Autor Wątek: [NGD] Ibanez SRF 705  (Przeczytany 1128 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
[NGD] Ibanez SRF 705
« 14 Wrz, 2021, 22:55:03 »
Zapomnieli nabić progów...

Jako, że kocham brzmienie i feeling grania na bezprogowym basie (wszystkiemu winien jest mój ulubiony basista - Sean Malone), postanowiłem zrobić apgrejd mego instrumentarium i kupić coś lepsiejszego niż bezprogowy Harley Benton B-550FL, którego kupiłem z ciekawości i na próbę, czy w ogóle fretless jest instrumentem dla mnie.

Zatem, w skrócie, co mnie kupiło:
- Konstrukcja neck-through
- Piezo
- Wyskalowany do 30 progów
- Pickupy Bartolini MK1, które są moim zdaniem naprawdę spoko


Basik ma barwę dziad-burst i sam w sobie ma 3 podstawowe brzmienia. Ciemną i jazzową przystawkę przy gryfie, nosową i mruczącą przystawkę przy moście i piezo, które ma chyba imitować kontrabas. Można je ze sobą dowolnie miksować. Dodatkowo ma też podbicie EQ niskich i wysokich częstotliwości. Nie ma co się rozpisywać - basidło pięknie śpiewa, do nagrywek nada mi się idealnie.



« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2021, 23:52:05 wysłana przez Bjørn »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 336
  • gwiazda mangozjebów
Odp: [NGD] Ibanez SRF 705
« Odpowiedź #1 14 Wrz, 2021, 23:05:52 »
Nie kłamałeś jak pisałeś że fajna gitarka nadciąga. To teraz nagraj nam panie tu jakiś ładny Cynic, albo coś maczugowego do spółki z Twoim M80M :D

Spoiler
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Odp: [NGD] Ibanez SRF 705
« Odpowiedź #2 15 Wrz, 2021, 01:35:41 »
Ej, a ciężko się gra na takim fretlessie? Dużo zajęło Ci przestawienie i ogólnie masz problemy ze "strojeniem"?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Ibanez SRF 705
« Odpowiedź #3 15 Wrz, 2021, 19:41:29 »
Ej, a ciężko się gra na takim fretlessie? Dużo zajęło Ci przestawienie i ogólnie masz problemy ze "strojeniem"?

2 lata grałem na kontrabasie, także tego... ;)

Musisz grać na słuch dużo. To nie jest już upośledzona gitara, której brakuje strun tylko zupełnie inny instrument. Jeśli nie miałeś do czynienia z jakimkolwiek bezprogowym instrumentem strunowym to tak, jakbyś uczył się grać prawie od zera.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
15893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2020, 07:43:05
wysłana przez macko9393
23 Odpowiedzi
14252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y
13 Odpowiedzi
7560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 08:37:29
wysłana przez commelina