Autor Wątek: NGDx2 na literę F :-)  (Przeczytany 5381 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
NGDx2 na literę F :-)
« 09 Lis, 2018, 20:23:47 »
Kiedyś to były czasy. Kupowało się gitarę i na drugi dzień musiał się pojawić temat na forum. Zbierało się lajki, gratulacje. I człowiek się cieszył, że ma nową gitarę. Tym razem tą jedyną. Wyjątkową. Lata mijały. Pojawiały się kolejne gitary. Z reguły z częstotliwością co dwa/trzy miesiące inna. I zawsze znalazło się coś co decydowało o sprzedazy. Takie hobby.

Ale do rzeczy. Zakładam ten temat bo wszedłem w posiadanie dwóch fajnych gitar. O których warto wspomnieć jak ktoś szuka fajnej gitary :-)

Numer jeden. Framus Diablo Custom. Jeden z forumowiczów (nie pamiętam który) miał ta gitarę. Spodobała mi się wizualnie. Zrobiłem rozeznanie rynku. Poczytałem niemieckie fora z zachwytami na temat Diablo i Panthera. Upolowałem. Jakoś mi ta marka przez lata grania uciekła. Nie była zbyt popularna w Polsce. W Niemczech już bardziej. Co mogę powiedzieć? Pierwsze co się rzuca w oczy to świetne wykonanie. Aż miło popatrzeć. Drugiej co mnie ujęło to brzmienie z deski. Głośna i mocna. Trzeci mocny punkt uderzy po podłączeniu do wzmacniacza. Poezja. Z czystym sumieniem polecam. Czwarty. 20mm top klonowy a nie jak u konkurencji fornir. Piąty. Gitara przyszła do mnie nastrojona. Przez 3 dni podróży pięknie stroiła. B dobry znak :-) Na minus. Pojawiały się głosy na forach, że rozstaw strun jest minimalnie szerszy. Niektórym to przeszkadza i decyduje o dalszej sprzedaż. Ja tego problemu na szczęście nie mam bo żal by mi było taka gitarę sprzedawać. 
Jako, że można je ustrzelić sporo taniej niż np Setiusa, a to podobna klasa gitar, polecam. Warta każdej złotówki/euro.

Link do galerii:
http://imgur.com/gallery/UINCi1T

Numer dwa to u mnie Fame Forum II. Druga zachwalana gitara z niemieckich for a do niedawna jeszcze produkcja z polskiej ziemi. Gitara z przedział cenowego 600 euro nowa. Więc należałoby ja porównać z całą masą kiepskich gitar z Azji dostępnych na rynku. W skrócie. Super wiosło. Solidnie wykonana, w miarę lekka. A szczególnie urzekła mnie wygoda gry. Swietna  gitara na kanapę  przed telewizorem ;-) Mój egzemplarz został oddany do lutnika na malowanie korpusu. Efekt w linku niżej. Dla mnie bomba. Dla mojego syna również. Uważa, że to jego gitara. Więc sprzedaż będzie chwilowo wykluczona :-) Szkoda, że u nas tych gitar Mayo nie wypuściło. To co łączy Framusa z Fame to świetne gryfy. Odkąd je mam nie chce lakierowanych gryfów. Czasem to nie profil gryfu jest niewygodny a to lakierowanie sprawia że gra się źle.
 
Link do galerii:
http://imgur.com/gallery/ZGPARqp

Miłego weekendu wszystkim :-)
« Ostatnia zmiana: 12 Lis, 2018, 18:41:04 wysłana przez october »
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #1 09 Lis, 2018, 21:07:02 »
Meh, spodziewałem się Fenderów :D



Gratulacje, Framus jest śliczny, sam mam ochotę na tę Pantherę z fb/olx/forum
B ( o ) ( o ) B S

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #2 09 Lis, 2018, 21:17:54 »
Fendera mam, ale kopię od Pierożka z Gdańska. Jak to gra. Aż gacie spadają :-)

A co do Panthera. Druga w kolejce u mnie w kategorii ,,muszę have,,. Czaiłem się na tą z linka niżej ale trafił mi się Diablo w okolicy.

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/framus-panthera-custom/972992233-74-933

Za 699 euro to na pewno mega gitara.
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #5 09 Lis, 2018, 21:43:51 »
B ładna :-)

Szkoda tylko, że cena już nie taka ładna ;-)
007

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 397
  • HUE
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #7 12 Lis, 2018, 00:03:22 »
Ten Seafoam na Fame robi w chuuuj... Framus gdyby nie HSS (mój no-go zone) też jest prześliczny :)

Offline polec

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #8 13 Lis, 2018, 10:09:33 »
Z mojej strony gratsy tego Fame'a!Bardzo dobre gitary i do tego całkiem tanie :).

Kurna, aż mi się szkoda zrobiła, że puściłem swoją w świat :(.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #9 17 Lis, 2018, 18:24:09 »
Fajnie, cieszy mnie popularyzacja Framusa! :) DObre sprzęty! Miałem też starą Pantherę właśnie z przykręcanym gryfem i skalą 25,5. To też kurwiło niemiłosiernie. Bardzo fajne gryfy z ovangkolu!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #10 17 Lis, 2018, 21:23:57 »
To, że nie są tak popularne jest częściowo na plus. Można je taniej wyrwać na rynku wtórnym. A w relacji cena/jakość ciężko o coś lepszego. Oczywiscie każdy gra na czym chce i lubi. A ja myślę, że dużo sensowniej na Framusie grać niż na koreańskich LTD czy Schecter.  A będą to gitary w podobnych cenach jak się dobrze poszuka. Tylko pomijalbym serie D. To są gitary trzepane w Azji.

Mój Diablo to dobry przykład , że gitara to ważny element w układance brzmieniowej. Ze słabego wzmaka zrobi średni. Ze średniego dobry. A z dobrego bardzo bardzo dobry. Czary mary gitara :-)

A Fame Forum szkoda, że już Mayo tego nie produkuje. Nowe modele są z Czech. Podobno też dobre, ale jakby ktoś szukał to chyba lepiej sprawdzone stare modele. Mimo niskiej ceny te gitary można już śmiało nazwać instrumentem ;-)

007

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #11 18 Lis, 2018, 00:26:17 »
Teraz już może nie, ale moim drugim typem do wyrwania w małej cenie były z uwagi na małą popularność był Carviny. Serio, gdyby ktoś mnie zapytał, jakie gitary które miałem, chciałbym odzyskać, to od razu mówię Carvin CT6 i Carvin DC600.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #12 20 Lis, 2018, 05:00:34 »
Framusy są spoko wykonane. Nawet ta ich seria „Designed in Germany, assembled in China” ( czy jakoś tak) jest bardzo porządnie wykonana.
Faktycznie mają szerszy rozstaw który nie każdemu podejdzie.
Co jakiś czas myślę o Framusie ale jednak jako były pracownik nie mam ochoty ich wspierać ;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #13 20 Lis, 2018, 16:32:12 »
@Pronounce, wiesz może z jakich roczników wychodziły lepsze jakosciowo Framusy? Jest coś takiego jak z Gibsonami, ze te z lat 90tych dużo lepsze? To co mi w oko się rzuciło, w nowszych modelach są ładniejsze topy. Ale oni zaczęli te gitary drożej sprzedawać. Może dlatego...


007

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #14 21 Lis, 2018, 02:46:32 »
Rocznikowo nie mam za dokładnego pojęcia.
Pamiętam, że na początku 2014 roku przyjechała pierwsza seria tych niemiecko/chińskich, chyba takie przykładowe modele aby foty porobić bo nie miały jeszcze numerów seryjnych.
Do sprzedaży weszły kilka miesięcy później.

Te egzemplarze były bardzo fajnie wykonane, nie widziałem większej różnicy pomiędzy nimi a middlami niemieckimi czy nawet custom shopem. Ale nie jestem jakimś strasznym pedantem gitarowym.
Bardziej dziwiła mnie i nadal dziwi cena za tę serię. Moim zdaniem większość ludzi zniechęca tyle wołać za gitarę która ma cokolwiek wspólnego z Chinami, nawet jeżeli jest tylko napis a nie jakość.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #15 21 Lis, 2018, 19:01:17 »
Z gitarami już tak jest, że magia pochodzenia działa. I tak przeciętna gitara z np. Japonii (a miałem kilka takich nijakich) szybciej się sprzeda niż wybitny Chińczyk.

@Pronounce A możesz coś więcej o Framusie napisać. Firma nieprzyjazna pracownikowi? Robione są te gitary razem z basami Warwick?

Te chińskie Framusy z serii D można po ok. 600-700euro obecnie wyrwać. Wyglądają na zdjęciach b ładnie. Tylko pytanie czy grają tak samo. Sam jestem z tych uprzedzonych, ale możliwe, że niesłusznie.
007

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 672
Odp: NGDx2 na literę F :-)
« Odpowiedź #16 22 Lis, 2018, 21:04:59 »
Serie niemieckie i custom shop to ta sama fabryka dla Warwicks i Framusa.
Z pozostałymi nie wiem jak to robią.
Firma - jak o ex, lepiej nie mówić ;) Cieszę się, że tam pracowałem i cieszę się, że już nie pracuję ;)

Ja bym dał góra 500 euro za gitarę bądź co bądź chińską. Problem w tym, że tego nie ma gdzie ograć przed kupnem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
9480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2011, 18:22:01
wysłana przez Kali
51 Odpowiedzi
29119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2011, 22:44:08
wysłana przez g-zs
3 Odpowiedzi
2320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2018, 16:12:43
wysłana przez october
NGDx1 nie na literę F :-(

Zaczęty przez Zomballo « 1 2 » Gitary barytonowe i inne

34 Odpowiedzi
20059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2019, 00:56:42
wysłana przez wuj Bat
11 Odpowiedzi
4347 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2019, 11:14:41
wysłana przez g-zs