Autor Wątek: Fractal Audio AXE FX  (Przeczytany 227406 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #175 04 Gru, 2010, 10:09:02 »
Mnie osobiście przeraża fakt, że lada moment wszyscy będą mieli AXE i będą brzmieć tak samo, choć sam mam na niego parcie :)

Dlaczego mieliby brzmieć tak samo? No, chyba że zakładasz że wszyscy będziemy lecieć z jednych presetów :D

Co do straty kasy na fractalu -> http://cgi.ebay.com/Fractal-Audio-Axe-Fx-Ultra-v10-03-Worldwide-Shipping-/170572925864?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27b6f04ba8 - nie sądzę żeby on dużo tracił teraz ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2010, 11:10:36 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #176 04 Gru, 2010, 11:24:26 »
Oprócz tego, że pojawił się nowy, jak najbardziej płatny fraktal, to rzeczywiście - sprzęt na lata :D
A tak w zasadzie, to po chuj ja się rzucam? Ale przynajmniej mnie z tego badziewia wyleczyliście:)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #177 04 Gru, 2010, 12:04:48 »
Ale przynajmniej mnie z tego badziewia wyleczyliście:)

Z dwojga złego lepiej w tę stronę ;D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #178 04 Gru, 2010, 12:44:19 »
Oprócz tego, że pojawił się nowy, jak najbardziej płatny fraktal, to rzeczywiście - sprzęt na lata :D

Que? Jaki nowy? Ultra jest niewiele nowsza od Standarda, po prostu ma mocniejszy procesor... Line 6 w tym czasie zdążył już wypuścić dwie generacje podów...

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #179 05 Gru, 2010, 00:09:05 »
Oprócz tego, że pojawił się nowy, jak najbardziej płatny fraktal, to rzeczywiście - sprzęt na lata :D

Que? Jaki nowy? Ultra jest niewiele nowsza od Standarda, po prostu ma mocniejszy procesor... Line 6 w tym czasie zdążył już wypuścić dwie generacje podów...
Dokładnie, tak dla przykładu Egnater w tym czasie zdążył wypuścić kilka modeli wzmacniaczy lampowych, Fulltone kilka nowych dopałek, więc tak naprawdę to sprzęt analogowy nierzadko częściej wypuszcza nowe rzeczy i aby być na bieżąco trzeba byłoby co chwile wydawać kasę, w przypadku Fractala wystarczy wgrać darmo soft.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #180 05 Gru, 2010, 13:05:23 »
Poziom rozmowy jak na pigmeju, gratuluję :D
"Cort ZX34 jest lepszy od YZ43 bo ma milimetr szerszy binding"

:D
mniut i piah

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #181 06 Gru, 2010, 20:17:29 »
Czy zdaniem szczęśliwych posiadaczy warto płacić 500 ojro więcej za wersję ULTRA?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #182 07 Gru, 2010, 10:10:05 »
Zależy czego potrzebujesz. Standard przy wielu aplikacjach w zupełności wystarczy. Ja sie zdecydowałem na wersję Ultra, bo zależało mi na dodatkowych efektach - syntezatorach, bardziej rozbudowanym bloku pitch shiftera, dodatkowych delayach. Tutaj masz porównanie obu

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #183 12 Gru, 2010, 03:27:16 »
11.12.2010 godzina 20:00 lokal Rød Blue, zaczynamy grać (muzyka blues & rock). Tym razem tylko wokal i klawisz z przodów, ja jadę na AXE FX wpiętym w Atomica. Jeden z lepszych koncertów jaki zagrałem, wszyto gadało tak jak chciałem, zero wpadek itd. Po koncercie ludzie podchodzą i rozmawiają, w pewnym momencie dwóch kolesi takich po 50-ce spuszcza się nad moim brzmieniem, słyszę ochy i achy. Zaczynają się pytać co to za combo ten Atomic bo gada to powalająco, i posiada niesamowitą paletę barw, pytają się czy może używałem jakiś dopałek z kostek itd. Uświadomiłem ich, że Atomic to tylko dobrej jakości lampowa końcowa mocy z szerokopasmowym głośnikiem, a sercem i mózgiem brzmienia jest AXE FX, o którym myśleli, że to tylko jakiś studyjnej klasy dealey i reverb w racku. Ich wyraz twarzy momentalnie się zmienił, jeden z nich powiedział coś w tym rodzaju: "aaaaa to już nie jestem zainteresowany tym sprzętem, nie potrafiłbym grać ze świadomością, że gram na cyfrze, Bogner Shiva jednak zostaje". To mnie utwierdziło co tak naprawdę liczy się dla wielu, nie brzmienie sprzętu, ale z czegoś sprzęt jest zrobiony. Z drugiej strony miło było usłyszeć, że gość pomyślał nad wymianą Shivy na Atomica bo tak mu się sound podobał, ale...  ;D

edit: sorry za składnie i ewentualne błędy, whisky robi swoje  :P

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #184 05 Sty, 2011, 21:54:55 »
Dwa pytanka: Ktoś miał już styczność z kontrolerem MFC-101?

Gdzie najlepiej zaopatrywać się w wersję Ultra? Dziwi mnie nieco to, że na oficjalnej stronie Fractala Ultra sugerowana cena producenta to $2,299.95, sprzedają po $1,999.95, a na ebay.com większość sztuk stoi po $2,300. Z drugiej strony jest to: http://forum.fractalaudio.com/threads/21533-International-Shipping-Policy a dokładniej:

Cytuj
If you are in the territory of one of these distributors, they are to be the contact for all sales and service concerns. Fractal will not ship directly into any of these regions. Furthermore, we do not promote or condone indirect shipping to any areas that have distributor in place. We know that it is difficult to enforce this but we will not perform warranty service on units that don’t abide by our policy unless under specific, special circumstances (for example a customer purchases a unit while legitimately living in the US and then moves to another country or some other pre approved scenario).

Dystrybutor na Europę cenami niestety nie zachwyca http://www.g66.eu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=15&Itemid=91&vmcchk=1&Itemid=91

Pozostaje jeszcze wypatrywać tańszych używek na ibeju i na forum Fractala, chyba, że ktoś ma jakiś lepszy pomysł? Jak sprowadzaliście swoje fraktale?

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2011, 22:37:57 wysłana przez se7en »

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #185 05 Sty, 2011, 22:30:46 »
Brałem z G66, negocjowałem cenę i wyszło znośnie, ale:
1. Było taniej jak kupowałem
2. Mogłem sobie to wrzucić w koszty firmy

Na ebay stoją drożej, bo Fractal nie nadąża z podażą - średni termin oczekiwania na axe to często miesiące.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #186 05 Sty, 2011, 22:34:32 »
Na nowego mogę poczekać, choć używanym też się zadowolę.

W takim razie najlepiej jak znajdę kogoś z firmą ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #187 06 Sty, 2011, 10:38:49 »
1. Wypadałoby, żeby działalność firmy miała coś wspólnego z Fractalem - nie można sobie w koszty ładować ot tak wszystkiego
2. Jak znajdziesz kogoś z firmą to albo on zostanie właścicielem Fractala albo Ci go będzie musiał odsprzedać i wtedy cała sprawa kosztów uzyskania przychodu się wali na łeb :)
3. Fractal jest na tyle drogi, że jak się go kupuje na firmę to idzie do środków trwałych

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #188 06 Sty, 2011, 13:05:50 »
Didej, wiem to wszystko, mam doświadczenie z kupowaniem rzeczy na firmę, tak tylko żartowałem. Sam niedługo będę zmuszony do założenia firmy, także problem zniknie sam.

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #189 09 Sty, 2011, 19:48:41 »
3. Fractal jest na tyle drogi, że jak się go kupuje na firmę to idzie do środków trwałych

Chyba, że go kupujesz na handel i niestety  nie  chce się  sprzedać :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #190 09 Sty, 2011, 20:04:59 »
Hesu, czyżbyś miał coś do sprzedania? ;)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #191 23 Sty, 2011, 03:28:21 »
Wywaliłem Atomica a kupiłem VHT 50/50 i do tego dwie kolumny szerokopasmowe JBL JRX115. Gada to masakrycznie cudownie, tak, że finalne brzmienie spokojnie może konkurować z pakami 4x12" i mam stereo. Atomic to fajna sprawa bo w jednej obudowie jest klasyczna końcówka lampowa i szerokopasmowa kolumna, ale warto eksperymentować z innymi końcówkami lampowymi i kolumnami szerokopasmowymi.

Spotkałem takiego kilera, który używa VHT 90/90 do tego jakieś dwie wypasione kolumny szerokopasmowe Electro-Voice i jeszcze Mesa 90/90 która napędza dwie kolumny niskotonowe też Electro-Voice. Nie tylko nogawki drgają ;)

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #192 23 Sty, 2011, 08:47:12 »
Aerosmith: dobry patent, mój znajomy używa tej samej końcówki, ale jednej paki 2x12 w stereo.

temu gościowi co ma dwie końcówki i ileś tam paczek współczuję :) chyba, że ma zgraje technicznych i swojego akustyka na każdym gigu :)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #193 23 Sty, 2011, 10:18:20 »
Aerosmith: dobry patent, mój znajomy używa tej samej końcówki, ale jednej paki 2x12 w stereo.
2x12" to z pewnością paczka gitarowa, a to już nie to, bo aby w pełni wykorzystać dobre brzmienie AXE-FX i jego możliwości, musi być kolumna szerokopasmowa. Niech twój znajomy pokombinuje z takimi kolumnami.

temu gościowi co ma dwie końcówki i ileś tam paczek współczuję :) chyba, że ma zgraje technicznych i swojego akustyka na każdym gigu :)
Band w którym gra ma w składzie akustyka i technicznego, ale dwie końcówki 2x90 dają taki huk, że przody często nie są potrzebne, a to trochę się mija z celem.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #194 23 Sty, 2011, 10:21:42 »
Tak, wiem, wiem, ale on woli na gitarowej, nic mu nie zrobimy...

No tak, ale ja używam heada 30W i nawet na średnich scenach na przodach dają mi tylko wyrównanie pasma, żeby mnie było równo słychać wszędzie, a head mam pięknie rozkręcony i z głośnika bezpośrednio też dużo leci na ludzi :) a na mniejszych imprezach też mogę grać z lekko rozkręconym wzmakiem i wiem, że nikt nie ogłuchnie, ani nikogo nie zagłuszę, więc już dawno popchnąłem wszystkie wzmaki powyżej 50W :-)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #195 23 Sty, 2011, 11:15:19 »
A grał na szerokopasmowej?

Ten VHT 50/50 też jest cholernie głośny, może za jakiś czas wymienię na Mesa czy Marshall 20/20.

Offline sebasw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #196 23 Sty, 2011, 11:17:25 »
tak, on ma kasy jak lodu, sprzęt zmienia jak rękawiczki.

Mesa 20/20 jest naprawdę miła, polecam z czystym sercem. Aczkolwiel długo grałem na englu 830/840 on też fajnie na cicho dawał.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #197 23 Sty, 2011, 11:19:10 »
A grał na szerokopasmowej?

Ten VHT 50/50 też jest cholernie głośny, może za jakiś czas wymienię na Mesa czy Marshall 20/20.

Terrormuzik na pewno chętnie Ci w tym pomoże i przygarnie to VHT ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #198 03 Lut, 2011, 19:33:17 »
Zaczynam tęsknić za klasyką, chyba będzie do sprzedania końcówka VHT i 2 paczki Atomic. Dołożę i może kupię Bognera Shive, do tego jakaś paka na grinach, a AXE-FX pójdzie w pętle.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Fractal Audio AXE FX
« Odpowiedź #199 03 Lut, 2011, 22:36:00 »
do sprzedania końcówka VHT
lubię to ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
92880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
919 Odpowiedzi
356605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
8688 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2011, 22:57:15
wysłana przez Yony
Fractal Audio FM3

Zaczęty przez Mat Efekty

3 Odpowiedzi
4822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2019, 13:52:11
wysłana przez Ghost_of_Cain
17 Odpowiedzi
3708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2021, 22:48:52
wysłana przez Bjørn