Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529401 razy)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2125 17 Maj, 2015, 23:06:06 »
Mnie Mara bardziej pasuje no, co ja poradzę :P

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2126 18 Maj, 2015, 06:45:17 »
Cytuj
Kurwa zgadzam się. Serio, zgadzam się z MrJ.
Co poszło nie tak?



:D

Lisbeth w trylogii jest... nawet nie wiem jaka jest. Bo niestety minusem wersji skandynawskiej jest ciągłe mnożenie wątków. Może w książce się to broni, w filmie nie. Zresztą każda część jest inna - pierwsza to thriller / czarny kryminał / jakkolwiek tego nie nazwać, druga to takie chujwico, niby sensacja ale nudnawa, a trzecia - polityczny dramat sądowy, interesujący jak zeszłotygodniowy budyń. Obejrzałem całość i im bliżej końca, tym było gorzej.
Lisbeth w "holyłódzie" to po czystej wody socjopatka, którą Mara gra po ostrej bandzie. I dzięki temu jest autentyczna, a nie jak w oryginale oglądamy dziesiąte tłumaczenie że trudne dzieciństwo, że ojciec, matka, polityka, plepleple. Coś jak Joker/Bane w "Batmanach" (tak mi się Wuju skojarzyło) - Joker to psychol, on nie musi się z niczego tłumaczyć i usprawiedliwiać, sieje chaos i przemoc dla samego chaosu i przemocy. Natomiast jak oglądałem "wzruszającą historię" Bane'a to mnie chuj bolał. Naciągane toto jak gumka od majtek.

Może i "Dziewczyna..." jest względem oryginalnej wersji spłaszczona, może i niektóre wątki są na siłę przerobione żeby miały sens w jednym filmie a nie czekały na rozwiązanie jeszcze przez dwie części. Może i jest Craig :P Ale taka forma bardziej klasycznego kryminało-thrillera bardziej przemawia do mnie, niż jakaś rozwlekła psycho-polityko-drama wersji oryginalnej.

A w temacie - kino polskie:

"BOGOWIE" - dobry film, może i bardzo dobry, ale żeby zachwyt, to nie. Kot już nie gra Religi, on JEST Religą, natomiast całość... trochę za bardzo hagiograficzna, robi z Religi nieomylnego boga i stwórcę, a te błędy które popełnia są traktowane jako konieczne poświęcenie w drodze do jaśnie oświeconego sukcesu. Owszem, Religa wielkim człowiekiem był, i jego dokonania wielkie są. Ale jednocześnie miał sporo za uszami, i nie chodzi tylko o późniejszą politykę, ale np. o gargantuiczną wizję Akademickiego Centrum Medycznego - do znalezienia na necie co to jest, czy raczej było.

"POTOP REDVIVUS" - niestety muszę się zgodzić z opiniami na necie - dobrze że film został nie tylko zremasterowany, ale też przemontowany i skrócony, źle że w tak dużym stopniu. Z oryginalnych ok. 310 minut zostało ok. 180, dzięki czemu za chuja nie wiadomo o czym jest ten film :P Ogólnie warto obejrzeć, bo wiele szczegółów widać dopiero teraz, ale w kwestii treści to z historycznego widowiska z wątkiem "miłosnym" (celowo w nawias) jako spoiwem całości, zostało tanie romansidło z historią w trzecim tle.
Ogólnie warto dla szukania smaczków, detali, trzeciego tła. Ale jak ktoś chce cokolwiek zrozumieć, odsyłam do oryginału ;)

"HISZPANKA" - dziwny film. Nawet nie wiem za bardzo jak się do niego odnieść. Co resztą widać "na necie" - bardzo niska ocena ogólna (4,2/10 na filmwebie, przy czym według ich skali mniej niż 6/10 to już totalna chujnia i grzybnia) i masa opinii typu "co to kurwa jest nic nie rozumiem" :P No właśnie - pomijając niedoróbki scenariusza, czy przede wszystkim brak solidnego reżysera który byłby w stanie ogarnąć chaos filmu tego typu, jest to obraz za trudny dla współczesnego widza.
Wiem wiem, zaraz się pewnie zacznie że "co jak tam chuja sam wiem" :P Ale prawda jest taka, że wielbiciel owczarka detektywa nie ma prawa zrozumieć odniesień jakie są w tym filmie. Bo nie wie czym jest surrealizm, ekspresjonizm, jakie są ogólne zasady rządzące kinem przedwojennym (a choćby pierwsze z brzegu przerysowane aktorstwo) itedeitepe.
Trochę mi się ten film kojarzy z "Birdmanem", trochę z "Pamiętnikiem znalezionym w Saragossie", takie mieszanie rzeczywistości rzeczywistej z nierzeczywistą :D Niestety, tamte firmy robili reżyserzy potrafiący ogarnąć temat. Tutaj tego brakło, i został chaos. Szkoda. Niemniej, jak dla mnie warto, choćby dlatego że ze świecą szukać w rodzimej kinematografii obrazów tego typu :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2127 18 Maj, 2015, 07:23:52 »
Ależ oczywiście, że nie ma co patrzeć na oceny na filmwebie. Ludzie to wiemy jacy są (patrz np wybory ;) ). Nigdy się tym nie sugeruję ale sam korzystam z serwisu, żeby oceniać i mieć możliwość sprawdzenia po czasie co oglądałem, itd. Przydaje się.
Też mam podobne odczucia. Częściej zerkam jednak na IMDB.

JUPITER - INTRONIZACJA
Ale ale takie coś ostatnio oglądałem... trochę nie wiem co myśleć o tym filmie. Efekty są pierwsza klasa, ale mam wrażenie, że fabułę pisał szaleniec. Kto widział, bo chętnie posłucham opinii.

« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2015, 08:04:22 wysłana przez Nightmarishreaper »

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2128 18 Maj, 2015, 07:38:47 »
Cytuj
Kto widział, bo chętnie posłucham opinii.

Dopiszę tylko, że to "JUPITER - INTRONIZACJA" bo zdjęcie może zniknąć i potem nie wiadomo co to za tytuł.

W każdym razie widziałem. I do tej pory nie wiem po co :P Niestety razem z jajami Larry'ego filmy Wachowskich też straciły jaja ;D Gdyby film był pastiszem takich blockbusterowych szmir, może dałoby się go oglądać, a kilka scen jakby do tego dążyło, np. "rodzinne rozmowy przy stole". Ale zaraz potem mamy "gniew laserowej dzidy" i wszystko chuj strzela. Z lasera.

Dla amatorów dzid laserowych - 11/10 i bite 2 godziny kobiobijstwa. Dla amatorów jakiegokolwiek sensu - idźcie w tym czasie na spacer :P
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2129 18 Maj, 2015, 08:07:43 »
Ale zaraz potem mamy "gniew laserowej dzidy" i wszystko chuj strzela. Z lasera.

Dla amatorów dzid laserowych - 11/10 i bite 2 godziny kobiobijstwa. Dla amatorów jakiegokolwiek sensu - idźcie w tym czasie na spacer :P
+1 Poskładałem się ze śmiechu... :D
Jeb z lasera!
Spoiler

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2130 18 Maj, 2015, 09:08:14 »
"JUPITER - INTRONIZACJA" - czuć ratowanie filmu nawiązaniami do Matrixa ( np. niczego nieświadomy "wybraniec" z nadprzyrodzonymi "zdolnościami) , efekciarsko 12/10 , fabuła i gra aktorska 2/10 , mocno zawiodłem się na tym filmie , efekty nie są w stanie uratować drętwej fabuły nijakiej historii. Mocny zawód.

................... ................... ................

FOCUS (2015)



Nie chce spoilerować ale jeśli komuś podobała się seria Ocean's to tu znajdzie sporo tego typu smaczków. Fajne pomysły , dobre zwroty akcji i całkiem nieźle nakręcona komedia "kryminalna" (zdjęcia). Trochę za słodka i cukierkowa przez oczywiste wątki miłosne ale na niedzielny wieczór z browarkiem git malina.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 665
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2131 18 Maj, 2015, 19:56:35 »
Jupiter to ta sama działka co np. Strażnicy Galaktyki, może tylko trochę mniej komediowo-zabawnych momentów było.
No i minus za Cunis, nie lubię jej.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2132 19 Maj, 2015, 00:05:14 »

Inherent Vice

Sam nie wiem, co o tym filmie powiedziec. Moze trzeba by sie zjarac, jak bohaterowie tego obrazu, zeby bylo fajne? Nie polecam.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2133 19 Maj, 2015, 11:40:17 »
( Obraz usunięty.)
Inherent Vice

Sam nie wiem, co o tym filmie powiedziec. Moze trzeba by sie zjarac, jak bohaterowie tego obrazu, zeby bylo fajne? Nie polecam.
A ja bardzo polecam, jeśli ktoś rozumie coś takiego jak metafora.
Na pewno dla fanów Nagiego Lunchu jest to seans obowiązkowy.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2134 19 Maj, 2015, 12:10:40 »
No nie ukrywam, ze film ma swoj dosc ciekawy klimat, ktory moze sie nawet podobac.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2135 19 Maj, 2015, 13:32:16 »
No nie można patrzeć na ten pod kątem tego czy film ma sens, bo rzeczywiście nie ma ;)
Pynchon pisze książki o bohaterach, którzy mają paranoje i odkrywają różne teorie spiskowe. Cały film opiera się na tym, że odkrywamy sprawę kryminalną z bohaterem, ale wszystko leci przez filtr tego, że jest naćpany i pewnie także zwyczajnie jebnięty, więc nie do końca wiemy co jest prawdziwe, co mu się wydaje, a co jest zakrzywionym obrazem. Ale wydaje mi się, że w pewnym momencie daje już się to jasno odróżnić.
No i oczywiście dużo tu alegorii, w tych narkotyczno-paranoicznych wizjach.
Niestety nie mogę całościowo ocenić filmu, bo oglądałem z doskoku i kilka scen mi umknęło (jakieś 30 minut łącznie :( ), ale z tego co obejrzałem, mam naprawdę świetne wrażenia i na pewno powtórzę seans.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2136 23 Maj, 2015, 22:34:17 »

Kingsman - tajne sluzby

8/10 - fajna rozpierducha, garnitury, agenci, gadzety i tym podobne rzeczy.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2137 23 Maj, 2015, 22:46:43 »
Byłem na Mad Maxie. Jazda (dosłownie), adrenalina, wizualny szok - pozytywny, ale i płycizna fabularna. Oczy i gruczoły na tym filmie pracują intensywnie. Mózg nie bardzo. Dlatego nie wiem, jak ocenić. Niemniej polecam. I w przeciwieństwie do Ultrona - koniecznie w 3D!
Paczki z głów!

Offline valerie89

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Darmowe GRY ONLINE
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2138 26 Maj, 2015, 10:23:50 »
Z nowszych produkcji polecam filmy Dzika droga (przygodowy) i Ex Machina (jeden z lepszych science-fiction jakie oglądałem).

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2139 27 Maj, 2015, 00:13:54 »
Ex Machina - tak. Siedzi w bani nawet po paru tygodniach.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2140 27 Maj, 2015, 20:24:52 »
Obejrzałem tego Jupitera. Kurczę, jeszcze bardziej nadęty i pretensjonalny niż dwa ostatnie Matrixy. Potencjał skopany fhui, bo i ciekawy pomysł, omawiane problemy, fajne uniwersum, zajebiiiiiste efekty specjalne... w oprawie niczym ze sztampowego i do bólu przewidywalnego melodramatu kina kategorii B. Daję 7/10, ale mocno na wyrost (traktując jako kino akcji, wśród którego i tak się wyróżnia - ale czuć tę chęć zrobienia czegoś epokowego przez Wachowskich, Atlas Chmur był bardziej wysmakowany, ale trochę rozlazły i chaotyczny. Jupiter z kolei jest wybuchowy, ale tandetny).

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2141 31 Maj, 2015, 10:57:20 »
( Obraz usunięty.)
Kingsman - tajne sluzby

8/10 - fajna rozpierducha, garnitury, agenci, gadzety i tym podobne rzeczy.

Jak na niezbyt ambitne kino popołudniowe, bajka. Film jest mega dopracowany, gra aktorska świetna (te rozmaite brytyjskie akcenty w wersji oryginalnej są absolutnie genialne :D ). Całość ładnie opakowana wizualnie, efekty specjalne mocno cukierkowe, gdyby nie setki faków i niektóre akcje w wykonaniu bodyguard głównego schwarzcharakteru, można by ten film oglądać także z najmłodszymi. Film dosyć niebanalny jak na swój gatunek, sporo dobrego humoru, kilka całkiem fajnych przesłań i "prawd życiowych". Nie do końca rozumiem koncepcję postaci Samuela L. Jacksona, ale to już kwestia gustu. Film trzyma poziom od pierwszych dźwięków "Money for nothing" po napisy końcowe. Jak dla mnie mocne 9/10.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2142 01 Cze, 2015, 00:31:20 »
Właśnie wróciłem z Mad Maxa 3D i poza 1, słownie JEDNA scena to nie opłaca się iść na 3D, film fajny, ale spodziewałem się więcej po tym jak hype narobili ludzie.
Wizualnie rewelacja, reszta meh. Tom Hardy powiedział może 3 zdania w całym filmie reszta to jakieś pomruki. 7/10
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2143 06 Cze, 2015, 22:59:31 »
Amour (Miłość), 2012



Film z (za)powolną akcją, ale jaka ma być, jak opowieść jest o parze 70-latków...?! O, matko! Wszystko nakręcone w jakiejś szaro-zielono-żółtej konwencji, ludzie jacyś szarzy, kobiety beznadziejnie ubrane (a niby Francuzki!). Dialogi jak niby-improwizacja. Operator się w ogóle nie popisał, sztampowe ujęcia wręcz na maxa. Do tego ciągła stylówa starej taśmy filmowej. Pewnie mało dostał. Ekscytacja podczas seansu jakieś 1... I tak dwie godziny! Nie wiem, o czym jest ten film. Nie pytajcie mnie...

Ocena nie może być inna, jak...

10/10!
Paczki z głów!

Franq

  • Gość
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2144 07 Cze, 2015, 11:13:18 »
Ha, znowu Wujowa skala ;) Film widziałem w kinie, jest... mocny, polecam również;)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2145 08 Cze, 2015, 09:27:28 »
Taki trochę dobry na pobudzenie nastrojów samobójczych. Jak zresztą większość Hanekego AFAIK.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2146 10 Cze, 2015, 07:46:01 »
Ex_Machina
Dawno nie wiedziałem kina na takim poziomie. Do tej pory zbieram zęby z podłogi.


Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2147 10 Cze, 2015, 12:02:14 »
Meh... fajne przez 4/5 filmu, końcówka mocno anty-klimatyczna.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2148 03 Lip, 2015, 11:29:36 »
DIVERGENT
Z początku sceptycznie podchodziłem do tego tytułu, bo raczej wszystko standardowo się rozpoczyna jak w większości filmu SF, ale w tym przypadku bardzo miło się rozczarowałem :) Super porywające może to i nie jest, ale myślę, że warto zobaczyć.
 

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #2149 03 Lip, 2015, 11:44:50 »
Ten film to totalna tragedia. A niedoszła Mary Jane gra tak, jakby nie istniała :P
mniut i piah