Autor Wątek: TC Mimiq i jeden pedalboard - jak to ogarnąć?  (Przeczytany 1432 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
TC Mimiq i jeden pedalboard - jak to ogarnąć?
« 04 Paź, 2020, 23:23:20 »
Na wstępie zaznaczę, ze póki co mam jedna paczkę, wiec nie mam jeszcze jak przetestować tego na dwóch wzmakach, w związku z czym muszę sobie teoretyzować.

Do rzeczy - mam pedalboard, na który składają się (w kolejności od gitary do wzmaka):

1. Tuner
2. Digitech Drop
3. Kompresor
4. Dopałka (TS/OCD)
5. Noise Gate

Do powyższego łańcucha wchodzi jeszcze TC Mimiq. Na chwile obecną, przy jednym wzmaku, TC leży sobie między tunerem a Dropem. Lada moment zanabędę drugą paczkę, więc będzie prawilny set do spięcia tego wszystkiego przy pomocy TC. I teraz pytanie jak to ogarnąć?

Najchętniej rozwiązałbym to bez konieczności dokładania wielu kostek, a więc:

Tuner -> Drop -> Comp -> TS -> NG -> Mimiq -> rozejście na dwa wzmaki.

Przy powyższym zakładam, że ustawienie bramki i TSa będzie satysfakcjonujące brzmieniowo dla obydwóch wzmaków. Czy takie podłączenie będzie robiło sens?
Rozważałem jeszcze opcję, żeby TC był:

1. Albo za Dropem, co wymagałoby dokupienia bramki, kompresora i dołożenie drugiego TSa, tak, aby za TC były dwa osobne sygnały z bramką, dopałką i kompresorem

albo

2. Za kompresorem, wiec za Mimiq znalazłyby się dwa sygnały z osobną dopałką i bramką

Która z 3 powyższych opcji robi Waszym zdaniem największy sens? Wzmaki to PV6505 MH i Vox NT15hG2
B ( o ) ( o ) B S

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Osobiście wpakował bym Mimiqa bezpośrednio przed wzmacniaczami. Jeśli dopalasz się TS'em to raczej wiele do kręcenia tam nie będzie.
Jak dla mnie bez sensu dokładać sobie kostki.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
+1 do mimiqa na końcu łańcucha,
nawet za bramką,
to się wydaje bardziej logiczne niż modyfikowanie wcześniej "zwielokrotnionej" i zmiksowanej ścieżki

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 21:36:53
wysłana przez atk570
32 Odpowiedzi
13767 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2018, 14:00:07
wysłana przez majkelk
10 Odpowiedzi
5033 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2018, 15:39:23
wysłana przez mwczesniak
Mimiq

Zaczęty przez OMSON Efekty

3 Odpowiedzi
1829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2018, 23:37:34
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
5631 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2019, 13:59:05
wysłana przez DarekDaron