Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 311582 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jedzie i się nie psuje. Tylko tyle i aż tyle. Ale przy moim 185 cm wzrostu bezproblemowo się mieszczę, a takiego komfortu nie miałem np. w Poldolocie :)
Moja Zuzanna chciała takiego kupić, w końcu jednak zaoszczędziliśmy dużo kasy i kupiliśmy AX'a :P

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 498
  • Cornford Fanboy
Dla mnie to az tyle :) Jak na ta chwile moj faworyt, a szukam czegos do 15 kawalkow.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Dla mnie to az tyle :) Jak na ta chwile moj faworyt, a szukam czegos do 15 kawalkow.
To może mondek III TDCi?
Paczki z głów!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Dla mnie to az tyle :) Jak na ta chwile moj faworyt, a szukam czegos do 15 kawalkow.
To może mondek III TDCi?

mam i polecam :)
minimum respect!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Dla mnie to az tyle :) Jak na ta chwile moj faworyt, a szukam czegos do 15 kawalkow.
To może mondek III TDCi?

mam i polecam :)

Chciałbym ;)
Paczki z głów!

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 498
  • Cornford Fanboy
Auto fajne, jezdzilem takim w kombiaku, ale dla siebie szukam czegos mniejszego i czegos co nie zje mojego studenckiego budzetu :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Auto fajne, jezdzilem takim w kombiaku, ale dla siebie szukam czegos mniejszego i czegos co nie zje mojego studenckiego budzetu :P

średnio 6,2L/100 ;)
Paczki z głów!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Auto fajne, jezdzilem takim w kombiaku, ale dla siebie szukam czegos mniejszego i czegos co nie zje mojego studenckiego budzetu :P

średnio 6,2L/100 ;)
kombi w automacie 8,8 po mieście, 6 w trasie, 7,7 przy szaleńczej jeździe po autostradzie z klimą. Przy cenach ropy wychodzi mi niewiele więcej niż 1l silnik fire w fiacie Uno :) tylko w fiacie uno odpadały:
- szaleńcza jazda po autostradzie
- jakakolwiek jazda z klimą :)
minimum respect!

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Fajne auto Loki :) BTW, zdarza Ci sie jezdzic Slowackiego przy garnizonie wieczorowa pora? Bo jesli tak, to widzialem Cie kilka razy w tym VW :P

Możliwe ;d


To skoro takie małe to zupełnie nie rozumiem po co ci klatka w samochodzie na nie ;D

No w sumie - nic Cię to nie kosztuje ;)

- Vat ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No i wioska troszkę z Hamerem. Chyba, że pierwszy, ten to jest dopiero fajny! No ale ja bym Mercedesa brał ;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Mercu pierwsza klasa!

Z ciekawostek ostatnio jeździłem przez tydzień firmową Skodą Fabią 1,2 HTP (60km  :D)
Poza beznadziejnym układem kierowniczym (strasznie nie prezyzyjny na łukach-ale może miał coś rozjebane...) i toną plastiku w środku-na prawdę fajne autko do jeżdżenia po mieście. średnie spalanie przez tydzień jazdy 6,5 do 7,2 .....w sumie sporo jak na 60km.
Ale ogólnie całkiem spoko jeździło od A do B.  8)

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Cytuj
No i wioska troszkę z Hamerem. Chyba, że pierwszy, ten to jest dopiero fajny!
Bez przesady. Jakby ten hummer wyglądał tak:



to jeszcze mógłbym się zgodzić  :) . Ja tam lubię wszystkie młotki, te starsze i nowsze  8)

Akurat ten, który zaprezentował Zorro jest imo wypasiony  ;D
« Ostatnia zmiana: 12 Sty, 2011, 22:21:33 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ha, zasram trochę wątek. Porobiłem z ziomem troszkę zdjęć i obrobił je nieco, żeby fajnie wyglądały:





Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Nie potrafię przestać dziś się gapić na to:

Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
ja mam puga 206 1.1 z 98 r. i fajnie pogina jak dla mnie :) mało pali  i wszystko ok :) po 15 tys kilometrów przejechanych jam zadowolony, tylko jakiś cieć mi na parkingu przyjebał koło drzwi i uciekł... małe wgięcie od kierowcy :(

Offline Px48

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
  • 80% brzmienia to palce...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Paczki z głów!

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Jak chińska gospodarka dalej będzie rozwijać się tak jak teraz, to będziemy mieć zamiast tego chińskie auta "Made in Germany"  :facepalm:
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
OK. Wielu samochodowych wyjadaczy siedzi na forum, więc zaczerpnę rady. Napiszę w tym temaci, coby śmieci nie robić ;)

Czas zmienić Peugowoza i kupić nowe cacko. 20 000 to jest maks.
Tera powiem o co mi chodzi.
Samochód musi być:
-tani w utrzymaniu(części zamienne itd...)
-przestronny
-ładny
-jak najmniej awaryjny
-jak najlepszy stosunek mocy do spalania paliwa ;)
-nie powinien być mniejszy niż mój obecny 306
-hatchback albo kombi, sedan niechętnie

Celuję w 2 segmenty: kompakty i klasa średnia
Póki co na oku mam: Audi A4 Kombi B4 po liftingu(bo B5 pewnie nie trafię), Seata Leona MK1, Passata B5 po liftingu, Volvo V40,
Golf 4 niechętnie(zbyt dużo tego na drodze ;)), BMW E46 kombi(??)
Jak wyglądają koszty eksploatacji w/w samochodów i ich awaryjność?

Teraz zastanawiam się jaki silnik potrzebuję. Jeżdżę rocznie minimum 15k km, ale przypuszczam, ze będę jeździł więcej. Zależy mi na ekonomiczności, niezawodności i względnej mocy. Turbo diesel, czy benzyna + LPG?
Jeszcze jest taka rzecz, że mam znajomego w Niemczech, który (przypuszczam) mógłby mi sprowadzić samochód do PL po kosztach. W co w takim wypadku celować?

Pozdro ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Sty, 2011, 19:30:37 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Konrad_89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
To ja się wypowiem.

Audi a4 - osobiście nie lubię, dużo tego i w ogóle, ale jak kupisz 1.9 tdi, to będziesz jeździł długo, tanio i raczej bezproblemowo pod warunkiem, że będziesz dbał. Czterech znajomych takie ma, chwalą sobie i nie mają problemów. Chcesz tanie części, a to auta raczej do takich nie należy. Wielowahaczowe zawieszenie, które na naszych drogach stosunkowo szybko siada szarpnie Cie mocno po kieszeni. Jakoś bardzo przestronny to on nie jest. Jak dla mnie to jest niewygodny, a z tyłu bardzo ciasno. Powiedziałbym, że odrobinkę więcej miejsca niż w golfie 4. Seat Leon to w zasadzie Golf, tylko w innym opakowaniu. Passaty też są IMO przereklamowane, w środku jakieś takie biedne i nic specjalnego, ale podobno małoawaryjne. Podobno, bo znam tylko 2 osoby, które takie mają.  Czytałem też, że b5 przed liftem są lepsze, niż te po. Volvo sam chciałem sobie kupić, ale wziąłem omegę. Jakoś mi to auto nie podeszło. Diesle mają chyba od Renault. E46 też szukałem, kilka oglądałem... Za 20k będzie ciężko kupić... Może tak już jest, że w moim województwie trzeba więcej zapłacić za zadbany egzemplarz, ale jak bym kupił u siebie taką za 20, to spokojnie musiałbym dołożyć jeszcze z 7. Ja polecam od siebie obejrzeć jakąś Omegę B FL, inaczej C. Na prawdę może zaskoczyć, a za tą kwotę znajdziesz coś około 2002 roku. Najbardziej polecam Mondeo mk3, po lifcie.  Ford gówno wort... Też tak mówiłem, dopóki nie miałem swojego i nie przejechałem się MK3. Na prawdę oferują bardzo dużo/więcej niż konkurencja w tej samej, a nawet lepszej cenie. Raczej nie zawiedziesz się na mondeo, ale koniecznie po lifcie. Małe przebiegi - benzyna. Duże z przewagą tras - diesel. Zadbaną benzynę łatwiej trafić. Tam jest po prostu mniej rzeczy, które mogą się popsuć. W dieslach już masz turbo, wtryski itd itp. Jak dbasz tak masz :)

Offline roqa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 168
witam jesli moge polecic jakis samochód to byłaby to mazda 6  w dieslu a 2004-2005 to mozna do 20tys kupic samochód niezawodny i paili 7l wiem z doswiadczenia.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Przyznam, ze za Mazdę 6 trzeba więcej zapłacić. Bardzo podoba mi się ten samochód ;)
A jak z ceną i dostępnością części zamiennych?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Volvo V40 1.9 tdi pali 6 z kawałkiem. W ogóle jestem zajebiście podniecony tym autem, bo jest zajebiście żwawe i w ogóle fajne. Do tego raczej bezawaryjne, szczególnie biorąd pod uwagę mojego koleżkę, który go katuje do granic możliwości. Ale i tak Merce są debeściaki, przykro mi :angel:

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
A ja mam Seata Cordobe. Zółtego. Zło jak chuj, zwłaszcza, że nie ma odtwarzacza CD.