem w miarę obiektywny.

Strasznie ciężko było z tą gitą i był moment, że troszkę zniknęła na nią nadzieja. Bardzo potrzebny mi pozytyw wśród problemów, w których teraz siedzę, więc bardzo wszystkim dziękuję za dotychczasowe gratulacje!

Musza - dziękuję, a Żona akurat na to, oczywiście, nie narzeka :D :D A gita jej się bardzo podoba.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2010, 16:49:14 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Rozjebała nie tylko mnie (właściwie to wszystkich! :D), więc jestem w miarę obiektywny.
Mnie też kumple starają się nie stresować w dzień zakupu ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Rozjebała nie tylko mnie (właściwie to wszystkich! :D), więc jestem w miarę obiektywny.
Mnie też kumple starają się nie stresować w dzień zakupu ;)

Wcale jej nie chcieliśmy kupować, tylko obmacać z ciekawości. Ale po chwili wszyscy mieli takie głupawe uśmiechy na gębach: "łożeszkurwajapierdo lę" i kolektywnie się na nią spuściliśmy ;)
Ale dziękuję, Dex :D
Paczki z głów!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Prześliczna. Ale smok? Powinien być nietoperz :D

Ale smok tez ma skrzydla ... no i jest bardziej meski od nietoperza :P

Gratulacje Batmanie Wuju! Tak jak nie lubie sg tak ten tez mi sie nie podoba, ale strasznie robi mi drewno na korpusie, ja pierdole ale smaczne!

Chce ja uslyszec!

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Przeczad! a wiela dzięgów to wyniosło???
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Gratsy Wuju... Przezajebiste to wiosło i z chęcią bym obmacał... Ale jakbyś miał gdzieś lustrzane odbicie ;)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Gratulacje Wuju, niech sluzy :) Widze, ze dolaczyles do fanow golego drewna :D Nie ma nic lepszego niz nielakierowany gryf

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Zajebisty statyw :D

Najzajebistszy jaki miałem! :bowdown: Sinner!

Przeczad! a wiela dzięgów to wyniosło???

A za ile ja ją wykupiłem – nie powiem, powkurwialibyście się troszki z leksza!
Wasza zawiść by mnie zabiła! :D
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2008, 16:46:58
wysłana przez Pan Sinner
26 Odpowiedzi
13549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2011, 11:53:33
wysłana przez Turgon
35 Odpowiedzi
12999 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2011, 22:48:23
wysłana przez gkoz
31 Odpowiedzi
12338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 18:58:59
wysłana przez ftideus
1 Odpowiedzi
802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2014, 11:38:45
wysłana przez g-zs