Autor Wątek: [NGD] Co było, a nie jest ...  (Przeczytany 10236 razy)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
[NGD] Co było, a nie jest ...
« 16 Gru, 2015, 23:57:27 »
Tym razem nie będę pisał elaboratów, które ciężko się czyta :)

Mayones Setius GTM 7 (endorserowa sztuka)

ps: KURWI niemiłosiernie

ps2: Ibanezy to QUPA :) :) :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #1 17 Gru, 2015, 03:50:43 »
Ładny, gratki :)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #2 17 Gru, 2015, 08:25:27 »
Sam jesteś kupa. Nie będzie gratulacji :P
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #3 17 Gru, 2015, 08:29:29 »
Fotki po poprzednim właścicielu, widzę po ujebanej podstrunnicy. Gratki.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #4 17 Gru, 2015, 08:58:27 »
Fotki po poprzednim właścicielu, widzę po ujebanej podstrunnicy. Gratki.

Zgadza się: pierwsze 4 na zasadzie "było - jest"

Jak się ogarnę to napisze coś więcej. Na szybko:

1. Heban na podstrunicy po wyczyszczeniu i olejowaniu daje efekt przejechania palcem po zmarzniętej kostce masła (dziwnie to brzmi ale to najlepsze porównanie)

2. Progi super stan (ujebany były fakt)

3. Niska akcja i stabilna o dziwo dla mnie na 10-59 kurwi (zjebanez nie kurwił, a przeleciałem 3 sety pipaków, i jakieś 3 różne sety strun). !!! K7 Oz-a napierdalał ładnie na D-sonicu ale jednak Set wchodzi lepiej !!!

4. Fornir na topie :facepalm: nie wiem czy w ogóle Mayo robi setiusa z pełną nakładką z FLAME-u, czy może kładą zwykły klon, a na to fornir ... nie sprawdziłem jeszcze 6-tki ale mnie to intryguje :) Tu mamy mahuń i na to fornir. Ktoś coś wie więcej w temacie topów w Setiusie? Co do Rega i innych po fotach widać, że jest nakładka - nie za gruba ale jest.

5. Sperzle, SD, no i oznaczenie w kieszeni korpusu EN 16 - wiosło zrobione dla CACKA z "Sainc" chyba w podobnym czasie co Flame EXG-7, którego miałem też przez chwilę :)

Dziś ogram na pełnej głośności z resztą składu ale wczoraj przed SPA wiosło w domu zakurwiło bardzo potężnie :)
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2015, 09:12:04 wysłana przez 2BeFree »

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #5 17 Gru, 2015, 09:26:49 »
Gratulacje, sam się zastanawiałem nad nim, ale później bym miał dylemat Setius vs Raptor ;)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #6 17 Gru, 2015, 10:17:36 »
@aciek_l w swoim mayo miał top z klonu i na to fornir właśnie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #7 17 Gru, 2015, 13:51:17 »
Fotki po poprzednim właścicielu, widzę po ujebanej podstrunnicy. Gratki.
...

4. Fornir na topie :facepalm: nie wiem czy w ogóle Mayo robi setiusa z pełną nakładką z FLAME-u, czy może kładą zwykły klon, a na to fornir ... nie sprawdziłem jeszcze 6-tki ale mnie to intryguje :) Tu mamy mahuń i na to fornir. Ktoś coś wie więcej w temacie topów w Setiusie? Co do Rega i innych po fotach widać, że jest nakładka - nie za gruba ale jest....

 Na wstępie gratulacje a na potem pytanie, po czym wnosisz że to fornir ?
Pytam ponieważ swiadczyło by to o tym ze Mayo sięgnęło po dość drogą technologię klejenia fornirów na krzywych płaszczyznach, co oczywiście nie jest niemożliwe.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2015, 13:55:19 wysłana przez commelina »

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #8 17 Gru, 2015, 14:17:39 »
Fotki po poprzednim właścicielu, widzę po ujebanej podstrunnicy. Gratki.
...

4. Fornir na topie :facepalm: nie wiem czy w ogóle Mayo robi setiusa z pełną nakładką z FLAME-u, czy może kładą zwykły klon, a na to fornir ... nie sprawdziłem jeszcze 6-tki ale mnie to intryguje :) Tu mamy mahuń i na to fornir. Ktoś coś wie więcej w temacie topów w Setiusie? Co do Rega i innych po fotach widać, że jest nakładka - nie za gruba ale jest....

 Na wstępie gratulacje a na potem pytanie, po czym wnosisz że to fornir ?
Pytam ponieważ swiadczyło by to o tym ze Mayo sięgnęło po dość drogą technologię klejenia fornirów na krzywych płaszczyznach, co oczywiście nie jest niemożliwe.

1. Foto (moim zdaniem jest to jedne kawał mahoniu nawet nie fornir na klonie). Ale mogę się mylić? Wydaje mi się, że poprzedni Set, którego miałem 6 miał to samo - ten niebieski co się tu po forum też przetoczył. Flame nie był tak wyrazisty jak na moim obecnym Setiusie.

2. Otwór na 5-way (nie jest wykończony kolorem i wydaje mi się, że mahoń widać)

3. Otwory na śruby do 5-waya (są bardzo czarne i są frezowane w desce, żeby łby nie wystawały). Wygląda jak zamaskowanie czarną bejcą. Ale tu także mogę się mylić.

Podobno pierwsze tak robiono - też info nie do końca potwierdzone.

Nie, żeby mi to robiło ale zastanawiam się jak to wygląda obecnie bo specka zakłada nakładkę - chyba, że fornir pod to podchodzi. Sorry za SHIT STORM jeśli powstanie - nie mam takiego celu.

ps: a może to customowa specka CACKA, że miało być 100% mahoń i tylko wzorek na topie?

Posty połączone: 17 Gru, 2015, 14:29:06
UPDATE: gadałem z cackiem. Tak zamawiał "cały za mahoniu i tylko ozdobny fornir na topie" :) No i wtedy raczej walili fornir na topy.

« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2015, 14:31:58 wysłana przez 2BeFree »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Co było, a nie jest ...
« Odpowiedź #9 17 Gru, 2015, 15:15:36 »
Byłbym mocno zaskoczony przyznaje sie bez bicia. Po tych fotach ja nie podejmuję sie stwierdzić tego.
Wyrazistośc flejmu nie ma tutaj żadnego znaczenia dla sprawy jeden klon jest taki jeden inny. Czy to fornir czy kawałek drewna flejm jest flejm.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Może mój też był zamówiony z fornirem?  W każdym razie wyraźnie widac, że nie ma łączenia na środku topu, jedno jest widocznie pod E1 i drugie mniej więcej symetrycnzie po drugiej stronie.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
@Widek ty masz kilka i to nie tylko z FM na topie, nie masz też ramek jak jest u Ciebie? Sorry za OFTOP ale mnie to zaczyna coraz mocniej intrygować :)

Posty połączone: 17 Gru, 2015, 18:16:44
No nie byłbym sobą jakbym nie drążył :)

@commelina - 100% RIGHT as always :)

"Standardowo model Setius posiada górną płytę wykonaną z klonu falistego (płomienistego - flamed maple). Jest to lita płyta o pierwotnej grubości ok. 20 mm (przed profilowaniem górnej części korpusu)."

Oraz grupen foto: https://www.facebook.com/Mayones.Guitars.Basses/photos/pb.227908597229513.-2207520000.1450372136./750250481661986/?type=3&theater&__mref=message_bubble
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2015, 18:16:44 wysłana przez 2BeFree »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odkręciłeś gryf? A naprężenia? Podobno progi wypadają i się krzywią jak odkręcisz i wkręcisz gryf.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odkręciłeś gryf? A naprężenia? Podobno progi wypadają i się krzywią jak odkręcisz i wkręcisz gryf.

QWA faktycznie teraz sprawdziłem ... ja jebie multiscale i True Tempered Frets :( ... nigdy więcej :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Proszę o weryfikację, bo nie wiem czy już mogę się śmiać czy jeszcze chwilę poczekać.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Technologia do klejenia fornirów na płaszczyznach krzywoliniowych to ogromne koszty i zwracają sie w długim okresie czasu, opłacają sie przy masowej produkcji mebli galanterii drzewnej listw oscieżnic itp. Byłbym mocno zaskoczony bo  taki fornir mocno usztywnia i wprowadza naprezenia co nie bardzo słuzy instrumentom. Owszem koreanskie czy chinskie fabryki weszły w to ale to produkcja masowa i nikt w takiej produkcji takimi niuansami jak dźwięk nie specjalnie sie przejmuje, byle było do przyjecia. Róznica w zakupie jest ogromna tak grubt top np 4A potrafi kosztować ok 200€ a fornir max 1/10 tego za m.kw więc przy takiej produkcji efekt ekonomiczny jest znaczący.
To co aciek pokazuje jako klejenie w rzeczywistosci nim nie jest, główne słoje drewna idą zupelnie inaczej a to zapewne jest slad po frezie, może tam zaczynał może konczył ale za pewne nie jest to linia klejenia, poprzeczne linie słoi zbyt ładnie pasują.

Powtórze się graj i nie pjerdol Staradivarius to nie jest i nie bedzie, śmiało możesz używać nie rozpadnie się.
Co do odkrecania gryfu i powstających zmiennych napręzeń, faktycznie my uważamy ze to ma wpływ i nie zalecamy bez potrzeby grzebania w tym.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Oczywiście "G.N.P" najlepszą zasadą ever. Mi to tam nie robi bo co by to nie było ładnie wygląda, a wiosło gada wiec dla mnie jest jak trzeba :)

Nie dawało mi to tylko spokoju i tyle bo w kilku miejsca słyszałem o tym fornirze w Mayo.

Dla mnie temat zamknięty :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
No nie, trzeba jeszcze się z Ciebie trochę pośmiać, żeś zepsuł :D


Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Oczywiście "G.N.P" najlepszą zasadą ever. Mi to tam nie robi bo co by to nie było ładnie wygląda, a wiosło gada wiec dla mnie jest jak trzeba :)

Nie dawało mi to tylko spokoju i tyle bo w kilku miejsca słyszałem o tym fornirze w Mayo.

Dla mnie temat zamknięty :)

Kocham te mity ;)

Forniry były bardzo dawno temu ale nigdy na  "saczach" czyli dzisiaj setiusach .
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2015, 22:31:07 wysłana przez commelina »

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Oczywiście "G.N.P" najlepszą zasadą ever. Mi to tam nie robi bo co by to nie było ładnie wygląda, a wiosło gada wiec dla mnie jest jak trzeba :)

Nie dawało mi to tylko spokoju i tyle bo w kilku miejsca słyszałem o tym fornirze w Mayo.

Dla mnie temat zamknięty :)

Kocham te mity ;)

Forniry były bardzo dawno temu ale nigdy na  "saczach" czyli dzisiaj setiusach .

Mądrego zawsze miło posłuchać :)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Technologia do klejenia fornirów na płaszczyznach krzywoliniowych to ogromne koszty i zwracają sie w długim okresie czasu, opłacają sie przy masowej produkcji mebli galanterii drzewnej listw oscieżnic itp. Byłbym mocno zaskoczony bo  taki fornir mocno usztywnia i wprowadza naprezenia co nie bardzo słuzy instrumentom. Owszem koreanskie czy chinskie fabryki weszły w to ale to produkcja masowa i nikt w takiej produkcji takimi niuansami jak dźwięk nie specjalnie sie przejmuje, byle było do przyjecia. Róznica w zakupie jest ogromna tak grubt top np 4A potrafi kosztować ok 200€ a fornir max 1/10 tego za m.kw więc przy takiej produkcji efekt ekonomiczny jest znaczący.
To co aciek pokazuje jako klejenie w rzeczywistosci nim nie jest, główne słoje drewna idą zupelnie inaczej a to zapewne jest slad po frezie, może tam zaczynał może konczył ale za pewne nie jest to linia klejenia, poprzeczne linie słoi zbyt ładnie pasują.

Tutaj jakiś domowy lutnik klei fornir i nie wygląda to na jakieś kosmiczne technologie za setki tysięcy:
www.youtu.be/cCwlIxwp8vs?t=10m4s
Miejsce, które wskazałem, to może i faktycznie miejsce po frezie, ale na środku tym bardziej łączenia nie widać.

E: link od konkretnego czasu nie działa... 10:00 jest pokazane, co mam na mysli.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
@aciek_l ten Setius którego oglądaliśmy na pewne miał przyklejony formir. Ewidentnie klejony top z trzech kawałków i fornir na topie, bo tak jak wspomniałeś, nie było klejenia na środku, a kawałek od strony strun basowych był odwrócony i słoje szły o 180 stopni w drugą stronę.

BTW, fornir na profilowanym topie robi nieporównywalnie mniejsze naprężenia niż top klejony do radiusowanej deski.
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2015, 22:13:40 wysłana przez niedziak »
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Prasa prózniowa to faktycznie nie jest kosmiczna technologia ale ja tez nie mówiłem o produkcji pojedynczych sztuk. Wyobrażasz sobie ze w Mayo będą sie tak bawili ?
Fornir do takich profili jakie ma setius musiałby byc zdecydowanie berdziej elastyczny lub zmiękczony niż to co jest na tym filmie. Nie mogę tez pominąc faktu ze zaden szanujący sie lutnik nie kleiłby forniru do lakieru, jak to czyni ten pan.
Az sie serce kraja ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2015, 22:48:38 wysłana przez commelina »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Tutaj jest zastosowanie tego przy produkcji większej niż pojedyncze sztuki ;)

Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niedziu owszem, ale my nie rozmawiamy o prostych rzeczach, jak klejenie jednorodnych łuków. Jako inzynier wiesz przecież ze klejenie i zaginanie drewna w jedną stronę jest prostym tematem. I w zależności od wielkości prasy możemy sobie na raz kleić i sto sztuk jak znajdziesz taką pompe prózniową. Schody zaczynają sie gdy mówimy o zaginaniu grubych powyżej 3mm obłogów w roznych kierunkach przy tak głębokich profilach jakie przynajmniej na początku, bo nie wiem jak ma teraz, setius. Panowie jaki problem skoro to takie proste weźcie sobie taki profil gdzie drewno bedzie wklęsłe i wypukłe i wyklejcie to, nawet cienkim fornirem. Chętnie obejrzę rezultaty. Nawiązując do naprężen gdzie będą większe na prostym łuku czy czy na łuku z wypukłą gulają na środku.
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2015, 09:51:01 wysłana przez commelina »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 06:09:22
wysłana przez Harvest
4 Odpowiedzi
3216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2012, 14:34:32
wysłana przez -thrill-seeker-
13 Odpowiedzi
10459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2013, 18:40:20
wysłana przez Orange
1 Odpowiedzi
1705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2019, 19:40:21
wysłana przez spacelord7
9 Odpowiedzi
3258 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2021, 22:59:02
wysłana przez Zomballo