Autor Wątek: Dopalacz do Mesy Boogie Dual Rectifier  (Przeczytany 43485 razy)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Nawet Metallika uzywa TS'a do Mesy ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Cytuj
a bym nie powiedział, że dopałkami zmieniamy charakterystykę ampa, po prostu dodajemy do niej tego czegoś czego nam brakuje. Taka polewa + wisienka na  torcie ;)

Kluczowe słowo > "możemy zmienić charakterystykę wzmaka, dodac tzw, punchu i soczystości."
Możemy też zrobić to co mówisz albo jeszcze co innego, wiadomo że możliwości jest sporo.

Cytuj
Nawet Metallika uzywa TS'a do Mesy ;)

Ta, a gdybyś nie wyczytał tego na jakiejś stronie, to wiedziałbyś o tym? :p Albo o tym, ze grają na Mesach? Ni w dupę ni w oko :P
mniut i piah

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
więc tak moi drodzy, po pierwsze jeśli kogoś wkurwia temat niech nie czyta:) ... po drugie właśnie wróciłem z próby i normalnie przy funkcji out działa mi BBE, lampki sobie migoczą jak przywalam we wiosidło i nie ma to tamto, wszystko jest korekt i brzmi lepiej niż przy wyłączonym, nic nie poradzę:)

druga sprawa, moim zdaniem nie można sie zadowalać brzmieniem fabrycznego wzmaka i trzeba szukać czegoś pod siebie, bo nie ma wzmaków idealnych i tu pojawiają się różnego rodzaju ulepszacze, wydaje się naturalne nie ma nad czym się rozwodzić:)

trzecia rzecz, jasne że mało kto usłyszy zajebistość naszego wzmaka na gigach, ale tu już nawet nie chodzi o to że ktoś ma słyszeć, fajnie mieć komfort i wiedzieć że za naszymi pleckami stoi fajny sprzęcik który urywa jajca i głównie nam się podoba, bo przepraszam bardzo wszystko musi iść pod publiczkę czy możemy sobie sprawiać tyci radości ?:)

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289

Teraz pytanie. Kto to kurfa usłyszy? 15 latek z pierwszego rzędu? Najebany pancur? Pryszczaty dresiarz zza zakrętu?
Zaraz mnie wszyscy zjebią, ale mnie to już męczy. Pałowanie się jebanymi dopałkami, których i tak nikt nie widzi i nie słyszy
Ty Jaca, to wpadaj na próbę to Ci coś pokażę :))

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Teraz pytanie. Kto to kurfa usłyszy? 15 latek z pierwszego rzędu? Najebany pancur? Pryszczaty dresiarz zza zakrętu?
Zaraz mnie wszyscy zjebią, ale mnie to już męczy. Pałowanie się jebanymi dopałkami, których i tak nikt nie widzi i nie słyszy :P

Grasz na Exarze kamikadze i Eltron 100 ??  :headbang:
Skoro nikt nie usłyszy różnicy, to po co przepłacać?? :D


A co do działania BBE mimo wyłączenia, to w sumie nie takie dziwne, skoro nie ma true bypassu. Mógł się np. uszkodzić tranzystor przełączajacy w kluczowaniu elektronicznym i teraz dodaje do brzmienia jakieś swoje farfocle...
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2010, 22:25:17 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Cytuj
po drugie właśnie wróciłem z próby i normalnie przy funkcji out działa mi BBE, lampki sobie migoczą jak przywalam we wiosidło

No pewnie, że swiecą, sygnał leci przez BBE to świecą :P Ale czy maksymizuje się sonic? :P

Cytuj
Ty Jaca, to wpadaj na próbę to Ci coś pokażę

Pokażesz mi 5 czerwca w Nysie :D Mam nadzieję na "duuuużąąąąąąa niespodziankę" :D

Cytuj
Grasz na Exarze kamikadze i Eltron 100 ??  Headbang
Skoro nikt nie usłyszy różnicy, to po co przepłacać?? Chichot

Stary żebyś wiedział! Nie przepłaciłem ani trochę ;) Zerknij w mój profil ;)

pees
Wiedziałem, że zacznie się jebanie :P
Pamiętajmy jednak że istnieją dwa rodzaje pałowania się.
Jedno pałowanie polega na szukaniu i znajdywaniu, inne po prostu na pałowaniu :P
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Dale, przekonałeś mnie, idę spalić Mesę, kostki i procesor, kupię se pięciostrunowe banjo i będę trvv :)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol

Cytuj
Nawet Metallika uzywa TS'a do Mesy ;)

Ta, a gdybyś nie wyczytał tego na jakiejś stronie, to wiedziałbyś o tym? :p Albo o tym, ze grają na Mesach? Ni w dupę ni w oko :P

Pewno bym wiedzial, bo Kirk na prawo i lewo opowiada w wywiadach o TSie.I Mesie.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2010, 23:34:59 wysłana przez James Dean »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Zawsze wiedziałem, ze mogę na Ciebie liczyć dom?n :*

do uslug :* w sumie moglem napisac tylko ostatnie zdanie z tamtego posta.

Sory, ze się tak uzewnętrzniłem, ale mnie to wkurwia lekko mówiąc. Ale to chyba nie ten temat :P

no Dale, stoisz na straconej pozycji, grasz na PODzie i NoisyBoxie! i jeszcze masz odpustowe LP w damskim kolorze ;D

kazdy sobie rzepke skrobie.
Łe tej.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Temat zszedł trochę w inną stronę niż chciałem:) ... także podsumowując ts lub maxon do sprawdzenia ;)

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
trzecia rzecz, jasne że mało kto usłyszy zajebistość naszego wzmaka na gigach...
Sorry za lekki OT, ale tu się z Tobą nie zgodzę - przy małych klubach owszem może i tego nie słychać ale zdarzyło mi się grać większe sztuki i już kilka razy po koncertach podchodzili do nas panowie od nagłośnienia i pytają co ja robię z tą Mesą że mi to tak napierdala! A ja na to - nic :) Zero modów, jedynie co zapinam to delay w pętlę...

Ale najbardziej urosłem rok temu na juwenaliach kiedy po zakończeniu sztuk podchodzą do nas goście których nie znamy i pytają o to jak ukręcamy te wzmaki bo dla nich brzmieliśmy lepiej niż Kult :) A szczególnie ta Mesa :)

Nie zagłębiam się w dywagacje na temat tego że Mesy w wersji US są lepsze od wersji europejskich (zapraszam na testy jakby co :) ), że najlepsze są serie small logo itp itd... Dla mnie Mesa to Mesa, bawiłem się kilkoma odmianami (stara TR 2ch, nowa DR 3ch, nowa TR 3ch) tego doskonałego wzmacniacza i różnice w brzmieniu są kosmetyczne. Oczywiście jest to moje zdanie z którym możecie się nie zgadzać.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2010, 10:24:57 wysłana przez b3ny666 »

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
akurat Kult to brzmi tak samo jak w latach 80tych wiec ... :)  no ale faktycznie zgadzam się z Tobą, jednak jest wiele miejsc gdzie akustyka nie pozwala na wychwycenie niuansów brzmieniowych lub akustycy to pały, ale to temat na inny wątek:)

chodziło mi raczej że ludzie pod sceną nie usłyszą różnicy między mesą z modem czy dopaloną czy czystą mesą, dla nich i tak będzie kopało dupę:)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Jak macie dopalac, zeby byla szybsza, czy selektywniejsza, czy cos, to po chuj sie zastanawiac czy TS tnie dol ? Ma ciac, bo inaczej dopalanie Mesy nie ma sensu.
wearehelp.bandcamp. com

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Jak macie dopalac, zeby byla szybsza, czy selektywniejsza, czy cos, to po chuj sie zastanawiac czy TS tnie dol ? Ma ciac, bo inaczej dopalanie Mesy nie ma sensu.

+666

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Owszem ma ciąć, ale nie aż tak bałdzo.

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Jak macie dopalac, zeby byla szybsza, czy selektywniejsza, czy cos, to po chuj sie zastanawiac czy TS tnie dol ? Ma ciac, bo inaczej dopalanie Mesy nie ma sensu.

+666



"tylko zeby basu tak nie cielo" - pamietasz jeszcze? :)
jebac master volume.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
So99 o jakiej wartości kondensator Ty polecasz, żeby tak nie cięło?

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
zalezy, najlepiej dobrac wg wlasnych upodoban, dobry punkt wyjscia to C*2 R/2 czyli 47n zmieniasz na 100n a polaczony z nim szeregowo rezystor 4k7 zastepujesz polowe mniejszym (najblizej bedzie 2k4, 2k7).

w ts9dx bylo tam chyba 220n/2k4 w trybie turbo.
jebac master volume.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Jak macie dopalac, zeby byla szybsza, czy selektywniejsza, czy cos, to po chuj sie zastanawiac czy TS tnie dol ? Ma ciac, bo inaczej dopalanie Mesy nie ma sensu.

+666



"tylko zeby basu tak nie cielo" - pamietasz jeszcze? :)

noo pewnie, żę pamietam :)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
zalezy, najlepiej dobrac wg wlasnych upodoban, dobry punkt wyjscia to C*2 R/2 czyli 47n zmieniasz na 100n a polaczony z nim szeregowo rezystor 4k7 zastepujesz polowe mniejszym (najblizej bedzie 2k4, 2k7).

w ts9dx bylo tam chyba 220n/2k4 w trybie turbo.
Dzięki, pobawię się trochę bebechami :)

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Witka.

Dzieki uprzejmosci Gałka popelnily sie takie oto calkiem sympatyczne probki:

http://c.wrzuta.pl/wo8516/464c76a70008a8384c01991f/0/pulpit.rar

waga 50mb i dosc dlugie. ale dobrze sie slucha :)

co prawda nie drka ino mark V, ale mysle ze cos tam da sie wylapac.

sa 3 probki: mark V solo, z BB Preampem no i dlubane od808 - niestety wersja bez trybu boost. no ale tylko taka mialem wolna wiec taka udostepnilem.

Galek melduje ze do nagran oprocz mesy zostaly wykorzystane:

CE24 '94 pre-factory.

Orange PPC412.

i SM57 (zgodnie krecimy nosem ze "niestety").

Serdecznie podziekowania dla Gałka, za poświecony czas i wysiłek :)

PS. nie bylem pewien czy dopisac tu, czy robic nowy watek.
Gdyby mody uznaly ze jednak lepiej osobny - no problem.
jebac master volume.

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
No jakby były jakieś pytania, co i jak było ustawiane - rzucajcie nagraniem i czasem - postaram się zrobić wizję lokalną z nagrania.
Z góry sory za bzdetność i niekonkretność fraz ale nagrywałem o 23 i zbytnio już sił nie miałem do odpowiednich "kompozycji" :D

Pozdro

 :headbang: :headbang: :headbang:
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2010, 12:26:01 wysłana przez Gałek »

Offline MarkMorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Próbka z bb. Jak ją wyłączysz jest zupełna padaka ale myślę że za dużo volume jest na kostce dane. Poza tym jakoś mało pałera ;p

Od808 też brzmi nawet. do solo jest ok :)
I'm Jesus Christ, whether you accept it or not, I don't care. HEVY METYL HOBBYT

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
Powiem tak - najlepiej brzmi sama meska
BB i OD dobre są do cleana na andy timmons style sound
a jako dopałka, to tylko na fat crounchu z minimalną ilością gainu

P.S. - jak to kutwa jest, że nagrywa się graty, niby dobre graty, niby dobrym mikrofonem i w niby dobrych warunkach, no i w morde nawet niekulawa gitara też jest ale ............. no właśnie - wieczne ale ...........
W salce sound był rewela a na kompie jakaś płaska szmirka - jak to się dzieje i jak zrobić, żeby było OK.
By the way - o porady na przyszłość poproszę :D

P.S.2 - SM57 - rasowy sklepowy, nie kiszka z allegro, ustawiony kierunkowo jak zalecaja w studiach nagraniowych, po bokach paczki dwa ekrany dźwiękochłonne - so what the fuck ?????????
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2010, 13:53:29 wysłana przez Gałek »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
P.S. - jak to kutwa jest, że nagrywa się graty, niby dobre graty, niby dobrym mikrofonem i w niby dobrych warunkach, no i w morde nawet niekulawa gitara też jest ale ............. no właśnie - wieczne ale ...........
W salce sound był rewela a na kompie jakaś płaska szmirka - jak to się dzieje i jak zrobić, żeby było OK.
By the way - o porady na przyszłość poproszę :D

Nagraj caly mix z basem i perkusja :)
wearehelp.bandcamp. com

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
19531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 20:53:38
wysłana przez Dexterek
14 Odpowiedzi
13073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
43 Odpowiedzi
19384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2012, 18:15:44
wysłana przez Gwidon
2 Odpowiedzi
2359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2012, 01:15:50
wysłana przez festyn
13 Odpowiedzi
3236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2017, 13:32:12
wysłana przez Radek M