Autor Wątek: Multiefekt  (Przeczytany 5957 razy)

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Multiefekt
« 20 Lut, 2009, 15:07:48 »
prosto i zwiezle:
za 3tyg bede mial naplyw gotowki, potrzebuje multiefektu do grania z zespolem.niechcialb ym przekraczyc kwoty 800zl ?, ale mozna jeszcze pomyslec...
Wstepnie jestem zainteresowany dosc mocno Floor POD'em Plus,co wy na to? jakies inne sugestie? a moze ktos chce opchnac cos swojego?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #1 20 Lut, 2009, 15:31:09 »
jak do samych modulacji to polecam Korga, uzywkę wersji 3000 za ok 800zł idzie wyrwać. Brzmi to konkretnie i gdyby nie to że to nie rack to bym chetnie przygarnąl
B ( o ) ( o ) B S

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #2 20 Lut, 2009, 15:47:25 »
efekt bedzie do przesterow jak i symulacji... dodam ze gramy ciezko i nisko

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #3 20 Lut, 2009, 16:08:57 »
Ja bym sie standardowo pobawil w PODa. Jest kilka mozliwosci, albo kupic XT w wersji nerkowej i dorobic samemu sterowniczek midi(taki np. muzykant 2) albo kupic PODa 2.0 i FCB - z ta druga opcja sie wyrobisz w 8 stowkach raczej bez problemu. No i trzecia mozliwosc to uzywka XTL za cos ponizej tysiaka(jeszcze niedawno dalo sie kupic bez problemu raczej, w tym momencie nie wiem, bo sie wszystko powywracalo), wiec ta stowka wiecej sporo by zmienila.


osobiscie mialem kilka PODow, w tym XTL'e i ze 3 PODy 2.0 i ten ostatni jakis mi sie najbardziej przyjazny wydal. Oczywiscie nie z kazdym wzmakiem to super gadalo, ale tak szczerze to do zastosowan probowych zawsze wolalem 2.0. W domku XT/X3 lepsiejsze, ale na probie XTL'e mnie wkurwialy.
No pain No gain !

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #4 20 Lut, 2009, 16:58:29 »
POD 2.0 i FCB? no raczej sie nie wyrobie w tych 800zl... nowka FCB kosztuje 700-800zl ,uzywki niemam pojecia bo zadna nie stoi na allegro.
i...dlaczego cie te XTL'e wqrwialy na probach?

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #5 20 Lut, 2009, 18:20:43 »
Radek M, możesz rozwinąć temat muzykanta... właśnie o czymś takim myślałem... tylko zastanawiam się jak z zaprogramowaniem tego ?? W sensie, żeby można było zrobić tyle przycisków co powiedzmy ma standardowo XTL o takich samych funkcjach...

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #6 20 Lut, 2009, 20:03:09 »
Greg: Mozesz sie wyrobic, bo FCB idzie kupic za 400zl, a 450zl za uzywanego to juz jest duzo, wiec ponizej 4 stowek tez idzie wyrwac. PODy 2.0 kosztuja roznie, ale to tez sa 4 stowki standardowo, da sie taniej. I ja wlasnie w takie cos bym celowal(czasami idzie kupic PODa 2.0 z pedalboardem starym za 7-8 stowek i to tez jest dobre posuniecie). FloorPODy i takie tam odradzam. Kumpel mial tego malego bez plusa, i POD 2.0 wygrywa zdecydowanie(drogie to, a brzmi gorzej i ma mniejsze mozliwosci). Poza tym do FCB mozesz dokupic kiedys XTLa jak bedziesz mial taka potrzebe, wiec taki zestaw to wedlug mnie bardzo dobry pomysl.
XTL  da sie ustawic zeby ze wzmakiem gitarowym gadal bardzo fajnie, ale jest to duzo trudniejsze i duzo bardziej skomplikowane. Samo ustawienie wyjsc nie jest juz takie proste, bo na jednym ustawieniu jedna symulacja gada fajniej(przynajmniej wedlug mnie), inna na innym, a output mode jest parametrem nie zmienialnym z podlogi niestety. ten sprzet lepiej mi gadal z zestawami szerokopasmowymi. Uzywalem ze wzmakiem gitarowym XTLa i variaxa, ale sprzedalem zestaw. Ogolnie bardziej zadowolony zawsze bylem z 2.0 kiedy uzywalem ich ze wzmakami. Warto dokupic do 2.0 sonic maximizera, wtedy jest jeszcze fajniej.









Fireboy: O muzykanta mozesz pytac Biczela,(w sensie o jakies ewentualne porady odnosnie programowania) bo ja przejalem mini podloge ktora on zrobil(za jakies grosze). Ogolnie sprawa jest prosta, i tutaj wszystko jest dokladnie wyjasnione jak co zrobic zeby dzialalo :)

http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/n/muzykant2/muzykant2.htm

Jezeli chodzi o takie mozliwosci o jakich mowisz, to nydyrydy. Chyba ze sam napiszesz nowe oprogramowanie do zaprogramowania eproma. W tym standardowym jest tylko mozliwosc wysylania kominikatos PC, tylko i wylacznie, nie ma CC. Tak wiec zmienia tylko kanaly, czy jak wolisz presety. To jest i duzo i malo. Jak sie nie kombinuje jakos stasznie to wystarczy. tymbardziej za te 30 czy 40zl ktore trzeba wydac na zrobienie calego urzadzenia.
No pain No gain !

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #7 20 Lut, 2009, 20:55:05 »
Jeśli chodzi o tą stronę to czytałem to już jakiś czas temu... Napisałem nawet to gościa maila, ale nie odpowiedział niestety... A takie zmienianie presetów to mam teraz z FBV2... ale jak wiadomo jest on mocno ograniczony.... myślałem też o FBV Express, ale chyba w tej cenie to wolę kupić używkę FCB, który jest bardziej uniwersalny.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #8 20 Lut, 2009, 22:19:05 »
Polecam FCB. tani i dobry. ma wady ale i takl sie oplaca go kupic.

Co do muzykanta, to jednak jest on lepszy niz FBV2 bo ma sie dostep do 10 presetow od razu, i zeby zmienic 5 brzmien podczas kawalka nie trzeba przewijac. to jest spory plus. jezeli jednak myslisz o wykorzystaniu CC to FCB albo inne strowniki midi, najlepiej z pedalami ekspresji
No pain No gain !

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Multiefekt
« Odpowiedź #9 20 Lut, 2009, 22:24:06 »
Czyli jednak pomyślę o FCB... kurde... biczel swojego sprzedał za niewiele więcej niż 350zł o ile dobrze pamiętam... a było wtedy brać... trudno...

no i sorki za OT jaki tu popełniłem :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2011, 23:55:06
wysłana przez sylkis
163 Odpowiedzi
78431 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 10:05:12
wysłana przez dari555
18 Odpowiedzi
7587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2012, 14:10:57
wysłana przez wojwyk
6 Odpowiedzi
5836 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2014, 20:43:00
wysłana przez Gruby Raudiv CU
11 Odpowiedzi
5339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2015, 07:12:42
wysłana przez wuj Bat