Autor Wątek: Flextone III - nie mogę nic ukręcić!!!  (Przeczytany 4181 razy)

lukasb

  • Gość
Flextone III - nie mogę nic ukręcić!!!
« 10 Sty, 2014, 11:02:08 »
Witam, mam mały problem, siedziałem wczoraj cały dzień przy ustawieniach tego wzmacniacza. Interesuje mnie brzmienie zbliżone do MESY, ale mimo moich starań ( może za słabo się staram) nie mogę nic ukręcić, ogólnie wszystkie te symulacje brzmią jakoś z dupy. Zastanawiam się czy nie lepiej było kupić poda HD 500 i podłączać go do sprzętu audio. Podłączałem wcześniej poda xt do sprzętu audio i brzmiało to dla mnie o wiele lepiej. Jak ktoś miał styczność z tym wzmacniaczem to będę wdzięczny za rady.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ale próbowałeś postawić go obok mesy na tej samej paczce i kręciłeś, czy słuchałeś albumu metallicy i nie brzmi jak mesa?
B ( o ) ( o ) B S

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Powymieniaj różne wirtualne kolumny w rigu Flexa nie patrząc jaki jest ich opis, one potrafią dużo zmienić w zależności od poziomu głośności wzmacniacza.

W podzie xt była taka symulacja Spinal puppet, nie wiem, czy we Flexie też jest, ale dobrze mesowo grała.
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2014, 16:19:56 wysłana przez bamse »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Spoko, ja od tygodnia walczę z Axe II by mieć coś co mi się spodoba, i powoli, ale jest już dobrze :D czekam, aż będzie zajebiście ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline eventched

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Jako że długi czas miałem Flextona to mogę trochę pomóc :)

Imo najlepiej gada wzmacniacz o nazwie Instane (z tego co pamiętam preamp soldano + końcówka mesy) z kolumną mesy na v30. EQ już wedle uznania.
+1000 do zajebistości wzmak zyskał po podpięciu zewnętrznej kolumny (harley benton na v30), ale i bez tego można było ukręcić dobre brzmienie.
Reamping gitar na Kemperze w czasie rzeczywistym: https://ampincloud.com

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
insane? Jest imo przekompresowany i przegainowany ana niższym gainie gada kiepsko. Może i faktycznie to pre SLO i koniec Mesy, ale w efekcie brzmieniowo ani to mesa ani soldano
B ( o ) ( o ) B S

Offline eventched

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Fakt, z gainem trzeba uważać ale mi tak koło godziny 11 pasował o ile dobrze pamiętam
Reamping gitar na Kemperze w czasie rzeczywistym: https://ampincloud.com

Zomballo

  • Gość
g-zs dobrze prawi. Insane to siarex do potęgi 666 i nadaje się tylko do straszenia nietoperzy. Simów meski w Flexie masz aż dwa: duala i triple. Ukrywają się pod tajemniczo brzmiąca nazwą Treadplate. Pod tą samą pozycją pokrętła (trzeba wcisnąc i pokręcić) masz ukrytą pakę Marshall with Celestion T75’s. Razem brzmi to  mniej więcej tak:
Wlacz osadzony player soundcloud

Moje rady z flexem to: nie przeginaj z gainem (max na połowę), ustawienia eq zaczynaj od gał na godzinie 12:00 lub 24:00 i nie bój się kręcić. Tam wszystko działa troszkę inaczej niż w real ampie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
21832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2009, 08:28:18
wysłana przez klutom
2 Odpowiedzi
2325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2009, 18:56:52
wysłana przez Zomballo
38 Odpowiedzi
10671 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2013, 20:08:09
wysłana przez Rot
16 Odpowiedzi
6239 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2012, 01:22:45
wysłana przez SolarisP
16 Odpowiedzi
8373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 20:14:49
wysłana przez dom?n