Autor Wątek: Mesa boogie dual  (Przeczytany 26919 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #50 17 Lis, 2009, 14:10:20 »
Panowie, prawie jak bym pigmeja czytal...

Drevniak: Da sie grac na 2-ch wzmakach majac tylko dwie rece ;) nasz forumowy kolega skarhead tak sobie pogrywa. Tylko trzeba miec splitter sygnalu, w stylu jakiegos Radiala dla przykladu.

http://www.lauda-audio.pl/prod/7448/520.htm

Jedynym problemem jaki ja widze, to ciezar i nieporecznosc zestawu podczas zastosowan koncertowych, ale brzmienie mozna ukrecic niesamowite. Zreszta kto sie bawil PODem x3 albo vetta ten poczul juz smak takiego rozwiazania ;)

A co zarzutu odnosnie pak, to gdyby kolega pozostawil "paki" w domysle to mozna by sadzic ze oba wzmaki sa podlaczone pod jedna paczke stereo - tak tez sie czasem robi ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2009, 14:14:39 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #51 17 Lis, 2009, 16:05:20 »
kochany Radku ja se jaja robie no przecie wiem ze nie ma cztero rękich gitrzystów jeno so tylko duale  :P

zeby nie ot za bardzo to tylko powiem ze jazda na 2 wmaki jest strasznie nieporęczna i nie ma to sensu w warunkach live na duzych scenach (średnich też) bo akustycy są dziwni i tak wszystko spłaszcza przeważnie. ja mam 2 wzmaki nie mam +paki  ;) ale na małym gigu dlaczego nie, pierdolnięcie jest wtedy zdrowe ale potrzeba sie wczesniej uzbroić w ten diwajs
to wcale nie był zarzut i nie traktuj Offtrip tego w ten sposób :tuli:
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #52 17 Lis, 2009, 16:42:27 »
Ze se jaja robisz to wiem, ale czy o istnieniu np. tego radiala wiedziales, to uz nie bylem taki pewien :) bo to jednak nie jest zwykly "mechaniczny" switcher i aby jakosc sygnalu zostala zachowana przy takim zastosowaniu, trzeba uzyc pewnych bardziej zaawansowanych rozwiazan.

No ale co do porecznosci takiego zestawu to sie jak najbardziej zgodze.
No pain No gain !

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #53 17 Lis, 2009, 16:45:22 »
Radku, ja akurat używam tego tańszego radiala za ok. 300 zeta i też hula. Prawda jest taka, że poza (nie) poręcznością zestawu są jeszcze inne problemy - pętle mas, to czy efekty są true stereo czy niezbyt (hello TC) itp. Najwygodniejsza opcja jednak to jest racksystem z paroma preampami, tylko że paru ampów nie ma w formacie 19"

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #54 17 Lis, 2009, 17:50:37 »
... ale czy o istnieniu np. tego radiala wiedziales, to uz nie bylem taki pewien :) bo to jednak nie jest zwykly "mechaniczny" switcher i aby jakosc sygnalu zostala zachowana przy takim zastosowaniu, trzeba uzyc pewnych bardziej zaawansowanych rozwiazan.

yy nie wiem co powiedzieć ale tak jestem zaznajomiony z tym że urządzeniem nie widzisz że mam pro nad avatarem  ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #55 17 Lis, 2009, 18:11:56 »
jak tak, to spoko. Nie skumalem zartu. Poprostu pare razy zdarzylo mi sie czytac wypowiedzi ludzi ktorych uwazalem za ogarnietych(albo slyszec) ktore byly bardzo nie ogarniete. Z tad moj brak zaufania i poczucia humoru ;)

Skar: Bylem przekonany ze masz tego wiekszego. w sumie raz go na oczy widzialem :) ale maly dziala w gruncie rzeczy z grubsza tak samo :)
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2009, 18:16:25 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #56 17 Lis, 2009, 18:15:15 »
jak tak, to spoko. Nie skumalem zartu. Poprstu pare razy zdarzylo mi sie czytac wypowiedzi ludzi ktorych uwazalem za ogarnietych(albo slyszec) ktore byly bardzo nie ogarniete. Z tad moj brak zaufania i poczucia humoru ;)

Nigdy nie wiesz w jakim stanie jest ten po drugiej stronie :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #57 17 Lis, 2009, 19:25:29 »
Skar: Bylem przekonany ze masz [...] wiekszego. w sumie raz go na oczy widzialem :)
:D
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #58 17 Lis, 2009, 19:34:23 »
ale maly dziala w gruncie rzeczy z grubsza tak samo :)
zapomniałeś jeszcze o drugiej częsci. Może i działa, ale to jednak nie to samo... tak się teraz dowartościowujemy, tak? ;D

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #59 17 Lis, 2009, 20:34:15 »
Skar: Bylem przekonany ze masz [...] wiekszego. w sumie raz go na oczy widzialem :)
:D


dobre :D wyrwane z kontekstu moze zabrzmiec kompromitujaco(no moze nie tutaj :D)

ale maly dziala w gruncie rzeczy z grubsza tak samo :)
zapomniałeś jeszcze o drugiej częsci. Może i działa, ale to jednak nie to samo... tak się teraz dowartościowujemy, tak? ;D

Zboczylasy ;) :)

Ale sie kurwa offtop zrobil :) az z tego wszystkiego napisze cos na wlasciwy temat :)

Na dluzej mialem dwie DRki, jedna moja, druga pozyczona - z opcja kupna. Nie gram teraz na zadnej z nich :) no ale nie to nas interesuje. Jedna to byl standardowy dual dwu-kanalowy z wiekszym logiem, jednak dosyc wczesny(galki z dziubkami i numer seryjny to sugerujacy) drugi to tez w sumie nie najmlodszy Trem-o-verb. Oba brzmialy inaczej. Chyba bardziej lezal mi dopalony T-o-V ale czy roznice wynikaly z konstrukcji - czy tez spowodowane byly roznymi lampami - tego nie wiem. Jak wiadomo kwestia baniek moze baardzo wiele zmieniac. Road king Wrobla gada jeszcze inaczej. Generalnie kazdy egzemplarz sie roznil, a czy uznamy ze roznice byly na plus czy na minus - to juz zalezy tylko i wylacznie od naszego gustu.
« Ostatnia zmiana: 17 Lis, 2009, 20:36:33 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #60 17 Lis, 2009, 21:08:15 »
Jak komuś mało jedna mesa, dwie mesy to może:

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #61 18 Lis, 2009, 08:45:31 »
NO tak duzo zależy od baniek gitary pewnie nawet od strun :) dziękuję wszystkim za info :) no i oczywiscie proszę jesli ktoś jeszcze obaczy ten temat kto sie zna o wypowiedz :)

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #62 19 Lis, 2009, 12:02:34 »
drevniaku szanowny, no hard feelings :) oczywiscie w warunkach koncertowych 2 wzmaki to mordega, chyba ze ma sie swojego akustyka, ktory nie bedzie krecil glowa na to, ze musi wiecej mikrofonow postawic i wiecej sie odlubac przy kreceniu brzmienia :) natomiast w studio bardzo duzo to daje, wlasnie jestem w fazie nagrywania i hula to nieporownywalnie lepiej. mam tez od razu wiecej roznie brzmiacych sladow, co zaprocentuje przy miksie. na probach, kiedy nie ma drugiego gitarmena i gram sam z bebnami, gra sie po prostu rewelacyjnie. aha, sygnal dziele Line6, fioletowym wiekszym pudelkiem z dziwacznymi brzmieniami.
pytales o inne wzmaki - wiec tak, Mesa Single - przynajmniej ta, ktora mialem okazje ogrywac - miala za duzo "buły", ale to kwestia gustu, po prostu wole bardziej suche brzmienie niz napompowane. mimo staran, na singlu nie bylem w stanie takiego uzyskac, nawet krecac identycznie galami jak w Dualu. na plus na pewno policzylbym moc Single - 50W mozna duzo mocniej rozkrecic niz 100W Duala.
Mesa Triple Rectifier - no, 150W byc moze zdaje egzamin na stadionach :) Dla mnie zwyczajnie zbyt duzo mocy, ciezko mu odkrecic mocniej Master, zatem nie za bardzo da sie "grac piecem". Co do samego brzmienia, podobna historia jak przy zestawieniu Dual-Single - z tym, ze w przypadku Triple nie ma "buły", jest natomiast jakis rockowy charakter, ktory mi sie nie przydaje. Oczywiscie wszystkie te moje opisy to stricte subiektywne odczucia, mozliwe ze w innych przypadkach, przy innych lampach, przy innym egzemplarzu,a przede wszystkim przy innych gustach, najlepszym rozwiazaniem bedzie np. Triple.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #63 19 Lis, 2009, 13:21:46 »
w studio takie zabiegi są konieczne na scenie to już wola muzyka jak chce mu sie taszczyć to spoko napewno lepiej to zabrzmi, jak akustyk nie spierdoli. mi sie podobało na gigu SS20 gitarzysta używał mesy dual 3ch pod pake mesy rectifire i ampega (mi sie wydaje że to był basowy lampiak) pod pake gitarową ampega oj była potega

no mnie właśnie kręci coraz mocniej większy wattage, 50w nie robi roboty jak dla mnie wogle. A pamiętasz na jakich lampach był ten triple?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #64 19 Lis, 2009, 14:16:05 »
tak, zarowno triple jak i dual Mesa Boogie 6L6 STR 430

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #65 19 Lis, 2009, 14:23:15 »
ciekawi mnie jak by zajęczał na el34? grał ktoś na takim zestawieniu najlepiej w triplu?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #66 04 Gru, 2009, 20:22:27 »
Ludziska wytłumaczcie mi jeszcze prosze jak w praktyce wyglada róznica miedzy tymi kanałami (chodzi mi o dźwięk )

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #67 04 Gru, 2009, 23:38:10 »
Clean to jest taki czysty - na tym grasz intro do enter sandman.
Pomarańczowy to taki ni w piczkę ni w oczko - tego się nie używa.
Ostatni czerwony to dokładnie to o czym marzą mężczyźni - na tym grasz solo z master of puppets.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #68 05 Gru, 2009, 11:28:20 »
Miał  ktoś z Was możliwość przetestowania obu  na raz? a może kilku egzemplarzy na raz? Mnie się wydaje że to jest jakiś mit wymyślony przez  tych którzy chcieli sprzedać swoja starą Mesę za dobrą  cene... pewnie  się mylę
Tak :) ja miałem. Porównywałem Mese 2 kanałową, 3 kanałową, Rackmount i Triple :). Jestem największym fanem Mesy w mojej klatce schodowej.
« Ostatnia zmiana: 05 Gru, 2009, 12:09:51 wysłana przez pstry »

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #69 05 Gru, 2009, 13:17:53 »
Panowie powiedzcie mi taką sprawę różnica między brzmieniem tej mesz  a tej 2. dwa całkiem inne brzmienia i inne mesy a w praktyce moim zdaniem wygrywa Triple wiećja juz nie wiem jak to jest :P

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #70 05 Gru, 2009, 13:23:42 »
^ dobre porownanie :D:D:D:D:D
Dexterek - pierdolisz :D Na pomaranczowym sie gra w trybie vintage.
wearehelp.bandcamp. com

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #71 05 Gru, 2009, 17:13:48 »
Clean to jest taki czysty - na tym grasz intro do enter sandman.
Pomarańczowy to taki ni w piczkę ni w oczko - tego się nie używa.
Ostatni czerwony to dokładnie to o czym marzą mężczyźni - na tym grasz solo z master of puppets.

 :lol: genialne :D

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #72 05 Gru, 2009, 20:28:44 »
Kudłaty, zacznijmy od tego ze Lipa ma raczej rockowy niz metalowy sound, dosyc brudny. Koles z 2 linka, ma zdecydowanie urkecony metalowy sound.

Generlanie, jezeli nie jestes tak oblatan yw lampowcach i dopeiro zaczynasz z nimi przygode, to mysle, ze nie wylapeisz tych wszystkich subtelnych, roznic nad ktorymi spuszczaja sie chlopaki (ja tez :d).

Ze jedne wersje brzmia "gorzej" a inne "lepiej" nie znaczy, ze to nei jes tzawodowy wzmak i sound.

Tyle...

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #73 06 Gru, 2009, 11:21:58 »
Czyli z polskiego na nasze to wszystko sztuka wykręcenia czegos takiego czy na np na 2 kanałowym jes ? ? ?

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #74 06 Gru, 2009, 12:19:21 »
Z mojego punktu widzenia i ogrania kilu (kilkunastu) wzmaków mogę stwierdzić, że mesa jest bardzo ciężka do ukręcenia. Wiele czynników się składa na sound. Najbardziej istotnym jest paczka. Jeśli jednak wszystkie czynniki dobierze się odpowiednio, wtedy mesa się odwdzięczy zajebiście. I sound będzie bardzo pr0.
Jak dla mnie opinie o muleniu mesy itp to mity, pisane przez ludzi ktorzy albo wczesniej grali na tranzystorach, albo maja pierwszą styczność z mesą i nie spełnili warunków, o których pisałem wyżej. Ogólnie rzeczy ujmując MESA jest zajebista i bardzo uniwersalna.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
11315 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2010, 20:13:51
wysłana przez coin777
41 Odpowiedzi
19531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 20:53:38
wysłana przez Dexterek
78 Odpowiedzi
43485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2010, 13:21:50
wysłana przez xkumix
28 Odpowiedzi
6088 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 00:43:33
wysłana przez gizmi7
10 Odpowiedzi
2177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2014, 22:23:55
wysłana przez Aerosmith