Autor Wątek: Mesa boogie dual  (Przeczytany 25688 razy)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #75 06 Gru, 2009, 13:34:57 »
Czyli co różnica miedzy tymi dwiema mesami to paczka gitara itp ?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #76 06 Gru, 2009, 13:47:30 »
nie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #77 06 Gru, 2009, 14:18:56 »
Czyli co różnica miedzy tymi dwiema mesami to paczka gitara itp ?
nie :)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #78 06 Gru, 2009, 15:14:43 »
to co  ???:P

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #79 06 Gru, 2009, 15:27:58 »
to co  ???:P

moze to, ze zalezy kto co chce uzyskac ?

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #80 06 Gru, 2009, 23:04:09 »
czyli takie coś można uzyskać również na 2 kanałowej ?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #81 06 Gru, 2009, 23:33:24 »
Z mojego punktu widzenia i ogrania kilu (kilkunastu) wzmaków mogę stwierdzić, że mesa jest bardzo ciężka do ukręcenia. Wiele czynników się składa na sound. Najbardziej istotnym jest paczka. Jeśli jednak wszystkie czynniki dobierze się odpowiednio, wtedy mesa się odwdzięczy zajebiście. I sound będzie bardzo pr0.
Jak dla mnie opinie o muleniu mesy itp to mity, pisane przez ludzi ktorzy albo wczesniej grali na tranzystorach, albo maja pierwszą styczność z mesą i nie spełnili warunków, o których pisałem wyżej. Ogólnie rzeczy ujmując MESA jest zajebista i bardzo uniwersalna.

Z mojego punktu widzenia, opinie o "bułowatości" czy jak kto woli - muleniu mesy niekoniecznie musza byc pisane przez ludzi ktorzy nie maja odpowiedniego doswiadczenia. Dlaczego - sam mialem ten wzmak, pare razy tez go slyszalem i gralem. Bulka wieksza czy mniejsza, ale jest - tak ten wzmak brzmi i albo sie to lubi albo nie. To troche jak z Gibem LP, ta gitara brzmi "ciemno" i wielu powiedzialo by ze muli - co nie przeszkadza jej brzmiec zajebiscie w pewnych konfiguracjach.
No pain No gain !

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #82 07 Gru, 2009, 08:03:21 »
Z mojego punktu widzenia, opinie o "bułowatości" czy jak kto woli - muleniu mesy niekoniecznie musza byc pisane przez ludzi ktorzy nie maja odpowiedniego doswiadczenia. Dlaczego - sam mialem ten wzmak, pare razy tez go slyszalem i gralem. Bulka wieksza czy mniejsza, ale jest - tak ten wzmak brzmi i albo sie to lubi albo nie. To troche jak z Gibem LP, ta gitara brzmi "ciemno" i wielu powiedzialo by ze muli - co nie przeszkadza jej brzmiec zajebiscie w pewnych konfiguracjach.

No i ok. Pisałem o swoich spostrzeżeniach. Chodziło mi tylko o to, że byłem (częściowo jestem) w posiadaniu 5 różnych Mes. Poznałem je na tyle, że nad każdą byłem ()jestem) w stanie zapanować, żeby te bułowatości niwelować. Zajebiście lubie te wzmaki, chociaż wiem, że nie są pozbyte wad. Polecam szczerze :)

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #83 07 Gru, 2009, 10:09:05 »
przylaczam sie do zachwytow nad mesa :) odnosnie argumentu z paczkami - dwie konfiguracje imho sa idealne:
- paka Orange - tu latwiej bedzie sie pozbyc tej "bulowatosci" samej Mesy, przy cierpliwym kreceniu zlapiemy fajna, szklista gorke
- paka Mesy - cos dla prawdziwych twardzieli, generalnie nic nie wydobywa tak idealnie charakteru tych wzmakow jak dedykowane dla nich paczuchy. warto poszperac w USA, bo mozna je przy dobrych wiatrach sciagnac w cenie polowe nizszej niz w PL

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #84 07 Gru, 2009, 11:10:03 »
przylaczam sie do zachwytow nad mesa :) odnosnie argumentu z paczkami - dwie konfiguracje imho sa idealne:
- paka Orange - tu latwiej bedzie sie pozbyc tej "bulowatosci" samej Mesy, przy cierpliwym kreceniu zlapiemy fajna, szklista gorke
- paka Mesy - cos dla prawdziwych twardzieli, generalnie nic nie wydobywa tak idealnie charakteru tych wzmakow jak dedykowane dla nich paczuchy. warto poszperac w USA, bo mozna je przy dobrych wiatrach sciagnac w cenie polowe nizszej niz w PL
o to to to ! W rzeczywistości są 3 kolumny. Dodatkowo warto uwzględnić paczkę VHT-Fat Bottom. I jeszcze nie należy zapominać o najistotniejszej rzeczy - dopałce Maxonie ewentualnie TS. Cały zestaw morduje.

Offline offtrip

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Ketha
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #85 07 Gru, 2009, 11:15:59 »
rzeczywiscie o VHT zapomnialem :)

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #86 07 Gru, 2009, 11:41:17 »
rzeczywiscie o VHT zapomnialem :)

nic nie szkodzi :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #87 07 Gru, 2009, 11:48:51 »
Z mojego punktu widzenia, opinie o "bułowatości" czy jak kto woli - muleniu mesy niekoniecznie musza byc pisane przez ludzi ktorzy nie maja odpowiedniego doswiadczenia. Dlaczego - sam mialem ten wzmak, pare razy tez go slyszalem i gralem. Bulka wieksza czy mniejsza, ale jest - tak ten wzmak brzmi i albo sie to lubi albo nie. To troche jak z Gibem LP, ta gitara brzmi "ciemno" i wielu powiedzialo by ze muli - co nie przeszkadza jej brzmiec zajebiscie w pewnych konfiguracjach.

No i ok. Pisałem o swoich spostrzeżeniach. Chodziło mi tylko o to, że byłem (częściowo jestem) w posiadaniu 5 różnych Mes. Poznałem je na tyle, że nad każdą byłem ()jestem) w stanie zapanować, żeby te bułowatości niwelować. Zajebiście lubie te wzmaki, chociaż wiem, że nie są pozbyte wad. Polecam szczerze :)

No i tu sie zgadzam, bo rzeczywiscie da sie "bułowatość" zniwelowac, dopalajac  wzmaka chociazby wspomnianym maxonem, albo TSem. Jednak wczesniej napisales ze bula w mesie to mit, i do tego sie przyczepilem, bo mitem to nie jest. A to ze da sie walczyc z tym dosyc skutecznie to inna sprawa. Jednak pewna doza "bułki" i tak zostaje i w zwiazku z tym nie jest to wzmak ktory pasuje wszystkim. Ale tak czy siak ma swoje napawde zajebiste strony.
No pain No gain !

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #88 07 Gru, 2009, 15:53:11 »
Można by długo na ten temat, ale orange mi kompletnie nie brzmiał z mesą(że piach i vintage się zaczęło robić), a z marszczalem na v30 mi gra to fajnie.
Swoją drogą jak kupowałem orange to sprzedawca mnie pytał do jakiego wzmeka to kupuję. "Mesa? uuuuu mi taki zestaw wcale nie brzmiał(kolo miał SR), a wczoraj kolo tez na taki zestaw się chciał porwać i wyszedł bez kolumny."
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #89 07 Gru, 2009, 16:40:51 »
Można by długo na ten temat, ale orange mi kompletnie nie brzmiał z mesą(że piach i vintage się zaczęło robić), a z marszczalem na v30 mi gra to fajnie.
Swoją drogą jak kupowałem orange to sprzedawca mnie pytał do jakiego wzmeka to kupuję. "Mesa? uuuuu mi taki zestaw wcale nie brzmiał(kolo miał SR), a wczoraj kolo tez na taki zestaw się chciał porwać i wyszedł bez kolumny."

a no pewnie, można gadać i gadać. I tak wiadomo, że brzmienie bierze się z łapy :)

Offline Kudlaty321

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #90 07 Gru, 2009, 17:05:46 »
Ale ciagle nie mam odpowiedzi na moje pytanie :P

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #91 07 Gru, 2009, 17:07:51 »
Ale ciagle nie mam odpowiedzi na moje pytanie :P

masz już przynajmniej 3 razy w tym temacie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Mesa boogie dual
« Odpowiedź #92 14 Gru, 2009, 13:28:28 »
O Tym Maxonie mówicie?
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2009, 13:30:16 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
11023 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2010, 20:13:51
wysłana przez coin777
41 Odpowiedzi
18711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 20:53:38
wysłana przez Dexterek
78 Odpowiedzi
42539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2010, 13:21:50
wysłana przez xkumix
28 Odpowiedzi
5625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2015, 00:43:33
wysłana przez gizmi7
10 Odpowiedzi
1955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2014, 22:23:55
wysłana przez Aerosmith