Autor Wątek: Fractal Audio AXE FX  (Przeczytany 227450 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #200 04 Lut, 2011, 13:10:17 »
Miałem Bognera Shive 4 razy, sprzedawałem, kupowałem coś innego, ale w końcu i tak wracałem do Shivy i tak w kółko. Przyłapałem się na gorącym uczynku, że grając na AXE FX i tak jadę tylko na symulacjach Shivy, więc po co jechać na symulacji skoro można jechać na oryginale. Końcówka VHT nie jest dużo lżejsza od tego heada, więc argument dbania o kręgosłup też padł w gruzach :)

Widzę, że Piotr Łukaszewski jedzie na AXE FX + końcówka + paki gitarowe



ciekawe jak długo wytrzyma ;)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #201 12 Lut, 2011, 15:34:48 »
siemanko , taką małą próbkę nagrałem

Wlacz osadzony player soundcloud


Nic nikomu nie udowadniając chce tylko pokazać co można sobie wykręcić i jak brzmi Axe w warunkach domowych.
Jedni stwierdzą że lepsze impulsy, wtyczki, prawdziwe lampy , dla mnie jest gites.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #202 12 Lut, 2011, 17:01:48 »
I brzmi konkret.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #203 12 Lut, 2011, 17:38:09 »
STOP DOPALACZOM!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #204 12 Lut, 2011, 17:47:29 »
Dobre jest
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #205 12 Lut, 2011, 21:24:48 »
A powiesz coś więcej o perkusji? Człowiek czy jednak maszyna? Co do nagrania <Lubię to!>
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #206 12 Lut, 2011, 22:59:36 »
Z kilometra słychać, że perka z kompa :-)

Brzmienie fajne, ale słyszałem ludzi, którzy spokojnie takie wyciągali na tone portach dlatego uważam, że fractala lepiej testować w boju, a nie w nagraniach na kompa

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #207 12 Lut, 2011, 23:22:58 »
Z kilometra słychać, że perka z kompa :-)

a i owszem

Cytuj
Brzmienie fajne, ale słyszałem ludzi, którzy spokojnie takie wyciągali na tone portach dlatego uważam, że fractala lepiej testować w boju, a nie w nagraniach na kompa

Brzmienie jest przykładowe , ale o fakcie całości wspomniałem w ostatnim zdaniu poprzedniego posta.
Tak się tylko zastanawiam , gdzie Ci wszyscy ludzie :) Od impulsów, tone portów , innych wtyczek aż roi się na forum i poza , ale gdzie są te nagrane płyty , jakaś konsekwencja w "kręceniu brzmienia".
Broń Cie panie ciemności nie odbierajcie tego jako atak :)
Sampelek wysłałem bo nie znalazłem na ss.pl przykładu brzmienia Axe , które pewnie ktoś by chciał usłyszeć czytając już 8 stronę tego tematu ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #208 13 Lut, 2011, 22:23:52 »
ladnie brzmi :) podzielisz sie ustawieniami? :))
made of hate

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #209 13 Lut, 2011, 22:48:38 »
ladnie brzmi :) podzielisz sie ustawieniami? :))

opchnij Fractala, kup tone porta i wal do sebasw :) Dostaniesz ustawienia i parę klocków w kieszeni  ;D
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #210 13 Lut, 2011, 23:38:48 »
Lechu: :-D ja nie umiem tak ustawiać tone porta, ale co sprytniejsi potrafią to i owo, masę próbek masz na sieci.

Odnośnie zabawek line6 to przecież w wielu studiach je można znaleźć i nie zawsze służą jako podstawka pod herbatę :-) więc trochę tam nagrań z nich jest.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2011, 23:40:42 wysłana przez sebasw »

Offline Crank

  • Gaduła
  • Wiadomości: 122
  • 7
    • Made Of Hate - Facebook
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #211 14 Lut, 2011, 07:30:30 »
opchnij Fractala, kup tone porta i wal do sebasw :) Dostaniesz ustawienia i parę klocków w kieszeni  ;D

przeszło mi to przez myśl :D A ten sampelek spodobał mi się, bo ładnie się miksował i generalnie podoba mi się jak na high-gain :) Jesli byś chciał się podzielić poufnie, to PM :) Ja dopiero ogarniam swoje presety, bo możliwości tego shitu są niesamowite :)

pzdr,
M
made of hate

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #212 14 Lut, 2011, 08:12:18 »
Lechu: :-D ja nie umiem tak ustawiać tone porta, ale co sprytniejsi potrafią to i owo, masę próbek masz na sieci.
Odnośnie zabawek line6 to przecież w wielu studiach je można znaleźć i nie zawsze służą jako podstawka pod herbatę :-) więc trochę tam nagrań z nich jest.

spoko, przecież robię sobie dżołki :) Sam miałem XT PRo i chętnie kiedyś znowu go sobie nabędę do jakiegoś fikuśnego head`a w pętli.

Cytuj
rzeszło mi to przez myśl Chichot A ten sampelek spodobał mi się, bo ładnie się miksował i generalnie podoba mi się jak na high-gain :) Jesli byś chciał się podzielić poufnie, to PM :) Ja dopiero ogarniam swoje presety, bo możliwości tego shitu są niesamowite :)

Spoko oko , podzielę się :) Musze tylko zgrać .syx. ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #213 14 Lut, 2011, 13:38:03 »
Tak się tylko zastanawiam , gdzie Ci wszyscy ludzie :) Od impulsów, tone portów , innych wtyczek aż roi się na forum i poza , ale gdzie są te nagrane płyty , jakaś konsekwencja w "kręceniu brzmienia".

The Winner! ;)
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #214 14 Lut, 2011, 13:52:58 »
Tak się tylko zastanawiam , gdzie Ci wszyscy ludzie :) Od impulsów, tone portów , innych wtyczek aż roi się na forum i poza , ale gdzie są te nagrane płyty , jakaś konsekwencja w "kręceniu brzmienia".

The Winner! ;)

no, wreszcie  :D

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #215 14 Lut, 2011, 14:33:07 »
odnośnie toneportów,podów itd.


produkcja wszechmogący Joey Sturgis ...gitary...POD FARM RCII ...symulacja MESY...paczka mesy również z pod farmu.
Fractal super...ale jeszcze nie słyszałem takiej produkcji na AXE FX...
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #216 14 Lut, 2011, 15:09:50 »
produkcja wszechmogący Joey Sturgis ...gitary...POD FARM RCII ...symulacja MESY...paczka mesy również z pod farmu.

Mnie to brzmienie średnio przekonuje , ale to już gust. Większość tutaj to brzmienie basu , wiosła są plastikowe. Całość niezła ale wqrwia mnie wokal :)

Cytuj
Fractal super...ale jeszcze nie słyszałem takiej produkcji na AXE FX...


Widek kiedyś wkleił , inna muza ale nagrali chłopaki na Axe

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #217 14 Lut, 2011, 23:12:49 »
Z kilometra słychać, że perka z kompa :-)

Brzmienie fajne, ale słyszałem ludzi, którzy spokojnie takie wyciągali na tone portach dlatego uważam, że fractala lepiej testować w boju, a nie w nagraniach na kompa
Chętnie posłuchałbym tych nagrań.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #218 14 Lut, 2011, 23:26:28 »
No przecież masa takich nagrań jest w necie.

Chłopaki, to, że macie Fractala jest super, bo to kupa dobrego sprzętu i na pewno nie jest to kasa wyrzucona w błoto.
Jednak wydaje mi się, że ustrojstwo trzeba okiełznać i poznać dość dobrze, żeby na kompie zrobić brzmienia, które skasują wszystko inne. Dlatego, jak słusznie pisał Lechu - on dał tylko takie przykładowe nagranie na podstawie standardowych ustawień i tutaj jest fajnie, ale to jeszcze nie to, co można wycisnąć ze sprzętu.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #219 15 Lut, 2011, 08:36:28 »
Cytuj
Chętnie posłuchałbym tych nagrań.

Prosze Cie bardzo:

www.hoaband.com
www.soundclick.com/nabuchodonosor

Czysciutki toneport. Nawet bez pod farma, tylko na poczciwym gear boksie :]
mniut i piah

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #220 15 Lut, 2011, 08:38:56 »
No przecież masa takich nagrań jest w necie.

Chłopaki, to, że macie Fractala jest super, bo to kupa dobrego sprzętu i na pewno nie jest to kasa wyrzucona w błoto.
Jednak wydaje mi się, że ustrojstwo trzeba okiełznać i poznać dość dobrze, żeby na kompie zrobić brzmienia, które skasują wszystko inne. Dlatego, jak słusznie pisał Lechu - on dał tylko takie przykładowe nagranie na podstawie standardowych ustawień i tutaj jest fajnie, ale to jeszcze nie to, co można wycisnąć ze sprzętu.

To nie są standardowe ustawienia tylko to co wykręciłem dla siebie. Prawda jest taka że aby nagrania dobrze brzmiały na kompie trzeba mieć umiejętności i wiedzę realizatorską. To licytowanie sie na poziome - nagrałem na kompie, siedziałem 40 dni nad mixem i masterem , teraz jebie - ok, fajnie że ktoś ma zapędy na producenta , realizatora czy inżyniera dźwięku. Każdemu życzę aby w domu wykręcał taki sound że buty spadają i może już robić mixy i master kapelom zachodnim.  Moja próbka miała tylko pokazać ze na dzień dobry ze swoimi ustawieniami Fractal brzmi (dla mnie )  jak lampa nagrana z mikrofonu przy paczce i że nie jest to , jak to (znowu dla mnie i chyba wielu) brzmienie plastikowe które niestety przewija się przez produkty Line6.
W podanej próbce są dwa heady , Mesa DR i Engl Powerball , te same ustawienia headów , te same paki i majki , tylko zmiana pieca. Gwarantuje że ten ślad gitek , podany odpowiedniemu mixowi i masterowi urwie jajka przy kołnierzyku. Być może tylko mnie ale tu wracamy do podstawowej kwesti. BRZMIENIE TO INDYWIDUALNA SPRAWA.
Każdy lubi co innego, nie dogodzisz. Fractal natomiast udowadnia że w domu można POŁOŻYĆ zajebiście brzmiące ślady , które absolutnie nie brzmią cyfrowo i można je spokojnie oddawać do mixu i masteru do dobrego fachmana (ZED na ten przykład :) )IMO
I chłopaki, nie licytujmy się kto ma większego penisa, z Fractalem czy z Line6 czy z 11R. :) Wiadomo że Ci z Axe  :P
A poważnie , nagrywajmy na naszych sprzętach PŁYTY, wydajmy je , grajmy trasy , sztuki, gigi i rozwalajmy brzmieniem na żywo. Obojętnie z jakim sprzętem.


De gustibus non est disputandum
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #221 15 Lut, 2011, 09:19:15 »
Lechu_: szacun, zgadzam się w 100%.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #222 15 Lut, 2011, 09:43:47 »
Wiadomo że Ci z Axe
Zdecydawanie zaraz Cię plasnę :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #223 15 Lut, 2011, 09:58:31 »
Gdzie mój post??
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #224 15 Lut, 2011, 10:15:02 »
??

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
92927 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
919 Odpowiedzi
356715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
8692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony
Fractal Audio FM3

Zaczęty przez Mat Efekty

3 Odpowiedzi
4824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2019, 13:52:11
wysłana przez Ghost_of_Cain
17 Odpowiedzi
3710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2021, 22:48:52
wysłana przez Bjørn