Autor Wątek: Coś nie mogę ukręcić dobrego dziwięku z impulsami.  (Przeczytany 10667 razy)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
1. Zmień struny, albo chociaż wyczyść bo to brudne brzmienie nie bierze się z niczego.
2. Napraw wiosło, bo brzmi jak byś nagrywał na gryfowym pikapie i to bez uziemienia, straszne szumy i brumy (albo pożycz   działające)
3. Zmień kabel.
4. Nagraj jeszcze raz.
5. Jak nie pomoże to prawdopodobnie grasz w swetrze z za długimi rękawami.

P.S. Z gówna bata nie ukręcisz, a i nie od razu uda Ci się ukręcić zajebisty sound nawet na full pro gitarze, bo gdyby to było takie  proste to każdy lamer by w domu zajebiście brzmiące płyty nagrywał.





 
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Coś masz na drodze sygnału spierdolone mówiąc krótko - albo gniazdo, albo kabel, albo karta/wtyk karty etc. Sprawdzaj wszystko po kolei, bo takiego poziomu szumów to ja nawet na realteku zintegrowanym nie miałem. No i uziemienie dokładnie sprawdź, bo tak jak już wyżej pisano coś może być nie tak.

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Jutro trzasne to samo na wejściu realteka. Może interfejs jest skopany, ale imo to gitara, bo jak puściłem tym samym kablem z komórki piosenkę i zgrałem ją przez interfejs to nic nie szumiało i było cacy, a gitara w biecu buczy że głowa boli.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2012, 23:22:26 wysłana przez haxigi »

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
http://dl.dropbox.com/u/34831381/di.mp3

Hmm, nie jest źle. Myślę, że to przetworniki takie a nie inne są przyczyną problemów brzmieniowych, a z interfejsem jest wszystko ok.
nie lubie placki

bandit112

  • Gość
Tak w ogóle to nastrój wiosło.

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Tak w ogóle to nastrój wiosło.
Toć jest nastrojone. DropD ;p
Wezme inną gitarkę skołuję i zobaczę co i jak :D

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ja jebie.

Włóż trochę siły w kostkowanie bo z głaskania struny metalu nie ukręcisz.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Misza_3_3

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
http://www.sendspace.com/file/tc1mga

Używam takiego preseta jaki jest tutaj nałożony do własnych produkcji i wychodzi o niebo lepiej... Najprędzej to zmiana strun (bo najtańsze), jeśli nie pomoże to stawiam na pickup, ten epi to w sumie nie jest nic ciekawego. Poprawa techniki grania (jak i nagrywania/miksu) najbardziej wpłynie na to ale tego się nie da zrobić w jeden dzień

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Dobra - nie bijcie za odkopy.
Podpinam się pod temat, żeby swojego nie tworzyć, i wszystko było w jednym miejscu.



http://www18.zippyshare.com/v/95859991/file.html
Czy to jest wszystko, co można wycisnąć z grata na SB Live, Pentium 4 2,4GHz i 2GB RAMy?
Ponadto zastanawia mnie po co nagrywać każdą ścieżkę osobno, jeśli można utworzyć na starcie dwie ścieżki, na każdą dać innego ampsima, inne impulsy i też robi robotę..?

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Nagraj dwie osobne ścieżki (równo), ustaw w panoramie to usłyszysz różnicę (chyba żeś głuchy albo masz kiepski odsłuch)...
Jedyne co możesz zrobić, jeśli jesteś leniwy/nie potrafisz wbić równo dwóch ścieżek, to lekko przesunąć jedną względem drugiej (odległosci liczone w ms) - trochę się poprawi, ale cudów nie będzie.

A nagrywając na SoundBlasterze możesz liczyć właśnie na tyle.


P.S.
Spoiler

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odsłuch? Zwykłe słuchawki za 5 dych.

I fakt, nierówno to zagrałem, racja.
Ale i tak były w patelnię ustawione ścieżki, i też na dwie rundki tutaj.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odsłuch? Zwykłe słuchawki za 5 dych.


Może dlatego nie słyszysz różnicy. Spróbuj zainwestować w jakieś przyzwoite sluchafony ( np. Superluxy), no i jakiś podstawowy interfejs. Wtedy to będzie miało sens.

A pierwsze primo to nagrywaj dwie ścieżki. ;)

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Pierwsze primo, to muszę się nauczyć równo grać, a potem zarobić ładne pieniążki.
No nic, do ćwiczeń styknie, i tak brzmi dość fajnie w porównaniu do GR5, a mój poziom to jeszcze nie nagrywanie płyt, więc nie ma spiny obecnie.

Tak czy inaczej, thx za odpowiedź.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
61 Odpowiedzi
25969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2009, 23:25:24
wysłana przez Dexterek
58 Odpowiedzi
17454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2011, 15:40:15
wysłana przez niedziak
2 Odpowiedzi
1356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 14:53:20
wysłana przez Orange
7 Odpowiedzi
4179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2014, 19:24:44
wysłana przez Zomballo