Autor Wątek: Pluginy od Neural DSP - problem z "pykaniem" i "strzelaniem"  (Przeczytany 40479 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Bez przesady z tym jego komputerem. Neural podaje jaki wymóg minimalny 4gm RAM i dwurdzeniowy procesor. Więc to nie jest jakaś rakieta.

Mi na 8gb RAMu (Lenovo ThinkPad) śmiga to b dobrze.

Obstawiam problem w tym, że za interfejs robi YAMAHA THR. 

Mi na starym interfejsie m audio też nie udało się bez latencji odpalić tych wtyczek.

Kupiłem Focusritte Solo i problemy zniknęły.
007

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Akurat Neural wrzuca update'y, a całkiem szczerze i tak już w mixie praktycznie nie rozpoznasz czy leci plugin czy amp aktualnie w metalu, może w innych gatunkach, a i to nie zawsze. Technologia jest w zajebistym punkcie teraz, a z wzmakiem też masz pierdolenia potem nie ukrywajmy - ogarnąć dobrą pakę, nauczyć się zmieniać lampy żeby nie wywalać hajsu na to u obcych, a zostaje jeszcze kręcenie w nieskończoność i omikrofonowanie, gdzie porządna parka do nagrywania to kolejny koszt pluginu :D

Ja jestem dziwką na VST i tego typu podobne, ze zwykłej kwestii wygody - nie ukrywam, gdyby było mnie stać i miałbym na to czasu odpowiednio dużo i miejsca to miabym pewnie wieżę z ulubionych wzmaków (gdzie to jest zawsze kurwa studnia bez dna, bo tamten ma lepszy środek, a tamten lepiej bierze fuzza na front xd ), a do tego pakę dopierdoloną, albo 5 nie wiem ;D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A gdyby interface zmienić na lepszy coś by to zmieniło ?

Niby są low latency interfejsy, ale nie jestem pewny czy od tego powinieneś zaczynać zmiany.

Chwilowo jako interface'u używam Yamahy THR 30 II.  Wiadomo to jest tylko jej poboczna funkcja, ale wyszła rok temu i nie był to jakiś tani gadżet typu "wzmacniacz słuchawkowy za 200 zł którego może użyć jako interface", więc uznałem że taką basicową funkcje jak granie na pluginie (bez odpalania DAWu i ładowania go tam, jak to się kiedyś robiło) powinna ogarniać. W grę by wchodził zakup focusrite scarlet, pytanie czy to coś zmieni ?

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Najlepiej zagadaj z kimś na miejscu czy Ci pożyczy Solo na godzinę. To popularny interfejs i na pewno ktoś go ma.
Wtedy będziesz wiedzieć na 100 procent.

Albo kup z Thomann i zwróć jak będzie strzelać ;-)
007

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
Ja mam Audienta iD14 - cholera, dziwne to jest i nie mam pojęcia, jak temu zaradzić. Bo z brzmienia jestem bardzo zadowolony.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
@gizmi7
Napisz może do supportu. W końcu zapłaciłeś za ich produkt więc możesz wymagać jego sprawne działanie?

007

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
Czytasz mi w myślach, bo poszedł dzisiaj e-mail :))

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
@Mother Puncher żre CPU Neural, ale gada dobrze (wrzuciłem Omege). Nie na każdego kompa wchodzi niestety.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Bez przesady z tym jego komputerem. Neural podaje jaki wymóg minimalny 4gm RAM i dwurdzeniowy procesor. Więc to nie jest jakaś rakieta.

Mi na 8gb RAMu (Lenovo ThinkPad) śmiga to b dobrze.

Obstawiam problem w tym, że za interfejs robi YAMAHA THR. 

Mi na starym interfejsie m audio też nie udało się bez latencji odpalić tych wtyczek.

Kupiłem Focusritte Solo i problemy zniknęły.

ktoś jeszcze miał podobne akcje, że wymiana interfejsu pomogła ?

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Bez przesady z tym jego komputerem. Neural podaje jaki wymóg minimalny 4gm RAM i dwurdzeniowy procesor. Więc to nie jest jakaś rakieta.

Mi na 8gb RAMu (Lenovo ThinkPad) śmiga to b dobrze.

Obstawiam problem w tym, że za interfejs robi YAMAHA THR. 

Mi na starym interfejsie m audio też nie udało się bez latencji odpalić tych wtyczek.

Kupiłem Focusritte Solo i problemy zniknęły.

ktoś jeszcze miał podobne akcje, że wymiana interfejsu pomogła ?

Kiedyś jak nie miałem interfejsu jeszcze to kupiłem sobie taki kabel na USB który miał działać jak interfejs, na nim miałem właśnie różne szumy i trzaski, więc jest szansa że pomoże.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ale to trochę skrajny przykład. Druga sprawa że mamy tu prosta korelację między ustawieniami próbkowania i latencja i trzaskami.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Tak czytam na zagranicznych forach i piszą że może być problem związany z ustawieniami audio w systemie. W sensie jak Reaper jest w 48kHz to system też powinien.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Cytuj
Take a look at the PC optimization guide 131. Then analyze your system using Latencymon 70, you may find the process/driver that’s causing the audio dropouts.

DPC latency issues are quite common with laptops, the issue could be related to that.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
No ale to jest podstawowe narzędzie do sprawdzenia środowiska. Jak się komuś wydaję, że 'engine audio' sprowadza się do jakości interfejsu audio i CPU, to się nieźle zdziwi :)

Polecam sobie protestować: https://www.resplendence.com/latencymon

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Męczy już mnie ta rozkmina - chyba jednak pierdole te pluginy i po prostu pozostanę z "budżetową" opcją w postaci grania na lampie w chacie a po nocy będę odpalał Yamahę.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Można jeździć i małym fiatem. Z punktu A do B też dojedzie
007

Offline dobry

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
W większości przypadków (ale nie we wszystkich) powodem strzelania i pykania są programy korzystające z dostępu do dysku, czy to hdd czy to ssd.
Windows 10 ma narzędzie - monitor zasobów, można sprawdzić tam, który proces/program korzysta z dysku. W menedżerze zadań w zakładce wydajność na dole jest link do odpalenia monitora zasobów.
W ogóle, najlepiej wyłączyć wszystkie niepotrzebne programy: przeglądarki (albo jak najmniej zakładek z jak najmniejszą ilością reklam), programy antywirusowe (to na pewno co chwilę coś skanuje, ale problemem może być tutaj windowsowy antimalware service, tego żeby wyłączyć to trzeba się nagimnastykować) inne działające w tle programy - na przykład oprogramowanie firmowe od laptopa. Wszystko to korzysta z procka, pisze lub czyta z dysku.
Jeżeli nie jest potrzebny internet, warto jest wyłączyć wifi - nie odłączyć się od sieci, tylko wyłączyć. Sieć przez kabel też może powodować trzaski przy operacjach zapisu/odczytu.
Można spróbować zaktualizować sterowniki do wszystkich sprzętów.
Wszystkie te problemy wynikają z architektury komputera i od tego w jaki sposób chipset płyty głównej wykorzystuje procesor do operacji wejścia wyjścia. bla bla bla
tl;dr - jak najmniej odpalonych aplikacji i serwisów w tle.
dobry

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Można jeździć i małym fiatem. Z punktu A do B też dojedzie

i uprawiać sex z prawdziwa kobietą ale po co, skoro są gumowe lalki które są mniej problematyczne i można ich mieć ich więcej :D

Posty połączone: [time]01 Kwi, 2021, 10:41:10[/time]
W większości przypadków (ale nie we wszystkich) powodem strzelania i pykania są programy korzystające z dostępu do dysku, czy to hdd czy to ssd.
Windows 10 ma narzędzie - monitor zasobów, można sprawdzić tam, który proces/program korzysta z dysku. W menedżerze zadań w zakładce wydajność na dole jest link do odpalenia monitora zasobów.
W ogóle, najlepiej wyłączyć wszystkie niepotrzebne programy: przeglądarki (albo jak najmniej zakładek z jak najmniejszą ilością reklam), programy antywirusowe (to na pewno co chwilę coś skanuje, ale problemem może być tutaj windowsowy antimalware service, tego żeby wyłączyć to trzeba się nagimnastykować) inne działające w tle programy - na przykład oprogramowanie firmowe od laptopa. Wszystko to korzysta z procka, pisze lub czyta z dysku.
Jeżeli nie jest potrzebny internet, warto jest wyłączyć wifi - nie odłączyć się od sieci, tylko wyłączyć. Sieć przez kabel też może powodować trzaski przy operacjach zapisu/odczytu.
Można spróbować zaktualizować sterowniki do wszystkich sprzętów.
Wszystkie te problemy wynikają z architektury komputera i od tego w jaki sposób chipset płyty głównej wykorzystuje procesor do operacji wejścia wyjścia. bla bla bla
tl;dr - jak najmniej odpalonych aplikacji i serwisów w tle.

tja...no mało problematyczne te pluginy w porównaniu do prawdziwej lampy.....

Posty połączone: 01 Kwi, 2021, 10:48:33
Można jeździć i małym fiatem. Z punktu A do B też dojedzie

Dalej jeżdżę Focusem I z 2004r. Jest jaki jest, ale w ciągu niemal 10 lat najdroższe naprawy jakie miałem to zawieszenie przód i tył po ok. 1100 zł za każdy. Resztę rzeczy udało się naprawiać za pomocą gumy balonowej Donald i spinki do włosów. Dla poprawy humoru słucham sobie opowieści kolegów z kilkuletnimi autami za 30-40.000 o kosztach napraw pompowtrysków po 2k za każdy, kół "terrorystycznych" za 4k, turbin za 2k, błędach komputera, problemach z silnikiem i zapchanych DPFach  ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2021, 10:48:33 wysłana przez Chomick »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A ja w ogóle wyjadę z cipy -> Postawiłem ostatnio całego PCeta od zera sam, a dodatkowo żona na święta sprawiła mi 2i4, który na poprzednim procku robił pewne problemy. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki myślałem sobie  - chuj no, na 5600X nie ma chuja, że to będzie odpierdalać jakiś szmelc - i co? I odpierdala, ale jedynie na darmowych wtykach typu Emissary itd :D

Neural z kolei zapierdala jak szalony, więc moim zdaniem Finowie bardzo dobrze to piszą, tylko faktycznie nie ma co ukrywać - pod coraz nowsze generacje hardware'u. Tak czy srak - Helix zostanie na salce jako stricte koncertowo/próbowe zwierzę, a w domku Scarlett i Neural, teraz tylko pozostaje potestować przez kolejne 4 miesiące która wtyka najbardziej mi siądzie ;D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
A ja w ogóle wyjadę z cipy -> Postawiłem ostatnio całego PCeta od zera sam, a dodatkowo żona na święta sprawiła mi 2i4, który na poprzednim procku robił pewne problemy. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki myślałem sobie  - chuj no, na 5600X nie ma chuja, że to będzie odpierdalać jakiś szmelc - i co? I odpierdala, ale jedynie na darmowych wtykach typu Emissary itd :D

Neural z kolei zapierdala jak szalony, więc moim zdaniem Finowie bardzo dobrze to piszą, tylko faktycznie nie ma co ukrywać - pod coraz nowsze generacje hardware'u. Tak czy srak - Helix zostanie na salce jako stricte koncertowo/próbowe zwierzę, a w domku Scarlett i Neural, teraz tylko pozostaje potestować przez kolejne 4 miesiące która wtyka najbardziej mi siądzie ;D

Na gorszym sprzęcie nie mam żadnych problemów, nawet z testowymi Neuralami.

BTW, jak skończysz to się podziel wrażeniami czy warto i jak tak to który.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 352
    • CTG TV
tja...no mało problematyczne te pluginy w porównaniu do prawdziwej lampy.....

Kurde, a zadałeś sobie chociaz tyle trudu, żeby pożyczyć od kogos interface i sprawdzić jak to działa NIE NA WBUDOWANYM sprzęcie?

Bo jakby nie paczeć, lampa, kolumna, dodatkowo jakis mini amp = to zajmuje milion razy więcej miejsca i jest mniej użyteczne w  domu niż interface i słuchawki. Zakładam, że kompa jak większość masz wpiętego na stałe.

Biorąc pod uwagę plusy takiego rozwiązania, wyłączenie wifi i przeglądarki naprawde nie jest jakoś problematyczne w porównaniu do tego, że w pół godziny możesz nagrać cały numer razem z zajebiście brzmiąca partią bębnów.

Na moim starym lenovo, siała karta wifi. Zmieniłem interface na Audient i problem zniknął.
mniut i piah

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Ja mam w domu leciwy sprzęt: i5-2500, 8GB DDR3 i Win7 na dość dobrym dysku SSD Samsung 128GB 850 Pro (plus 2 talerzówki po 3TB na bajzel). Sesje są dość mocno obciążone pluginami, a i tak nie było problemów z uruchomieniem Omegi. Wcześniej pluginy Neurala zwyczajnie się wysypywały w trakcie instalacji/nie dały się załadować do DAWa (przypisywałem to staremu sprzętowi). Być może - pomimo lepszych parametrów, te wasze kompy nie są bardziej wydajne, albo macie słabo skonfigurowane środowisko Windows, albo słabo wydajne sterowniki interfejsów, ewentualnie operacje I/O dysku przesądzają sprawę? Najlepiej puścić LatencyMon i poobserwować zachowanie po całości. U mnie latencja jest bardzo niska. Uzywam ESIO Mara 22XTU ustawiona na 96 sampli. Sesje w Sonarze na 24bit/44,1kHz. W tle działa klient Steam, poinstalowanych sporo gier, normalny komp do wszystkiego.

https://www.resplendence.com/latencymon
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2021, 14:41:25 wysłana przez OMSON »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A ja w ogóle wyjadę z cipy -> Postawiłem ostatnio całego PCeta od zera sam, a dodatkowo żona na święta sprawiła mi 2i4, który na poprzednim procku robił pewne problemy. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki myślałem sobie  - chuj no, na 5600X nie ma chuja, że to będzie odpierdalać jakiś szmelc - i co? I odpierdala, ale jedynie na darmowych wtykach typu Emissary itd :D

Neural z kolei zapierdala jak szalony, więc moim zdaniem Finowie bardzo dobrze to piszą, tylko faktycznie nie ma co ukrywać - pod coraz nowsze generacje hardware'u. Tak czy srak - Helix zostanie na salce jako stricte koncertowo/próbowe zwierzę, a w domku Scarlett i Neural, teraz tylko pozostaje potestować przez kolejne 4 miesiące która wtyka najbardziej mi siądzie ;D


Na gorszym sprzęcie nie mam żadnych problemów, nawet z testowymi Neuralami.

BTW, jak skończysz to się podziel wrażeniami czy warto i jak tak to który.

Luźniutko, tylko miej na uwadze to, że ja mam dziwne ucho i to co w sumie mi siądzie u wielu wywołuje odruch wymiotny ;D Ostatnio się kłóciłem z moim gitarnikiem o to, czy Nural Wonga jest gówniany czy nie - on kupił i ma efekt wow, ja ograłem to u niego raz i jest w mojej opinii tak chujowe, że nawet nie będę tego kurwa pobierać żeby komp się na mnie nie obraził :D

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
A ja w ogóle wyjadę z cipy -> Postawiłem ostatnio całego PCeta od zera sam, a dodatkowo żona na święta sprawiła mi 2i4, który na poprzednim procku robił pewne problemy. Biorąc pod uwagę te dwa czynniki myślałem sobie  - chuj no, na 5600X nie ma chuja, że to będzie odpierdalać jakiś szmelc - i co? I odpierdala, ale jedynie na darmowych wtykach typu Emissary itd :D

Neural z kolei zapierdala jak szalony, więc moim zdaniem Finowie bardzo dobrze to piszą, tylko faktycznie nie ma co ukrywać - pod coraz nowsze generacje hardware'u. Tak czy srak - Helix zostanie na salce jako stricte koncertowo/próbowe zwierzę, a w domku Scarlett i Neural, teraz tylko pozostaje potestować przez kolejne 4 miesiące która wtyka najbardziej mi siądzie ;D


Na gorszym sprzęcie nie mam żadnych problemów, nawet z testowymi Neuralami.

BTW, jak skończysz to się podziel wrażeniami czy warto i jak tak to który.

Luźniutko, tylko miej na uwadze to, że ja mam dziwne ucho i to co w sumie mi siądzie u wielu wywołuje odruch wymiotny ;D Ostatnio się kłóciłem z moim gitarnikiem o to, czy Nural Wonga jest gówniany czy nie - on kupił i ma efekt wow, ja ograłem to u niego raz i jest w mojej opinii tak chujowe, że nawet nie będę tego kurwa pobierać żeby komp się na mnie nie obraził :D
U.
To się nie zgodzimy. Dla mnie Wong jest dużo lepszy od Pliniego. Te wzmaki vintage są mega dobre. Z delayami i reverbami robią super robotę.

Powiem więcej. Jak odpalam Wonga a później przejdę na Pliniego to mi się ten drugi trochę sztuczny wydaje. Ale to już marudzenie na najwyższym poziomie. Obie wtyczki są super.

No, ale Wonga do metalu to się nie kupuje. A z Plinim już można próbować.

Rzecz gustu. Jeden lubi gorzką czekoladę a drugi mleczną
007

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@october Właśnie o tym pisałem, no na moje to ten Wong jest tak ultra suchy, że nie da się tam wyciągnąć nic sensownego po prostu

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Dunno, szczerze to dalej uważam że 400 cebul to trochę  za dużo, ale jak już to się napalałem na Nameless lub Granophyre.
Ma to po prostu grać z ósemką i robić szatański black metal.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
24224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
18 Odpowiedzi
15860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
55993 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
2 Odpowiedzi
7817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
6435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2019, 21:50:34
wysłana przez Aremenius