Autor Wątek: Coś nie mogę ukręcić dobrego dziwięku z impulsami.  (Przeczytany 10665 razy)

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Siemka. Jakiś czas temu pisałem o problemie z moim Steinbergiem CI1, przeinstalowałem system i wszystko śmiga jak trzeba. Pożyczyłem też gitarkę, bo sam ogólnie odkładam sobie na najtańszą siódemkę o której marzę (rg7321). Gitara którą wypożyczyłem to: Epiphone Special II :
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/epiphone-les-paul-special-ii-eb
No i przystąpiłem do działania - ściągnąłem wszystko to co w tym tutorialu:

Nagrałem gitarkę przez wejście 2 liniowe w interfejsie -

Na czerwono pokazałem ustawienia pokręteł i opisałem wejścia :D

Dobra, teraz dźwięk jaki otrzymałem
a) surowa gitara:
http://www.sendspace.pl/file/5de4044cf9405969e28593d
b) bo załączeniu wszystkich wtyczek i impulsów z tutka na YT
http://www.sendspace.pl/file/35135e96161d0230bc87d6d

ustawienia wtyczek:


No i  teraz po chłopsku zapytam:
Czy ta gitara jest jakaś mega do dupy że brzmi jak szambo, czy po prostu mój interfejs jest jakiś zj***ny ? A może to ja nie umiem ukręcić dźwięku ?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Daj mniej gainu :P
Gitara do wejścia HI-Z i przycisk na ON.
Zmień kolejność efektów, najpierw Wzmacniacz, później kefir
Wyłącz symulacje kolumny w FA3
Kefir: MIX na maksa ma być
TSE drive na zero.


Większość tych tipów miałeś w tym video, następnym razem oglądaj uważniej turtoriale.


P.S.
Zmień struny
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2012, 02:27:42 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Zmień struny

Nie moja gitara :PP

Btw. w Hi-Z też już miałem, ale dzisiaj spróbuję jeszcze raz. Nie wiedziałem, że kolejność wtyczek ma znaczenie, ale dobra zrobię wszystko tak dokładnie jak w tututututututrurtur ialu i wrzucę, wtedy pomyślimy co dalej.

EDIT


To tak
a) sample cleanu:
http://www.sendspace.pl/file/ed677591f58440a3abcbff4

b) z wtyczkami:
http://www.sendspace.pl/file/3ab730012693c86089d916e

c) takie ustawienia:


Nadal to brzmi do dupy. Może ktoś z was spróbuje ukręcić jakiś ładny (najlepiej kornowy) przester z tego cleana co wrzuciłem i pokaże ?
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2012, 13:19:43 wysłana przez haxigi »

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Już jest masakrycznie lepiej i DI i gotowy sygnał.

Teraz bym proponował przestroić wiosło zagrać to samo power chordami.
Oraz oczywiście mocno walić z łapy.
Reszta brzmienia to tylko twoje braki w graniu



Wymienić struny to nie żart.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
A Ty to we Fruity nagrywasz? Może tu tkwić problem bo, masz coś poustawiane nie tak?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline hck

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Nie znam się na FL, ale na moje to zjebałeś kolejność wtyczek czyli kefir jest przed wzmakiem, a nie po nim.

Edit:
twoja gitara jest okej
http://w571.wrzuta.pl/audio/7LUQna4xCIp/probka
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2012, 17:08:09 wysłana przez hck »

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Nie znam się na FL, ale na moje to zjebałeś kolejność wtyczek czyli kefir jest przed wzmakiem, a nie po nim.

Edit:
twoja gitara jest okej
http://w571.wrzuta.pl/audio/7LUQna4xCIp/probka
Przeczytałbyś dokładnie dwa moje posty to byś wiedział że już miałem to ustawienie. btw:
http://forum.sevenstring.pl/software/cos-nie-moge-ukrecic-dobrego-dziwieku-z-impulsami/?message=194088
To brzmi jak gówno na moje, sama siara jakaś a nie pierdolnięcie :P Prawie jak mój stary Zoom 505II  :facepalm:

@Coin
Serio, to nie moja gitara ...

@indabrain
Nagrywam w FLu bo go najlepiej ogarniam z wszystkich DAWów, Reaper mi kompletnie nie podchodzi, Sequel nie ma możliwości wtyczek (albo nie znalazłem nigdzie), a Cubase mi się po prostu nie podoba :P Ale dźwięk nagrany w audacity i we flu jest taki sam.


A jakiś pattern na dźwięk typowo Limp Bizkitowy / KoRnowy / Linkin Parkowy i ogólnie nu-metalowy ?
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2012, 20:27:34 wysłana przez haxigi »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
A jakiś pattern na dźwięk typowo Limp Bizkitowy / KoRnowy / Linkin Parkowy i ogólnie nu-metalowy ?

Kup sobie line6 UX bo najwidoczniej wtyki nie są Ci przeznaczone :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
http://dl.dropbox.com/u/42833208/Asample.mp3

czy to jest troszkę bliżej?



Takiego brzmienia szukam właśnie ! Soczyste, grube i niskie :D Na wtykach to ukręciłeś/aś ?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
...i świeże struny
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
wtyki są stosunkowo nieistotne (TSE808>Le456>impulsy RedWirez). kluczowe różnice to strojenie w drop A (!!!1!one), palm muting i dwie ścieżki w panoramie ;)
Poleciałem w drop C (6 strun) to nawet zajebiście to banglało, w sumie dupy nie urwało ale było lepiej. Teraz badam drop D i z mutingiem jest znośnie, bez minimalnie lepiej ale też to nie to. Później posiedzę nad tym i pokażę wam co skręciłem. IMO amplitube 3 ładniejszy dźwięk mi daje niż te wszystkie impulsy ;//// Dziwne.

bandit112

  • Gość
...Amplitube to też impulsy, nie jakaś magia...



http://www.sendspace.pl/file/eab75dcbe71168c8a669742

Takie coś mi wyszło, ale to jest kupa bo nie umiem kręcić brzemienia z DI :D Dlatego nagrywam od razu przesterowane wiosło z pieca i rzeźbie :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nagrywam w FLu bo go najlepiej ogarniam z wszystkich DAWów, Reaper mi kompletnie nie podchodzi

Czemu, przecież jest zajebiście prosty i intuicyjny w obsłudze. Ja go ogarniam bez instrukcji.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Nagrywam w FLu bo go najlepiej ogarniam z wszystkich DAWów, Reaper mi kompletnie nie podchodzi

Czemu, przecież jest zajebiście prosty i intuicyjny w obsłudze. Ja go ogarniam bez instrukcji.

Ja go jakoś nie czaję. Daję record to nawet nie odlicza jak FL tylko już zbiera dźwięk. Potem nie wiem jak usunąć ciszę. Zaznaczam fragment, wciskam delete i się cała ścieżka kasuje. Jak biorę nowy track i nagrywam to się na starym też nagrywa. Kosmos jakiś.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odliczanie przed startem ustawiasz w opcjach metronomu (prawy klik na symbolu metronomu), żeby usunąć ciszę przesuwasz końcówki, ewentualnie jak gdzieś w środku to przedtem tniesz (klawisz "s"), zaznaczanie w reaperze tak nie działa. Nagrywa tylko na ścieżkach które mają zaznaczony symbol nagrywania :) to jest do ogarnięcia tylko trzeba chwilę posiedzieć nad tym

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Odliczanie przed startem ustawiasz w opcjach metronomu (prawy klik na symbolu metronomu), żeby usunąć ciszę przesuwasz końcówki, ewentualnie jak gdzieś w środku to przedtem tniesz (klawisz "s"), zaznaczanie w reaperze tak nie działa. Nagrywa tylko na ścieżkach które mają zaznaczony symbol nagrywania :) to jest do ogarnięcia tylko trzeba chwilę posiedzieć nad tym

A to po co tracić zycie na reapera skoro dobrze obsługuję fla :P btw po południu dam taki sampel dźwięku który ukręciłem. Już prawie dupe urywa imo, ale jeszcze coś nie halo. Zobaczycie, albo posłuchacie.


Posty połączone: 07 Lut, 2012, 14:11:56
Wlacz osadzony player soundcloud


Dobra to tak:
Amplitube 3 i preset z neta Limp Bizkit
Gitarki dwie ścieżki, jedna na LEFT druga na RIGHT
Strojenie: C# F# B E G# C#
to takie intro gitarowe nawet mi się podoba jak brzmi, ale potem ten refren to już tak znowu jakby overgainem zalatuje, a w PM nie moge tego polecieć wg. tabów.
Narzuciłem trochę EQ i EZmixa. Co by tu poprawić ? Może jest też jakaś technika gry o której ja nie wiem i dlatego mój dźwięk tak ssię pałkę ?

@EDIT
jesus christus ściągnąłem słuchawki i na głośnikach to zupełnie inaczej brzmi. Wiem że nie wolno masterować na słuchawkach, ale kurde aż takiej różnicy to się nie spodziewałem.

@EDIT2
Chyba że taka lipa w sygnale jest też przez kabel ? Mam taki jakiś tani za 5zł mini<->mini jack i przejściówki nakładam  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 07 Lut, 2012, 15:05:28 wysłana przez haxigi »

bandit112

  • Gość
Nierówno i jebie cyfrą. Ogólnie kicha, co tu dużo mówić, bas dudni, perka plastikowa a gitary to cyfrowy plastik.

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Nierówno i jebie cyfrą. Ogólnie kicha, co tu dużo mówić, bas dudni, perka plastikowa a gitary to cyfrowy plastik.
No też się pytam co jest nie tak że taka cyfra leci. Koleś z tutka wideo ma ładny dźwięk, a też podpina samą gitarę do interfejsu.
Czy mam hi-z, czy samo line, czy asio full duplex, asio low latency czy yamaha steinberg asio wszystko brzmi tak samo. Symulacje zamacniacza z kefirem dudni tak jakbym mial normalny piec odpalony i rozkręcony na maxa z głośnością.

Jeśli mogę mieć prośbę to może mi ktoś tutaj czysty track gitarowy wrzucić ? Jakaś mała próbka chociaż.


Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Szczerze mówiąc to te gitary właściwie prawie w ogóle nie brzmią, jak gitary. Sam przester jak MT-2 do lini z nieciekawymi impulsami. Tymczasem sam charakter brzmienia skłania mnie do zadania pytania: czy używasz kostki? Atak jest jakiś taki rozmyty, tak jakbyś kostkował palcami, albo bardzo niezdecydowanie i słabo uderzał w struny.
Z zabawy z wtykami proponowałbym ci ampsimy od LePou poprzedzone tse808. Im dłużej będziesz rzeźbił, tym kolejne "rzeźby" będą lepsze.
Btw. kompresowałeś bas?

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155

Chyba że taka lipa w sygnale jest też przez kabel ? Mam taki jakiś tani za 5zł mini<->mini jack i przejściówki nakładam  :facepalm:
No trochę na pewno, kup porządny kabel.
Przede wszystkim musisz popracować nad techniką gry, mocniejsze uderzanie w struny, poprawne tłumienie.

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Masz ustawiony Hi i Lo pass? Brzmi to jakbyś nie miał.

Może w tym problem bo nie wiem o co pytasz :P

Gram normalnie kostką, trzaskam w struny że mógłbym normalnie mikrofon podstawić pod te struny i by nagrało dobry dźwięk.
Bas nie kompresowałem bo to z midi jest :P broomsticka tylko wkleiłem z jakimś byle jakim basem. Tak jak pisałem, nie bawiłem się resztą i nie specjalnie starałem się żeby było równo, tylko chciałem skupić się na brzmieniu gitary.
Pewnie tego nie słychać, ale właśnie tłumię gitarę. W tym jakby refrenie PM robię dokładnie tak jak tu: tylko że tego nie słychać właśnie. Gram tak: Otwarte -> bend (czy jak to się nazywa, w każdym razię ciągnę struny na dół), PM.
A na nagraniu to wszystko na jedno kopyto leci.

Kombinowałem już z kręceniem pokręteł volume, tone na gitarze, tym gainem, mono, hi-z w interfejsie i wszystko brzmi tak samo.
Myślałem też że może w tej gównianej gitarce aktywne przetworniki są i baterie słabe mają czy coś, ale to pasywy.
Albo tutaj jest do dupy gitara albo ten interfejs bo jednak na gitarze 5 lat temu grałem tylko sprzedałem z myślą kupna 7demki, ale mając zooma 505II i jakiś randomowy wzmak 15W dźwięk był lepszy niż z tego interfejsu...
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2012, 00:28:45 wysłana przez haxigi »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Jezu, przesłuchałem nagranie z dłonią na czole. :facepalm:

Men, spróbuj tak:
1. Zassaj wtyczkę TSE X30 http://www.theserinaexperiment.net/plugins.html
2. Zassaj LeCaba (albo cokolwiek innego do ładowania impulsów, ale z prostym interfejsem, który ogarniesz na początek) i załaduj IR, które dałem w załączniku http://lepouplugins.blogspot.com/2010/12/lecab2-vst-for-windows.html
3. Nagraj same gitary, jedną na lewy kanał 100%, drugą na prawy 100%. Nie "kopiuj wklej" tylko raz nagraj na lewy i drugi raz na prawy kanał. Gitary mają grać ten sam riff.
4. Profit.

Jeśli brzmienie Ci się nie poprawi, tzn, że nie umiesz ustawić wzmacniacza albo masz odkurzacz, a nie gitarę.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Wlacz osadzony player soundcloud


Nawet dobrze to wyszło, tak zupełnie z doskoku i chyba tylko jedną ścieżkę do stereo zrenderowało.
BTW jest jakaś możliwość na ustawienie noise gate tam ? zeby tego buczenia nie było słyszeć? Tak jak w Amplitube 3 ? :)

BTW ta gitara to raczej odkurzacz, bo sprawdzałem dzisiaj sam kabel. Z komórki wysłałem sygnał do interfejsu i nagrałem to - brzmiało bardzo dobrze. Podłączyłem gitarkę do piecyka i na cleanie albo w overdrive sama siara leciała. Pewnie te struny też są winne, bo gitara ma kilka lat a wątpię że były wymieniane. Widać przy kluczach że struny były ucinane, ale to chyba tylko raz. Poza tym, nie działa przełącznik Treble - Rythm, albo ja nie słyszę żadnej różnicy w dźwięku. Może jakiś pickup siada.

koleś tutaj gitarę podpina pod zwykłe wejście MIC IN i jak mu ładnie amplitube chodzi, a u mnie tak nie chce grać. Same pierdy przeważnie na cleanie.
« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2012, 20:41:16 wysłana przez haxigi »

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Wyślij ścieżkę DI.
nie lubie placki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
61 Odpowiedzi
25969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2009, 23:25:24
wysłana przez Dexterek
58 Odpowiedzi
17454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2011, 15:40:15
wysłana przez niedziak
2 Odpowiedzi
1356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Cze, 2012, 14:53:20
wysłana przez Orange
7 Odpowiedzi
4179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2014, 19:24:44
wysłana przez Zomballo