Autor Wątek: Pluginy od Neural DSP - problem z "pykaniem" i "strzelaniem"  (Przeczytany 40445 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dawno nie bawiłem się we wtyczki VST. Postanowiłem obadać kilka testowych wersji od Neurala (Gojira, Plini itp.) i cały czas coś mi strzela i pyka. Nie gitara, bo sprawdzałem na kilku, kabel też ok. ASIO mam zainstalowane. Zabawa gałką imput nic nie zmienia. Any ideas ? Może rozwiązanie jest banalne i o czymś po prostu zapomniałem po tylu latach przerwy ?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Te wtyczki są bardzo ciężkie - wyłącz oversampling i/lub zwiększ bufor. Ja nawet na i7 8700 nie mogę oversamplingu używać w niektórych ustawieniach.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Miałem tak kiedyś jak miałem stary komputer. Jeszcze chyba na jakimś Pentium 2GHz xd.

Jak stoisz z komputerem?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
O patrzcie, czyli to nie tylko u mnie. Ja to miałem zarówno na jakimś i3 7300U w starym lapku, jak i sporadycznie mi tak strzela teraz na Ryzenie 4500U. Ale też jeszcze nie wyłapałem o co chodzi.

Gojira nie ma ustawienia oversamplingu. Ja mam teraz 128/44khz, zmienić to lepiej czy jak?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline LeftyBoi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Ruscy usprawnili te wtyki i nie ma problemu ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
O patrzcie, czyli to nie tylko u mnie. Ja to miałem zarówno na jakimś i3 7300U w starym lapku, jak i sporadycznie mi tak strzela teraz na Ryzenie 4500U. Ale też jeszcze nie wyłapałem o co chodzi.

Gojira nie ma ustawienia oversamplingu. Ja mam teraz 128/44khz, zmienić to lepiej czy jak?
Daj na 256 sampli, z 44kHz w dół już nie zejdziesz przez częstotliwość Nyquista. Co mnie dziwi, że wcześniej nie miałem tego problemu W OGÓLE na moim Macu z 2011. Nie wiem, czy oni nie potrafili tego przenieść porządnie na Windowsa, ale nawet jak patrzę na monitor CPU w Abletonie, to mam takie nagłe skoki zużycia w tej apce, które generują kliki.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Cholera No właśnie ja też mam takie nagłe skoki zużycia.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Miałem tak kiedyś jak miałem stary komputer. Jeszcze chyba na jakimś Pentium 2GHz xd.

Jak stoisz z komputerem?

DELL INSPIRON CORE i3 8GB SSD512 FHD kupowany w sierpniu.

Posty połączone: [time]19 Mar, 2021, 10:40:42[/time]
Dodam że pluginy od MLM sounds mniej pykajo  i strzelajo - mam na myśli ten darmowy Fluffa oraz już normalnie płatny JCM800
« Ostatnia zmiana: 19 Mar, 2021, 10:41:18 wysłana przez Chomick »

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
No to rakieta to raczej nie jest.
Kombinowałeś już z ustawieniami bufora na interfejsie?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
No ale bez przesady, żeby pojedyncza wtyczka nie dawała rady, Neural coś gdzieś spieprzył przy konwersji na Windę. Jak mówiłem, na Macbooku z 2011 nie miałem tych problemów, co teraz na stacjonarnym i7 8700 xD

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
I5 9400F, 16gb ram, Windows 10, interfejs ZOOM UAC-2, 48kHz i 64 sample - latencja w ustawieniach Neurala 1,3ms bez żadnego "pykania i strzelania".

Coś Ci nie wyrabia - zwiększ bufor

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Też chciałem napisać, że mi na Windows 10 działa wszystko ok, ale głupio się chwalić jak koledzy mają problem ;-).
007

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ciężkie wtyczki, to zuo jak chuj! ;D A na poważnie - to już nie są te czasy - żeby szanujący sie developer wciskał ludziom shit. Jak coś nie wyrabia, to znaczy, że ma słabo zoptymalizowany algorytm, a to przeważnie sprawia problemy w miksie i potrafi wyjebać cały projekt. Na zdrowy rozsądek, lepiej się takich pozbywać.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Obniżyłem sample buffer do 64, 48khz, wczoraj sobie wieczór cisnąłem na Namelessie i Gojira. Jedyne pyknięcia miałem jak się okazuje, z sieci. Włączyłem lampkę to mi pykło. :D Muszę zmienić listwę zasilającą.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No to rakieta to raczej nie jest.
Kombinowałeś już z ustawieniami bufora na interfejsie?

To ile musze wydac na lapka żeby pograc se na pluginie ? Bez jaj, jak to pluginy mają być opcją budżetową do grania w domu to ja pierdole taką opcję gdzie nie wiadomo ile muszę wydać na komputer....

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
No to rakieta to raczej nie jest.
Kombinowałeś już z ustawieniami bufora na interfejsie?

To ile musze wydac na lapka żeby pograc se na pluginie ? Bez jaj, jak to pluginy mają być opcją budżetową do grania w domu to ja pierdole taką opcję gdzie nie wiadomo ile muszę wydać na komputer....

*Plugin od Neural DSP
*Plugin za ponad 400 PLN sztuka
*Opcja budżetowa

No nie, nie widzę tego.

Tak żeby jeszcze cokolwiek merytorycznego od siebie powiedzieć to dodam, że testuję sobie Gojirę i z jakiegoś powodu mam w nim o wiele za dużo gainu, na dzień dobry trzeba input zmniejszać bo inaczej to sieka lekko.
Nameless mi się za to dość podobał, ale bez jaj, ceny dają z kosmosu.
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2021, 11:57:30 wysłana przez Rot »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Porównując do cen hardware’u, to i tak są grosze TBH.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Neural idzie za jakąś nowo-modą, ma dobrze sprofilowany marketing - target kojarzy mi się z zimną kostką i pedałami.  ;D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Neural idzie za jakąś nowo-modą, ma dobrze sprofilowany marketing - target kojarzy mi się z zimną kostką i pedałami.  ;D

Czyli jeżeli taki plugin zadowala mnie z gry pod słuchawkami + zajebiście mi gada pod żywą paką na lampowej końcówce mocy to jest ,,fuj" bo ma dobry marketing? IMO 14 dni pełnego triala żebym mógł w pełni się takim pluginem w ramach marketingu, to coś złego? Dla mnie to są na tyle dobre rzeczy, że poważnie zastanawiam się nad wywaleniem całego analogowego sprzętu - zwłaszcza przy mojej obecnej sytuacji mieszkaniowej. Archetype Gojira na ten moment jest w stanie pokryć każde moje brzmieniowe zapotrzebowanie - od Floydów (przez phaser i dobry clean amp) po...no Gojirę. IMO te 120 ojro czy tam jak się trafi promka jakaś to pewnie mniej, za TRZY piece to nie jest wygórowana kwota, sorry. Oczywiście, że analogowi puryści spluną na to z pogardą, rozumiem. Ale wypadkowa komfortu użytkowania, brzmienia i ceny jest bezkonkurenyjna. Darmowy ML Fluffa też jest spoko. Ale Neural jest po prostu lepszy. Jeśli komuś darmowa wtyka tutaj wystarczy - luz, bo brzmi spoko. Ale wydanie tych 100 czy 120 ojro też jest do zaakceptowania i w pełni moim zdaniem zrozumiałe.

No to rakieta to raczej nie jest.
Kombinowałeś już z ustawieniami bufora na interfejsie?

To ile musze wydac na lapka żeby pograc se na pluginie ? Bez jaj, jak to pluginy mają być opcją budżetową do grania w domu to ja pierdole taką opcję gdzie nie wiadomo ile muszę wydać na komputer....

*Plugin od Neural DSP
*Plugin za ponad 400 PLN sztuka
*Opcja budżetowa

No nie, nie widzę tego.

Tak żeby jeszcze cokolwiek merytorycznego od siebie powiedzieć to dodam, że testuję sobie Gojirę i z jakiegoś powodu mam w nim o wiele za dużo gainu, na dzień dobry trzeba input zmniejszać bo inaczej to sieka lekko.
Nameless mi się za to dość podobał, ale bez jaj, ceny dają z kosmosu.

Nowe Soldano 4000k euro. Plugin 100. Wiadomo - co lampa to lampa. No ale jeśli nawet w ramach tych 100 euro dostaniesz 75% prawdziwej lampy...to nie jest to przesadnie wygórowana cena. Chyba :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Twoja brocha, co Tobie pasi.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
O patrzcie, czyli to nie tylko u mnie. Ja to miałem zarówno na jakimś i3 7300U w starym lapku, jak i sporadycznie mi tak strzela teraz na Ryzenie 4500U. Ale też jeszcze nie wyłapałem o co chodzi.

Gojira nie ma ustawienia oversamplingu. Ja mam teraz 128/44khz, zmienić to lepiej czy jak?
Daj na 256 sampli, z 44kHz w dół już nie zejdziesz przez częstotliwość Nyquista. Co mnie dziwi, że wcześniej nie miałem tego problemu W OGÓLE na moim Macu z 2011. Nie wiem, czy oni nie potrafili tego przenieść porządnie na Windowsa, ale nawet jak patrzę na monitor CPU w Abletonie, to mam takie nagłe skoki zużycia w tej apce, które generują kliki.

 Wszystko fajnie pięknie, przestało strzelać i pykać, ale pojawiła się latencja ja gram coś szyszego i gęstszego (chocby nawet zwykłe cowboys from hell).

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Wszystko fajnie pięknie, przestało strzelać i pykać, ale pojawiła się latencja ja gram coś szyszego i gęstszego (chocby nawet zwykłe cowboys from hell).

Niestety tak to działa, zwiększanie Buffer Size może powodować większą latencję. Lepszy komputerek trzeba albo Quad Cortex, żeby działało na oddzielnym procesorze :P

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A gdyby interface zmienić na lepszy coś by to zmieniło ?

Offline nerozume

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
A gdyby interface zmienić na lepszy coś by to zmieniło ?

Niby są low latency interfejsy, ale nie jestem pewny czy od tego powinieneś zaczynać zmiany.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Jeśli nie masz już jakiegoś to tak.
Jak już masz i używasz, to bym jednak obstawiał PCta.

Cytat: Mother Puncher

Nowe Soldano 4000k euro. Plugin 100. Wiadomo - co lampa to lampa. No ale jeśli nawet w ramach tych 100 euro dostaniesz 75% prawdziwej lampy...to nie jest to przesadnie wygórowana cena. Chyba :D

Owszem, ale na ile plugin będzie aktualny za rok, za dwa, za pięć?
Plugin kosztuje tyle samo co Windows, a za chwilę będzie przestarzały. To po prostu nie jest taki dobry deal jak dla mnie, szczególnie kiedy co chwilę wychodzą kolejne pluginy, nowsze, lepsze. Jakby zrobili z tego bundle w tej samej cenie co pojedyncze robią razem z aktualizacjami - może wtedy bym się skusił. A tak to wolę chyba zbierać na jakąś Mesę czy innego Marshalla, który za 10 lat będzie brzmiał równie dobrze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
15853 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
55950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
6434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2019, 21:50:34
wysłana przez Aremenius