Autor Wątek: Kącik fitness  (Przeczytany 372405 razy)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Kącik fitness
« 25 Lis, 2009, 22:57:03 »
Pomyślałem sobie, że temat ogólnie z związany aktywnością fizyczną (a co za tym idize - lepszym samopoczuciem) może być interesujący. Z tego co wiem mamy na forum maniaków siłowni i zapewne osoby, które uwielbiają biegać, inne pewnie też uprawiają jakieś ciekawe sporty. Myślę że z pewnością motywujące byłoby także wpisywanie swoich celów, osiągnięć, itp. Sam z chęcią dowiedziałbym się czegoś na temat jakiś sensownych promocji (np. butów do biegania - idą święta, więc możliwe że takowe będą), poznał odpowiedź na często zadawane pytania typu "czy siłownia przeszkadza w graniu na gitarze", etc.

Żeby jakoś rozruszać temat, postaram się jeszcze dziś napisać moje fitnessowe cele i cyknąć jakąś fotkę celem udokumentowania "przemiany" (aktualnie bateryjki się jeszcze ładują).

edit:
Czuję że ten wątek to niewypał, ale skoro zobligowałem się wrzucić jakąś fotkę (choć przy "nadczłowieku" z postu octobera to moją sylwetkę mogę nazwać najwyżej "humanoidalną" hahah) i moje cele to tak zrobię - a nóż się rozkręci. Wziąłem w spoilery, żeby nie straszyć nowych użytkowników.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2009, 01:17:14 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #1 25 Lis, 2009, 22:59:58 »
ile wyciskasz na laweczce? ile masz w bicu?  :D

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #2 25 Lis, 2009, 23:05:01 »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #3 25 Lis, 2009, 23:08:13 »
no nie gadaj ze cwiczysz nogi?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #4 26 Lis, 2009, 01:58:42 »
Nie no James daj spokój :)

Ja od siebie dodam tylko ze zeby ćwiczyć w domu, bez kumpli itp to trzeba mieć dużą siłe woli i samozaparcie, bo czasem naprawdę nie chce się/ nie ma czasu trenować, a jak sie przełozy pare treningów to dalej juz tylko z górki leci.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #5 26 Lis, 2009, 18:01:43 »
Nie no James daj spokój :)

Ja od siebie dodam tylko ze zeby ćwiczyć w domu, bez kumpli itp to trzeba mieć dużą siłe woli i samozaparcie, bo czasem naprawdę nie chce się/ nie ma czasu trenować, a jak sie przełozy pare treningów to dalej juz tylko z górki leci.
+kurwa nieskończoność ;) Od takich treningów w domu to mam juz ze 100 cm w 'bicu'

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #6 26 Lis, 2009, 20:39:35 »
Ćwiczyłem na siłowni mniej więcej od 16 do 22 roku życia z przerwami. Kreatyna - kupowałem z reguły duże opakowania po 1300g, białko - podobnie, raz nawet 15kg zamówiliśmy z kumplem i dieta - absolutna podstawa w tym sporcie. Bez tego elementu to jak granie na elektryku bez wzmacniacza : D Później z wiekiem już mi się nie chciało. Postawiłem na inne priorytety w życiu niż biceps 45 i klata 130.

Co do standardowych pytań na siłowni. Na klate najwięcej brałem ok 130kg przy ok 83kg wagi. Z tym, że nie preferowałem treningu typowo siłowego. Wolałem pracować nad cm. Teraz może z 80 bym wycisnął. Siła spada jak się nie ćwiczy i nie trzyma diety, ale z drugiej strony mięśnie mają coś takiego jak "pamięć". Osobie, która ćwiczyła łatwiej odbudować formę i brakujące cm. Sprawdziłem w praktyce bo miałem dłuższe i krótsze przerwy. Zawsze wracało do punktu 0 i później do góry.

Byłem nawet na zawodach kulturystycznych, ale jako widz. Nawet zdjęcia mam jeszcze na dysku:



Masa pracy, a i tak dziś stwierdzam, że nie chciałbym tak wyglądać. Co innego wcześniej, wtedy w głowie tylko masa, masa i jeszcze raz masa.

Co do samych zawodów. W sumie nuda, zdecydowanie bardziej wolę mecze koszykówki czy nogę.
007

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #7 26 Lis, 2009, 22:12:46 »
Byłem nawet na zawodach kulturystycznych, ale jako widz.

 :lol: :lol: zajebiste : DDD Wyrwane z kontekstu mnie rozjebało ; d sory za ot

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #8 27 Lis, 2009, 15:24:55 »
Łooo October super wyniki - gratuluję wytrwałości :bowdown:

edit:
Zrobiłem edita w pierwszym poście.
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 15:54:35 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #9 27 Lis, 2009, 16:00:29 »
Wyciskam 50, ważę 56.

Ogólnie pudzian ze mnie żaden. :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #10 27 Lis, 2009, 16:04:57 »
Lordzio - masz taki sam typ budowy jak ja - przy 182cm 75kg, max 80 - gdy siłka była głównym hobby ;)
Wiele miesięcy ćwiczenia było na  początku tylko po to, żeby wyglądać jak człowiek... ;) i wyrównać proporcje, bo miałem mocne nogi (zapalony kolarz).

Ektomorfik - zajebiste słowo, w to miejsce stosuję "leptosomik" - też zajebioza :P Duża zasługa tu lekkiego kośćca, bo np. mój szanowny kiero ma tyle samo wzrostu co ja - i bez dramatycznej różnicy wizualnej waży równo 20kg więcej!

Z Twojego foto mam następujące wnioski: aby nabrać proporcji (bo ogólnie już widać mięsionki ;)) skupiłbym się na poszerzeniu barków (czyli ćwiczenie, które nazywam "odlotem kormoranów" - ciało lekko pochylone i podnoszenie sztangielek na boki - wyobrażasz sobie, jakbyś miał w rękach 2 dzbany i unosząc je chciał z nich wylewać wodę). Do tego ćwiczonko na rozbudowanie klaty wszerz, plus na lato podrzeźbić brzucho. I już! Osobiście wolę sylwetkę zwinnego Indianina, niż spasionego woja, czyli drecha.

Szacun za samozaparcie!

October - pamięć mieśniowa to fakt! Jak tylko udaje mi się czas deko poćwiczyć, to wymiary wracają b. szybko.
Paczki z głów!

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #11 27 Lis, 2009, 16:53:01 »
to też się dopiszę:)
ważę 88 kg mam 188. teraz nie ćwiczę bo ledwo mam czas na spanie. ale u szczytu formy wyciskałem 110. w bicpesie miałem 40,5. Teraz nie wiem jak z moją formą. od 12 lat jestem zapalonym rowrzystą MTBMX i od tego miałem tak rozbudowne poszczególne partie.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #12 27 Lis, 2009, 16:58:55 »
:fotki:

geyyeah :D
 poszukam swoich z liceum jak ćwiczylismy, wtedy to były czasy gadało sie tylko o dupach i jakie partie dzisiaj lub jutro zrobimy  8)
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 17:06:48 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #13 27 Lis, 2009, 20:33:45 »
apropo fitness(nie cierpie tego scierwa tak btw):



czasami  mozna natknac sie na fajna "fitness lady" :)
No pain No gain !

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #14 27 Lis, 2009, 20:39:06 »
pewnie ma tak umięśnioną wagine że łupie nią orzechy włoskie albo przenosi sie w czasie
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #15 27 Lis, 2009, 20:40:35 »
Pewnie tak :) co nie zmienia faktu ze fitnesski to potrafia byc zajebiste laseczki :)
No pain No gain !

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #16 27 Lis, 2009, 20:48:35 »
jak ma nie byc ładna jak o siebie dba, brzydkie dupy o siebie nie dbają i dlatego sa brzydkie chociaż mnie bardziej od fitnesek kręcą azjatki

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2009, 20:50:33 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #17 27 Lis, 2009, 21:10:36 »
jak ma nie byc ładna jak o siebie dba, brzydkie dupy o siebie nie dbają i dlatego sa brzydkie

Akurat tutaj bym polemizowal, bo znam takie ktore o siebie dbaja a nawet patykiem bym ich nie dotknal :) Gdyby kazda mogla byc ladna jak by o siebie dbala to same ladne laski by po swiecie chodzily. No ale temat w sumie nie o tym, juz nie robie burdelu Lord ;)
No pain No gain !

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #18 28 Lis, 2009, 00:16:02 »
a że się tak podepnę do tematu - wiem, że pewnie zabrzmię laicko, bo taki też jestem w temacie, ale w jaki sposób najlepiej jest uproporcjonalnić cielsko? tzn w moim wypadku chodzi o klatkę i ręce.
klatkę mam wklęsłą, co przy coraz bardziej powiększającym się brzuchu wygląda coraz śmieszniej :D, a ręce mam jak patyki w stosunku do reszty ciała. znacie jakieś dobre i w miarę łatwe metody? :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #19 28 Lis, 2009, 10:23:31 »
a że się tak podepnę do tematu - wiem, że pewnie zabrzmię laicko, bo taki też jestem w temacie, ale w jaki sposób najlepiej jest uproporcjonalnić cielsko? tzn w moim wypadku chodzi o klatkę i ręce.
klatkę mam wklęsłą, co przy coraz bardziej powiększającym się brzuchu wygląda coraz śmieszniej :D, a ręce mam jak patyki w stosunku do reszty ciała. znacie jakieś dobre i w miarę łatwe metody? :)

Basen. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #20 28 Lis, 2009, 17:25:21 »
Cytuj
w jaki sposób najlepiej jest uproporcjonalnić cielsko? tzn w moim wypadku chodzi o klatkę i ręce.

Powiem Ci, że pierwsza rzecz na która powinieneś zwrócić uwagę to nie trening a dieta. Znam dużo ludzi co ćwiczą 5 i więcej lat. W dalszym ciągu noszą duże brzuchy i na dobrą sprawę daleko im do atletycznej sylwetki. Mięśni niby więcej, ale przykryte solidnie tłuszczem. Średnio fajnie to wygląda. Druga skrajność to trening i spożywanie zbyt małej ilości białka. Wtedy zamiast budować mięśnie spala się. Również widac to na siłowni - trafiają się aparaty co ćwiczą dwa lata i poza żyłami nie widać żadnej progresji.

W Twoim wypadku, spalenia tłuszczu - ograniczyć tłuszcze, węglowodany proste (np. słodycze) i częściowo złożone (ziemniaki, makaron, ryż). Więc nic przyjemnego. Jak do tego dołożysz trening typowo aerobowy to efekty przyjdą szybko. Ale jak wyżej, bez diety ani rusz. Preparaty typu fat burner bym sobie odpuścił w fazie początkowej. One dobrze się sprawdzają na dorzeźbienie sylwetki. Chyba, że masz kase to oczywiście warto dołożyć.

Skoro już zrobiło się tak gejowo, to ja  w te wakacje po ok 1,5 rocznej przerwie od treningu wyglądam tak:

http://i49.tinypic.com/2mgtkav.jpg

Straciłem tak myślę ok 8kg mięśni - jedyny plus, że w dalszym ciągu mam niski poziom tłuszczu. Szybka przemiana materii ma też swoje plusy  :)

Aha, kurza klatka - temat z którego bardzo ciężko wyjść. Tu już w grę wchodzi genetyka. Na pewno w takim przypadku powinieneś większy nacisk położyć na ten element. Ćwiczyć solidnie i dokładnie bez ściemniania. Wtedy można ten element skorygować, ale na tle innych części ciała może pewnie w dalszym ciągu bedzie średnio.

Ja akurat z klatą nigdy nie miałem problemów. Gorzej z bicepsem, na tle tricepsa wyglądał średnio.
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2009, 17:32:44 wysłana przez october »
007

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #21 28 Lis, 2009, 17:27:40 »
Też od niedawna zacząłem coś sciemniać z ciężarkami, niedługo wrzuce moje foty. Za jakieś dwa lata :D A tak serio to oprócz typowego porównywania długości i grubości można by tu od czasu do czasu wrzucić jakieś mniej szablonowe przykłady ćwiczeń. Nie mówię tylko o siłowni ale o rozwoju ogólnym, kondycji, wytrzymałości. Każda forma aktywności fizycznej jest ( u mnie przynajmniej) mile widziana :)

No więc nie dawno stosunkowo odkryłem (z pomocą Lorda oczywiście ;) ) . Ćwiczenie w zasadzie na nogi i plecy ale pracuje przy tym prawie całe ciało, dzięki czemu można się łatwo spocić :) Oprócz tego z całego serca polecam zwykłe bieganie. Najlepiej nie po bieżni tylko po lesie/łące/na łonie natury. Momentalnie poprawia samopoczucie, 100 razy lepiej się śpi i generalnie odstresowywuje :)

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #22 28 Lis, 2009, 17:44:41 »
Ja jeździłem sporo na rowerze szosowym i kondycja wyrabia się aż miło, ale ostatnio bawiłem się w ASG i stwierdziłem, że chyba jest to jeszcze lepszy sposób na wyrobienie kondycji. Oczywiście mówię tutaj o jak najlepszym odwzorowaniu normalnych treningów, a nie bieganie jak dzieci po lesie i robienie hałasu ;)

Offline Pronisław

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #23 28 Lis, 2009, 20:44:51 »
Polecam wskoczyć w adidaski i ruszyć odwłok. 4 godzinne przebieżki w tygodniu mogą naprawdę zdziałać cuda jeśli chodzi o brzuszysko, a poza tym kondycha poprawia się. W moim przypadku sporo to dało - przez 5 miesięcy zrzuciłem 15 kg (oczywiście ograniczałem przy tym tłuszcze i cukry, ale też bez przesady), a przez chęć bycia zdrowszym i wydolniejszym rzuciłem te cholerne fajki! Jakiś czas temu zaproponowałem wspólne bieganie mojej lasce - początkowo za przyczepę robiła, ale teraz sama mnie pogania i o ile wcześniej miała super figurę, to teraz jest mioooooodziooooo :D. Od października zapisałem się 2 razy w tyg na piłkę nożna i raz na squasha - brzucha nie pozbyłem się, to takiej kondycji jeszcze w życiu nie miałem.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Kącik fitness
« Odpowiedź #24 29 Lis, 2009, 09:29:34 »
o ile wcześniej miała super figurę, to teraz jest mioooooodziooooo :D

 :fotki:
B ( o ) ( o ) B S