Autor Wątek: Pluginy od Neural DSP - problem z "pykaniem" i "strzelaniem"  (Przeczytany 40432 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Tylko jakoś zawsze wgrywam zewnętrznego IRa którego podlinkował kiedyś merrow w jednym wideło.

Mógłbyś udostępnić i wrzucić linka? Z chęcią bym obadał. Dzięki z góry :)

Edit:
To te?
https://wilkinsonaudio.com/products/simpulse-freddy
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi, 2021, 08:46:09 wysłana przez sobek »

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Tylko jakoś zawsze wgrywam zewnętrznego IRa którego podlinkował kiedyś merrow w jednym wideło.

Mógłbyś udostępnić i wrzucić linka? Z chęcią bym obadał. Dzięki z góry :)

Chyba tutaj, ale nie wiem która paczka i czy dalej jest to czego używam dostepne. Ja w każdym razie korzystam z któregoś  z tych nazywanych chyba przez nich simpulse

https://wilkinsonaudio.com/collections/free

Posty połączone: 19 Kwi, 2021, 09:13:50
Nie wiem, czy freddy. Tego już nie pamiętam a po nazwach plików nie powiem. Mogę potem podesłać to czego używam.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No mi Nameless nie podszedł za bardzo, ale jeśli o mnie chodzi to zawsze się średnio dogadywałem z ampami typu Marshall podkręcony na wpierdol. Mi najlepiej z tych suite siedzi Cali o dziwo, ale uznałem że jak promka to wezmę sobie bardziej pod robienie muzy niż plumkanie wieczorami, więc leci Gojira i Parallax z uwagi na zwykłą kwestię wszechstronności, której potrzebuję :D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
No mi Nameless nie podszedł za bardzo, ale jeśli o mnie chodzi to zawsze się średnio dogadywałem z ampami typu Marshall podkręcony na wpierdol. Mi najlepiej z tych suite siedzi Cali o dziwo, ale uznałem że jak promka to wezmę sobie bardziej pod robienie muzy niż plumkanie wieczorami, więc leci Gojira i Parallax z uwagi na zwykłą kwestię wszechstronności, której potrzebuję :D

Ja się waham ciągle właśnie. Nameless gada najlepiej, ma taki czysty brutalny wpierdol.

No ale Gojira jest najwszechstronniejs za, ma fajne cleany i efekty. Z drugiej strony bawiłem się wczoraj dużo Fluffem 5034, tym darmowym ampsimem od ML. I kurwa, na pace żywej też jest wpierdol ostry. A jest DARMO :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
No ale Gojira jest najwszechstronniejs za, ma fajne cleany i efekty. Z drugiej strony bawiłem się wczoraj dużo Fluffem 5034, tym darmowym ampsimem od ML. I kurwa, na pace żywej też jest wpierdol ostry. A jest DARMO :D

Ja z kolei mam wrażenie, że właśnie najwszechstronniejs zy jest Abasi, natomiast najlepsze efekty ma Plini. Badałeś te pluginy @Mother Puncher?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
No ale Gojira jest najwszechstronniejs za, ma fajne cleany i efekty. Z drugiej strony bawiłem się wczoraj dużo Fluffem 5034, tym darmowym ampsimem od ML. I kurwa, na pace żywej też jest wpierdol ostry. A jest DARMO :D

Ja z kolei mam wrażenie, że właśnie najwszechstronniejs zy jest Abasi, natomiast najlepsze efekty ma Plini. Badałeś te pluginy @Mother Puncher?

Plini zbyt delikatny, na Abasim nic logicznego nie umiałem ukręcić. Nie wiem dlaczego.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No mi Nameless nie podszedł za bardzo, ale jeśli o mnie chodzi to zawsze się średnio dogadywałem z ampami typu Marshall podkręcony na wpierdol. Mi najlepiej z tych suite siedzi Cali o dziwo, ale uznałem że jak promka to wezmę sobie bardziej pod robienie muzy niż plumkanie wieczorami, więc leci Gojira i Parallax z uwagi na zwykłą kwestię wszechstronności, której potrzebuję :D

Ja się waham ciągle właśnie. Nameless gada najlepiej, ma taki czysty brutalny wpierdol.

No ale Gojira jest najwszechstronniejs za, ma fajne cleany i efekty. Z drugiej strony bawiłem się wczoraj dużo Fluffem 5034, tym darmowym ampsimem od ML. I kurwa, na pace żywej też jest wpierdol ostry. A jest DARMO :D

No właśnie i nie jest taki "ciężki" tez jak Neuralowe (mniej mi pykało zdecydowanie, prawie w ogóle).

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
No mi Nameless nie podszedł za bardzo, ale jeśli o mnie chodzi to zawsze się średnio dogadywałem z ampami typu Marshall podkręcony na wpierdol. Mi najlepiej z tych suite siedzi Cali o dziwo, ale uznałem że jak promka to wezmę sobie bardziej pod robienie muzy niż plumkanie wieczorami, więc leci Gojira i Parallax z uwagi na zwykłą kwestię wszechstronności, której potrzebuję :D

Ja się waham ciągle właśnie. Nameless gada najlepiej, ma taki czysty brutalny wpierdol.

No ale Gojira jest najwszechstronniejs za, ma fajne cleany i efekty. Z drugiej strony bawiłem się wczoraj dużo Fluffem 5034, tym darmowym ampsimem od ML. I kurwa, na pace żywej też jest wpierdol ostry. A jest DARMO :D

Tylko jako ampsim ten 5034 ma jakiś chujowy ir loader z tego co pamiętam. Muszę go znowu sprawdzić z aktualnymi impulsami ale wolę jak wszystko w jednym pluginie można ogarnąć. I tam jakoś dziwnie to brzmiało z tego co pamiętam.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
No mi Nameless nie podszedł za bardzo, ale jeśli o mnie chodzi to zawsze się średnio dogadywałem z ampami typu Marshall podkręcony na wpierdol. Mi najlepiej z tych suite siedzi Cali o dziwo, ale uznałem że jak promka to wezmę sobie bardziej pod robienie muzy niż plumkanie wieczorami, więc leci Gojira i Parallax z uwagi na zwykłą kwestię wszechstronności, której potrzebuję :D

Ja się waham ciągle właśnie. Nameless gada najlepiej, ma taki czysty brutalny wpierdol.

No ale Gojira jest najwszechstronniejs za, ma fajne cleany i efekty. Z drugiej strony bawiłem się wczoraj dużo Fluffem 5034, tym darmowym ampsimem od ML. I kurwa, na pace żywej też jest wpierdol ostry. A jest DARMO :D

Tylko jako ampsim ten 5034 ma jakiś chujowy ir loader z tego co pamiętam. Muszę go znowu sprawdzić z aktualnymi impulsami ale wolę jak wszystko w jednym pluginie można ogarnąć. I tam jakoś dziwnie to brzmiało z tego co pamiętam.

Darmowy NadIR od STL i sprawa załatwiona. Ta symulacja tam faktycznie jest średnia.

@Chomick potwierdzam, mniej procesożerne.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Z uwagi na to, że o procka się aktualnie nie muszę martwić (hehehe :D ) to nie patrzę pod tym kątem. Przetestowałem w sumie wszystko co zdążyłem i takie przemyślenia:
1) Suite są super aczkolwiek do jednego zadania czyt. chugga-chugga, ani czyste ani leady tam nie grają z uwagi na brak "uładniaczy", a nie przepadam za rozwiązaniem wrzucania chuj wie ilu pluginów jeżeli chcę konkretne brzmienie szybko (to już jak kto woli). Duża zaleta to cena bo są tańsze o te kilkanaście/dziesiąt euro, a można z nich naprawdę w kurwę dużo wycisnąć
2) Plini jest niesamowity do cleanów, leady i przestery są lekko zbyt ciemne na moje ucho, ale kiedyś wleci na kolejnej promce bo ten plugin jest kurewsko inspirujący imho
3) Nolly jest zbyt suchy, czego tam nie robiłem to był odbity od mixu straszliwie, mimo tego, że Adaś zawsze robi cuda wianki to tutaj mi nie gra to za cholerę
4) Abasi ma taką strasznie wkurwiającą bułę na każdym presecie/ampie/efekcie no wszędzie, a testowałem na zasadzie 1x DI i lecimy po wszystkim co się znajdzie, i mimo kręcenia na własnych IR, napierdalania się wręcz z EQ ni chuj to nie siadło u mnie, może trzeba mieć Fluence żeby to nie brzmiało jak gówno, ja nie wiem xd
5) Darkglass trzeba wrzucać 2xDI i kręcić oddzielnie żeby w mixie nie zginęło, a na to nie mam cierpliwości zazwyczaj, stąd Parallax, bo szybciej i łatwiej w jednym łańcuchu :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
W Nollym ustaw zawsze mniej gainu do mixu niż potrzebujesz do komfortowego grania i pokombinuj z dopaleniem. Zewnętrzny reverb zamiast wbudowanego też pomaga, bo IMO ten jest tragiczny, a bez niego z kolei jest straszna pustynia.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
W Nollym ustaw zawsze mniej gainu do mixu niż potrzebujesz do komfortowego grania i pokombinuj z dopaleniem. Zewnętrzny reverb zamiast wbudowanego też pomaga, bo IMO ten jest tragiczny, a bez niego z kolei jest straszna pustynia.

I tutaj właśnie wracamy do punktu wyjścia -> Nie mam ochoty ani zamiaru latać po wszystkim co się da żeby znaleźć jeden sound którego szukam, gdzie mogę to zrobić w jednym miejscu :D A co do kręcenia to próbowałem przez dobre kilka godzin, a jeśli w tym czasie nie mogę ukręcić pod siebie nic satysfakcjonującego to leci papa :D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Jednak przeprosiłem się z Cory Wongiem i to chyba będzie teraz mój go-to ze stratem. Teraz myślę nad sprzedaniem Nolly'ego, już pal licho, że go kupiłem tylko z 20% zniżką, tak już jest z softem, że się na nim traci. Pytanko moje brzmi - ktoś z Was sprzedawał już wtyczki Neurala? Jak to się robi i czy trzeba coś dopłacać za transfer licencji?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Jednak przeprosiłem się z Cory Wongiem i to chyba będzie teraz mój go-to ze stratem. Teraz myślę nad sprzedaniem Nolly'ego, już pal licho, że go kupiłem tylko z 20% zniżką, tak już jest z softem, że się na nim traci. Pytanko moje brzmi - ktoś z Was sprzedawał już wtyczki Neurala? Jak to się robi i czy trzeba coś dopłacać za transfer licencji?

@sobek sprzedawał.

@Aremenius to samo odczucie z Abasim. Muł wszędzie. Nie wiem co oni myśleli robiąc ten plugin. I pod kogo.

Ja ostatecznie nie kupiłem nic. Mam obecnie inne wydatki niż wypierdolić 300 zł za plugin, który może grać podobnie jak...ten za darmo.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Jednak przeprosiłem się z Cory Wongiem i to chyba będzie teraz mój go-to ze stratem. Teraz myślę nad sprzedaniem Nolly'ego, już pal licho, że go kupiłem tylko z 20% zniżką, tak już jest z softem, że się na nim traci. Pytanko moje brzmi - ktoś z Was sprzedawał już wtyczki Neurala? Jak to się robi i czy trzeba coś dopłacać za transfer licencji?
Wong jest fajny. Gram praktycznie tylko na nim.

Fajnie jakby Neural wypuścił więcej takich vintygowych wtyczek. Albo przynajmniej coś innego niż higain.
007

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Jednak przeprosiłem się z Cory Wongiem i to chyba będzie teraz mój go-to ze stratem. Teraz myślę nad sprzedaniem Nolly'ego, już pal licho, że go kupiłem tylko z 20% zniżką, tak już jest z softem, że się na nim traci. Pytanko moje brzmi - ktoś z Was sprzedawał już wtyczki Neurala? Jak to się robi i czy trzeba coś dopłacać za transfer licencji?

@sobek sprzedawał.


Obecny. Żeby przetransferować licencję musisz mieć login z iLoka osoby kupującej oraz opłacić 25 dolarów haraczu. Całość musi też klepnąć ze swojej strony Neural. Zazwyczaj trwa to ok. 24h

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
15851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
55931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
6433 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2019, 21:50:34
wysłana przez Aremenius