Autor Wątek: Dopalacz do Mesy Boogie Dual Rectifier  (Przeczytany 43486 razy)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
zupełnie się nie zgodzę, zapraszam na test do wrocka, ja już bez bbe nie potrafie grać:). I uwierzcie że nawet jeżeli jest wyłączony (bbe) to i tak zmienia charakter mesy, dodaje kopa i selektywności, nie mam niestety żadnej kamerki więc nie podrzuce ale chłopy ja nie wiem co wy macie za mesy że wam nic nie daje:) albo może źle podłączyliście coś, mój model to BBE Sonic Maximizer 461 i urywa jaja:).


Jakób: a jaki masz model meski?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurde, man, mam 422A, wcześnie miałem 322 (z wyjściami dedykowanymi do pętli), sprawdzane było na DR Black Plate Small Logo z 1993, TR z 1996 chyba, TR jakimś nowum i z żednym nie działało, niezależnie od konfiguracji (pętla, tor sygnałowy). Więc albo miałem dziwne BBE albo dziwne Mesy... :)

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Jakób: a jaki masz model meski?
Dual Solo Head 3 ch.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Jakób: a jaki masz model meski?
Dual Solo Head 3 ch.

to tak jak ja, dzięki będę próbował z tą dopałką

se7en: to nie mam pojęcia bo u mnie wszystko działa, i poważnie zmienia charakter brzmienia. BBE mam tylko wsadzone w pętle ale funkcja jest na out. Na in też działa ale za dużo siary jest, a na outcie dowala mięchem że ho ho, postaram się jakiś teścik nagrać dla niedowiarków:) tylko musze załatwić coś do rejestracji dobrego żebyście wykumali różnice ;), może coś źle wpinałeś bo przecież nie ma prawa nic nie dawać:)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2010, 11:18:10 wysłana przez dawson »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
hej, bedzie mozna wpasc jak bedziesz rejestrowal?

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
zapraszam, nie wiem kiedy to będzie bo teraz do trasy mamy codziennie próby ale jak masz ochote wpaść obgrać to wbijaj:)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
no jak bedziecie mieli jakos luzniej to chetnie bym zobaczyl (jaka dzielnia).
Z tego co kojarze to Ostry z Sixpoundera leci na Maxonie i wszyscy wiemy jak to daje. Mysle ze sesnownie byloby go spytac.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Z Ostrym już gadałem:)

To możemy się na weekend ustawić jak coś.
 
Ps. A może masz cosik czym by można zarejestrować różnice bez i z bbe ?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
BBE mam tylko wsadzone w pętle ale funkcja jest na out. Na in też działa ale za dużo siary jest, a na outcie dowala mięchem że ho ho,
Tekst roku.
Jebłem.
Umarłem.
Na out jak dasz to efekt jest wyłączony :D
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Śmieszny jesteś:) ... normalnie pokrętła działają i zmieniają brzmienie jak jest na out czy jak jest na in, jakbyś nie zauważył jest jeszcze przycisk power którym włączamy urządzenie:)  Zreszta no co ja będę gadał, działa i na oucie i na inie i tyle. Może mam super model:)

Jakbyś przeczytał instrukcje to byś wiedział że już samo wpięcie w pętle i włączenie efektu zmienia charakterystyke brzmienia, polecam przeczytać

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Z Ostrym już gadałem:)

To możemy się na weekend ustawić jak coś.
 
Ps. A może masz cosik czym by można zarejestrować różnice bez i z bbe ?

Mam co najwyzej aparat lub kamere cyfrowa. A wracajac do TSa, najtansza opcja to Digitech Bad Monkey: http://www.allegro.pl/item1054851371_digitech_bad_monkey_tube_overdrive.html

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Z manuala cytat:
4. BBE FUNCTION:  This push button switch allows for quick comparison of processed with unprocessed sound.
When the switch is pushed in, the process is on and the indicator LED is green. When the switch is out, the process
is off and the indicator LED is red.
Więc twój BBE jest zepsuty. Bo mój i każdy inny działał tak jak wyżej opisane.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Hmmm w mojej instrukcji jest inaczej:) ... hmmm ... jeśli jest zepsuty to nie zamierzam go naprawiać bo naprawdę fajnie gada:)

Może jednak modele się różnią między sobą, no nie wiem ja jestem mega zadowolony, a po wyłączeniu powera po pierwsze wzmak gra ciszej, traci na selektywności, i nie ma takiego ataku, no co ja mam zrobić że u mnie tak to działa :D nawet jak jest na out, nie kumam już sam:D ... na szczęście dziś próba więc po raz setny sprawdze różnice i utwierdze się w swoim przekonaniu albo przyznam wam racje i zwalę to na chwilową utratę słuchu:) ale kur.... nie wieżę że grałem ponad 30koncertów(od kiedy mam bbe)  i setki prób z wyłączonym efektem i brzmiało o wiele lepiej niż bez efektu w pętli lub z wyłączonym:)
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2010, 12:05:33 wysłana przez dawson »

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
U mnie po wyłączeniu powera załączał się typowy pierdofon bo efekt nie ma true bypasu i jakieś kupstwo z niego wychodziło jedynie przez przypadek.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
no nic nie ma co pierd.... dziś to dokładnie obadam i dam znać :)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Dobra podłączam się pod temat. Czy Maxon 808 też tnie dół jak TS?

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
A ja mam jeszcze pytanko jak taki dopalacz sprawdza się na cleanach?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
roznie, zaleznie od ustawienia albo boostuje glosnosc, albo robi minimalnego krancza, albo jedno i drugie.
Łe tej.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Mesie BBE Sonic nic nie robi. Nic.
Dokładnie! Wiem co mówi :D
uważam podobnie :)

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Jeśli tone jest na połowie, to w zasadzie nic nie tnie

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Na cleanach mój max robi sound a'la The Who. Zajebisty :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
A ja mam jeszcze pytanko jak taki dopalacz sprawdza się na cleanach?

Tak jak każdy efekt typu fuzz/od/dist, a jak ma działać?
W ogóle o chuj chodzi z tymi dopałkami? Przecież to po prostu zwykły overdrive albo inny distortion.
Bo ogólnie wychodzi na to, że nam powstał nowy typ efektu - DOPAŁKA. Lepiej by było DÓPAŁKA albo DO PAŁKI, tak bardziej swojsko.

A z tym in i out to... <rotfl>
mniut i piah

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
W ogóle o chuj chodzi z tymi dopałkami? Przecież to po prostu zwykły overdrive albo inny distortion.
Bo ogólnie wychodzi na to, że nam powstał nowy typ efektu - DOPAŁKA. Lepiej by było DÓPAŁKA albo DO PAŁKI, tak bardziej swojsko.

TS jako samodzielny przester jest taki hmm... no, zaden szczegolny. bluesmanom sie nada. dlatego chcemy go uzywac jako dupalacza do kanalu przesterowanego, bo robi dobrze = mocniej, grozniej, przesterowaniej, szybciej, ciezej, bo takie teraz sa realia ze jak ktos jest moderate to nie istnieje.
Łe tej.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Zawsze wiedziałem, ze mogę na Ciebie liczyć dom?n :*

Teraz pytanie. Kto to kurfa usłyszy? 15 latek z pierwszego rzędu? Najebany pancur? Pryszczaty dresiarz zza zakrętu?
Zaraz mnie wszyscy zjebią, ale mnie to już męczy. Pałowanie się jebanymi dopałkami, których i tak nikt nie widzi i nie słyszy :P
Wiem, że dokładając jakąś sweet kosteczkę typu BB Preamp (który mi w ogóle nie podszedł :P) możemy zmienić charakterystykę wzmaka, dodac tzw, punchu i soczystości. Ale jak chcemy zmienić charakterystykę ampa, to po kiego wała było kupować ten wzmacniacz skoro nam nie pasi jego brzmienie??!!
Podoba Ci się CAA, kup CAA a nie pytania typu jak poradzi sobie dopałka na czystym...

Sory, ze się tak uzewnętrzniłem, ale mnie to wkurwia lekko mówiąc. Ale to chyba nie ten temat :P
mniut i piah

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Ja bym nie powiedział, że dopałkami zmieniamy charakterystykę ampa, po prostu dodajemy do niej tego czegoś czego nam brakuje. Taka polewa + wisienka na  torcie ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
41 Odpowiedzi
19531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 20:53:38
wysłana przez Dexterek
14 Odpowiedzi
13073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 15:01:13
wysłana przez mondomg
43 Odpowiedzi
19384 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2012, 18:15:44
wysłana przez Gwidon
2 Odpowiedzi
2359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2012, 01:15:50
wysłana przez festyn
13 Odpowiedzi
3236 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2017, 13:32:12
wysłana przez Radek M