Autor Wątek: Mniejsze zło - Flextone III XL/Valve Hd 100/Spider IV/III  (Przeczytany 6347 razy)

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Niestety względy finansowe zmusiły mnie do pozbycie się swojego Triple XXX... Aktualnie założenia są takie:

Piec musi mieć co najmniej - reverb/delay/jakiśchorusik - Możliwość uciągnięcia choćby szczątkowo brzmienia zachaczającego o dżęty. W przypadku comba - co najmniej 120W, Head - 50W. Ma to służyć do koncertowania/prób.

Max 1500 zł. Jedyny wyjątek jestem w stanie zrobić dla lampowego heada - 1700zł.

No i w tym przedziale jedynym producentem zdolnym mnie zaspokoić jest line 6.

Pod uwagę brane są wymienione w temacie wzmaki... Im taniej tym lepiej. Nęci mnie też dorwanie jakiejś końcówki mocy + Podzik live, albo kiej inny diaboł.

Panowie i Panie - Możecie coś doradzić?

Zomballo

  • Gość
W tej kasie spokojnie wyrwiesz Laneya GH50L (jeden kanał) a przy odrobinie samozaparcia JCM900 HGDR. Jeśli jednak nie, to z czystym sumieniem polecam Flextone III. Cały czas tesknie za tym piecem. Idzie na nim wykręcić każde niemal brzmienie a mocarnie spokojnie zabija nawet tymi 75 watami w wersji mono.

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Też polecę Flextona III, mam od jakiegoś czasu i uważam, że za te pieniądze super zakup,   starczy Ci jeszcze na sterownik (używany FBV Shortboard MKII albo nowy Behringer FCB1010).
pzdr.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
HD100. Ogólnie coś z serii SV. Przyznam, na flexie nie grałem. Ale mój HD robi mi baaardzo dobrze, no i jest jednak lampa.

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
No i padł mi temat sprzedaży Triple, kupiec uciekł do Holandii i tam sobie 5150 sprawił dammit :P Ogólnie więc mam teraz nieco przekichane. Wzmak teraz na allegro leżakuje...

Ale temat nadal aktualny - Pytanko - czy ktoś coś wie na temat końcówki mocy - Marshall 8008? Nada się to na współpracę z Podem live?

Zomballo

  • Gość
User Dale Cooper leciał na takim zestawie. Popytaj go. Ja swoje wszystkie PODy ogrywałem na wszelakie sposoby i zawsze Flextone III gadał lepiej (wyjątek POD XT PRO - bardzo miło wspominam). Nie wiem ale w PODach zawsze denerwowała mnie taka guma w brzmieniu. Strasznie twardy PM, zero puncha na gitarowych gratach. Nie umiałem sobie tego ustawić, ale wiem że sporo userów akurat okiełznało ten diwajs do gry na żywo, ja za tępy jestem. Flex niby też cyfra a gadał jak rasowy lampiak. Napewno był dynamiczniejszy od JCM900 HGDR.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 08:06:32 wysłana przez Zomballo »

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Moim zdaniem najlepiej byś wyszedł na kupnie Valve HD 100 albo SV 212. Na obu grało mi się świetnie (i dalej gra jak mam okazje pograć). W domu mam SV112 i też się spisuje wybornie. Próbki mogę przesłać, jeżeli to coś da, ale brzmienie nie powala (raczej z winy nagłośnienia i mojego braku umiejętności w grze i ustawianiu brzmienia).

Z innej beczki grałem na Flextone II XL i mi w ogóle nie podpasował. Nie miałem wtedy czasu, żeby bawić się w ustawianie brzmienia, ale szybka zabawa eq nie dała za dobrych efektów. Jeżeli II nie różni się znacząco od III, to moim zdaniem lepiej zainwestować w Spider Valve, nawet 112 (i w razie co podłączyć pod innego caba).

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
mniut i piah

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Dzięki wszystkim za rady  :) Teraz więc pozostaje ograć mi tyle sprzętu ile zdołam, nim sprzedam (mam nadzieję, że tym razem się uda) wzmak. Najprawdopodobniej zdecyduje się na kombinację Pod + Końcówka, albo kolumna aktywna...

Więc... Jest ktoś kto udostępnił by w Rzeszowie nieco sprzętu do ogrania? Zwłaszcza zależy mi na tym by sprawdzić jak się zgra z moją kolumną.

W zamian oczywiście do ogrania udostępnię swojego Triple XXX i wiosła wszelakie. LTD SC-207 i Epi Prophecy SG EX. Niezbyt to wiele, ale zawsze...

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Tylko po co Ci "conajmniej 120w" w combie? Bo serio, polecam mojego SV z giełdy, wyjdzie Ci tanio, a np przesterem nie ustępuje MG znajomego. I zdecydowanie nie brakuje mu mocy. Nooo i wiem niestety jak działa psychologia sprzedaży w takich sytuacjach, niemniej nie należy ignorować obecności tam tego moda, to nie jest zabawka która zmienia "trochę w stronę czegośtam", tylko autentyczny better/awsome maker.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Większość komb na których grałem nie miała problemu z przebiciem się na próbach - W kapeli z 3 gitarami grałem kiedyś na Kustomie 65 DFX. Problem się pojawia kiedy trzeba zagrać koncert bez nagłośnienia wzmacniaczy - wtedy dupa blada była. Problem też jest kiedy próba trwa już tak 2-3 godziny, a wzmak musi łoić nadal... Testowałem ostatnio na próbie kombo Spidera 1x12 75w żeby się upewnić czy rzeczywiście potrzeba mi czegoś tak mocnego jak szukam. Tak potrzebuję. Wzmacniacz umierał pod koniec próby.

Może się po prostu źle wyraziłem - szukam combo 2x12 - takiego które zagra nienagłośniony koncert, 3 kapele będą go katować jedna po drugiej i nie zamieni się pod koniec w rzęrzące pudło.

Gdybym natrafił na spidera valve 212 + fbv express - nawet bez moda - w zakresie moich możliwości finansowych -Na pewno bym się nim zainteresował. Ale najważniejsza jest dla mnie w tym momencie możliwość użycia go w każdej sytuacji. Będzie to teraz niestety jedyny mój wzmak. Jedyne co zostanie mi ze starych gratów to kolumna 212.

« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2012, 09:52:47 wysłana przez SolarisP »

Zomballo

  • Gość

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
ten randall jest na bema. Fajne całkiem toto i głośne
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

Orange

  • Gość
Gdybym natrafił na spidera valve 212 + fbv express - nawet bez moda - w zakresie moich możliwości finansowych -Na pewno bym się nim zainteresował. Ale najważniejsza jest dla mnie w tym momencie możliwość użycia go w każdej sytuacji. Będzie to teraz niestety jedyny mój wzmak. Jedyne co zostanie mi ze starych gratów to kolumna 212.



Skoro zostaje ci paczka, to kup sobie basha który jest na giełdzie albo Spidera od racheta, podepniesz go dodatkowo do paczki i jest wypas.
Poza tym czy dobrze zrozumiałem, że na twoim sprzęcie gra jeszcze ktoś inny? Pogięło cię?


Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
ten randall jest na bema. Fajne całkiem toto i głośne

Studio Bema 65? Jeżeli o to chodzi, to byłem świadkiem sytuacji, gdzie właśnie ten piec udowodnił, że nie nadaje się do długiego grania na dużym obciążeniu. Chociaż za taką kwotę ciekawa oferta, zwłaszcza, że jeszcze jakieś 2 lata temu miałem na niego Gasa jak chciałem kupić swojego pierwszego heada XD

Gdybym natrafił na spidera valve 212 + fbv express - nawet bez moda - w zakresie moich możliwości finansowych -Na pewno bym się nim zainteresował. Ale najważniejsza jest dla mnie w tym momencie możliwość użycia go w każdej sytuacji. Będzie to teraz niestety jedyny mój wzmak. Jedyne co zostanie mi ze starych gratów to kolumna 212.


Skoro zostaje ci paczka, to kup sobie basha który jest na giełdzie albo Spidera od racheta, podepniesz go dodatkowo do paczki i jest wypas.
Poza tym czy dobrze zrozumiałem, że na twoim sprzęcie gra jeszcze ktoś inny? Pogięło cię?

Miałem basha sh100, bez dopalenia nie do końca mi się podobał + nie ma skąd sensownych wytrzasnąć efektów za bardzo, mam tylko zooma g1u :P

Za to spider + paka to bardzo fajny pomysł - dzięki za oświecenie mojego pustego łba. Teraz właściwie mam już, aż nadto ciekawych pomysłów co kupić - problem w tym, że muszę najpierw i tak heada sprzedać. Jak wcześniej pisałem uciekł mi kupiec na niego niestety. No i jeszcze biorę pod uwagę to, że pakę mimo wszystko też chciałbym móc sprzedać - zawsze to dodatkowe pieniądze - A to one są powodem całych tych kombinacji.

Na swoim sprzęcie na co dzień gram tylko ja - Ale i tak bardzo często z grzeczności sprzęt wypada pożyczyć kiedy jest potrzebny, sam często musiałem z takiej pomocy korzystać...

Orange

  • Gość
Słuchaj mię. Łap rachetowego spidera, bo już basa wystawiam na allegro żeby go kupić :D
A serio to ty jesteś EX KOD? Tego basha sobie przypomniałem z cegły w Ropczycach...
Po kumplach jak chcesz to popytam - możemy zaoferować do ogrania Line6 hd147, Bugere 6262, Randall chyba RH150 G3, Kisel fifty. Plus paki :bugery dedykowana, nosy box 212 emi v12 i taki vintage na celestion greenback i v30, z efektów Poda swojego. Sprzęt mój i chłopaków z Frowst :D

Offline SolarisP

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Tak, grałem wtedy z K.O.Dem. Strach się przyznać, lipnie strasznie ten koncert wyszedł, wróciłem z niego z gorączką 40 stopni. Ale kurde to co Wy zaprezentowaliście to akuratnie mi bardzo siadło  :D
I kurde grajcie dalej, a nie się rozpadajcie...

A tak na temat.

Tego hd147 i podzika obejrzałbym bardzo chętnie, troszkę czasu znajdę i wyślę w PW szczegóły akcji.

Słuchaj mię. Łap rachetowego spidera, bo już basa wystawiam na allegro żeby go kupić :D

Chcem bardzo spidera - Ale jak dziś dostałem maila, że jakiś fyrtek z kontem junior na allegro pyta się, czy sprzedam mu Triple XXX za 2000zł, to zwątpiłem, że kiedykolwiek uda mi się go sprzedać...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
22444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2009, 08:28:18
wysłana przez klutom
2 Odpowiedzi
2393 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2009, 18:56:52
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
3944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2010, 19:43:02
wysłana przez DeathMaster
12 Odpowiedzi
5414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2012, 16:53:49
wysłana przez ePeeL
7 Odpowiedzi
4310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2014, 19:24:44
wysłana przez Zomballo