Autor Wątek: Zdecydować się nie moge.  (Przeczytany 25976 razy)

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #25 12 Paź, 2009, 21:58:04 »
Masz jakiś problem ?
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2009, 22:02:40 wysłana przez James Dean »

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #27 12 Paź, 2009, 22:03:25 »
Co pomylić się nie można :P
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #28 12 Paź, 2009, 22:12:51 »
Masz jakiś problem ?
Się poczułem jakbym z jakimś drechem rozmawiał przez chwilę :D

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #29 12 Paź, 2009, 22:16:20 »
Źle to odebrałem i się uniosłem wybacz ;)
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #30 12 Paź, 2009, 22:21:04 »
 :-* :-* :-*
Dobra, śmietnik robimy :P
Mi się też zdaje, że tak krótka menzurka to słaby pomysł do tak niskiego stroju...
Ja bym proponował zagadać do zz_topa, może zbudujesz coś miłego i nadającego się bez problemu do grania. Ja jestem hepi z mojego ajsmena 8)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #31 12 Paź, 2009, 23:16:12 »
bez przesady, nie wiem, czy pamiętacie wątek o Mastodonie w jakims innym temacie ;) pocinają w drop A bodajże na Gibolach i brzmią fpytke. wszystko zależy od preferencji, mi moje 26,5 w drop C bardzo pasuje ;)
do widzenia.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #32 12 Paź, 2009, 23:24:25 »
Aaaale, ktoś jeszcze powiedział, że dużo zależy od tego, czy ktoś gra szybko. Ja tam sobie nie wyobrażam grania na tak krótkiej menzurze jakichś blidów lub innych szatanów. Dłuższa to jest jednak dłuższa ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #33 12 Paź, 2009, 23:52:58 »
dluzsza sruzsza.

nie mam zadnych problemow przy drop C i takiej skali. zadnych zadnych. drop C to nawet nisko nie jest.
Łe tej.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #34 13 Paź, 2009, 00:13:02 »
Popieram przedmówcę chociaż żywię do niego straszną antypatię bo mu się moja siódemka nie podoba ;) Ja stroję LP do C i w porywach do drop A i jest zupełnie fajnie. I do szybszego też. A taki np Sebek-Trufroterowy-Maderfakier gra w ogóle w A na Explorerze i brzmi mu to co najmniej godnie :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #35 13 Paź, 2009, 00:41:32 »
Akurat o skale się nie obawiam kompletnie. Oczywście nie pogardziłbym większą. W signumie mam 24,75 i w drop C idealnie mi się gra jak i idealnie położyliśmy ślady w studiu (co zresztą nie długo usłyszycie). Wspomniane EX50 ma dużo dużo słabsze drewno od ex-401. Doszedłem do wniosku że sprowadzę ex-401 i jeżeli będzie syfem to po miesiącu je pogonie. Inaczej się nie przekonam. Jest to najtańsza wersja tego co chce mieć w swojej gitarze więc sądzę że warto spróbować. Nasz drugi gitarzysta używa LTD ec1000 deluxe i zaraził mnie wiosłami tej firmy. Są strasznie wygodne i w studiu jego wiosło na prawdę fajnie zabrzmiało. Jedyna różnica między ex401 a tym ec1000 jaką znajduje tą brak mostka toneprosa oraz nie-blokowane klucze które na pewno wymienię.
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2009, 00:48:14 wysłana przez lokibalboa »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #36 13 Paź, 2009, 00:51:21 »
Hmm, mam w tym momencie na chacie wiosełko skazane na "wieczne nieoddanie", a jest nim właśnie EX-400 do Cis strojone. Jutro pod wieczór napiszę coś więcej, bo w tym momencie padam na ryj.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #37 13 Paź, 2009, 01:00:59 »
Aaaale, ktoś jeszcze powiedział, że dużo zależy od tego, czy ktoś gra szybko. Ja tam sobie nie wyobrażam grania na tak krótkiej menzurze jakichś blidów lub innych szatanów. Dłuższa to jest jednak dłuższa ;)

Ja powiedziałem, ale w kontekście strun a nie menzury. Sorry jeśli chodzi o granie w C# to nie widzę żadnych absolutnie przeciwwskazań.

Nergal może grać, to i loki będzie mógł grac. Ja też mogłem grać :D

Co do tematu, to niewiele Ci pomogę, bo tych sprzętów nie znam, za to wiem, że ATX którego skreśliłeś, jest wiosłem które prawie na pewno dobrze gada, sądząc choćby po zadowolonych użytkownikach, innych modeli gitar Schectera o podobnej specce, tego forum.
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2009, 01:08:54 wysłana przez BartekL »


Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #39 13 Paź, 2009, 08:13:09 »
C przy 24,75" to problem? Ja swojego LP stroiłem do B standard :P .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #40 13 Paź, 2009, 10:53:03 »
Kompletnie nie widzi mi się pomysł strojenia dropped C na 24,75". Nie zna życia ten kto nie grał na 27" :-)

Panie Przemku, jakoś Polak potrafi i licznie (włącznie ze mną dajemy radę), ale faktem jest, że nie dam sobie spokoju, póki nie będę miał w arsenale 27", z 7 strunami, z 707 albo Eclipse7 ;) Może to PAS będzie, bo rozwój tematu pt. Organic Ice wywołuje u mnie przyjemne mrowienie, mrrr...
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #41 13 Paź, 2009, 11:05:40 »
Jedyne i słuszne 27", a najlepiej więcej, oczywiście do std E :P
To powinno być nowe motto ss7 :P

Wracając do tematu, serie 400 - 401 od LTD w stosunku cena/jakość biją praktycznie wszystko na rynku.
A najśmieszniejsze jest to, że serie 400 - 1000 można kupić w polandowie od 1500 do 2400 zł (używki) ;)
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #42 13 Paź, 2009, 11:16:13 »
Hmm, mam w tym momencie na chacie wiosełko skazane na "wieczne nieoddanie", a jest nim właśnie EX-400 do Cis strojone. Jutro pod wieczór napiszę coś więcej, bo w tym momencie padam na ryj.

napisz koniecznie :)

Co do tematu, to niewiele Ci pomogę, bo tych sprzętów nie znam, za to wiem, że ATX którego skreśliłeś, jest wiosłem które prawie na pewno dobrze gada, sądząc choćby po zadowolonych użytkownikach, innych modeli gitar Schectera o podobnej specce, tego forum.
Jeszcze nie skreśliłem ostatecznie tego wiosła, tylko chciałem żeby rozmowa zeszła z schectera. Jest także idealną propozycją. I nie ukrywam, że dzisiaj po przespaniu się wstałem z myślą "jak nie LTD to schecter"

Taka wersja jest dla mnie ideałem:
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2009, 11:34:46 wysłana przez lokibalboa »

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #43 13 Paź, 2009, 15:36:27 »
Ja stroje mojego SG do Dropped C i też nie narzekam ;) Moim zdaniem ten schecter to lepszy wybór :D
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #44 13 Paź, 2009, 16:09:45 »
Cytuj
A za ile chcesz sprzedać?

Co do Rana to się zgadam, to jest potężny kawał badyla. I dobrze że przystawka była wymieniona bo LiveWire trochę (przynajmniej mi) skrzeczał. Wolalem go z Hellfają

Jeżeli przyjdzie mi pomysł sprzedaży to myślę, że będzie to coś pomiędzy 2.1-2.3k. Za mniej nie oddam tego patyka. Ładnie gada w konfiguracji z tone zone. Nie ma tej siary co z aktywnymi LiveWire. Choć ja generalnie nigdy nie lubiłem aktywów. Niezależnie czy będzie to 707, 81, 85 czy Blackout&LiveWire (innych nie ogrywałem ; D )

A co do tematu, też bym wolał tego Schetera niż LTDka.
007

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #45 17 Paź, 2009, 22:46:50 »
Wybaczcie, że dopiero teraz, ale od środy do wczoraj nie miałem w domu wszelkich mediów, oprócz gazu. Nawet przekaźniki telefonii komórkowych nie działały, za wyjątkiem Orange :D.
Ale do rzeczy.
Mam na chatce EX - 400, stroję do Cis na strunkach FM 12 - 56 (Cygan napiszę, obiecuję:*).
Najpierw wykonanie: lakierek położony bardzo uczciwie, jedyne załamanie, jakie można zaobserwować, to na stopce łączącej gryf z korpusem (tak, wiem, że to się często zdarza, ale widziałem wiosła, gdzie tego nie było), dzięki czemu ciężko zaobserwować, z ilu kawałków bracia Koreańczycy owo wiosełko skleili. Nic nie lata, ani nie stuka, most, strunociąg, klucze, gniazda, tudzież części wewnętrzne zrobione tak, że naprawdę ciężko się do nich przyczepić, ale to akurat nie regułą. Miałem w łapach bliźniacze wiosło, które wew środku miało tyle paprochów i trocinek, że gdyby się ktoś uparł, to mógłby biurko ulepić.
Gryf: no, trzeba polubić. Jak to zwykle bywa, gdy coś kiedyś wymyślili w Gibsonie :). Listewka to to nie jest, ale do paździerza też mu daleko. Dla mnie jest nieco niewygodny w pierwszych pozycjach, ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę - jak na 24 i 3/4 jest dość szeroki, co IMO jest atutem. Nie bardzo, ale wystarczająco.
Brzmienie: nie lubię 81. Po prostu. Nic z tym nie zrobię. Ale naprawdę zajebiście mi się podobało, jak na 5150 na 1960 zabrzmiała 60tka po przełożeniu pod most. Hardrockowy ogień :D.
Poza tym do plusów należy zaliczyć progi i siodełko.
Minusy? Jak to zwykle w tego typu wiosłach i tego typu wycięciach od spodu - czwartym palcem wysoko raczej nie pograsz. Poza tym cholernie leci na łeb. I tu mała uwaga. Wcześniej wspominana bliźniaczka w ogóle tego problemu nie miała. I chyba nawet wiem czemu. No i tyle. Jak mi się coś przypomni - napiszę. Jakieś pytania? Dawać.
Ściskam.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #46 17 Paź, 2009, 23:25:07 »
Kupiłeś ją w polsce czy ciągnąłeś z USA ?

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #47 17 Paź, 2009, 23:35:04 »
W Polszy :). I nie ja, tylko kumpel. Tyle, że on ostatnio używa tylko basu, więc jestem jej ojcem opiekunem obecnie.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #48 17 Paź, 2009, 23:57:43 »
Poza tym cholernie leci na łeb. I tu mała uwaga. Wcześniej wspominana bliźniaczka w ogóle tego problemu nie miała. I chyba nawet wiem czemu.

Bo trociny widać niewysezonowane i ciężkie ;) a tak na serio to dlaczego?
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2009, 00:08:37 wysłana przez BartekL »

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Zdecydować się nie moge.
« Odpowiedź #49 18 Paź, 2009, 00:04:38 »
Z tego, co powiedział mi Wiącek, to po prostu dolna część korpusu jest dużo cięższa, niż górna (cięższy róg dolny, niż górny). Chyba, że inaczej się klei (np. w poprzek), ale system jest podobny. Sam się śmiał, że kiedyś nie zwracał uwagi na takie szczegóły i mu przeróżne potworki wychodziły. Może zz_top się wypowie, czy to prawda, ale ja raczej wierzę.
Ściskam.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4403 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 15:33:24
wysłana przez niedziak
9 Odpowiedzi
3914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 15:07:04
wysłana przez youshy
38 Odpowiedzi
10671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2013, 20:08:09
wysłana przez Rot
3 Odpowiedzi
2115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2012, 17:59:19
wysłana przez Ghost_of_Cain
7 Odpowiedzi
4180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2014, 19:24:44
wysłana przez Zomballo