Autor Wątek: Jak to zrobić żeby solo nie było za cicho?  (Przeczytany 10457 razy)

Offline jur0slaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Jak to zrobić żeby solo nie było za cicho?
« 29 Kwi, 2013, 14:32:20 »
Witam,

Ostatnio grając parę gigów spotkałem się z problemem jakim jest głośność. Podczas grania rytmów gitara zagłuszała wszystko, a podczas solówek praktycznie nie było nic słychać. Pytanie: w co muszę zainwestować, o ile w ogóle muszę. Gram na różnych piecach, nie używam żadnych efektów. Z góry dziękuję za pomoc.

bandit112

  • Gość
w co muszę zainwestować

W kurs operowania potem VOLUME.

Offline jur0slaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Za co troll? Jeśli nie chcecie pomóc to po co się udzielać?

bandit112

  • Gość
Volume pedal, booster? 

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Na czym grasz, na jakich piecach, jaka gitara. Jakbyś trochę więcej napisał, to dałoby się coś z tego wyciągnąć. A tak to jest pytanie z rodzaju: 2+2=4. Oblicz promień słońca.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
jołszi , to i tak masz dużo danych ;)

Kolega to mi sie kojarzy z dowcipami wroo. I jak to mawiał klasyk najlepiej zainwestować w głowę,... własną, tą na szyi.
Volum w gitarze, dwa kanały w piecu, dopałka, volum waginosceptyk, inne chooistwo z regulacją volume. Myślić ludzie myślić  :facepalm:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Ja bym kupił osobistego niewolnika, który na czas solo by mi zgłaśniał wzmacniacz. Metallica tak ma, tylko w uboższych wersjach, bo im tylko kanały zmieniają.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline jur0slaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
W sumie problem miałem na jakimś Randallu 75W i Fenderze Frontmanie 212. Mniejsza o wzmacniacz, lepiej być na każdą ewentualność przygotowany, nie wiadomo na czym przyjdzie grać. Cokolwiek co podbiłoby mi sygnał na wejściu, albo chociaż gain? Im taniej i prościej tym lepiej.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Commelina już Ci odpowiedział

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Ja bym kupił osobistego niewolnika, który na czas solo by mi zgłaśniał wzmacniacz. Metallica tak ma, tylko w uboższych wersjach, bo im tylko kanały zmieniają.
Slash też, ale bogatszą wersję.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
W sumie problem miałem na jakimś Randallu 75W i Fenderze Frontmanie 212. Mniejsza o wzmacniacz, lepiej być na każdą ewentualność przygotowany, nie wiadomo na czym przyjdzie grać. Cokolwiek co podbiłoby mi sygnał na wejściu, albo chociaż gain? Im taniej i prościej tym lepiej.

Kolego albo masz nas za idiotów i szukasz taniej rozrywki albo sam jesteś inteligentny inaczej. Fender którego wymieniłeś ma 3 kanały: czysty, drajw i mega drajw i jeśli tego nie potrafisz wykorzystać to nie wiem co może Tobie pomóc.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
W sumie problem miałem na jakimś Randallu 75W i Fenderze Frontmanie 212. Mniejsza o wzmacniacz, lepiej być na każdą ewentualność przygotowany, nie wiadomo na czym przyjdzie grać. Cokolwiek co podbiłoby mi sygnał na wejściu, albo chociaż gain? Im taniej i prościej tym lepiej.

Nie mniejsza o wzmacniacz. I nie "podbiło na wejściu". Otrzymasz radykalnie inny efekt, jeśli booster wepniesz przed wzmacniacz i inny jeśli włączysz go w pętlę. Gdyby to była lampa, w większości przypadków rozsądne podbicie głośności przy zachowaniu charakteru brzmienia otrzymałbyś tylko w pętli.

Nie wiem, jak jest na tranzystorach, ale odzywam się, bo miałem okazję krótko testować EHX LPB-1 właśnie na Frontmanie. Ku mojemu zdziwieniu, toto ma pętlę i po wpięciu się w nią efekt był mniej więcej zadowalający, choć LPB1 niestety dodał od siebie trochę fizzu, ale bez przesady.

Nie wiem, czy znajdziesz coś tańszego niż LPB1:
http://www.thomann.de/pl/electro_harmonix_nano_lpb1.htm

(chyba tylko Behringer PB100, ale nie wiem, czy aby to nie jest przycisk do papieru w kształcie boostera)

Offline jur0slaw

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Super, dziękuję za pomoc. O to mi chodziło :)

Orange

  • Gość
Czy ja dobrze zrozumiałem, ze grasz na różnych "cudzych" wzmacniaczach i chcesz wiedzieć jak ogarnąć skoki głośności na wzmacniaczach, których nie znasz?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4281 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 06:09:22
wysłana przez Harvest
26 Odpowiedzi
8455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2011, 17:40:47
wysłana przez deathtom
34 Odpowiedzi
10195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2012, 11:42:23
wysłana przez Muchatek
7 Odpowiedzi
5050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 14:14:22
wysłana przez Lechu_
1 Odpowiedzi
1705 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2019, 19:40:21
wysłana przez spacelord7