Autor Wątek: Odsłuch douszny - jak to ogarnąc?  (Przeczytany 13771 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odsłuch douszny - jak to ogarnąc?
« 13 Mar, 2017, 10:32:21 »
Siemka, mam kolejne mądre pytanie. Do jakich wyjśc mixera mogę podłaczyć nadajnik do odsłuchu? I w jaki sposób posiadając 2 wyjscia aux, mogę robić osobny mix na każdym z nich? Czy taki mikser ma wtedy 2 gałki aux służące do regulacji głośności na danym auxie?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odsluch podlacz do wyjsc AUX. Jak masz dwa, to teoretycznie mozesz w mikserze wyslac dwa rozne "miksy" na te wyjscia. Powinny byc tez oddzielne galy do kontroli tychze.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
A miał ktoś do czynienia z takimi cudami lub cokolwiek może o tym powiedzieć? :

https://www.thomann.de/pl/the_tbone_iem_75.htm

https://www.thomann.de/pl/ld_systems_mei_one_3.htm


Taki miałem plan żeby w takie odsłuchy wyposażyć cały zespół ale.. nie wiem, szumi to? gra to?

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Ja mam LD MEI 100 i muszę przyznać że się sprawdza. Szumi trochę jak bateria pada, ale poza tym jest ok.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Ale to już jednak półka wyżej od Tbona i tego drugiego.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
T.bone sobie odpuść - sprawdź Proel TR3000
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
A jakiś inny do 1000 zł? Nowy/używany. Ważne zeby pasmo byo wolne :D

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
A taki lekki off top:
Można używać kilku odbiorników do jednego nadajnika, prawda?

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
A taki lekki off top:
Można używać kilku odbiorników do jednego nadajnika, prawda?
Tak
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
To co wybrać?

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Odnawiam swój wątek. Czy w mikserze Behringer Xenyx 802 mogę użyć FX Send jako wysyłki sygnału do monitora? I zrobić tam sobie niezależny mix od sumy sygnału? I czy w Control Room będę miał to samo co na Main Mix?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Pany, a najtańsze-rozsądne (jeśli to nie oksymoron?) rozwiązanie dla 4 osób w kapeli? Pytam o komplet nadajnik/4 odbiorniki...
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2017, 00:52:35 wysłana przez OMSON »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Zenon -  tak, fxem mozesz sobie zrobic wysylke ale w mono.  W miare dobre wyjście jak nie masz innych auxow.
@OMSON takie minimum to bym powiedział ze Ld System MEI100 albo 1000. Z tym ze jeden nadajnik = jeden mix chyba ze zrobisz sobie dwa miksy mono.  Kogo chcesz i w jaki sposob wyposazyc w IEM'y??

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Mamy taką sytuację od jakiegoś czasu, ze na żywo gramy z samplerem perkusyjnym (Toontrack). Nie zawsze jest normalna scena z PA i monitorami, dlatego zabieramy swoje PA. I tutaj jest problem, bo żeby słyszeć cokolwiek z samplera, musimy kolumny ustawiać za nami :D I teraz do rzeczy - chodzi o to, żeby odsłuch douszny załatwił nam te kwestię (PA na przedzie a my z perka w uszach).  Skład: wokal, 2 gitary, bas. Nie mam kompletnie żadnego doświadczenia z takim rozwiązaniem, dlatego proszę o proste tłumaczenie "jak chłopu na miedzy" :D
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2017, 10:03:54 wysłana przez OMSON »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Znaczy z tego co mi się wydaje to musicie ogarnąć to tak żeby każdy utwór mieć dogadany kiedy co i jak zaczynacie bo jeśli Toontrack zamiast żywca to z tym problemu raczej nie będziecie mieli :)
Jak w grę wchodzi perka to wtedy mikrofonowanie własne/dogadywanie się z nagłośnieniowcem co jak i gdzie się każdy podłącza, a też nie każdy ogarnie co i jak :D
Wrzućcie w nadajnik perkę, rozdzielcie na 4 sygnał i powinno pójść, w waszej sytuacji w sumie powinno być stosunkowo prosto :)

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Jak odpalacie perke na przody? Z lapka na jakiś mixer? Ewentualnie jaki to jest mixer?
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Jak wyżej.  Perka z laptopa w mikser,  i zrobic sobie wysyłkę na jeden nadajnik.  Proste do zrobienia. 

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Przeważnie obsługa sceny podpina stosowne DI Boxy pod wyjścia ESIO Mara 22XTU współpracującej z laptopem (w tych sytuacjach probemu nie ma, bo raczej sa tez monitory sceniczne). Jak zabieramy własne PA, to przeważnie wyjścia symetryczne interfejsu kierujemy do Soundcrafta Compact4 albo EFX8 (zależy co weźmiemy akurat... nam styka ten mały, ale czasem dogadujemy się z innym bandem, który chce nagłośnić perkę akustyczną z naszego PA). Oczywiście nasuwa się tu logiczny wniosek - dlaczego nie wyposażymy się w monitory sceniczne? Ano dlatego, ze to kolejne graty. Obecnie jesteśmy w stanie zmieścić się w 2 osobówki z całym sprzętem (po dwóch ludziach na auto) :D
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2017, 14:18:02 wysłana przez OMSON »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No i kurwa o to chodzi! Bierzcie nadajnik, wpierdolcie jeden wyjściowy na 4 odbiorniki rozdzielić i jazda! Ja podziwiam oszczędność, mój pałker specjalnie pomyślał i kupił Espace na ewentualne wyjazdowe koncerty :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Przy całym pięknie setupu w postaci 1 nadajnik -> 4 odbiorniki widzę jeden kurczę minus.

Przecież wszyscy dostaniecie taki sam miks do ucha... Mi to by przeszkadzało. :P No chyba, że ma to być tylko jeden kanał (wspomniana perka) a reszta instrumentów idzie wysyłką do podłogowych odsłuchów. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
No w zasadzie, to ja to tak zrozumiałem. Omson potrzebuje mieć w uchu tylko perke. Jeśli jednak faktycznie jakieś inne miksy sygnału miacie mieć w słuchawkach, to rozwiązań jest kilka. Robicie sobie sojusze i potraficie dojść do kompromisu - wtedy można sobie walnąć dwa miksy mono, i ustalić miedzy sobą kto z kim słucha. Ustalić jeden konkretny miks (raczej nie wskazane), albo kupić 2 nadajniki, i kręcić 4 niezależne miksy w mono. Tak to widzę :D

Pod uwagę też weź że EFX8 troszkę Was ograniczy. Jeśli jest to mikser jedynie do odsłuchów, to jesteś w stanie ukręcić na nim 3 niezależne od siebie miksy. Jeden główny (wysyłka z MAIN OUT), drugi mix z AUX 1, i trzeci z FX.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2017, 17:47:54 wysłana przez Majk »

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Ja bym szedł w rozwiązanie ostateczne - interfejs audio - nawet ten czerwony behry do którego podpinacie laptopa z samplami laptopa, w behrym ustawiacie ile chcecie miksów stereo (grałem też na uszach w mono - męczarnia straszna), 1 miks po kablu do perkusisty, reszta miksów stereo - w zależności od tego na ile macie kasy - do tylu nadajników radiowych - może być nawet 1 miks z 3 odbiornikami.
Tak jak pisałem wcześniej ten Proel to jest petarda - zagrałem z nim ponad 20 koncertów i jest super (t.bone był dużo dużo gorszy a cena niemalże ta sama). Ostatnio słyszałem plotkę, że sprzedają chińskie podróby sennheiserów za grosze, które działają tak samo.

Wiadomo, że w tej wersji będzie trzeba trochę dozbierać kasy, ale masz rozwiązanie, które da Ci pewność działania.
Sami szliśmy tą samą drogą - od samoróbek FM od Pana Mariana i radyjek przenośnych, aż po finalny set nadajników i odbiorników. Spokój oraz brak obaw związanych z przerywającym/niedziałającym w trakcie koncertu odsłuchem są warte tej kasy :)

Edit:
chyba o tym mi mówili:
https://pl.aliexpress.com/item/BK-2050-In-Ear-Monitor-System-2-Channel-4-Bodypack-Monitoring-with-in-earphone-wireless-wireless/32613332154.html?spm=a2g17.12010108.1000023.11.152cbb5bvTnKra
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2017, 11:50:06 wysłana przez sqby »
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


Edit:
chyba o tym mi mówili:
https://pl.aliexpress.com/item/BK-2050-In-Ear-Monitor-System-2-Channel-4-Bodypack-Monitoring-with-in-earphone-wireless-wireless/32613332154.html?spm=a2g17.12010108.1000023.11.152cbb5bvTnKra

O, ciekawe rozwiązanie - dzięki. A jaki może byc potencjalny problem, gdybyśmy chcieli ujęcia mikrofonowe z paczek + wokal zmiksować z podkładem perkusyjnym i wypuścić jeden wspólny miks dla wszystkich? Nie pytam czy się da, tylko o praktyczne przełożenie tego rozwiązania na scenie w kontekście subiektywnego odbioru danego muzyka? Jakie masz z tym doświadczenia?
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2017, 12:20:14 wysłana przez OMSON »

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mozna poprosic o puszczenie miksu z miksera glownego, po kablu do interface i Waszych odsluchow, no ale to tez zalezne od humoru pana akustyka.

Posty połączone: 20 Gru, 2017, 14:52:47
T.bone sobie odpuść - sprawdź Proel TR3000
Ten Proel ma porzadny limiter? Zeby nie bylo ała jak cos glosniej pojdzie.
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2017, 14:52:47 wysłana przez Mat »

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral


Edit:
chyba o tym mi mówili:
https://pl.aliexpress.com/item/BK-2050-In-Ear-Monitor-System-2-Channel-4-Bodypack-Monitoring-with-in-earphone-wireless-wireless/32613332154.html?spm=a2g17.12010108.1000023.11.152cbb5bvTnKra

O, ciekawe rozwiązanie - dzięki. A jaki może byc potencjalny problem, gdybyśmy chcieli ujęcia mikrofonowe z paczek + wokal zmiksować z podkładem perkusyjnym i wypuścić jeden wspólny miks dla wszystkich? Nie pytam czy się da, tylko o praktyczne przełożenie tego rozwiązania na scenie w kontekście subiektywnego odbioru danego muzyka? Jakie masz z tym doświadczenia?
Długo graliśmy z jednym miksem i szło to ugrać.
Teraz obchodzimy się 2 nadajnikami + zapasowy t.bone na wszelki wypadek.
Osobny miks ma wokalistka (bo ma duuużo wokalu, który akurat resztę myli :)), osobny miks gitary i bas, osobny miks (po kablu) perkusista. Mimo, że trzech muzyków korzysta z jednego miksu - nie ma wojen - jedna gitara 75%L, druga 75% R, bas na środku i jest zgoda :)
W sytuacji kiedy korzystasz z interfejsu - masz tam zazwyczaj 4-8 preampów mikrofonowych - więc w przypadku paczek gitarowych 2 opcje:
Prosisz o split sygnału mikrofonowego od realizatora albo - masz swój mikrofon przy paczce i podpinasz go do interfejsu.


Co do limitera w proelu - nie korzystamy. Mamy w razie W w mikserkach odsłuchowych limiter, ale żeby zadziałał to musiałby dostać bardzo głośny sygnał, generalnie przez to, że mamy słuchawki typu se215cl, czyli nawet dobrze tłumiące - rzeczy w słuchawkach wcale nie muszą być głośno.
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2017, 15:42:12 wysłana przez sqby »
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
4785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 21:36:53
wysłana przez atk570
27 Odpowiedzi
15301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2020, 21:04:13
wysłana przez Majk
19 Odpowiedzi
5902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2018, 14:07:20
wysłana przez Majk
3 Odpowiedzi
3278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2020, 23:03:42
wysłana przez Majk
0 Odpowiedzi
1394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 19:23:13
wysłana przez dari555