Autor Wątek: Ibanez RG-7 Fanned Fret Iron Label VS Ibanez RGIF7 BKS (Prestige)  (Przeczytany 7562 razy)

Offline syropiusz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Witam,

  Nie znalazłem nic na forum stąd też wysuwam zapytanie o porównianie i opinie na temat poniższych modeli:

http://www.thomann.de/pl/ibanez_rg_7_fanned_fret_iron_label.htm?sid=d096794272d69129df3fc2b3d94dde13 - seria IRON LABEL
http://guitarcenter.pl/catalog/gitary/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rgif7-bks - seria PRESTIGE

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Na stronie guitarcenter wg mnie jest błąd. Drewno na korpusie wygląda na jesion.

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Z ciekawości, ktoś grał ?
.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Ja grałem. Manualnie świetnie, pierwszy FF który miałem w ręku i od razu się przedstawiłem. Wykończeniowo mocno średnio,  raczej jak wiosło z półki "do 2000". Brzmieniowo: gówno. Ciepła klucha. Nawet ten X przy 808 (sic) nie pomógł. Ogrywałem na 15 EVH i 112 Orange Roota. Solar 170 na DD Solar go zjadł.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline syropiusz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
@Fizyczny no właśnie ciekaw jestem jeśli ktoś miał w łapie jak komfort gry przy takim rozstawieniu progów, z prezentacji na youtube nie widać żeby jakoś miało to specjalnie wpływ. Zbudowane są w zasadzie tak samo ale zastanawia mnie jak IRON LABEL wypada w konfrontacji z PRESTIGE bo różnica w cenie jest widoczna (prawie 700PLN).
@Mother Puncher co do brzmienia widzę mocno skrajna opinia, ja mam seta Mesa Boogie Single Rectifier + Noisy Box 4x12 na Eminence MOW i myślę że to będzie gadać ale nie powiem Solar 170 naprawdę nieźle się prezentuje i tu pytanie jak te pickupy bo to chyba jakieś niewiadomo co ?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
To jest to samo wiosło. Guitar Center coś pojebało ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Też trzymałem w łapie w muzyczny.pl. Po 20sekundach odłożyłem. Albo odwykłem od listewek Ibka albo coś zrobili dziwnego z profilem gryfu że mi zupełnie nie leżał.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Ja grałem. Manualnie świetnie, pierwszy FF który miałem w ręku i od razu się przedstawiłem. Wykończeniowo mocno średnio,  raczej jak wiosło z półki "do 2000". Brzmieniowo: gówno. Ciepła klucha. Nawet ten X przy 808 (sic) nie pomógł. Ogrywałem na 15 EVH i 112 Orange Roota. Solar 170 na DD Solar go zjadł.

Te wsadzanie pipaka od ósemki to powszechnie stosowany zabieg w multiscale'ach?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Też trzymałem w łapie w muzyczny.pl. Po 20sekundach odłożyłem. Albo odwykłem od listewek Ibka albo coś zrobili dziwnego z profilem gryfu że mi zupełnie nie leżał.

Albo instynktownie wyczułeś, że gitara jest syfiasta i odłożyłeś, żeby nie doprowadzić do amputacji kończyny ;)

Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ja grałem. Manualnie świetnie, pierwszy FF który miałem w ręku i od razu się przedstawiłem. Wykończeniowo mocno średnio,  raczej jak wiosło z półki "do 2000". Brzmieniowo: gówno. Ciepła klucha. Nawet ten X przy 808 (sic) nie pomógł. Ogrywałem na 15 EVH i 112 Orange Roota. Solar 170 na DD Solar go zjadł.

Te wsadzanie pipaka od ósemki to powszechnie stosowany zabieg w multiscale'ach?

Absolutnie nie

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Ja grałem. Manualnie świetnie, pierwszy FF który miałem w ręku i od razu się przedstawiłem. Wykończeniowo mocno średnio,  raczej jak wiosło z półki "do 2000". Brzmieniowo: gówno. Ciepła klucha. Nawet ten X przy 808 (sic) nie pomógł. Ogrywałem na 15 EVH i 112 Orange Roota. Solar 170 na DD Solar go zjadł.

Te wsadzanie pipaka od ósemki to powszechnie stosowany zabieg w multiscale'ach?

http://buildyourguitar.com/resources/lospennato/index.htm dziwne dlaczego nie dali normalnie 707 jak np. strandberg w multi... wiadomo aktywy mają troche bardziej w nosie pewne rzeczy ale bez przesady :P

może szykują się na takie akcje w gitarach  ;) Swoją drogą mnie bardzo interesuje i by była czymś bardzo ciekawym gitara wyglądająca normalnie ( bo widziałem metalowe wymysły) z możliwością zmieniania pozycji przystawki :)
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2016, 21:16:16 wysłana przez Ewolter »

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Ja grałem. Manualnie świetnie, pierwszy FF który miałem w ręku i od razu się przedstawiłem. Wykończeniowo mocno średnio,  raczej jak wiosło z półki "do 2000". Brzmieniowo: gówno. Ciepła klucha. Nawet ten X przy 808 (sic) nie pomógł. Ogrywałem na 15 EVH i 112 Orange Roota. Solar 170 na DD Solar go zjadł.

Te wsadzanie pipaka od ósemki to powszechnie stosowany zabieg w multiscale'ach?

http://buildyourguitar.com/resources/lospennato/index.htm dziwne dlaczego nie dali normalnie 707 jak np. strandberg w multi... wiadomo aktywy mają troche bardziej w nosie pewne rzeczy ale bez przesady :P

( Obraz usunięty.) może szykują się na takie akcje w gitarach  ;) Swoją drogą mnie bardzo interesuje i by była czymś bardzo ciekawym gitara wyglądająca normalnie ( bo widziałem metalowe wymysły) z możliwością zmieniania pozycji przystawki :)

Hehe o tym samym dziś myślałem cały dzień ! Byłoby ultraciekawie. Tylko albo wielka dziura w topie gitary i możliwość podnoszenia / obniżania pipaków albo bez dziur i pipaki w jednej pozycji. Ale wszystko jest pewnie do wymyślenia.

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Ja grałem. Manualnie świetnie, pierwszy FF który miałem w ręku i od razu się przedstawiłem. Wykończeniowo mocno średnio,  raczej jak wiosło z półki "do 2000". Brzmieniowo: gówno. Ciepła klucha. Nawet ten X przy 808 (sic) nie pomógł. Ogrywałem na 15 EVH i 112 Orange Roota. Solar 170 na DD Solar go zjadł.

Te wsadzanie pipaka od ósemki to powszechnie stosowany zabieg w multiscale'ach?
Absolutnie nie
Swoją drogą dziwny zabieg.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie jest dziwny, po prostu są krótkie magnesy i przy pewnym kącie jeden z nich jeśli są dwa rzedy bedzie po za zakresem strun, a tak daje to tez możliwość dowolnego ustawienia kąta  . Lace tez sugerują by do skosnych siódemek dawać pipaki od ósemki , a do ósemki te od 9ki.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2008, 00:03:36
wysłana przez Andy
42 Odpowiedzi
23503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2013, 12:52:05
wysłana przez Ewolter
15 Odpowiedzi
8640 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2013, 12:56:24
wysłana przez vinz893
23 Odpowiedzi
9998 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 13:31:10
wysłana przez blendamed
8 Odpowiedzi
3950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2019, 11:28:53
wysłana przez Aremenius