Autor Wątek: Ibanez UV70P-BK czy Ibanez Universe UV7BK GREEN DOT  (Przeczytany 14257 razy)

Offline kacza1985

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Witam serdecznie. Przymierzam się ostatnio do zakupu siódemki i mam mały dylemat pomiędzy tymi modelami:
http://allegro.pl/ibanez-uv70p-bk-i3795281725.html czy http://allegro.pl/ibanez-universe-uv7bk-green-dot-made-in-japan-i3790698393.html

Ceny Japońskiego ibaneza jst wyższa o około 300zł. Czy warto w niego zainwestować takie pieniądze czy może wziąć za trochę mniejsze pieniądze model z tego roku? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Zdecydowanie japoniec, czyli UV7BK
B ( o ) ( o ) B S

Offline kacza1985

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
No tak, ale czy po tylu latach można tę gitarę śmiało kupić bez żadnych obaw? Np. czy nie będzie w niej wyrobiony most itd.?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jakiś czas temu miałem japońskiego Ibka 7620 z początków lat produkcji, czyli lata '90 i ostrza mostu były w stanie idealnym. Dam głowę sobie uciąć że ostra w tym japońcu również przeżyją ostrza w nowiutkim indonezyjczyku.

Wiosła od Muszy są zawsze dopieszczone i możesz być pewny ze nie kupujesz bubla. Jak pisze że jest to pedantycznie zadbana gitara, nie ma odprysków i progi są w stanie bardzo dobrym to tak właśnie jest i nie ma się czego obawiać.
B ( o ) ( o ) B S

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jeżeli w ogóle powstało takie pytanie jak w tytule tematu to znaczy że jeszcze chyba nie pora pchać się w takie wiosła ;)

A pomijając trolling. 100% stary UV bez AANJ!
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline kacza1985

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Tak myślałem, że w końcu trafi się "mądraliński" :facepalm: ale spoko. Co w tym pytaniu jest takiego dziwnego? Próbuje się trochę rozeznać.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Tak myślałem, że w końcu trafi się "mądraliński" :facepalm: ale spoko. Co w tym pytaniu jest takiego dziwnego? Próbuje się trochę rozeznać.
LOL... No doradzają ci ludzie jak bratu rodzonemu, nie wiem w ogóle nad czym się tu zastanawiać...
Spoiler
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Bierz japońskiego Green Dota, jest w kapitalnym stanie, most brzytwa.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Zdecydowanie UV7 SBK ode mnie bierz! :D
W razie czego pisz PW

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Tak myślałem, że w końcu trafi się "mądraliński" :facepalm: ale spoko. Co w tym pytaniu jest takiego dziwnego? Próbuje się trochę rozeznać.
LOL... No doradzają ci ludzie jak bratu rodzonemu, nie wiem w ogóle nad czym się tu zastanawiać...
Spoiler

W sekundę zapisałbym się na taki przedmiot :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Ja niestety nie mam porównania stary japończyk, nowy greendot, ale grałem na starszym japońskim greendocie i nówce IBANEZ UV 777 P i pomimo fajnego wykonania i nowości to dla mnie osobiście greendot kładzie nowsze prestige po pierwszych kilku akordach :D

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
circa 13 lat różnicy drewna od green dota do uv777p prestige :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nawet ja wiem, że Japończyk > Indonezja.

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline errorysta

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
  • SMC
ja ostatnio kupiłem UV777BK z 2006 z Japonii i jest jak brzytwa !

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Podaruj sobie serie Premium, bo to Indonezja i zupełnie inny most niż w oryginalnym Green Dot. Naprawdę nie ma sensu. Lepiej dołożyć.

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Podaruj sobie serie Premium, bo to Indonezja i zupełnie inny most niż w oryginalnym Green Dot. Naprawdę nie ma sensu. Lepiej dołożyć.
Miałem Ibka premium i nie był zły, jak na cenę jaką za niego dałem zajebisty. Minusem były pick upy ale to zazwyczaj tak w ibkach jest. Mam teraz Green dota z Japonii i to jest zupełnie inna bajka, nie grałem na wersji premium ale na pewno nie jest to samo. Różnią się mostem, gryfem, stópką przy łączeniu gryfu z korpusem no i krajem. Ja bym się nie ładował w tego premium, cóż co Japończyk to Japończyk ;)

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Phoenix a gdzie NGD? :'(
Będzie jak jakiś aparat ogarnę :*

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
http://www.ibanez.com/PressRoom/UV70P-VS-UV7-Easy-Music-Center

szczerze - ciężko uwierzyć, że rocznik 91 brzmi słabiej (pupy inne?)?
niestety nie znam nikogo kto ma UV70P.



tu UV70P nie brzmi źle.

zawsze to chyba lepiej niż kupić w chinach podróbkę robioną na starego dota.
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2014, 19:23:36 wysłana przez y »

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Dobra - aktualizacja, miałem dzisiaj w ręku UV70P-BK czyli ten rzekomy reissue greendotów. Szczerze: porównując do greendota z 94, którego zanabyłem od Muszy... tych gitary nigdy nie należy nawet stawiać obok siebie. Z daleka wyglądają podobnie, jeżeli nie mieliście w ręku oryginalnego greendota, być może UV70P będzie ok.

Aha - temu który wpadł  na pomysł lakierowania na błyszcząco tyłu główki gitary a zostawieniu matowego głównego obszaru gryfu... gratuluję wyjątkowo nieestetycznego pomysłu.

Gitara była w chuj nieustawiona więc wrażeń z grania nie mam, jutro wezmę na guitar awards sonic porta to sobie stestuję jak brzmieniowo to jest, ale - prawdę mówiąc odrzuca mnie wykonanie tego - pan anglojęzyczny z Ibaneza zaczął się tłumaczyć, że prestige to taka tańsza seria Ibaneza...

Na dzień dobry wykonanie Iron Labela za prawie 2k PLN jest w kosmos lepsze (gryf, wykończenie). tyle wrażeń.
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2014, 19:48:38 wysłana przez y »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
pan anglojęzyczny z Ibaneza zaczął się tłumaczyć, że prestige to taka tańsza seria Ibaneza...


Orange

  • Gość
Świat się kończy. Ale to dobrze. Jak wcisną taką ciemnotę lludziom, to może zaczną sprzedawać Prestige tanio. I wtedy sobie kupię :D Iście dyjabelski plan.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
sorki, premium nie prestige.


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
gitara za prawie 5k.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
56 Odpowiedzi
30856 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2008, 13:11:32
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
8739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2013, 11:47:40
wysłana przez Żbiku
22 Odpowiedzi
8666 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2015, 21:46:09
wysłana przez y
12 Odpowiedzi
5167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2015, 00:18:03
wysłana przez sify11
12 Odpowiedzi
4674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2018, 21:54:57
wysłana przez Krzychu_krk