Autor Wątek: Kolumny FRFR pod multiefekt do gry na żywo  (Przeczytany 78426 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Mała aktualizacja tematu. Ogrywałem dzisiaj Alto 115A i Mackie HD1221 + mój Axe-Fx II, head to head.

Wnioski?

Spodziewałem się, że Mackie zdmuchnie w przedbiegach Alto ale... okazało się, że nie. Dźwięk był mniej krystaliczny, trochę może mniej "crispy", może mniej szczegółowy... Lecz w ogólnym rozrachunku za taką cenę Alto urywa łeb przy kostkach.

FRFR używając Alto 115A lub 112A?



I krótka weryfikacja a propos głośności - mocy starcza spokojnie, tylko dobrze jest zainwestować w jakieś standy.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Dobra, dzisiaj się ogarnąłem, wziąłem Ibaneza i Axe pod pache do pracy, więc zaraz po pracy idę sobie obgrać parę monitorów. W planach Alto, Yamaha, RCF i QSC. Mackie chyba akurat niestety nie ma w obydwu sklepach na stanie ;/

btw. wczoraj się rozdziewiczyłem w tym temacie, grając na próbie Axe-FX > Behringer Audiolive b212a.
Spodziewałem się, że będzie gówno a mnie miło rozczarowało. Co prawda efekty przestrzenne, no niezbyt, czuć niezgrabność tych głośników ale przy przesterach nie miało to żadnego znaczenia a i dosyć głośne.
A kosztuje to ~800zł więc nie wyobrażam sobie co robi lepszy sprzęt ;) dzisiaj się okaże.


Posty połączone: 10 Sie, 2012, 19:08:51
No dobra, byłem i ograłem.

Podłączyłem do kilku monitorów mojego Fractala, na presetach djentowometalowych zrobionych przeze mnie i lorda (łącznie trzy sztuki ;)) i na paru przestrzennych cleanach, z pogłosami, jakimiś kryształkami, cudami na kiju. Wszystko w mono.

Pierwsza poszła na ogień Yamaha DXR12.
Najpierw włączyłem cleany (nie stroiłem bo moja gitara się nie rozstraja ;]) - i... SZOK. Ja jebie, jakie piękne, wszystko siedzi, buczy (pozytywnie), krystaliczne i az chce się grać. Chyba przez 5 minut plumkałem pojedyncze dzwieki i akordy. Wszystkie presety na cleanach/rebervach i bajerach brzmiał PRZEKURWA ŚLICZNIE. I do tego głośno jak sam skurwysyn.
Następnie włączyłem mój preste djentowy na dwóch wzmakach FAS i dwóch paczkach (412 i druga 6") i troche mnie rozczarowało, nagle się zrobiło ciszej i mniej wyeksponowanie (możliwe, ze to wina ustawienia w presetach). Głośno było i tak ale jakoś po tym jak brzmiały i jak głośno były presety cleanowe był leki "letdown".

Następnie podłączyłem jakieś dwa monitory RCF, niestety nie pamiętam symboli. były w cene 4k-5k.
Pierwsze wrażenie, WOW. Cleany i przestrzenne rewelacja. Przestery rewelacja, do tego glosno. Ale po chwili do mnie dotarło, ze wszystko jest dosyć koloryzowane w porownaniu do yamahy.

A na koniec ALTO TS115. W skrócie: głośne, mega dobre brzmienie, trochę koloryzwało ale nie tak jak RCF. Za te pieniądze REWELACJA. Obudowa duża i solidna. Co prawda Yamaha o wiele lepsza, obudowa z metalu a nie plastiku. ale różnica w cenie 1,3 > 2,6, nie warto przepłacać. Ja kupuję ALTO.
« Ostatnia zmiana: 10 Sie, 2012, 19:08:51 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Szkoda, że nie było Mackie, ale w tej cenie wybór oczywisty. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
No niestety, Mackie na stanie nikt nie miał. Ale szczerze mówiąc nie spodziewam się, żeby przebiły Yamahe czy RCF, jak rozmawialem z kilkoma naglosnienowcami to powiedzieli, że podobnej klasy są.
Jeśli tak, to obvious choice is obvious, 2x ALTO.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
And stereło ping-pong delay must go on. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jeśli Alto, to 112 i 115 dla mnie w takim razie, basowe bździągi też trzeba czymś napędzić. Dzięki za opis wrażeń, choć smutek przez brak Mackie.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
No ja ogrywałem ALTO TS115A, za tą kasę zdarło mi podeszwy z butów.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Lothar kazał mi napisać moje dzisiejsze wrażenia z tego co słyszałem na salce prób.
Moja reakcja:
Spoiler

Dobra, przenieśmy się myślami na chwilę na salkę prób... Drań podłączył sobie AXE FX do Behringera Eurolive B212A. Przesterowane dźwieki typu "djent" (pozdro dla Wróbla!) brzmiały o dziwo nad wyraz selektywnie. Zdecydowanie lepiej niż paka gitarowa TRANSFORMERS od Lothara :) Zwiększając bas można było poczuć to typowe pierdolnięcie i uczucie lekko poruszającej się dolnej części garderoby.
Moja reakcja:
Spoiler

Czyste barwy nie brzmiały za to dobrze. Pomijając fakt że preset był stereofoniczny, z Behringera nie wydobywało się nic przyjemnego. Dźwięk był stłumiony i "daleki".
Moja reakcja:
Spoiler

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No to wygląda na to, że wszyscy, jako FRFRowcy, będziemy nakurwiać na Alto.

Spoiler

;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2012, 23:34:35 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nowa moda forumowa :/ Może jakieś zbiorowe zamówienie dla Klubu Alto SS?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
To byłoby dobre, np we wrześniu zrobić grupowe zamówienie na kilka kolumn, może jakieś rabaty by były. ;) Ja sam prawdopodobnie brałbym dwie kolumny, dla mnie i dla basisty.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Generalnie wydaje mi się, że taniej niż na thomannie nie dostaniemy ale mogę pogadać z obsługą RnR u mnie w mieście, może np. nie będzię trzeba zamawiać z thomanna a kupimy w Polsce po takiej samej cenie.
Ja na razie bym brał jedną, ale muszę sprzedać swoją kolumna lub piec bo wolnej gotówki na wydanie na Alto w tej chwili nie mam ;/
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
We wrześniu zagadam ze znajomym ze sklepu muzycznego. Jakbyśmy zrobili deal na kilka tysięcy to może wyszłoby i nawet 1200-1300 za sztukę i nie będzie pierdzielenia się ze szkopskim sklepem... ;)

Szanse są.
« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2012, 20:08:59 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
trzeba też pamiętać, że w thomannie jest 3 letnia gwarancja.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No ja nie wiem jak u mojego sprzedawcy z gwarancją, ale pewnie tyle, ile daje producent. Jeśli byłoby zamówień na 5 kolumn to może i za 1100 by się udało wyrwać. :D No pogadam, jak bym wiedział ile dokładnie osób we wrześniu/październiku chciałoby brać.

Bo ja bierę dwie, jak coś. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
temat umarł? Ponieważ też byłbym zainteresowany

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
O temat mnie ominął. To tak na poważnie z tym Alto? Bo ja też coś poczebujem :>
mniut i piah

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Bede mial alto ts115a w przyszlym tyg i chyba poda hd 500. Albo w nastepnym tygodniu.
Zdam relacje ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Czekam na relację i zastanwaiam się czy 12'' czy 15'' W sumie najniżej to drop-d ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
 :facepalm:


Na thomannie mimo, ze Alto było na stanie to napisali, ze jednak nie ma i nie wiem kiedy dostanę TS115A ;/
no żesz kuźwa mać :/


Zastanawiam się czy czekać, czy wziąć może jednak wersję 12"
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
:facepalm:


Na thomannie mimo, ze Alto było na stanie to napisali, ze jednak nie ma i nie wiem kiedy dostanę TS115A ;/
no żesz kuźwa mać :/


Zastanawiam się czy czekać, czy wziąć może jednak wersję 12"

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
weź 12" powiesz jakie odczucia ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
już zamówione 15". mam nadzieje, że będzie po weekendzie.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Do poda czy Fractala ?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
W tej chwili już do PODa ;)

ale czuję, że to się szybko zmieni
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3540 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 00:18:22
wysłana przez harry_manback
9 Odpowiedzi
4873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2013, 10:15:36
wysłana przez Br-Owca
2 Odpowiedzi
4107 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2018, 13:58:52
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2018, 11:39:59
wysłana przez Ghost_of_Cain
3 Odpowiedzi
1916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2021, 23:23:39
wysłana przez tsonga