Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1643742 razy)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1023990,Tworcy-zarobia-mniej-Skladki-do-ZUSu-od-umow-o-dzielo
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
imo nie ma w tym nic zlego. Zobacz ze co rusz w roznych tabloidach zali sie jakas gwiazdka starej daty ze ma chujowa emeryture i musi dalej wystepowac, bo inaczej nie ma z czego zyc.

Pff. To ma problem, skoro wolała całe życie przepieprzać hajs na wódę i fatałaszki. Taka Maryla by mogła występy odpuścić np; jak zobaczyłem co z siebie zrobiła na którymś tam programie w Sylwestra, to myślałem, że jebnę ze śmiechu. I żodyn mi nie jest w stanie przegadać, że zarabiając sumy sześciocyfrowe (albo i siedmiocyfrowe) rocznie nie jest sobie w stanie odłożyć na "marną" emeryturkę przez te -naście lat. A tego typu składki ZUS najbardziej uderzą i tak w freelancerów i branże, które bazują na tego typu umowach, bo zwyczajnie nie praktykuje się w nich pracy na etat. Już nie mówiac o tym, że składki ZUS powinny być IMO dobrowolne. Ale cóż, pokolenie w wieku produktywnym utrzymuje ze swych składek emerytów i rencistów, więc to oczywiste, że nie dopuści się do takiego stanu rzeczy.

Szkoda zresztą słów; a na pocieszenie:

Spoiler

 :D

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1023990,Tworcy-zarobia-mniej-Skladki-do-ZUSu-od-umow-o-dzielo
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
imo nie ma w tym nic zlego. Zobacz ze co rusz w roznych tabloidach zali sie jakas gwiazdka starej daty ze ma chujowa emeryture i musi dalej wystepowac, bo inaczej nie ma z czego zyc.


Na co? Jaką emeryture?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
wiesz, będąc obywatelem polandii wszystko jedno czy całe życie zarabiałeś krocie i nic nie odłożyłeś, czy całe życie leżałeś najebany pod monopolem. Emeryturka się należy. A że jest to stawka do jakiej nasze gwiazdy nie są przyzwyczajone, bo dziennie więcej wydają na waciki, to robią raban w na pudelku że całe życie dawały rozrywkie szarym i ciemnym masom a państwo im sie w ten sposób odpłaca. Skandal normalnie!
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 034
"W celu uniknięcia wyższych obciążeń, twórcy będą szukać nowych rozwiązań. Mogą na przykład zakładać firmę w Wielkiej Brytanii - składka do tamtejszego odpowiednika ZUS-u to około 60 złotych miesięcznie. Inni przeniosą się do rajów podatkowych, a kolejni uciekną do szarej strefy."

Emerytura... hehehehe :D Jeżeli nic się nie zmieni to takowa mnie czeka za całe... 43 lata! :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Wkurwia mnie mój syndroM czerwonej lampki i generalny brak skilla w graniu RÓWNO.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jakiegoś wielkiego problemu z nagrywaniem nigdy nie miałem, ale ja czasem "gubię" metronom, szczególnie jak nagrywam ścieżki bez podkładu. Mi pomaga bardzo głośny click i ściszenie nagranych i nagrywanych ścieżek.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ja zawsze staram się kliki zamienić sobie prostym brzmieniem perkusji, jakoś słabo mi się gra z metronomem, za to z perką w miarę równo.
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2014, 08:33:44 wysłana przez gizmi7 »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Dzisiaj sam się wkurwiłem na siebie.

Zakupilem sobie do komputera nowe chlodzenie. Cooler Master seidon. Takie sobie parachlodzenie wodne.
Wczoraj uruchamiam i patrze... cos nie tak z ta temperatura, wentylator rozkreca sie jak jebniety, temperatura rdzeni do 92 stopni... hmm...
Dzisiaj otworzylem, patrze... a pompa zintegrowana z blokiem opiera sie na kondensatorach stabilizatora. KUUUUURRRWWWAAAA!

poprawilem tak ze teraz siedzi na procu a nie w lufcie.
temperatura rdzeni przy 100% obciazeniu... 10stopni wyzsza niz przy idle'u... 56 stopni. A wentylator chlodnicy nawet nie przyspiesza.

 :facepalm:

Cytując kumpla: 'taki z ciebie geek, jak ze mnie hydraulik'


Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
temperatura rdzeni do 92 stopni

Zakładając, że nie wyolbrzymiasz - jaki procesor to wytrzymał i się nie spalił/wyłączył systemu? U mnie na Xeonie jest 28 stopni w spoczynku, przy 70 pewnie by już się zdezaktywował...

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
temperatura rdzeni do 92 stopni

Zakładając, że nie wyolbrzymiasz - jaki procesor to wytrzymał i się nie spalił/wyłączył systemu?

Core 2 quad. temperatura krytyczna 100 stopni. Odczyt z CoreTemp, moze oklamywac do 5 stopni.
Wytrzymał, działa. AMD pewnie byłby już z drugiej strony płyty.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
temperatura rdzeni do 92 stopni

Zakładając, że nie wyolbrzymiasz - jaki procesor to wytrzymał i się nie spalił/wyłączył systemu? U mnie na Xeonie jest 28 stopni w spoczynku, przy 70 pewnie by już się zdezaktywował...

nawet stare pentiumy D mialy temp krytyczna bodajze 90 stopni. Intele raczej w tych temperaturach sie nie pala, tylko wylaczaja.
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Mój i7 w lapku też się nagrzewa nawet do 100 stopni... :/

Offline SinNameOn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
"W celu uniknięcia wyższych obciążeń, twórcy będą szukać nowych rozwiązań. Mogą na przykład zakładać firmę w Wielkiej Brytanii - składka do tamtejszego odpowiednika ZUS-u to około 60 złotych miesięcznie. Inni przeniosą się do rajów podatkowych, a kolejni uciekną do szarej strefy."

Emerytura... hehehehe :D Jeżeli nic się nie zmieni to takowa mnie czeka za całe... 43 lata! :D

Gdzieś czytałem, że najwyższa emerytura w GB to 110 funciaków tygodniowo, czyli też kokosów nie ma. Prawda to?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tak, ale to jest state pension, do tego dochodzi jeszcze personal i ew company
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
Samochody z kierunkowskazem po wewnętrznej stronie reflektorów. O, tak.
Paczki z głów!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Media. Ich brak profesjonalizmu. I pogoń za sensacją.



Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Cytuj
Informacja nieprawdziwa - podpisano jedynie list intencyjny (Absichtserklärung) w sprawie przyszłego uznania islamu jako religii, a jeszcze nie nadano tego statusu (choć należy się liczyć z tym, że umowa zostanie zawarta w nieodległym czasie - wskazuje się na lato tego roku). Takie umowy zawarły już Hamburg i Brema (choć te landy jeszcze przed podpisaniem umowy wprowadziły prawa gwarantowane muzułmanom).

Praktyczne skutki uznania islamu: możliwość brania przez muzułmańskich pracowników urlopu oraz zwolnienie dzieci z zajęć szkolnych ze względu na święto religijne (muzułmanom zależy na przynajmniej dwóch świętach); możliwość świadczenia posługi kapłańskiej dla więźniów i kilka innych przywilejów, ale najważniejsze jest chyba zwiększenie praw co do lekcji religii muzułmańskiej w szkołach (ale szczegółowe prawa co do nauczania religii nie są póki co ustalone).

Mój Wykopianin przeciw Waszemu.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Oj tam mondomg ;) Gdyby tak każdy zastanawiał się trochę dłużej nad medialnymi doniesieniami to te chyba nie miałyby co robić. A tak jest sensacja.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Samochody z kierunkowskazem po wewnętrznej stronie reflektorów. O, tak.
Toć lełon tak miał i mnie nie wkurwiał nic a nic ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wkurwia mnie lenistwo niektórych osób, które chyba swoją pracę wykonują za karę.

Od 3dni w okolicy mojego domu błąkał się pies. Widziałem go w piątek, sobotę i niedzielę rano. W niedziele postanowiłem coś z nim zrobić, bo robi się zimno i psiak by mógł nie przeżyć za długo. Wróciłem z uczelni wczoraj wieczorem, przez 2 godziny szukałem tego psiaka. Udało mi się go znaleźć, nakarmiłem, napoiłem, ale że mam własnego psa to ten u mnie zostać nie mógł. Było już późno (ok 22), więc zadzwoniłem do hycla miejskiego żeby jakoś rozwiązać sytuację pieska. Ten mnie przeprosił, bo ma związane ręce - musi dostać zlecenie od straży miejskiej albo policji. Dzwonię do straży - nie odbierają. Zadzwoniłem więc na policję - najpierw wysłuchałem litani że jest późno, że chyba nie mam co robić ze się za psem uganiam w nocy i żebym poczekał do poniedziałku. Mówię mu że mam psa w domu i rano wychodzę do pracy, nie zostawię ich razem samych ze względu na bezpieczeństwo obydwóch. Po dłuższej chwili pan policjant postanowił jednak ruszyć dupę i zrobić to co powinien, czyli wykonać jeden telefon do hycla. Kurwa, 20 minut dyskutowania z policjantem, żeby ten wykonał jeden durny telefon i to wszystko. Nie musiał wstawać i nigdzie jechać.
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Bo tu nie chodzi o ilośc pracy i zaangażowanie własnych sił w nią, ale o to ze zadzwoni taki chooi wie kto i bedzie władzy mówił co ta ma robić, to obraża jego dumę. Bo se kurwa wymyślił po nocy za bydlakiem latać. ... W sumie tak szczerze, tez by mi sie nie chciało za psiurem latać, ale to zupełnie inna historia ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi

Pięknie się ułożyło jedno pod drugim. :D

Wkurwiają mnie radykalni islamiści, ale jeszcze bardziej wkurwia mnie odmawianie równouprawnienia ich wiary z jakąkolwiek inną oraz hipokryzja "internetowych wojowników". A najbardziej na świecie irytuje mnie polaczkowata katoprawica, szczególnie w ostatnich dniach (afera z WOŚP) i szczególnie ta z Frondy i podobnych portali.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ze niedługo będą instalować w gitarach standardowe gniazdo na przejściówki do wszelkiej maści iphonuf.
Moze Scerveseny powinni opatentować taki wynalazek zanim jabcoki to zrobią
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.