Autor Wątek: Wybor sluchawek  (Przeczytany 68508 razy)

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #75 17 Lut, 2010, 20:51:26 »
Jako posiadacz słuchawek Beyer Dynamic 770 Pro (http://sklep.rms.pl/index.php?p1359,sluchawki-referencyjne-beyerdynamic-dt-770-pro-dt770-250-ohm) mogę napisać parę słów. Po pierwsze, są to zdecydowanie słuchawki referencyjne, które oddają brzmienie bardzo wiernie. Słychać na nich mnóstwo detali, których nie uświadczymy w tańszych modelach. Brzmienie jest bardzo naturalne, nie przebasowione, ma się wrażenie jakby scena była nieco oddalona (w porównaniu z moimi drugimi słuchawkami philipsa). Mimo to dla przyjemności wolę słuchać muzyki na innych słuchawkach, które nieco podnoszą basy i delikatnie kolorują charakterystykę.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #76 12 Mar, 2010, 02:43:12 »
panowie, a które z tych byscie wybrali?

http://www.allegro.pl/item946627830_profesjonalne_sluchawki_akg_k_121.html

http://www.allegro.pl/item951083663_sennheiser_hd_515_sluchawki_dynamiczne.html

http://www.allegro.pl/item951921659_sluchawki_sennheiser_hd_555_promocja_gamuz.html

http://www.allegro.pl/item943762404_sennheiser_hd_215_sluchawki_dynamiczne.html

te ostatnie sa chyba DJ-skie.

Moje wymagania to: trwalosc, czyli fajnie jak by byl odczepiany kabel. Jezeli nie jest odczepiany, to dobrze zeby mi nie padly po roku. fajnie by bylo gdyby byly nauszne i zeby sie w nich wygodnie pracowalo. No i zeby nie mialy przesadzonego basu. Niecierpie tego, a chcial bym je czasem wykorzystac do pokrecenia przy brzmieniach gitarowych czy do pogrania na PODzie.


Max 300zl. Moze byc taniej. Myslalem o tych akg k66, ale juz ich nie produkuja i chyba nie mozna ich nigdzie dostac.

Jezeli sa jakies sensowne sluchaweksy za mniejsze pieniadze to rowniez bardzo chetnie.

Sennheiser HD202 graja fajnie, ale maja troche nienaturalny dol, no i kabel psuje sie rowno po roku. Dlatego odpadaja.
No pain No gain !

locco

  • Gość
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #77 12 Mar, 2010, 07:00:59 »
moge ci igrado opylic za 150 moje ;)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #78 12 Mar, 2010, 22:41:32 »
Dzieki meen, ale interesuja mnie glownie takie duze sluchaweksy okalajace cale ucho(najlepiej takie) :) glownie do stacjonarnego sluchania muzyki.

Co powiecie ludzie o tych akg z linka?

Albo o sennheiser'ze 515/555?
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #79 12 Mar, 2010, 23:25:13 »
Ja posiadam teraz HD555 i za ta cene w tej klasie nie ma lepszych,sa tak wygodne ze mozna godzinami miec je na głowie. Natomiast dzwiek cóz,jest bardzo naturalny wszystko słychac szczegółowo jak nalezy. Basy zrównowazone i potrafia zejsc nisko a to lubie ;)  Przesiadłem sie na nie z modelu 500 który w swoim czasie kiedy je kupowałem zbierał same pozytywy. 555 graja dwa razy lepiej,HD 515 to jednak jeszcze nie ta klasa
http://www.ceneo.pl/68320
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2010, 23:29:12 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #80 12 Mar, 2010, 23:48:24 »
Pamietam ze kiedys w mediamarkcie porownalem sobie HD202 i chyba te:

http://www.electroworld.pl/zobacz,25188,kat,128,sennheiser-hd-595

Myslalem ze 202 to spoko sluchaweksy, ale jak je porownalem to ja pierdziele. niebo a ziemia.

Gdyby te 555 graly prawie jak te 595 to bral bym bez zastanowienia z miejsca. Ale i tak mi smaka narobiles i powaznie sie nad nimi zastanowie. Bo widze ze rozmiary sa te same, a te 595 byly mega wygodne(chyba najwygodniejsze jakie mialem na uszach)

A masz jakies doswiadczenia jezeli chodzi o prace nad muzyka z nimi? nadaja sie jako "monitory" nauszne? Bo chcial bym takie na ktorych mozna czasem przyjemnie muzyki posluchac, a czasem cos nagrac. Ludzie cos tam wspominaja o "zbyt wyeksponowanym basie". Nie lubie za duzego basu(a jak jest przymulajacy, to juz wogole). No i jednak to nie sa studyjniaki. Inna sprawa, czy warto kupowac studyjne sluchawki za 300zl. Bo na studyjnych, sluchanie muzyki nie zawsze musi byc tak przyjemne.

Uzywales ich z POdem?
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2010, 00:32:18 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #81 13 Mar, 2010, 01:42:29 »
coz dla mnie roznica pomiedzy 555 a 595 nie była warta 250zł dopłaty,w sklepie odsłuchiwałem i jedne i drugie na jakiejs 'Yamacha Pianocraft' i roznica była tak dla mnie znikoma ze nie miałem wielkiego dylematu by wziac jednak HD555. Słucham na nich muzy ze stereo i z kompa z którego dzwiek idzie przez 'Line6 Tone Port UX1' i jestem wiecej niz zadowolony. Nagrywam tez na nich swoje wypociny i jak dla mnie jest ok ale to juz moja subiektywna ocena,ja nie potrzebuje lepszych. Na tych słysze to co mi potrzebne,ale zeby byc uczciwym masz tu pare linków i decyduj juz sam. Wiesz te roznice tak naprawde to dla mnie sa niuanse jakies ale ktos tam moze zrobic z tego przepasc co moim zdaniem jest mocno przesadzone,mam je 1,5rej roku i dalej ni chu chu nie dopłacił bym za 595. Trzeba jeszcze po  zakupie tylko troche poczekac az sie porzadnie wygrzeja i tylko tyle. Aha zbyt wyeksponowany bas to dla mnie nonsens,w sumie dla mnie mogłoby byc go jeszcze troche wiecej  ;D nie ma zadnej przebitki basowej,to Ci gwarantuje
http://www.hihawa.pl/Sennheiser/HD%20555.html
http://www.hihawa.pl/produkty/Słuchawki/Sennheiser%20HD%20595%20-494.html
http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?f=1&t=5986
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2010, 01:44:33 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #82 13 Mar, 2010, 02:22:29 »
No to mnie uspokoiles. Za te 300zl nie oczekiwalem produktu ktory dorownuje poziomem HD595, ale z racji tego ze nie slucham muzy z niewiadomo jakiego sprzetu to bylo by tez lekkie marnotrawstwo. A jezeli graja podobnie, to juz wogole. Bas mnie niepokoil, ale skoro 555 graja podobnie do 595 to nie bedzie tutaj problemu. Teraz musze je tylko dorwac i przesluchac. No i ewentualnie kupic.

A jezeli chodzi o uzywanie zTone Portem to jestes zadowolony z tego jak brzmi gitara na tych sluchawkach? Bo zauwazylem, ze niezaleznie od "fajnosci" sluchawek jezeli chodzi o sluchanie muzy, to z PODami i tym podobnymi roznie bywa.

czyli zostaly na placu boju ktores AKG i senki 555

Ktos porownywal ktores AKG z podobnej polki cenowej do sennheiserow hd 555?
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #83 13 Mar, 2010, 04:10:33 »
słuchaj chodzi o to ze róznica pomiedzy 555 a 595 wcale nie jest duza,to sa niuanse. Zeby takie rzeczy usłyszec musiaałbys słuchac muzy na wzmacniaczu słuchawkowym albo na dobrym stereo a poza tym jezeli słuchałes w sklepie 595 to i tak nie grały tak jak graja po wygrzaniu. To samo tyczy sie 555. Jak juz miałbys brac 595 to juz lepiej dołozyc i zakupic 'AKG K 271 MK II' te spełnia wszystkie twoje zyczenia z nawiazką
Sie.. sie.. sie..

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #84 13 Mar, 2010, 13:23:27 »
Ciekawie wygladaja te akg, ale to dwa razy taka kasa niz planowalem wydac. Takze raczej nie bede sobie mogl na nie pozwolic w najblizszym czasie. K240 MKII sa na podobnym pulapie cenowym co HD595, no ale 5 stow to duzo. Chociaz kusi odczepiany kabel i to ze sa konkretnie studyjne.

jeszcze sa:

http://www.allegro.pl/item952351426_akg_k_240_nowe_powystawowe_sklep_orlik_band.html

ale to tez sporawo dla mnie w tym momencie. Tyle tylko ze HD555 maja taka przewage, ze sa zamkniete a nie polotwarte no i jednak mimo wszstko sa tansze. Nie maja z kolei odczepianego kabla, a to kabel sie najczesciej wali jak czesto sie uzywa sluchawek i fajnie miec mozliwosc wymiany.

A tak z czystej ciekawosci, zna ktos takie reloop'y?

http://muzyczny.pl/pokaz.pl?id=124138
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #85 13 Mar, 2010, 15:11:26 »
Jezeli masz tyle kapuchy to bierz te z allegro
Sie.. sie.. sie..

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #86 13 Mar, 2010, 15:31:44 »
AKG K271 to słuchawki zamknięte - w przeciwieństwie do K240. Warto na to zwrócić uwagę przed zakupem. Z pewnością bas będzie lepszy i odseparowanie od otoczenia też lepsze. Tylko w uszy będzie cieplej i pocić się będziesz jeszcze bardziej niż w półotwartych K240.

Też cały czas się waham, czy wziąć drugą parę K240 czy właśnie K271. Jest wiele argumentów za K271 (pomijając cenę), ale ja siedzę godzinami w słuchawkach i w nawet w tych półotwartych jest mi mocno ciepło, a w zamkniętych - sam nie wiem, czy to da się znieść.

No i mi przeszkadza ta kwestia szybko starzejących się okładek w AKG 240 - sam zobacz, zrobiłem kilka zdjęć poglądowych.
Moje muzowanie.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #87 13 Mar, 2010, 15:40:56 »
ja chyba sam kupie sobie 'AKG K 271 MK II'  sie zagasowałem normalnie  :P
W opisie napisali ze sa dwa rodzaje nauszników: ze sztucznej skory i weluru wiec powinno byc lepiej
i nie wiem jak sie ma to do rzeczywistosci ..specjalna konstrukcja czasz dająca taki sam komfort pracy jak w przypadku słuchawek półotwartych.
Raz sie zyje,potem sie załuje a ze mogłem jednak troche dołozyc..
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2010, 15:42:59 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #88 13 Mar, 2010, 15:44:51 »
Gdybyś kupił te K271 to napisz koniecznie jak brzmią i czy są się w nich wysiedzieć pół wieczora grając na gitarce. To kluczowa kwestia (pewnie nie tylko dla mnie).
Moje muzowanie.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #89 13 Mar, 2010, 15:50:44 »
gdyby to były Sennheiser'y to juz teraz mógłbym napisac ze sie bez problemu da wysiedziec  :devil:
Sie.. sie.. sie..

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #90 13 Mar, 2010, 15:57:01 »
Death Master, gdybys myslal o spyleniu sennheiser'ow to daj znac ;) bo jednak wolal bym wydac mniej niz wiecej :)

Ale kto wie, narazie mysle. Teraz trzeba bedzie osluchac i wtedy zdecyduje, ile kapuchy poleci na to i ktore wezme.
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #91 13 Mar, 2010, 16:04:12 »
Senków nie spyle tak czy siak,mam 3rzy pary słuchawek na razie i kazde sa inne ale najbardziej uniwersalne sa własnie 555. Jezeli kupie te AKG to tez na pewno nie jutro,poza tym musze je najpierw dokładnie przesłuchac
Sie.. sie.. sie..

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #92 14 Mar, 2010, 23:59:08 »
271 mk2 / 240 mk2 w usa to różnica jakichś 30-35 dolców. czyli coś koło 100zł.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #93 15 Mar, 2010, 00:58:49 »
Filmik mogacy zainteresowac posiadaszy senkow hd 555




Powiem wam ze coraz bardziej przekonuje sie do tych sluchawek, tym bardziej ze jak sie okazuje, wymiana kabla nie jest tutaj wiekszym problemem, bo dosyc latwo dostac sie do srodka.


E: No i kupilem sennheisery hd555. wrazenia jak najbardziej pozytywne. Ciekaw jestem czy jezeli chodzi o to cale "wygrzewanie" to czy rzeczywiscie dzwiek sie jeszcze poprawi. Ciekaw jestem tez kiedy eventualnie to nastapi. zobaczymy.

Porownywalem HD 515, 555, 595 i 202. Najlepsze byly 595 i 555, a roznice miedzy nimi byly dla mnie praktycznie nie zauwazalne( zrodlem byla zwykla stara mp3, wiec to pewnie dlatego). 202 zostaly zdeklasowane, a 515 troszke "buczaly"

Generalnie 555 maja sporo dolu, ale dosyc szybkiego. Nie bylem przyzwyczajony do jego az takiej ilosci. Zobaczymy jak bedzie dalej. Narazie w porownaniu z moimi starymi badziewnymi thomsonami wypadaja kosmicznie lepiej :) Och ja pierdole, alez Combustion Maczugi dostal kopa. I w koncu slysze ogromne roznice w poszczegolnych miksach.
« Ostatnia zmiana: 18 Mar, 2010, 19:45:46 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #94 19 Mar, 2010, 03:13:22 »
no widzisz ze sie opylało  :devil:
Sie.. sie.. sie..

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #95 16 Maj, 2010, 12:45:29 »
Elo rap. Będę w, mam nadzieje, niedługim czasie zaopatrywał się w słuchawki.
Dobre do grania na PODzie, może nagrywania i do słuchania muzyki. Tak do 300zł. HD555 będą ok, czy cosik innego?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #96 16 Maj, 2010, 21:23:35 »
ja ze swojej strony polecam. Nie żałuje ani złotówki wydanej na te słuchawki.

Do trzystu złotych ciężko znaleźć równie fajną/wygodną alternatywę. Komfort użytkowania hd555 jest bardzo duży. Bas jest szybki, a dźwięk szczegółowy. Polecam za te pieniądze. Jeżeli myślał bym o miksach to pewnie bym brał akg k240 studio, ale one jednak parę złotych więcej kosztują. A różnica jest taka że akg grają bardziej wyrównanym pasmem, hd podbijają lekko górkę. No ale jedne są słuchawkami do słuchania muzyki, a drugie do jej robienia. No i też nie powiedział bym że graja gorzej, inaczej raczej.
No pain No gain !

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #97 20 Maj, 2010, 15:00:54 »
Ja dodam jeszcze od siebie Beyerdynamiki - jeśli potrzeba izolacji (np. przy nagrywaniu z mikrofonu) to DT 770 Pro - minusy to uczucie jakby łeb człowiek trzymał w imadle, ale brzmieniowo są bardzo fajne - zwłaszcza jak na zamknięte. Z tej samej beczki jeśli potrzeba słuchawki trzymać długo na głowie to DT 990 Pro - te są otwarte i generalnie mniej męczą.

locco

  • Gość
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #98 20 Maj, 2010, 15:12:01 »
wspominalem juz o grado? jestem fanbojem, nic innego nie wchodzi dla mnie w gre. do 300 zl masz spokojnie uzywane sr-60 albo nowe igrado. maja naturalny, dynamiczny sound- to tak, jakby porownywac lampowy i tranzystorowy wzmacniacz.

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Odp: Wybor sluchawek
« Odpowiedź #99 25 Maj, 2010, 13:40:02 »
Oto moje sugestie:

http://eu.audio-technica.com/en/products/product.asp?catID=5&subID=39&prodID=266

Posiadam je od dłuższego czasu mają niezłe pasmo przenoszenia, "śpiewają" całkiem przyjemnie no i komfort pracy!

Te natomiast w posiadaniu znajomego:

http://www.thomann.de/gb/sony_mdr7506_kopfhoerer.htm

Myśle sobie Sony hmmm... ale naprawde byłem zaskoczony!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
3553 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2011, 19:50:04
wysłana przez Sulphur
8 Odpowiedzi
4377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2014, 00:18:37
wysłana przez BetoNova
7 Odpowiedzi
3833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:24:16
wysłana przez Intruz_PL
16 Odpowiedzi
3847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2015, 20:43:45
wysłana przez Razor89
56 Odpowiedzi
14369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio