Autor Wątek: NAD! No chyba to było do przewidzenia.  (Przeczytany 3226 razy)

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
NAD! No chyba to było do przewidzenia.
« 02 Sie, 2021, 09:43:42 »
Już nie taki NAD bo łeb bawi u mnie już od jakiegoś czasu. Na wstępie chciałem podziękować użytkownikowi @blendamed za udaną transakcję i dostarczenie wzmaka. Dziękuje i polecam tego allegrowicza! Co do samego wzmacniacza to chyba wszystko już zostało o 5150/6505 na naszym forum napisane. Od siebie dodam tylko, że nie wierzcie w to całe pierdololo o wyższości starych 5150 nad nowymi. To jest dalej ten sam amp. Miałem pod strzechą wszystkie wersje prócz najnowszej chińskiej. W środku nawet pcb jest to samo, trafa tak samo wielkie, headroom i nakurw jakich mało. Różnice w brzmieniu wynikają z dużej tolerancji podzespołów i samych lamp. Nie mniej jednak przy odpowiednim ustawieniu eq osiągniemy to samo. Ten tu jegomość zaskoczył mnie dodatkowo tym, że da się grać na nim po cichaczu. Ma kopyto już na niskich głosnościach jak moja stara Dualka rev F. Jest duża droga potków vol od 0 do 1 więc nie siedzimy z pencetą. Poprzedniki lekkim ruchem ręki wyrywały flaki głośnością i średnio nadawały się do chałupy. A ten tu gra to mniej/więcej tak:






Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Jak dlugo planujesz ten amp trzymac?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Jeśli do tej pory nie poszedł na giełdę to raczej troszkę zabawi. Ostatni 5150 był dwa lata. Cieszy mnie bardzo, bo to jak powrót do domu po dalekiej tułaczce. :) Zcrunchowany kanał zielony to taki dół i gruz, że łojapierdole. W ogóle to gram na nim bez żadnych dopalaczy. Z EMG i Blackoutsami nie potrzeba. ;D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Jeśli do tej pory nie poszedł na giełdę to raczej troszkę zabawi. Ostatni 5150 był dwa lata. Cieszy mnie bardzo, bo to jak powrót do domu po dalekiej tułaczce. :) Zcrunchowany kanał zielony to taki dół i gruz, że łojapierdole. W ogóle to gram na nim bez żadnych dopalaczy. Z EMG i Blackoutsami nie potrzeba. ;D

Dobra dobra, podpinaj te SD-1 i nie pierdol  :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Jak będziesz sprzedawał to pamiętaj, że temat Fractala u mnie cały czas aktualny ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dzień dobry,

I tak wszyscy skończymy z 5150.

Pozdrawiam!
B ( o ) ( o ) B S

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 586
  • Biegnę ci wpierdolić.


Spoiler

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Jeżeli to benton na V30 to u mnie nawet na tej samej pace śmigał :D


Ten tu jegomość zaskoczył mnie dodatkowo tym, że da się grać na nim po cichaczu. Ma kopyto już na niskich głosnościach jak moja stara Dualka rev F. Jest duża droga potków vol od 0 do 1 więc nie siedzimy z pencetą.
To to prawda je. Imho najwięcej roboty tutaj robią gały presence i resonance i ich spory zakres regulacji. Jak grałem po cichu to presence lekko podkręcałem żeby usunąć muła a poza sypialnią się go ściągało żeby ogarnąć siarę i też było git. EQ przez wszystkie lata jak siedział u mnie były raz ustawione i nieruszane xd

Zielonego kanału głównie używałem do lżejszych przesterków. Jak się zapięło tego knefla bright to szło wykręcić fajny lekki oldsqlowy crunch.

Pod koniec tylko zacząłem go TS'em dopalać ale to to jak pieprz do dobrego rosołu. Czasem jest na niego chętka, czasem nie, grunt że rosołek zajebisty xd

Już mnie trochę za nim piecze dupka ale to w sumie bardziej z sentymentu. Sporo żeśmy razem zwojowali ;_;

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Dzień dobry,

I tak wszyscy skończymy z 5150.

Pozdrawiam!


Well

Spoiler

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
No zobaczcie jak ta krowa ładnie buja worem po cichaczu. Tylko nie pierdolić, że nie stroi albo że nie w tę stronę targam struny.




 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 06:09:22
wysłana przez Harvest
4 Odpowiedzi
3214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2012, 14:34:32
wysłana przez -thrill-seeker-
13 Odpowiedzi
10454 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2013, 18:40:20
wysłana przez Orange
27 Odpowiedzi
10223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 09:21:55
wysłana przez 2BeFree
1 Odpowiedzi
1700 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2019, 19:40:21
wysłana przez spacelord7