Autor Wątek: Dopałka do Mesy Dual 3 kanalowej  (Przeczytany 19211 razy)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Nie ma takiego wzmacniacza, którego nie byłoby warto dopalać 808ką. Jeśli jest - to zawsze brzmi chujowo. I nie, to nie jest moja opinia, to prawda objawiona ;)
6505 czy tam 5150 nie musiołem dopalać. Soldano HR i SLO też o dziwo dajom radem bez dopały. ENGLe to wiadomo. Kranka dopalać niby nie trzo. Raveny i fendmessy też obywojom siem bez dopołek no ale one są mocno nakoksowaną wariacją na temat soldano. Gain na 2 i można riffy nakurwiać. Gain na 3-4 i można szrederkę uprawiać. Gain na 10 i można pierdy w stylu sunn 0 sobie plumkać :P. A do czystego też w sumie schodzi. Mi by wystarczył w sumie tylko ten jeden kanał. No ale przeca chuj jest mało uniwersalny, bo nie trzo dopoloć.

W sumie dziwne tu trendy panują. Wiesła mają mieć dużo dołu i nie mogą dzwonić. Dopałka ma ten dół upierdalać. A wzmak robić bułę :D ;) O co kaman?

No do tego tematu to by trzeba hymn taki o zagrać:

http://lubder.wrzuta.pl/audio/a1ujoh6Pivg/s.k.a.f.under_-_dopal_800_najlepiej_tsem
Zajebiste :D
synkopy to guwno

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie ma takiego wzmacniacza, którego nie byłoby warto dopalać 808ką. Jeśli jest - to zawsze brzmi chujowo. I nie, to nie jest moja opinia, to prawda objawiona ;)
6505 czy tam 5150 nie musiołem dopalać. Soldano HR i SLO też o dziwo dajom radem bez dopały

Jakbyś dopalił to dopiero byś zobaczył jak zajebiście chodzą (przynajmniej 5150, bo na SLO nie grałem). Andy Sneap na ten przykład (jako jakiś tam autorytet jeżeli o ukręcane brzmienie chodzi) nie wyobraża sobie odpalenia tych headów bez Tube Screamera. Ola Englund też do większości wzmacniaczy zieloną kostkę pakuje. Ona robi na prawdę dobrze, a szczególnie w mixie.

W sumie dziwne tu trendy panują. Wiesła mają mieć dużo dołu i nie mogą dzwonić. Dopałka ma ten dół upierdalać. A wzmak robić bułę :D ;) O co kaman?

That's not that simple. Tube Screamer upierdala dół z DI, ale nic nie szkodzi dać do więcej na wzmacniaczu. W ten sposób uzyskujesz tak zwany "szybszy dół".

A co do tego ile dajesz gainu - osobiście na dopałce zawsze daję gain 0 i vol, żeby poziom się zgadzał z wyłączoną dopałką, więc jak już wyżej napisałem - nie o gain chodzi ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Musza, nie słyszałeś mojego wzmaka. Nie cza dopalać, a bardzo lubię to robić.

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Cytuj
A co do tego ile dajesz gainu - osobiście na dopałce zawsze daję gain 0 i vol, żeby poziom się zgadzał z wyłączoną dopałką, więc jak już wyżej napisałem - nie o gain chodzi
Czyli właściwie u Ciebie TS nie wpływa w ogóle na ilość przesteru? Jakoś tak zawsze kojarzyłem, że w przypadku dopalania najczęściej zmniejsza się drive na wzmacniaczu, a rekompensuje to dodaniem levelu na kostce. (z tego co pamiętam, to chyba Ola miał zazwyczaj level powyżej 12 godziny) Właściwe to jak lepiej robić(rozumiem, że to pewnie zależy też od cech samego wzmacniacza, który się dopala)?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Cytuj
A co do tego ile dajesz gainu - osobiście na dopałce zawsze daję gain 0 i vol, żeby poziom się zgadzał z wyłączoną dopałką, więc jak już wyżej napisałem - nie o gain chodzi
Czyli właściwie u Ciebie TS nie wpływa w ogóle na ilość przesteru? Jakoś tak zawsze kojarzyłem, że w przypadku dopalania najczęściej zmniejsza się drive na wzmacniaczu, a rekompensuje to dodaniem levelu na kostce. (z tego co pamiętam, to chyba Ola miał zazwyczaj level powyżej 12 godziny) Właściwe to jak lepiej robić(rozumiem, że to pewnie zależy też od cech samego wzmacniacza, który się dopala)?
Ja jak używam TS'a to zawsze staram się by w moim odczuciu był jak najbardziej "przeźroczysty", by działał jako dopałka a nie osobny przester, dlatego zawsze daję takie oto ustawienia: Gain 0/10, Tone 5/10, Volume 10/10. Wtedy minimalnie podbija się Gain, charakterystyka zmienia się "tak jak powinna", wzmak dostaje kopa, ale nie ma siary od TS'a (bo TS sam z siebie to straszna siara), jest nakurw i rozpierdol.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Cytuj
A co do tego ile dajesz gainu - osobiście na dopałce zawsze daję gain 0 i vol, żeby poziom się zgadzał z wyłączoną dopałką, więc jak już wyżej napisałem - nie o gain chodzi
Czyli właściwie u Ciebie TS nie wpływa w ogóle na ilość przesteru? Jakoś tak zawsze kojarzyłem, że w przypadku dopalania najczęściej zmniejsza się drive na wzmacniaczu, a rekompensuje to dodaniem levelu na kostce. (z tego co pamiętam, to chyba Ola miał zazwyczaj level powyżej 12 godziny) Właściwe to jak lepiej robić(rozumiem, że to pewnie zależy też od cech samego wzmacniacza, który się dopala)?

Tak, TS jako dopałka zazwyczaj jest używany właśnie w ten sposób. Level ustawiasz tak, żeby nie było różnicy głośności przy wyłączonej/włączonej kostce. Jeśli ustawiasz więcej to mocniej przesterowujesz pierwszą lampę w preampie. Gain na 0, bo nie chodzi o dodanie go, a o wszystko pozostałe co oferuje ta kostka. Możesz go oczywiście dać, ale wtedy wolałbym już inny przester, bo Gain na TSie imo paskudzi i rozmywa brzmienie.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Volume 10/10. Wtedy minimalnie podbija się Gain,

Hehehe


(nie pomyliłeś słowa minimalnie z maksymalnie?) ;)


e:
U mnie w "Mesie" Kręcenie gałą gejnu dodaje dużo dołu, bułki i przesteru, ale jak dodaje gejnu levelem w Maxonie to przesteru jest więcej ale jest on bardziej ostry i ma więcej góry.
Tak więc kręcąc tymi dwoma gałami uzyskujemy szeroką paletę brzmień :)
TAk wogóle to jest pierwszy wzmacniacz jaki mam w którym występuje różnica czy bardziej podkręcę level na maxonie czy bardziej gain na wzmaku i mnie to bardzo cieszy ponieważ zwiększa możliwą palete brzmień o uzyskania :)
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2012, 12:12:09 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie, nie pomyliłem, do maksa to mu bardzo daleko, a przy takim ustawieniu, dla mnie TS najlepiej chodzi z wszelkimi DR'kami i Piłejami.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Wiesz, ze maxon ma taką samą głośność sygnału wychodzącego jak wchodzącego gdy gałka level jest około godziny 10?
I tylko jak jest w takim ustawieniu, dodajesz MINIMALNA ilość gainu, KAŻDA wartość powyżej jest już większa, a gdy dasz na maksa to jest MAKSYMALNA.
Chyba, że nie wiesz co to słowo znaczy w takim wypadku masz racje...
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2012, 12:17:51 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Panowie !  A  co  do  dopałek...widzielis cie  to  na  allezło ?
warto  się zainteresować  czy  lepiej  dołożyć  do  oryginału ? Cena  atrakcyjna  ;)

http://allegro.pl/ts808-ibanez-tube-screamer-clone-probki-i2093743775.html

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wiesz, ze maxon ma taką samą głośność sygnału wychodzącego jak wchodzącego gdy gałka level jest około godziny 10?
I tylko jak jest w takim ustawieniu, dodajesz MINIMALNA ilość gainu, KAŻDA wartość powyżej jest już większa, a gdy dasz na maksa to jest MAKSYMALNA.
Chyba, że nie wiesz co to słowo znaczy w takim wypadku masz racje...

Gdzięs tam pisałem, że Maxona nie miałem nigdy w łapie, a poza tym, GAIN nie jest tym samym co LEVEL, hm?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
ts808, maxon czy Ibanez co za różnica.


Gdy kręcisz gała level zwiększasz gain w wzmacniaczu, coś zaczynam wątpić, że masz lampowy wzmacniacz.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2012, 12:44:33 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
ts808, maxon czy Ibanez co za różnica.


Gdy kręcisz gała level zwiększasz gain w wzmacniaczu, coś zaczynam wątpić, że masz lampowy wzmacniacz.

Chyba się kompletnie nie rozumiemy... ja mówię o level w TS'ie i wiem, że mocny sygnał z kostki podbija poziom nasycenia sygnału we wzmaku, ale działa to na innej zasadzie jak kręcenie gainem. Tu raczej jest podobnie jak pickup boost. Zresztą, taka rozmowa nie ma sensu, bo serio chyba nie kumasz co pisałem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Stivo, Oskar pisze o Levelu na TSie i Gainie na wzmacniaczu (nie Gainie na kostce). tyle zrozumiałem ja, a nie mam ani TSa, ani lampowego pieca ;)
Generalnie to Oni się chyba wykłócają o to, czy takie podbicie sygnału levelem dodaje dużo czy nie aż tak dużo gainu. Tylko tutaj panuje relatywizm - dla jednych ludzi taka różnica w gainie będzie niewielka, dla innych mocno znacząca(znam człowieka, który do niedawna nie uznawał innego ustawiania gainu we wzmacniaczach niż na maksa, a jeszcze mu brakowało, więc to co dla jednych jest "dużo", dla innych może być "mało")

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
ts808, maxon czy Ibanez co za różnica.


Gdy kręcisz gała level zwiększasz gain w wzmacniaczu, coś zaczynam wątpić, że masz lampowy wzmacniacz.

Chyba się kompletnie nie rozumiemy... ja mówię o level w TS'ie i wiem, że mocny sygnał z kostki podbija poziom nasycenia sygnału we wzmaku, ale działa to na innej zasadzie jak kręcenie gainem. Tu raczej jest podobnie jak pickup boost. Zresztą, taka rozmowa nie ma sensu, bo serio chyba nie kumasz co pisałem.


Ja niby nie kumam?




Zgadzam się z Tobą, mi tylko chodzi o to, że TS nie dodaje gainu w pozycji level na godzinę 10, później jest już coraz więcej gainu aż do 10/10 gdzie jest go najwięcej.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2012, 13:39:05 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Wszedł Oskar i zrobił zamieszanie... ehhh, Coin, relatywnie minimalnie, a na kostce maksymalnie. Grając na ENGLu wiedziałbyś o co chodzi ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Stivo nic nie wspominał o relatywizmie ;p

Piszesz jak bym na Englu nigdy nie grał ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2012, 15:54:05 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
dopalanie pieca = gej :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Zdobyłem na testy ts808 oryginał ale w stosunku do sd-1 po modach nie wygrał...charakter ts'a jest troszeczke inny na plus ale praktycznie minimalny. Moim zdaniem nie jest warty dopłaty około 400 zł. Bede dalej testowal inne dopałki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2009, 19:29:16
wysłana przez Gohes
78 Odpowiedzi
43211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2010, 13:21:50
wysłana przez xkumix
10 Odpowiedzi
5694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 11:31:03
wysłana przez Hader
14 Odpowiedzi
5577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2014, 09:31:03
wysłana przez Człekozębny
13 Odpowiedzi
4084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 14:50:10
wysłana przez Człekozębny