Autor Wątek: Allegro - wybór gitary  (Przeczytany 13904 razy)

Orange

  • Gość
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #25 22 Sie, 2015, 14:10:21 »
@Sify11 sprawdź po ile nasz washburn stoi...

Posty połączone: 22 Sie, 2015, 14:10:21
@Sify11 sprawdź po ile nasz washburn stoi na aukcji w tej chwili

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #26 22 Sie, 2015, 17:16:12 »
310 - nie. Jak dobrze poszukasz to trafiają się SG G400 poniżej 500zł. Albo Gothy, te nawet częściej. Sam kiedyś szukałem jako backup, sporo się tego przewala i czasami kogoś ciśnie na sprzedaż ;) Tylko jedno ALE - SG to tak specyficzny kształt, że nie polecam na pierwszy sprzęt do nauki.

Resztę już wymienili inni - Pacifice, sporo Cortów lata w tym przedziale cenowym i to różne modele (Katany, seria X, jakieś Zenoxy więc kształt też sobie można wybrać). Zresztą na gitara-online jest cały taki temat i tam polecam poczytać.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #27 22 Sie, 2015, 17:25:05 »
A co ma kształt do nauki? Jedyna jego "wada" to to że leci na głowkę ale szeroki pas załatwi sprawę, natomiast 310 do 350 - 400 zł max, nie jest zła opcja, ma gryf wkręcany co jest troszkę mniej wygodne od wklejanego w przypadku używania wysokich progów. Natomiast G400 jest bardzo fajnym wiosłem, jednak za 400 zł to jest rzadkość, prędzej koło 500 zł minimum. A Seria Goth nie rózni sie niczym od zwykłej G400 poza innym malowaniem, ludzie mówili ze ma mocniejsze picki - bzdura. Jeszcze ma killswitch i to tyle różnic. Ale wiosełko ładne i wygodne :) 

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #28 22 Sie, 2015, 17:45:28 »
SG310 to paździerz, Goth ma chociaż wklejany gryf i proporcje typowego SG. Zresztą miałem SG ponad 6 lat - zajebiste, klimatyczne wiosełko, ale nigdy nie poleciłbym jej na pierwszą gitarę. To nie tylko wyważenie (czy raczej jego brak, i nie, nie chodzi tylko o szeroki pasek) ale ogólny pokrój gitary, ustawienia rąk, sposób grania na siedząco. Coś jak z Flying V - wykurwisty instrument, o ile się wie jak do niego zabrać. Ale uczyć się na tym sobie nie wyobrażam ;)

I jak nie przepadam za stratami, superstratami itp. to jednak taką Pacificę czy inną Katanę bym polecał. Tragicznie wykonane nie będzie, brzmienie i tak można pominąć ;D bo pewnie zostanie wpięte w jakiegoś pierdziaka ;D ale za to są wygodne i na siedząco i stojąco.

Zresztą sam jako zadeklarowany przeciwnik stratatatów przesiadłem się ostatnio na takiego. I głupi byłem, że dopiero teraz :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #29 22 Sie, 2015, 17:48:24 »
Tam się wyraziłem dosyć niejasno. G310 ma wkręcany a G400 wklejany. Z tą wygodą to być może, chociaż według mnie co kto lubi, jak nie ograsz to sie nie dowiesz, jako drugą gitarę miałem chwilę temu G310 (po 2 miesiącach obcowania z Cortem X1) i dla mnie było wiosłem mega :)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #30 22 Sie, 2015, 18:34:43 »
310 ma inne osadzenie gryfu a co za tym idzie położenie mostka. Zresztą widać na zdjęciach. Ale tak czy siak są lepsze w tej cenie ;)

Aha, można jeszcze Samicków szukać, które jakoś się u nas nie przyjęły i psi grosz potrafią kosztować w stosunku do tego co oferują  ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #31 23 Sie, 2015, 00:27:58 »


<3
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #33 23 Sie, 2015, 15:57:06 »
Łooo, ten Dean to w cenie przyzwoitej pary butów albo jednego dobrego humbuckera...
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Zomballo

  • Gość
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #34 23 Sie, 2015, 21:21:09 »
Nie dziękuj, odrobisz w polu
Spoiler
. ;) http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/%28s%29-schecter-omen-6/

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #35 24 Sie, 2015, 11:01:12 »
Tak zwane "firmowe" w takiej kasie zawsze będą słabe. Trzeba polować na polskie konstrukcje z lat 90-tych. Mansfield, Zak (stary majones), Ran itd. Przynajmniej są z drewna...

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #36 24 Sie, 2015, 11:29:56 »
Tak zwane "firmowe" w takiej kasie zawsze będą słabe. Trzeba polować na polskie konstrukcje z lat 90-tych. Mansfield, Zak (stary majones), Ran itd. Przynajmniej są z drewna...

Kompletnie się z Tobą nie zgodzę, zdanie "dobre, bo stare" to mit gitarowy, który przybiera na sile. Zak to nie "stary Majones" jak to napisałeś, bo były klepane w tym samym czasie z tego co mi @commelina kiedyś pisał.

Miałem kilka wioseł z tych manufaktur czy firm jakie wymieniłeś i jedynie do RAN'ów nie ma co się czepiać, ale to inna półka cenowa niż kolega szuka.

ZAK / Mayones to taka sama loteria jak inne wiosła, Mensfeld to podobna półka i podobna loteria. Zwichrowane gryfy to wśród tych gitar częsta przypadłość, często sprawia, że są niegrywalne. Więc nie wszystko co stare i polskie jest koniecznie dobre.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #37 24 Sie, 2015, 11:32:50 »
Co do zaków to widziałem dużo modeli b4 i jeszcze żaden nie był niezajebistej jakości, że aż sam zanabyłem jeden mimo, że nie jestę basistą

taka mała dygresja ;)
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #38 24 Sie, 2015, 12:12:22 »
Zak = stary Mayones BYZYDYURA

Skad ludzie czerpią takie bzdety... pewnie z internetów  :facepalm:

B4 to jeden z bardziej sprawdzonych basów w tej klasie więc sie nie dziwię. W okolicach 93-94 ten  model pod nazwą Hero produkowany był dla Esh
Pany pamiętajcie o jednym. Lata 89-91 to lata transformacji i sprzedawanie się wszystkiego jak leci. Kolejek po gitary niczym po schabowego w czasach komuny. Trudno było zapanowac nad jakością. w okolicach 92 Mayo dorobiło się swojej zajebistej suszarni i czas pokręconych gryfów zdecydowanie sie zakończył, co oczywiście nie oznacza ze coś sie nie trafiło. Zawsze sie może trafić. Drewno leżało na placu po kilka lat ( był nawet taki co twierdził ze mahoń na jego deskę leżał 20 lat pod składowiskiem dech, stąd ważył 20 czy 30kg :P ) Już wtedy było myślenie przyszłościowe wbrew temu co sie niektórym ubzdrzy w głowie.

Zomballo

  • Gość
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #39 24 Sie, 2015, 12:44:50 »
Zak = stary Mayones BYZYDYURA

Skad ludzie czerpią takie bzdety... pewnie z internetów  :facepalm:

To jak to w końcu było? Dla mnie taki Zak Pro line wyglądał idento jak wczesne Mayo KTM.


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #40 24 Sie, 2015, 12:55:47 »
Różnie było ;) Nie chce wnikać jak było, bo to juz nie moje poletko. Pozwolę sobie tylko reagowac na bzdety i ew wyjaśniać to co uważam ze mogę, a może i nawet powinienem. Jedyne co mogę wydaje mi się powiedzieć to to iż ZAK pojawił sie ponieważ zaistniała możliwość eksportu a klient nie chciał marki Mayones na zasadzie nie no bo nie.
Marka ZAK dała nam możliwość udowodnienie ze polskie może być dobre . To tak ogólnie

Zomballo

  • Gość
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #41 24 Sie, 2015, 13:14:24 »

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #42 25 Sie, 2015, 10:07:32 »
Okolice maja 1992 (dzień przed moją maturą)sklep w Będzinie u Lemańskiego (jeszcze w kanciapie na górze). Lemański we własnej osobie sprzedał mi wiosło ZAK PRO line Proffessional i mówił o niej "majonez". Wiosło wyglądało jak Jackson Dinky, miało floyda Schaller i klucze Schaller. Cena 4500000 starych złotych. I nikt mi kurwa nie wmówi że było gorsze od dzisiejszych chnloli. W tamtych czasach miałem też dwa inne wiosła z polskich manufaktur. Jedno to był stratocaster, miał napis Lemański Start Style a drugie to Mansfield bardzo podobny do tego Zaka. I do nich też nie można się było przyjebać zbytnio. Więc mi tu nie pierdolcie, że się w internecie naczytałem. Wtedy internetu nie było a to co piszę jest z autopsji. A jak ktoś chce chinola to niech kupuje bo przecież będzie miał BC Richa albo Jackosna  a to wypas jak huj.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #43 25 Sie, 2015, 11:34:11 »
Rafałek, kłócisz się z człowiekiem który pracował wtedy w Mayo. Stivo ładnie to ujął a Ty się trochę za bardzo uniosłeś IMO - lata 90te to w Polsce dziki zachód. Zapewne trafiają się całkiem przyzwoite gitary (sam cichutko marzę o wspomnianym już B4), zapewne lepsze niż przeciętny dzisiejszy wypust. Ale ujmowanie ich en masse jako cudnych Polskich vintage hend mejd to bajkopisarstwo.
Maciej Mensfeld robił takie coś jak fingertip, czyli najbardziej niegrywalny kawałek paździerza ever. Robił też fajne gitary. Później.
Lemański i jego uczniowie też robili gitary mocno zajebiste, ale to trochę nie nasza półka cenowa raczej.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #44 25 Sie, 2015, 12:17:42 »
Absolutnie się nie kłócę. Mówię tylko, co mi powiedział koleś, który w moim mniemaniu wtedy znał się, na rzeczy (Lemański). Mnie wtedy ani Mayones, ani Zak wogóle nic nie mówiły. A uniesłem się nie ze względu na to, kto ma racje tylko ze względu na to, że jak mi zarzucono, że jak dziecko powtarzam, to co chwilę przed postowaniem przeczytałem w necie. Nie mam w zwyczaju gadać o rzeczach o których nie mam pojęcia. Jak nie mam pojęcia to pytam. A tu mi się wydawało, że mam dlatego tak, a nie inaczej napisałem.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #45 25 Sie, 2015, 13:01:09 »
A uniesłem się nie ze względu na to, kto ma racje tylko ze względu na to, że jak mi zarzucono, że jak dziecko powtarzam, to co chwilę przed postowaniem przeczytałem w necie. Nie mam w zwyczaju gadać o rzeczach o których nie mam pojęcia. Jak nie mam pojęcia to pytam. A tu mi się wydawało, że mam dlatego tak, a nie inaczej napisałem.

Nie wiem, gdzie to wyczytałeś w tym wątku, ale ja nic takiego nie widzę. Myślę, że cytując pewnego znanego arcybiskupa mogę napisać: "To była nadinterpretacja moich słów oraz czynów".
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #46 25 Sie, 2015, 13:23:51 »
@rafalek  czyż to nie Ty napisałeś Zak = stary Mayones ?
Tak zwane "firmowe" w takiej kasie zawsze będą słabe. Trzeba polować na polskie konstrukcje z lat 90-tych. Mansfield, Zak (stary majones), Ran itd. Przynajmniej są z drewna...

Lemański może sobie mówić co che, a ja te gitary robiłem, Gienek aktualnie prowadzący produkcję w Mayo ( tak sądzę ;) ) wymyślał logo ZAK . Geneze powstania też znam bo w tym uczestniczyłem. Uważam zatem ze jestem upoważniony do tego aby zaprotestować przeciwko takim uproszczeniom. Wbrew pozorom jakie odniosłeś, także uważam, ze to były dobre instrumenty na tamte czasy, ale też trzeba mieć swiadomość pewnych spraw i gloryfikować nie ma co. Włożyłem w tą firmę sporo serca ( wbrew temu co niektórzy sugerują :P ) i byłybym debilem gdybym kalał własne dzieci. Jednak jak wspomniałem warto znać wady i zalety własnych dzieci i nie przesadzać, ani w jedną ani w drugą stronę.

Offline Nially

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2015, 22:22:04 wysłana przez Nially »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #48 25 Sie, 2015, 22:29:26 »
Nie i zdecydowanie nie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Allegro - wybór gitary
« Odpowiedź #49 25 Sie, 2015, 22:33:28 »
eetam, taki epi był moją drugą gitarą - upgrade z presto lang :D miło wspominam :)
i always go full retard

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2007, 09:03:18
wysłana przez Kaar
Wybor sluchawek

Zaczęty przez Pan Sinner « 1 2 3 4 5 » Hardware

104 Odpowiedzi
67597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 19:20:08
wysłana przez Tolein
45 Odpowiedzi
27810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 17:07:52
wysłana przez wuj Bat
18 Odpowiedzi
10231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2012, 08:08:21
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
3687 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2018, 12:37:21
wysłana przez chronix1