Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 372591 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2200 27 Cze, 2016, 23:43:36 »
Nie, tylko z tymi ;)
Prawa jest spoko, na styk - rozbije sie i będzie idealna.
Niestety lewa stopa jest dłuższ i już liner jest za krótki - rozbicie może nic nie dać. Wsadziłem do środka kopyto, wyciągnę za tydzień i zobaczymy - jak nie pomoże to oddam :/

Ja trochę żałowałem, że zamieniłem swoje na pół rozmiaru większe, bo nie wiedziałem wówczas, że aż tak liner się potrafi rozbić. Miałem wtedy niekomfortowo na styk, ale bez uginania paluchów.

BTW. Sprawdź jaki twój rozmiar ma but, bo może pomieści większy liner. Jeśli obecny się nie rozbije po miesiącu to sobie będziesz mógł dokupić lewy pół rozmiaru większy i wsio. Trochę poleci po kieszeni, ale będzie custom! ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2201 28 Cze, 2016, 10:39:25 »
@Musza But jest największy, także pomieści nawet liner'a 47r. Rzecz w tym, że jest on nie do kupienia.
Jak mi się nie rozbiją wystarczająco, to chyba kupię Twistery LE.

Spoiler
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2202 28 Cze, 2016, 10:40:16 »
Muszka ma słuszność. Rolki nalezy kupować na styk. Palce mają dotykać konca linera. Sprawdz czy sama skorupa zmieści Twój roazmiar jesli tak to nawet na wstepie lekko namocz liner i dopiro wtedy formuj-rozbijaj. Rolka fresstylowa, freeridowa, do jazdy szybkiej musi idelanie przylegać. Nie ma prawa tam nic latać z lewa na prawo. Ma być jednością ze stopą, oczywiście nie powinna uwierać. Większość swoich musiałem formować, ale teraz rolki reagują jak ja chce a nie jak one chcą. To taka specyfika ;).
Jeden z pierwszych Igorów ( Seba ) zakładając wytrzymałem w nich 10min i juz mi stopy drętwiały. Także zanim oddasz, sprawdź.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2203 28 Cze, 2016, 10:51:42 »
No właśnie praw noga jest na styk - nawet wygodnie, a w lewej palec muszę ciuteczek podkulić - jest jakieś 3-4mm dłuższy.
No ale mam też inne rolki Rollerblade r46 (twistery są 45,5) tylko, że model fitnesowy i tam mam spooro miejsca na palce (nawet jak były nowe).
No zobaczymy, mam nadzieje, że się uda bo trafiłem je w naprawdę dobrej cenie ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2204 28 Cze, 2016, 11:23:31 »
No własnie to jest  ta różnica w rolkach fitness i freestyle.

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2205 28 Cze, 2016, 12:57:49 »
O, skoro są tutaj osoby mające pojęcie o rolkach, to pomóżcie nowemu w temacie kupić coś lepszego od Skywaya :D
Chciałbym kupić swoje pierwsze rolki w życiu. O. Z gatunku fitness/rekreacja, coby przy ładnej pogodzie wyskoczyć w trasę po wsi/mieście. Jak najtaniej, ale sensownie. Ile trza dać, jakie?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2206 28 Cze, 2016, 13:46:51 »
Kwestia budżetu, najpierw go określ a później się szukać będzie.
Ja mogę powiedzieć Rollerblade Crossfire. Są wygodne i jak na rolki fitnesowe w miarę sztywno trzymają nogę - koszt ok 600zł.
Jaki masz nr buta?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2207 28 Cze, 2016, 14:20:49 »
Amal wg wszelkich statystyk i badań jesteś całkiem normalny. Właśnie z tych miejsc tłuszcz schodzi najdłużej i najtrudniej.
Za dzieciaka organizm rozkłada tłuszcz równomiernie a później leci w sagan i cycki i nie wiadomo dlaczego akurat tak.

Inny sklad receptorow. Tluszcz z dolnego brzucha schodzi najgorzej (-> szukac hasla "stubborn fat")

np.
http://www.leangains.com/2010/06/intermittent-fasting-and-stubborn-body.html


Cytuj
Kurde gdybym wpierdzielał powyżej 3000kcal byłbym niczym balon, @Coin chetnie trochę metabolizmu odstąpię ;).
He, he, to tak jak ja. Ja na poczatku swoich lat 20-ych na diecie 3500kcal, do tego sekcja plywacja 3x/tydz
+ zajecia WF na studiach + min 2h koszykowki w niedziele + silownia 3x/tydz skoczylem w pol roku z 83-84 na 91kg :-D


Cytuj
Planów na ciężary nie mam żadnych, ale jak zejde poniżej 45min w półmaratonie ( rolki ) to sie moge zaczać chwalić .
Taa, a ja to mam pisac o byle czym? Nie ma tak, dawaj info!  :angel:

Cytuj
@Sikor pochwal sie pierwszym triathlonem
No... piewszy byl  ;)
Wersja krotka: 500m/20km/5km, ale przez to bardzo intensywna.
Plywanie i bieg spoko, nawet lepiej niz myslalem, ale na MTB nie poszaleje z szosowkami :facepalm:
No i stanowczo na zmianach stracilem za duzo czasu niestety.
Program naprawczy jest, za 5 tygodni na nasteonym powinno byc lepiej.
Dystans nieco dluzszy: 750m/28km/5km, za to impreza duzo wieksza:
http://frankfurt-city-triathlon.de

@commelina : pochwalone, moze byc?  ;D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2208 28 Cze, 2016, 14:21:59 »
Rozmiar 46/47, 30 cm lub 30,5cm. Budżet koło 500zł.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2209 28 Cze, 2016, 16:22:35 »
O, skoro są tutaj osoby mające pojęcie o rolkach, to pomóżcie nowemu w temacie kupić coś lepszego od Skywaya :D
Chciałbym kupić swoje pierwsze rolki w życiu. O. Z gatunku fitness/rekreacja, coby przy ładnej pogodzie wyskoczyć w trasę po wsi/mieście. Jak najtaniej, ale sensownie. Ile trza dać, jakie?

Wszystko jest lepsze od Skywaya :P
Szukaj na fb wrotkarski targ
ew http://www.zicoracing.com/ pisz bezposrednio do faceta pomoże cos na pewno. Ma ogromne doświadczenie w tym temacie.


Posty połączone: 28 Cze, 2016, 16:27:54
@Sikor
aktualnie od zeszłego roku poprawiłem wynik z 60 do 48,5 min przy czym w zeszłym, roku gdy zaczynałem przygotowywac sie do maratonów, nie dałem rady w tempie 55min zrobić 10km, więc jakiś progres jest. Czaje sie na Sierpniowym w Gdańsku zejsc poniżej 45 ale  zobaczymy. Duzo zależy od wiatru a tam pizga non stop. Teraz bede miał sprawdzian za tydzień 10.07 w Bukowcu k. Świecia. Trasa wydaje sie płaska więc może jakis wyznacznik bedzie. Cały czas póki co mowa oczywiście o półmaratonie na rolkach zeby nie było niejasności ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2016, 16:27:54 wysłana przez commelina »

Offline samuraj_jack

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2210 28 Cze, 2016, 16:36:44 »
W kwestii rolek: sprzęt gra.
po przesiadce z jakiś fitnesowych rolerblejdów na seby fr1 okazało się, że umiem jeździć ;)
Nie ma co oszczędzać na rolkach bo im lepsze tym frajda dużo większa.

Rozmiar 46/47, 30 cm lub 30,5cm. Budżet koło 500zł.

Aktualnie jako fanboj typowego Seby polecam https://www.skatepro.com.pl/121-7874.htm?stockcode=SESSK-FRX80-42&gclid=Cj0KEQjwwMi7BRDGptbvwOCDj8oBEiQAIALyDIfrfYR9uwTb5sBSgEnlFSMXgwXDo0-NKxkRBGY7PSEaAmi_8P8HAQ
Gorsze klamry w porównaniu do FR1 poza tym chyba wszystko podobne. Koleżanka ma i sobie chwali.
Ewentualnie pisz Pan do https://niecodzienni.pl/ też pomogą.
"Poznał też mowę zwierząt i posiadł umiejętność czytania w ludzkich myślach, ale jedno i drugie okazało się gówno warte"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2211 28 Cze, 2016, 16:47:50 »
Ja mam FR2jki i też sobie chwalę. To samo co FR1 tylko klamry plastikowe, FRXy to jeszcze bardziej odchudzona jakościowo wersja, ale dopóki się nie jeździ zawodowo nie powinno to robić nikomu różnicy.

Przy okazji w sklepie mocno jeszcze mnie zastanawiały Rollerblade RB 80, jeśli nie stać Cię na Seby to imo warto się im przyjrzeć, bo są nieco tańsze.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2212 28 Cze, 2016, 17:35:13 »
Dzięki wielkie za wszelką pomoc. Dostałem info od faceta z Zicoracing, że w tym budżecie nie ma szans, musiałbym kolo 900zł liczyć. Coś czuję że znalezienie mojego rozmiaru w dobrej cenie nie będzie takie proste.

Dobra, zwiększam budżet do 900zł, wieczorem pomieze swoją stopę i zobaczę co mi w Zino doradzą  :D
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2016, 19:24:57 wysłana przez Lubder »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2213 28 Cze, 2016, 22:19:20 »
Zico to Jeden konkretny facet który w rolkach siedzi od zawsze.Nie wiem może ktoś tam oprócz niego siedzi w sklepie. Zaczynał od jazdy agresywnej poźniej freeride i szybkie. Na fb na wrotkarski targ ludzie często sprzedają niemal nowe rolki bo coś im nie podeszło powinieneś tam zerknąć co jakiś czas można wyrwać ciekawe sztuki. Jak sie przesiadałem na "szybkie" zawsze dobrze doradził i nigdy sie nie zawiodłem.
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2016, 22:21:24 wysłana przez commelina »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2214 28 Cze, 2016, 23:12:07 »
Dobra, zwiększam budżet do 900zł, wieczorem pomieze swoją stopę i zobaczę co mi w Zino doradzą  :D
Za te pieniądze to bym Rollerblade Maxxumy 84 brał. Chyba najbardziej uniwersalne rolki :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2215 28 Cze, 2016, 23:16:34 »
Kurde mam przez Ciebie @purpleman dylemat teraz. Sebix Fr 2 84 vs Maxxumy.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2216 28 Cze, 2016, 23:19:14 »
Te Sebixy też są fajne i chyba nawet tańsze. Kwestia co komu się podoba. Mnie się bardziej RB podobają :)
A jeśli chcesz jeździć wyłącznie rekreacyjnie to zobacz też RB Igniter - to praktycznie to samo co Crossfire (chyba je zastąpiły). But będzie wygodniejszy od tych sebków i maxxumów, ale i nie będzie tak sztywnego trzymania (choć i tak dobrze trzyma jak na rolkę fitnesową). Z tym, że te rolki do freestylu czy freeridu się nei nadają.
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2016, 23:23:00 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2217 28 Cze, 2016, 23:22:55 »
Sebixy w drodze, tylko się modlić żebym z rozmiarem trafił :D

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2218 29 Cze, 2016, 10:13:01 »
Sebixy     XD    nie wstyt wam ? :)
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2219 29 Cze, 2016, 10:20:03 »
Nie

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2220 29 Cze, 2016, 15:59:03 »
Box jumpy niszczą dupę mocno, martwy->siady->jumpy, bolało, jest fajnie :D

Wysłane z mojej lodówki


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2221 30 Cze, 2016, 13:36:21 »
Takie tam lakerky fitnesófki se jebłem ;) skoro juz tak troche tego rolkowego tematu sie pojawiło


Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2222 30 Cze, 2016, 14:51:08 »
aktualnie od zeszłego roku poprawiłem wynik z 60 do 48,5 min przy czym w zeszłym, roku gdy zaczynałem przygotowywac sie do maratonów, nie dałem rady w tempie 55min zrobić 10km, więc jakiś progres jest.
Kurde, to nie jakis progress, tylko szok progress! Obciales 20% czasu, wow  :headbang:

Cytuj
Czaje sie na Sierpniowym w Gdańsku zejsc poniżej 45 ale  zobaczymy. Duzo zależy od wiatru a tam pizga non stop.
Na wiatr to nie ma jak jakis zagielek (ew. kite, al enie przepadam  ;)).
Jakby wyszlo pod wiatr to strzelisz halsowke i juz ;D

Cytuj
Teraz bede miał sprawdzian za tydzień 10.07 w Bukowcu k. Świecia. Trasa wydaje sie płaska więc może jakis wyznacznik bedzie. Cały czas póki co mowa oczywiście o półmaratonie na rolkach zeby nie było niejasności ;)
Powodzenia zycze!
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2223 30 Cze, 2016, 16:00:26 »
Ja zdecydowałem, że zostawiam Twistery :)
Wczoraj trochę rozciągnąłem linera za pomocą gałki do ucierania ciasta i suszarki i jest już prawie git :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2224 30 Cze, 2016, 16:19:58 »
W moich zazwyczaj pomagam sobie tak: