Autor Wątek: [NGDx2] Schecter Hellraiser Special C8  (Przeczytany 28349 razy)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
O to pewnie sie zjawie :)
Pozdro !

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Chętnie ograłbym jakąś 8-kę. Ciekawe czy nie mam za małej dłoni do takiego gryfu.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Cześć. mam pytanko. Czy jest duża różnica w graniu miedzy skalami 26.5 a 28. Pytam bo chce kupić 8-mke. I nie mogę się zdecydować miedz Schecter Hellraiser Special C-8 a Agile Intrepid Dual 828. Dajcie info bo dziś chce jeszcze kupić. 
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 744
Ja mam tylko porównanie 25,5; 27 i 30,3" więc się nie odzywam :P.
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Cześć. mam pytanko. Czy jest duża różnica w graniu miedzy skalami 26.5 a 28. Pytam bo chce kupić 8-mke. I nie mogę się zdecydować miedz Schecter Hellraiser Special C-8 a Agile Intrepid Dual 828. Dajcie info bo dziś chce jeszcze kupić. 

Zapraszam do mnie na ogranie, mam wiosła w skalach 26.5", 28" i 30", obczaisz sobie czy jest różnica :)

A z doswiadczenia - łatwiej jest sie przesiąść z 28" na 30" niż z 26" na 28" :) 26.5 jest wciąż bardzo zblizona do 25,5 w odczuciu, więc przesiadka na 28" (lub więcej) wymaga przemyslenia kilku kwestii w swojej grze, zmiany kilku nawyków.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Dzięki za odpowiedz i zaproszenie ale to pewnie za daleko dla mnie. Dylemat mi dalej został, gdyż wolałbym schectera bo wizualnie ładniejszy no i chyba precyzyjniej wykonany? A znowuż Agile skale ma bardziej pożądaną. I tak to jest w tym Świecie ze nie można mieć wszystkiego. albo rybka albo akwarium.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Długo grałem na 27" 3/4 oraz na 26" (w szóstkach) i różnica jest wyczuwalna - tylko trzeba wziąć pod uwagę, że bardzo dużą rolę gra tu profil gryfu.
do widzenia.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
No dzięki ale na równym czyli dobrym czy na równym czyli ze syf bo nie rozumiem. Jeżeli ze dobrze to biorę Agile. Jednakowoż na zdjęciach widać ze schecter się bardziej postarał.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
bier tą, którą masz taniej  i Ci bardziej podchodzi wizualnie. A zapewne Schectera masz pod ręką a Agile na sprowadzenie.
No i schectera łatwiej sprzedasz.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
g-zs
pisales gdzies na forum (śliczna gitara ale ta menzura mnie przeraża :/) O co chodzi? ( odnośnie schecter c8 hellraiser )

Posty połączone: 30 Gru, 2011, 15:32:20
Sprowadzić to ja muszę dwie bo jestem leworęczny. I nawet nie mam gdzie jakiejkolwiek 8-mki ograć. Tak to z nami lewusami jest. A Agile wychodzi tylko100 euro taniej. To tez dlatego mój dylemat powstał.
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2011, 15:32:20 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
O co chodzi?
Zapewne, że zbyt krótka.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dokładnie o to. Miałem ósemkę z nieco dłuższą menzurą (27") i żeby strojenie było ok, musiałem zakładać jej .90 (strojona do drop E) a jednoczesnie posiadając barytona 28" do E zakładałem cos w okolicach .80. Niby nie duza róznica na papierze, ale w odczuciu pod paluchami jest już znaczna. Obecnie posiadam ósemke z menzurą 30" i stroje sie do drop D/D# ze struną .74 i stroi mi na basowych świetnie nawet na wysokich pozycjach.

Oczywiscie totalnie kwestia gustu i tego jak zamierzasz się stroić, ale ja po posiadaniu 27" i późneijszym ogrywaniu 2228  (również 27") kiedy znów szukałem ósemki, utwierdziłem się w tym że to jest zdecydowanie za krótka menzura, żeby było wygodnie i jeszcze stroiło za razem. Dlatego z całym szacunkiem do Szektera, bo menzura 26,5 jest zajebista, ale sprawdza sie w siódemkach, lub ósemce o ile nie zamirzasz schodzić niżej niż A/G (czyli dokładasz ew struny wyżej, nie niżej)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
No sorki ale dzis nie dam rady podskoczyc na RnR kilka spraw wyskoczylo :)
G-zs tak jak pisales, kwestia gustu jesli chodzi o skale. Ja ma swoja 7 ze skala 24.75 i granie na niej to dla mnie zajebista zabawa do tego stroi zajebiscie dobrze, na wyzszych pozycjach tez. Fakt ze bede musial isc do lutnika badz do zorrastego sie usmiechne, aby mi ja wyregulowac znow, ale to jak z kazdym wioslem. Ale moje przemyslenia sa takie. Dla mnie idealna szostka to wlasnie skala 24.75 , siodemka to 24.75 ale raczej 25.5 by bylo lepsze (nie wiem malo gram na tej skali obecnie, a szczegolnie jesli chodzi o 7) na temat 8 sie nie wypowiem bo nie gralem i nie mialem w lapie :D
Pozdro !

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
No sorki ale dzis nie dam rady podskoczyc na RnR kilka spraw wyskoczylo :)
G-zs tak jak pisales, kwestia gustu jesli chodzi o skale. Ja ma swoja 7 ze skala 24.75 i granie na niej to dla mnie zajebista zabawa do tego stroi zajebiscie dobrze, na wyzszych pozycjach tez. Fakt ze bede musial isc do lutnika badz do zorrastego sie usmiechne, aby mi ja wyregulowac znow, ale to jak z kazdym wioslem. Ale moje przemyslenia sa takie. Dla mnie idealna szostka to wlasnie skala 24.75 , siodemka to 24.75 ale raczej 25.5 by bylo lepsze (nie wiem malo gram na tej skali obecnie, a szczegolnie jesli chodzi o 7) na temat 8 sie nie wypowiem bo nie gralem i nie mialem w lapie :D
Pozdro !

Twoja wypowiedź wiele wniosla do tematu. Każdy wie jak się gra na 24.75 i 25.5

dla mnie - do 27" nie czuje różnicy. Przy 28 już czułem róznice od VII progu. Przy wiecej niz 28 juz nie za bardzo potrafilem sie ogarnac bo nie potrafilem zagrac prawie niczego z mojego "repertuaru"
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Dziękuje g-zs wezmę se Agile. Jeszcze jedno pytanko z innej beczki. Czy warto dokładać 100 dolarów za podstrunnice z hebanu czy zostać przy klonowej?
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Spoiler
Na Twoim miejscu skupił bym się główie nad tym jak to pasuje Ci wizualnie. Nie neguje wpływu podstrunnicy, wręcz przeciwnie, ale wizualnie sa skrajnie różne wiec bierz co Ci sie bardziej podoba.
Jesli ja bym wybierał to zawsze wybieram heban, bo ładnie wyglada i daje fajnego pazura choć i to zależy od konstrukcji wiosła. Do jesionowego body raczej bym brał klon, do mahoniowego raczej heban (w obydwu przypadkach klon na gryfie), choć mam w zamysle customa z jesionem i hebanem :) Ale to sa moje preferencje które jakos mi sie tak wyklarowały na przestrzeni lat i wraz z kolejnymi customami

@Lothar - kwestia przyzwyczajenia. Gdzies juz wspominałem że po przesiadce z 25.5 na 28 nie umiałem zagrać prawie nic bez patrzenia się na gryf, na koncercie, który grałem chyba dzien czy dwa po otrzymaniu barytona jebaly mi sie progi strasznie ;) Ale kilkanascie godzin gry i sie przyzwyczaiłem do różnicy, kolejne kilkanascie i czułem sie swobodnie na gryfie. Przesiadka z 28 na 30 to juz byla formalność, w efekcie w skalach 24.75 czuję się smiesznie i dziwnie ale w miare płynnie poruszam się po menzurach 25"-35". Grunt umiec się przestawic i wyrobić sobie pamięć mieśniową osobno dla kazdego wiosła :)
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2011, 17:04:18 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
No to wizualnie tez mam problem sami zobaczcie
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
dla mnie zdecydowanie klon :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Z tym klonem to zupełnie tak jak ja. Jaki człowiek gupik tego Agilka to ja wybrałem już dawno i nawet zakochałem się od pierwszego wejrzenia. A potem zacząłem grzebać w internecie i zgłupiałem drugi raz. Tera już wiem wszystko co chciałem wiedzieć. Dzieki wszystkim za pomoc, a zwłaszcza g-zs. Pozdro.
Jak przyjedzie to się podzielę fotkami i odczuciami jak by kogoś interesowało oczywiście.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Agilów jest mało w PL wiec spodziewamy sie obszernego NGD z masa zdjęć i recka i w miare mozliwosci z próbkami ;)

BTW, Jakie pickupy?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Opis jest miej wiecej taki.
Ash Body
3 piece maple bolt on neck with 15” radius. Width 2 ¼” at the nut
No inlays on the neck. Position markers on the side of the neck only
Scale Length: 28.625” 24 Jumbo Frets
Cepheus "Alpha" passive pickup in the bridge position and Cepheus "Beta" in the neck position with master volume and tone and 3 way switch. Cavity has been routed large enough to accommodate additional electronics
String through body
Die-cast Grover sealed tuners model GH305-18 with 18-1 ratio for fine tuning
Graphite Nut
Polyurethane Finish
String gauges: .009, .012, .015, .022, .030, .040, .054, .072
Jak pikapy beda slabo gada

Posty połączone: 30 Gru, 2011, 17:53:27
Jak pickupy będą słabo gadać to wymienię na emg
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2011, 17:53:27 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Cytuj
Twoja wypowiedź wiele wniosla do tematu. Każdy wie jak się gra na 24.75 i 25.5

dla mnie - do 27" nie czuje różnicy. Przy 28 już czułem róznice od VII progu. Przy wiecej niz 28 juz nie za bardzo potrafilem sie ogarnac bo nie potrafilem zagrac prawie niczego z mojego "repertuaru"
Straszne jak sie nie rozumie tego co sie czyta.. Panie tu chcialem tylko podkreslic zdanie G-zs... A jak tego nie kminisz trudno CZYTAJ po dwa razy

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
No i nie kupie bo ten rondo miusic ma straszne warunki kupna. Cena 600 $ futerał sztywny obowiązkowo 84$  przesylka 101$ clo 5% 40$ wat 22% 170$ prawie 1000$.
Nie warto. I już nie chodzi o pieniądze, żadnych zwrotów żadnej gwarancji, to oni mogą mi wsadzić kij do miotły amerykańskiej zrobionej w chinach i tyle mogę im zrobić.
Na razie kupie se Schecter Omen Extreme, i poczekam jak dla lewych będzie można kupić w europie 8-mke na normalnych warunkach.
Pozdro i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Posty połączone: 30 Gru, 2011, 21:26:00
Ten Schecter Omen Extreme to 7-mka
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
poszukaj/rzuc ogłoszenie na 7s.org, może ktos z europy bedize sie pozbywał lefty Agile
B ( o ) ( o ) B S

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Poczekaj trochę z zakupem 8ki. Jeśli chcesz Agile to rozglądaj się na ebay'u(uk,de) i na sevenstring.org w dziale sprzedaż. Czasami można natrafić na kogoś z europy chcącego opchnąć 8kę agile.
khm...jajo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
25330 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 01:02:03
wysłana przez olas
5 Odpowiedzi
4264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sie, 2012, 23:24:38
wysłana przez MINISTRANT
13 Odpowiedzi
13355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 12:06:33
wysłana przez Drozd
10 Odpowiedzi
9004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2014, 23:11:22
wysłana przez rockstarzzz2
4 Odpowiedzi
9593 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2022, 00:16:11
wysłana przez spacelord7