Autor Wątek: Ibanez Rga7, Ibanez RGD7421, ESP LTD MH-417-którą wybrać  (Przeczytany 16016 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Witam,
to mój pierwszy post na forum Sevenstring, więc proszę o wyrozumiałość i pomoc w wyborze.
Ostatnio mam ciśnienie na gitarę 7-strunową, będzie to moja pierwsza siódemka, maksymalnie mogę wydać 2500pln, w grę wchodzą tylko nowe gitary, nie interesują mnie używki, zainteresowały mnie gitary; Ibanez Rga7, Ibanez RGD7421, ESP LTD MH-417(nie chcę Shectera bo źle mi leży w łapie), która z tych gitar będzie lepsza? czy warto brać gotowego ESP LTD MH-417, Ibaneza rga7 i wymienić w nim przystawki? czy może lepszy będzie Ibanez RGD7421 ma pasywne przystawki, korpus z lipy i dłuższą skale 26,5 , po za tym co daje dłuższa skala? lepsze brzmienie? Wybaczcie o te pytania ale jestem zielony w temacie gitar 7strunowych.
Lubie klimaty Tesseract, Periphery, Animals as leaders i oczywiście Meszuge  :headbang: i w takim klimacie szukam brzmienia gitary  :)
Pozdro

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ibby RGD - przedewszystkim z powodu przedłużonej skali, dzięki niej, będziesz mógł założyć lżejsze struny do nizszych strojeń. Przystawki i tak będziesz musiał zmienić. Ale jak wstawisz tam Aftermatha/Painkillera to juz masz solidną podstawę do brzmienia takiego jakiego szukasz.

A oprócz to użyj wyszukiwarki tutaj na forum, to nie boli a takich tematów było tylko z miliard.


byłbym zapomniał:

Spoiler
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
RGD7421 z tego co podałeś, zdecydowanie. A potem zasadzasz w niego Bare Knuckle Pickups albo Lundgreny. Niech Cię ręka boska chroni od aktywnych pickupów!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Dzięki za odpowiedzi, a co jest nie tak z aktywnymi przystawkami? gorzej sprawują się na cleanach? myślałem że aktywy są lepsze bo dają więcej mięcha na przesterze, jak to jest z tymi przystawkami? i jeszcze pytanko odnośnie przedłużonej skali, co nam daje dłuższa skala po za tym że będę mógł założyć lżejsze struny do nizszych strojeń?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Bo nie mają przestrzeni wg djentmanów. Ale jak tam bardzo lubię aktywy chociaż aktualnie nie posiadam :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Na RGD7421 grałę - można braść IMO. Całkiem w porzo wiosło, nie ma się (jak na Indonezję) do czego przyczepić. Acz jak pisali przedmówcy - pickupy od razu do wymiany; ja bym jeszcze klucze zmienił z czasem.

Ograj sobie na jutubie zresztą (a najlepiej na żywca ;) ):

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Chyba się jednak zdecyduję na Jebaneza RDG7421 a powiedzcie mi które przetworniki będą dobre do tej gity, wiem że fajne by były np. bare knuckle i lundgren m-7 ale ciężko z dostępnością i drogie cholernie, może DiMarzio D Activator 7 się nadadzą?. Gitarę będę kupował w Thomannie więc tam bym kupował też przetworniki. Chciałbym potężnie brzmieć na przesterze i czysto ''szklaneczka'' na cleanie coś w stylu TesseracT

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Wiesz, najlepiej organoleptycznie się przekonać, czy chcesz tego RGD... Ogranie na YT to taki żarcik forumowy, zupełnie niemiarodajne...

Co do dostępności Bernakli - w dobrych cenach dostaniesz to u Didejka, forumowego hodowcy Kotów. A że drogie w ogóle to już inna sprawa. D Activatory powinny uradzić, aczkolwiek w dużej mierze jest to kwestia gustu. Możesz przemyśleć set JP, kilku djentlemanów na tym gra.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Lordzik ma w rgd painkillery i chwali
i always go full retard

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Na RGD7421 grałę - można braść IMO. Całkiem w porzo wiosło, nie ma się (jak na Indonezję) do czego przyczepić. Acz jak pisali przedmówcy - pickupy od razu do wymiany; ja bym jeszcze klucze zmienił z czasem.

Wypada jeszcze dodać, że progi były w tej sztuce do polerki, nie  wiem jak w innych egzemplarzach.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Lordzik ma w rgd painkillery i chwali
ale drogie cholerstwo
Na RGD7421 grałę - można braść IMO. Całkiem w porzo wiosło, nie ma się (jak na Indonezję) do czego przyczepić. Acz jak pisali przedmówcy - pickupy od razu do wymiany; ja bym jeszcze klucze zmienił z czasem.

Wypada jeszcze dodać, że progi były w tej sztuce do polerki, nie  wiem jak w innych egzemplarzach.
generalnie to w większości nowych gitar progi nadają się do polerki.

Wciąż mam problem z doborem przetworników, na chwilę obecną skłaniam się ku DiMarzio DP704 Evolution 7 + DiMarzio DP700 Blaze  lub  DiMarzio DP720 D Activator 7 + DiMarzio LiquiFire 7 dodam że gram wszech pojęty Djent  :)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
LiquiFire + CrunchLab :tak:




Wypada jeszcze dodać, że progi były w tej sztuce do polerki, nie  wiem jak w innych egzemplarzach.

Nic czego by rutynowa pierwsza wizyta u lutnika nie załatwiła.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2012, 23:15:29 wysłana przez Dun »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Ja bym brał Chrunch Lab + Liquifire, sam się czaję od daaaaawna na taki set.

Evo ODRADZAM ! ! ! Stanowczo, odradzam ;)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Ja bym brał Chrunch Lab + Liquifire, sam się czaję od daaaaawna na taki set.

Evo ODRADZAM ! ! ! Stanowczo, odradzam ;)

A te Chrunch laby nie będą za słabe do djentu?, rozważam jeszcze opcję DiMarzio D Activator 7+ Liquifire

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Nie będą. Jak djentowcy nie grają na Bare Knuckle to grają na secie CL+LF. Mostly.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
A te Chrunch laby nie będą za słabe do djentu?, rozważam jeszcze opcję DiMarzio D Activator 7+ Liquifire

Kwestia siły sygnału jest tutaj drugorzędna imo. Inaczej; różnica poziomu sygnału między D-Acti a CL nie powinna być aż tak duża. Bardziej sprawa charakterystyki pupsa jest w tym wypadku istotna. Ofkorz nie namawiam - ale jak wspomniał michu - jak nie Bernakle, to CL+LF.

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Grałem na Dactivatorach w Ibku Xiphosie 7mce nie podobały mi  się , reklamują je jako pasywne pickupy o brzmieniu aktywnych
Fekal Party

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
Dzięki panowie Djentelmeni  :) biorę RGD7421 + set Chrunch Lab/Liquifire  :headbang:
Djentowego Nowego Roku Wszystkim!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja miałem D-sonic i Air Nortona w S7420. Generalnie spoko, choć dla mnie DS był ciut za suchy. Ale Air Norton - miazga, solówki pięknie na nim brzmią. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Ja bym brał Chrunch Lab + Liquifire, sam się czaję od daaaaawna na taki set.

Evo ODRADZAM ! ! ! Stanowczo, odradzam ;)

Witam,

odkopię mega stary wątek, ale nie chcę w sumie pod to zakładać nowego :)

Pytanie moje - dlaczego evo jest odradzane do mocniejszych klimatów?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ja bym brał Chrunch Lab + Liquifire, sam się czaję od daaaaawna na taki set.

Evo ODRADZAM ! ! ! Stanowczo, odradzam ;)

Witam,

odkopię mega stary wątek, ale nie chcę w sumie pod to zakładać nowego :)

Pytanie moje - dlaczego evo jest odradzane do mocniejszych klimatów?

Miałem set Dimarzio Evolution HSH w RG550 no to wypowiem się trochę.

Gryfowy - zajebisty, ma charakter naprawde wkurwionego PAFa
Singiel - jak to singiel, dupy nie urywał
Mostek - IMO słaby, strasznie skompresowany i jakiś taki płaski przez to. Dość plastyczny i miękki dźwięk ale przez poziom kompresji niepodatny na niuanse artykulacyjne

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Bardziej rzeczowej odpowiedzi nie mogłem oczekiwać! Dzięki bardzo!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
14947 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2011, 14:49:16
wysłana przez Sikor
16 Odpowiedzi
9773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2011, 08:50:28
wysłana przez Sikor
55 Odpowiedzi
19013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2011, 22:17:52
wysłana przez hawran
10 Odpowiedzi
7012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2012, 13:50:02
wysłana przez Orange
20 Odpowiedzi
9890 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 22:03:42
wysłana przez niedziak