Autor Wątek: Ibanez Iron Label RGIM 7 MH WK or what?  (Przeczytany 3953 razy)

Offline dugick

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Ibanez Iron Label RGIM 7 MH WK or what?
« 16 Lut, 2019, 21:52:15 »
 Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie odnośnie Ibanez Iron Label RGIM 7 MH WK
Ogrywał ktoś to wiosło z Was?
Warto dać 3000 za nie?
Szukam nowej gitary w multiskali do rżnięcia
Do wyboru zostaje mi Cort KX500 ale ze względu na to iż użytkuje od paru lat tylko Ibanezy
min:
BTB QM 405
MTM2
RG550tki
Dodatkowo dużo gram na basie 35" więc szukam większego wiosła + z samej ciekawości chcę mieć  krzywe progi
 (wysoko próg środkowy mi nie przeszkadza)
Jak nie mutli to zastanawiam sie nad Solarem A2.7wht ale wolałbym coś na EMG i aktywne przystawki

Polecacie ewntualnie coś jeszcze? (Schecktery mi nie podchodzą)
« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2019, 21:53:51 wysłana przez dugick »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Tak na marginesie zerknąłem  po grafice na google na tego Corta KX500. Normalnie jak spojrzałem na zdjęcia z tyłu gryfu to normalnie jak bym mojego Ibka widział. Widzę ze Cort po godzinach struga swoje gryfy na bazie Ibanezowskich
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jeśli mowa o Ibkach z mulit to jest to średnio wygodne wiosło z racji umiejscowienia progu równoległego i nawet profil gryfu wtedy nie pomaga :(

Corta się nie mogę nachwalić, prześwietne kurwa wiosło i na tych pupach bardzo selektywne więc moim zdaniem ograj sobie jeśli masz możliwość i jeśli to będzie jedna z tych dobrze brzmiących stosunkowo dobrze wyregulowanych wioseł to bierz bez zastanowienia :D

Ewentualnie teraz wjeżdżają nowe Schectery w multi i Iby z Fluence, jeśli Ci podpadnie wygoda użytkowania Ibka to bym zaczekał na te nowe serie, Schectera jeszcze na żywo nie widziałem ale wydaje mi się że będzie jeśli nie tak samo dobry to lepszy od Cortów ;)

Offline dobry

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Ten Cort to akurat ma równoległy próg tak samo jak w ibanezie - 12.
dobry

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
To być może profil jakiś dojebany bo imho o niebo wygodniejsze wiosło

Offline polec

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Ogrywałem oba wiosła, i w końcu kupiłem Loomisa :D i potwierdzam wszystkie miłe słowa o Corcie, gitara zwyczajna warta jest swojej ceny ;) - jeśli Ci się nie spieszy poczekaj jednak na nowe Schectery - wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że to ta sama fabryka co Cort, a wiosło ma kilka rozsądniejszych rozwiązań - np.: próg równoległy jest bliżej siodełka.


Offline dugick

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
 Jednak kupiłem tego Ibaneza ;)
Próg nie przeszkadza mi w niczym,
Gitara jest bardzo lekka, dobrze brzmi, przestawienie się na multiskalę nie zajęło mi nawet chwili,
Jak na razie ogrywam go i próbuje ustawić jak najwygodniej pod siebie.

Z minusów:
Ciut za gruby gryf - dokładnie to przy samym środku wypukłości
Nie wystroi się tej gitary flażoletami (a dokładnie 2 i 3 struna względem pustego dźwięku to za duża różnica) ...  :-\
Brak blokowanych kluczy - rozstraja się na 5 strunie (nowe wiosło - może kwestia ogrania go gdyż mam go od paru dni dopiero).
Spasowanie klapki od baterii + materiał z jakiej jest wykonana
Gryf ciągnie delikatnie w dół - strasznie lekki korpus - wg internetów to machoń

Łoi się fajnie :D  :headbang:
Nie miałem możliwości ogrania w Kielcach ani okolicy Corta więc wybór padł na Ibka
Na cleanie EMG dają radę , z MXR M-116 Fullbore Metal na różnych wzmakach brzmi fajnie brudno ale też i ciut zbyt siarczyście

Tak więc uczucia mam mieszane ale jednak bardziej na plus
Pozdrawiam :D

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 157
@dugick
Może trzeba było kupić przez internet Corta np. w guitarcenter i zabrać go na porównanie tam gdzie nabyłeś tego Ibaneza. Jakby Ibek okazał się lepszy, to najzwyczajniej w świecie zwróciłbyś im Corta i praktycznie nic nie tracił, a tak nie miałeś żadnego punktu odniesienia.
« Ostatnia zmiana: 02 Mar, 2019, 12:00:58 wysłana przez mwczesniak »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jak Ci takie buble wychodzą to bym zaniósł do kogoś ogarniętego na regulację, chyba, że masz dostępne w miarę spoko narzędzia żeby wszystko wymierzyć z krzywizn itd.

Polecam Majesty z Bielska, chyba najbliżej i najlepiej w Twojej sytuacji, ewentualnie Pan Kamecki z Wrocławia też magik, jeśli gita Ci pasuje to zainwestuj w nią tak żebyś mógł na niej komfortowo grać i tworzyć a nie wkurwiać się, że nie stroi flażolet ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
6093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 08:53:07
wysłana przez Maciek
42 Odpowiedzi
23508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2013, 12:52:05
wysłana przez Ewolter
15 Odpowiedzi
8649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2013, 12:56:24
wysłana przez vinz893
23 Odpowiedzi
10006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 13:31:10
wysłana przez blendamed
13 Odpowiedzi
7562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 08:37:29
wysłana przez commelina