Autor Wątek: Ostatnio oglądane filmy  (Przeczytany 529295 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #975 25 Maj, 2011, 20:46:47 »
cd.:

Na fali /Surf's Up (2007)



Taka teraz nowa świecka tradycja, że tu za majkiem z kolei: Shia LaBeouf, Bridges, Woods...
Git! Co tu dużo, bo połowy klimatu dzieciaki zapewne nie chytajo - konwencji reportażu, kamery z ręki, tu, tam:

8/10

No i last but not least:

The Fountain / Źródło (2006)
, reż. D. Aronofsky



Panowie, tylko HD lub okolice!
Dam aż 9/10, ale i nie więcej...
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #976 27 Maj, 2011, 13:12:09 »


http://www.filmweb.pl/Amadeusz

Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem, ta sama półka co "Jak zostać królem". Świetnie opowiedziana historia oparta na faktach z dużą dawką humoru i tragedii z bardzo sympatycznym głównym bohaterem, dobrą muzyką i świetną scenografią.

10/10
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2011, 13:14:08 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline irycio

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 48
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #977 27 Maj, 2011, 13:15:17 »


O panu, ktory gral na violi da gambie, o jego corkach i uczniu. Przede wszystkim rewelacyjna gra aktorska i dosc dolujacy klimat. Mocne 8/10.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #978 29 Maj, 2011, 11:22:53 »
Ostrzegam wszystkich potencjalnych oglądaczy przed Tożsamością (Unknown). Nie warto na to grubych pieniędzy za bilet wykładać, śmiało można zobaczyć w domu.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #979 29 Maj, 2011, 11:25:26 »
A ja za to powiem, że miło zaskoczyli mnie nowi "Piraci...". Mają wszelkie predyspozycje, żeby być najgorszą częścią, ale wg mnie są jedną z najlepszych.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #980 29 Maj, 2011, 21:25:02 »
Jak już moja kobieta (zdeklarowana fanka) stwierdziła, że to najsłabsza część, to coś musi być na rzeczy ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #981 30 Maj, 2011, 00:19:41 »
No a ja (zadeklarowany fan) stwierdzam, że wcale nie, i kto ma rację? ;) Tzn wiadomo, że kobieta, bo ma cycki, ale abstrahując od tego faktu.

Dla mnie w tej części jest tak:

Plusy:
Penelope Cruz
Brak postaci Willa i Elizabeth
Dobre akcenty humorystyczne, takie smaczki często na poziomie gry aktorskiej
BRAK kosmicznych mutantów z dwójki i przegiętego, nadętego patosu trójki (piracka braci, jednoczmy się! Za Gondor!)
Ogólnie klimat piractwa, mimo wszystko zachowany bardzo fajnie

Minusy:
Początek to powtórka scen walki z poprzednich części
Kilka niedociągnięć, już nie pamiętam, czy scenariuszowych, czy reżyserskich, ale miejscami coś nie do końca stykało
Kilka nie do końca zrozumiałych zachowań postaci

Faktycznie, wynika z tego, że plusy to pierdoły, a minusy to poważne dziury. I racja, tak jest, ale jakoś całokształt w kontekście całej serii naprawdę mi się spodobał, a zaznaczam, ja jestem wybredny w temacie filmów.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #982 30 Maj, 2011, 10:11:11 »
Ostrzegam wszystkich potencjalnych oglądaczy przed Tożsamością (Unknown). Nie warto na to grubych pieniędzy za bilet wykładać, śmiało można zobaczyć w domu.

Ale czy ogólnie - nawet w domu - warto?

Minusy:
(...)
Kilka niedociągnięć, już nie pamiętam, czy scenariuszowych, czy reżyserskich, ale miejscami coś nie do końca stykało

Gdybyś, jak ja, nie mrugał łockami na filmach - to byś niczego nie przegapił i wszystko zrozumiał :D.
Swoja drogą - tak sobie kiedys pomyślałem: czy reżyser i montażysta zakłada, że jakiś czas nie ogląda się jednak obrazu? A to czytasz napisy, a to mrugasz łockami. Obliczyłem, że przez samo tylko mruganie, przez 0,25s co np. 10s - nie widzisz 3 minut z 2 godzinnego filmu! ;)
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #983 30 Maj, 2011, 11:18:49 »
W choliłódzie to chyba jeszcze wliczają czas na wpieprzanie popcornu, szukanie słomki, kłócenie się z facetem dwa rzędy wyżej i ze trzy wyjścia na siku, więc się nie przejmuj :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #984 30 Maj, 2011, 11:20:38 »
Ja tam się nie przejmuję! Globalnie oglądam filmy, w których mimo wszystko łapię, o co kaman :D.
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #985 30 Maj, 2011, 14:12:57 »
weekend
W sumie całkiem przyjemny film choć bardzo widać, że reżyser próbował dogonić kultowy "chłopaki nie płaczą" przez wsadzanie gdzie się da tarantinowskich dialogów i dość podobną fabułę, ale nie do końca moim zdaniem mu się to udało. Jest parę zabawnych sytuacji i kilka fajnych nawiązań do klasyki filmowej. 7/10
Spoiler

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #986 30 Maj, 2011, 18:31:41 »
Nie chciałem wchodzić w aż takie szczegóły, ale skoro Wuju prosisz, powiem tak - pierwsza część jest niezłym, mrocznym thrillerem, podałbym jakieś ambitne porównanie, ale kurwa jestem tempom leniwom szmatom więc huj; skrótowo jest to przyjemna opowieść o kolesiu któremu ktoś kradnie tożsamość, a ten błąkać się musi po ulicach obcego miasta, uciekając przed jakimiś typkami, którzy chcą go zabić. No i widzowi mnożą się przed oczyma przeróżne możliwości rozwoju, czy raczej genezy fabuły - od teorii spiskowej, po schizę paranoidalną bohatera.
Następnie przychodzi część druga, film się zmienia w słabe połączenie mechanika, tekkena i paru gównianych filmów akcji, może nawet podleci jakieś gufno od tarantino.
Warto obejrzeć dla pierwszej części filmu oraz dla ciekawego rozwiązania fabuły, niekoniecznie dla samego stylu w jaki owa unwinds.

A i piraci mi się podobali.

Peace.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #987 30 Maj, 2011, 19:51:09 »
Surrogates. Nie chce mi się dla tej paści szukać obrazka. Ogólnie jak już ktoś robi pseudospołeczne sajfaj in nir fjuczer to fajnie żeby ogólne założenia nie rozpierdalały się na kawałki na każdym kroku. I naprawdę starałem się swojego wewnętrznego analnego banitę trzymać krótko. Film jest megasłaby i nawet Brus go nie ratuje. takie 3/10. Za Brusa ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #988 09 Cze, 2011, 21:48:43 »
oglądałem source code dziś. spodziewałem się chłamu, było zaskakująco nieźle. może nie jakiś wielki, ale generalnie plus za miłe zaskoczenie.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #989 09 Cze, 2011, 22:10:42 »
Byłem w kinie na nowych X-Manach i dla Wolverina poszedłbym jeszcze raz <3
Nie polecam, bo nie jestem w tej kwestii ani trochę obiektywny, uwielbiam X-Manów - film poświęcony Wolverinowi wzruszył mnie prawie do łez ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #990 09 Cze, 2011, 22:36:13 »
 :o

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 10 Cze, 2011, 14:56:27 wysłana przez Tolein »
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #991 09 Cze, 2011, 22:37:53 »
:o

przecież Ci opowiadałem ostatnio ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #992 10 Cze, 2011, 01:32:18 »
Przygotowując się do egzaminów wstępnych na uczelnię mam miliard starych filmów do oglądania i jak zawsze z niewiadomych przyczyn czarno biały obraz i taśma cięta nożyczkami mnie odpychały, tak teraz widzę ile straciłem. Filmy Antonioniego aktualnie oglądam i muszę przyznać że nigdy wcześniej nauka nie była tak przyjemna :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #993 13 Cze, 2011, 18:03:45 »
Filmz Ąłżeya Waydyy "Tatarak" (2009)



Kto nie lubi polskiego kina? Ręka do góry! :tak:

W sumie nie wiem, co o filmie myśleć. Z jednej strony mamy (nareszcie!) niejandową Jandę, z innym kolorem włosów i oczu, z drugiej jakby na siłę wsadzane zabiegi typu film-w-filmie. Film o śmierci, ale może zbyt prywatny, bo p. Krystyna opowiada w tzw. drugim torze filmu prawdziwą historię śmierci na raka swojego męża, operatora filmowego. Pierwszą połowę byłem jak: WTF?, potem lepiej, potem CHGW, na koniec WUT?
Hm, nagroda główna Krytyków Europejskiej Akademii Filmowej oraz inne - o czymś świadczą. Ja tam jednak nadal uważam, że krajowym pismakom filmowym (scenarzystom) brak dobrego pomysłu, ale takiego nie do spieprzenia.

Może zobaczcie fim sami, powiedzcie coś...


Ocena: WTF/CHGW?... ;)
Paczki z głów!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #994 14 Cze, 2011, 08:55:02 »

Oglądnąłem wczoraj i polecam. Może i proste kino, ale ogląda się przyjemnie i się nawet nie nudzi. Bez żadnych rewelacji itp ale na wieczór w tygodniu bardzo dobre. Wielki plus za muzykę. Podsumowując 7/10

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #995 14 Cze, 2011, 14:38:08 »
Film bez rewelacji i dajesz mu 7? :D IMO 3 to maks :P
mniut i piah

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #996 14 Cze, 2011, 14:50:09 »
Paris Texas

Bardzo przyjemny film. Świetny klimat, dobrze dobrana muzyka. Mocne 7

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #997 19 Cze, 2011, 18:09:57 »
Ostatnio obejrzałem Hunger, Secretary, Pi i Adjustment Bureau. W sumie to polecam szczególnie ostatni :) Hunger jest trochę dziwne. Secretary pojebane, a Pi jeszcze bardziej.
Ssiecie.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #998 24 Cze, 2011, 09:03:40 »

Polecił mi go Wuj Bat, obejrzałem i nie żałuje. Film na prawdę dobry, warto zobaczyć 8,5/10


Też za namową Bata wróciłem do Inarritu, którego wcześniejsze filmy bardzo mi się podobały. Babel jest na prawdę rewelacyjny, szczerze polecam 9,5/10
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2011, 09:08:34 wysłana przez Maciek »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Ostatnio oglądane filmy
« Odpowiedź #999 24 Cze, 2011, 11:38:13 »
( Obraz usunięty.)
Polecił mi go Wuj Bat, obejrzałem i nie żałuje. Film na prawdę dobry, warto zobaczyć 8,5/10

Cieszę się! A dziś będę oglądał dwójkę, podobno jeszcze lepsza. Obejrzałem oglądnąłem ;) fragmenty, nie mogę się doczekać!
Paczki z głów!