Autor Wątek: Wybor sluchawek  (Przeczytany 68264 razy)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
sluchawki
« Odpowiedź #25 26 Kwi, 2008, 12:02:49 »
jak dla mnie do jechania w domu to pod i sluchawki... jestem na etapie starania sie o ojcostwo i "pod dziecko" sie juz przygotowalem w taki sposob.. Kilka innych plusow takze sie znajdzie

Hmm, ze tak troche kotleta odswieze... jakie polecacie sluchawki w miare nie drogo?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
sluchawki
« Odpowiedź #26 26 Kwi, 2008, 12:26:56 »
powiem tak... NIE te ktore kupilem :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
sluchawki
« Odpowiedź #27 26 Kwi, 2008, 12:40:14 »
A ja powiem że te której JA kupiłem mnie osobiście leżą bardzo. Ale ja się tam nie znam :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #28 26 Kwi, 2008, 12:48:22 »
autorowi przypominam o funkcji szukaj..

scalilem do wlasciwego watku

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #29 26 Kwi, 2008, 13:04:19 »
powiem tak... NIE te ktore kupilem :D

A dokładniej? Co z nimi nie tak? Przydało by się wiedzieć żeby potem nie powtórzyć błędu...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #30 26 Kwi, 2008, 20:13:24 »
No dobra chlopaki, ale z topicu duzo nie wynika. Kupic AKG K66 za te niecale 130 zeta czy cos drozszego? Maxymalnie na te sluchawki bede mogl wydac 350 zl, ale nie chce kupic takich drogich, jezeli jakos soundu bedzie minimalnie lepsza. Chcialbym taka zmiane na lepsze uslyszec mymi slabymi uszami.

Aha, nie zalezy mi na idealnym nieprzepuszczaniu dzwieku, bo to i tak dla domownikow bedzie super odmiana od wzmaka 65 watowego :D . Dobrze bedzie, jezeli te headphonesy beda izolowac srodowisko zewnetrzne.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2008, 20:16:38 wysłana przez FlyingV »

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #31 26 Kwi, 2008, 20:41:44 »
mam male pytanie do zainteresowanego w temacie sluchawek...
czy masz poda???
bo jesli nie to podlaczajac sluchawki (niewiem tez co masz za wzmacniacza) bedizesz mial bardzo syfiaty sound (takie line in/out) wiec nie brzmi to najlepiej (chyba ze twoj wzmak ma na wyjsciu headphones jakas sylumacje).... no chyba tez ze bedziesz je uzywal do kompa przez jakies vst.

osobiscie w cenie nie wiekszej niz 100-120zl (teraz jak widze ze sa za 130 to sie dziwie :P bo kupowalem je w sklepie netowym za 99) akg k66 sa spoko (polzamkniete) i mimo posiadania 3 headphonesow (tak tak zakladam je sobie wszykie naraz -na prawa czesc lewej nogi, na pachwine i na prawą wątrowbe aby dawac sobie bootstera z czego 2 dzialaja w przeciwfazie do grajacych kiszek a jedne rezonuja z pobąkiwaniem) akg mi najbardziej pasuja (bo zyja dlugo,maja spoko moc,maja dosyc plaska charakterystyke -co koniektorym oczywiscie strasznie przeszkadza bo nie daje basa z dupy.. ale tez mecza moje uchy,bo mam duze uchy)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #32 26 Kwi, 2008, 20:51:51 »
Nie rozumiem tu czegos? Po co mi wzmak do poda?

Niemam poda, a na wzmaku mam wejscia line in/out , jest wejscie phones.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2008, 20:53:24 wysłana przez FlyingV »

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #33 26 Kwi, 2008, 21:41:45 »
Po co mi wzmak do poda?

a co? pod sam gra :D ?

Jak masz wYjście phones to na 90% to będziesz kupa słyszał... Na cleanie może Ci się spodobać ale jak chcesz przez takie słuchafony przepuścić przesterowany wzmak to to będzie totalna kupa... Jeszcze się nie spotkałem z wyjściem phones na którym piec brzmi tak samo jak przez głośnik...
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #34 26 Kwi, 2008, 21:55:31 »
Szczerze mowiac, myslalem, ze pocket pod gra sam. A ja juz chcialem sprzedawac wzmak, zeby go kupic ze sluchawkami...

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #35 26 Kwi, 2008, 22:47:04 »
Czytaj uważnie.

[...] czy masz poda???
bo jesli nie to podlaczajac sluchawki [...]

POD ma symulację paczki, więc można go używać ze słuchawkami. Rzecz w tym, że słuchawki monitorowe, studyjne, mają zazwyczaj bardzo płaską charakterystykę, zresztą do tego w końcu dążą producenci. A głośnik ma swoją specyfikę response'u więc nakłada się to z piecem, ucina za wysokie i za niskie tony, do tego usuwa wiele aspektów, wiele też dodaje no i generalnie głośniki mają zajebiście ważny wpływ na sound. Tyle zresztą pewnie wiesz.
A jak już wspomniałem, w podzie można wybrać sobie na jakiej wirtualnej kolumnie chcesz grać i procesor nałoży Ci na dźwięk specyfikę tego głośnika zmieniając sound.

Poza tym, jeśli POD ma Ci służyć do czegokolwiek więcej niż do ćwiczeń (nagrywanie, etc) to chyba warto się zastanowić nad sensem tego zakupu. Mam na myśli brak opcji update'u paczek oraz brak wyjścia usb (czyli musisz kupić sobie porządną kartę dźwiękową, by mieć porządny sound przy nagrywaniu na pc).
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #36 26 Kwi, 2008, 22:57:25 »
men, wyjscia sluchawkowe w pierdziawkach nie maja wiele wspolnego z wyjsciem glosnikowym

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #37 26 Kwi, 2008, 23:21:56 »
To też... ;)

Ale przede wszystkim, koleś pyta czy mu z PocketPodem zadziała. Zadziała? - Zadziała.

Pozdr tatusiu... : >
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #38 26 Kwi, 2008, 23:27:34 »
jesli masz zamiar kupowac sluchawki to nie bylo co pisac o wzmaku tylko odrazu mowic o podzie.wzmacniacz moze sobie stac w koncie i kurzyc(albo w kanciapie na probie)a zabawic sie z podem mozesz...
niepamietam juz czy spotkalem sie z wzmakiem z symulacja kolumny,ale kumplowi modowalem jego wzmaka wkladajac w to se100 marshala(speaker simulatora w wersji prostrzej) co jedan nigdy nie bedzie tak dobrze brzmialo jak pod nie mowiac o normalnym glosniku ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #39 27 Kwi, 2008, 00:13:40 »
ja swoje sluchawki uzywam z pod'em xtl i brzmi to jak sraka... za nic na swiecie nie moge tego ustawic... znosnie brzmia za to z iPodem, ale tez bez rewelki

dzieki za te pozdr men ;)

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #40 27 Kwi, 2008, 10:18:26 »
ju łelkam... ;)

A może jakaś chujowa sztuka po prostu Ci się trafiła...
Ale co do iPoda, to chyba nie jest nic dziwnego, w końcu iPod nasuwałby użycie słuchawek HiFi, a nie studyjnych.
Ale jeden morał z tego... Nigdy nie mieszać studio reference z DJ... ;D

kolejne pozdr skoro tak lubisz... : >
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #41 27 Kwi, 2008, 11:05:25 »
Ja sobie zakupiłem Audio-technica ATH-M40fs właśnie do grania z podem (X3) i jak dla mnie spisują się bardzo fajnie, chociaż muszę przyznać, że nie porównywałem z innymi słuchawkami więc nie wiem jak wypadają na tle konkurencji. Jeżeli chodzi o wygodę użytkowania też nie mam zastrzeżeń.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #42 27 Kwi, 2008, 12:09:18 »
wygoda moje tez nie urzekaja... przedewszystkim, faktycznie.. zamkniete to zly pomysl, raz ze cisnienie moze zabic, a dwa, ze uszy poca sie straszliwie

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #43 27 Kwi, 2008, 13:17:30 »
wygoda moje tez nie urzekaja... przedewszystkim, faktycznie.. zamkniete to zly pomysl, raz ze cisnienie moze zabic, a dwa, ze uszy poca sie straszliwie

Mówiłem, mówiłem, mówiłem... ale nie, bierz zamkniete, bo będą HAŁASOWAĆ... ehhh... :D :P

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #44 27 Kwi, 2008, 21:55:28 »
ja mam jakieś kijowate słuchawki noname z mikrofonem, takie wiecie, dedykowane do skype. Badziewie, muzy sie nie da sluchac na tym, za to z PODem fajnie nawet gadaja. A takie normalne muzyczne niekoniecznie...

Offline regret

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
  • ,,l,,
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #45 28 Kwi, 2008, 21:52:39 »
polecam juz sprawdzone sluchaweczki audio technica M50 ,ewentualnie nizszy model M40 to sa specjalne studyjne monitory !!!

jakosc jest genialna
r'n'r

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #46 06 Wrz, 2008, 17:36:49 »
slyszal ktos o sluchawkach marki samson? http://rnr.pl/Szukaj.aspx?queryString=s%u0142uchawki&searchInDesc=False pytam z ciekawosci ze wzgledu na cene

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #47 06 Wrz, 2008, 18:01:07 »
słyszałem o mikrofonach samson i jakością nie użekły mnie.. Ze słuchawkami pewnie byłoby tak samo.
Polcema Beyer Dynamici DT990 Pro, mam są bardzo fajne. U dojczlandów mozna za 500 juz z przesyłka kupic.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #48 07 Wrz, 2008, 18:12:56 »
Ja niedawno miałem na uszach Samsony jakiś model co kosztuje w Polsce ~130zł i powiem że całkowicie żadne były. Nie dynamiczne i dziwnie przkłamywały i umatawiały brzmienie. Szczególnie blachy na nich brzmiały całkiem inaczej.
Nie polecam.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #49 07 Wrz, 2008, 18:57:22 »
Musze zmienić słuchawki, mialem do tej pory Sennheisery HD201. O ile muzyke na nich dobrze sie słuchało to do grania z toneportem juz sie mniej nadawały.
Chciałbym kupić na ebayu w usa. Najlepiej bezprzewodowe. Co polecacie do powiedzmy +/- 150$.
http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=672
Te wyglądają ciekawie, mozna je kupić za ~70$, mial ktoś z nimi do czynienia? Beda sie nadawać do grania z TP?

pozdr
"grałeś kiedyś w samoloty?"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
3511 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2011, 19:50:04
wysłana przez Sulphur
8 Odpowiedzi
4286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2014, 00:18:37
wysłana przez BetoNova
7 Odpowiedzi
3805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:24:16
wysłana przez Intruz_PL
16 Odpowiedzi
3823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2015, 20:43:45
wysłana przez Razor89
56 Odpowiedzi
14247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio