Autor Wątek: NGD - Avernus \m/  (Przeczytany 5109 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
NGD - Avernus \m/
« 17 Paź, 2016, 19:21:42 »
Także tego, to ja kupiłem Vesuvio. :D
Myślę, że nie trzeba tej gitary tutaj szczególnie przedstawiać. Jej historię jak i historię @lwronk związaną z robieniem gitar każdy tu zna. Zebrał baty za pierwszy prototyp. Słuszne, nie ma co kryć. :D Ale jak pojawiły się fotki kolejnej serii, to zacząłem zmieniać zdanie. Kilka miesięcy temu miałem okazję ograć trzy Avernusy i zdanie zmieniłem już całkowicie - na zdecydowanie pozytywne - i zacząłem kibicować Łukaszowi, bo te wiosła naprawdę mają potencjał.

To teraz trochę wrażeń. Wcale nie tak bardzo "na gorąco", bo gitara spędziła u mnie już prawie trzy tygodnie.
Wizualnie jest czad. A nawet tak tutaj lubiany cygański festyn. :P A tak serio to jest "bling-bling", ale zdecydowanie bez wiochy i bardzo ładnie się wszystkie kolory i kształty zgrywają. Świetny, nie tak nudno-idealny flame top (top, a nie jakieś j#bane forniry) z naturalnym bindingiem (jedyny przeze mnie akceptowalny rodzaj bindingu) retro-kolor. Z resztą, wygląd to każdy oceni po obejrzeniu zdjęć.

Manualnie - gitara ma słuszną wagę (3,6kg), ale spokojnie nie jest 'klocem'. Korpus zaskakująco cienki i dość nieduży. W dodatku przy skali 24,75 wiosło jest całkiem kompaktowe. I już przez samo trzymanie w rękach czuć, że to konkretny instrument. Gryf z tych grubszych, ale o wygodnym profilu, co dopełnia zmienny radius i hebanowa podstrunnica. Trochę przyzwyczajenia wymagała prawa ręka - przez cienki korpus i niski mostek nadgarstek jest dość blisko ciała, ale już się dogadalśmy. ;) Na główkę tez nie leci. :)

Brzmieniowo - bardzo zrównoważone, w pozytywnem znaczeniu, brzmienie. Avernus nie jest tak "dziki", jak Carvin CT6, ale zdecydowanie nie takie nudne flaki jak Framus Diablo. Wszystkiego wydaje się być w odpowiedniej ilości. Bas na palm-mutingu może być "tight", ale nie zamula, góra może ładnie się przebijać w miksie, ale nie wierci mózgu. Jest sustain, jest selektywność. Przy tym brzmieniami można się długo bawić, od "smooth" leadów spod gryfu, przez highgain aż po całe spektrum mid i lo gainów, również dzięki rozłączanym cewkom.

Ja bym tylko zmienił progi na wyższe, no ale to nie był custom, tylko gotowa gitara "z magazynu", więc nie mam żalu. :D Trochę osób narzekało na srebrny switch. Aż tak bardzo nie razi, a uwierzcie mi, że to jest niesamowitą ilość razy wygodniejsze rozwiązanie od push-pulla i na pewno bardziej trwałe od push-pusha.
Troszkę minimalnym bąbelków wkradło się pod lakier przy łączeniu gryfu z korpusem, ale to już takie dojebywanie się bardzo. :) Frez na płytkę od cavity mógłby być płytszy. Ale pamiętajmy, że to ciągle prototyp. Więcej baboli byłem w stanie znaleźć w gitarach marek o ugruntowanej pozycji na rynku. ;)
Za to np. krawędzie siodełka są ładnie zaokrąglone, a łączenie gryfu z korpusem chyba najprzyjemniejsze, z jakim spotkałem się w set-inach, a tym bardziej single-cutach. Klucze wydają się być prosto! :)
Krótko mówiąc - to serio jest już w pełni pro instrument i mam nadzieję, że Łukasza czeka trochę pracy z realizowaniem zamówień w przyszłości. (a ja wtedy zarobię kupę hajsu sprzedając jak pre-factory :P ;) )

Jakby ktoś chciał - można obmacać w Poznaniu. :)

















Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #1 17 Paź, 2016, 19:43:52 »
Potwierdzam, gitara wygodna, do gryfu trzeba się trochę przyzwyczaić, ale nie ma tragedii. Więcej problemów sprawia przesiadka z 6 na 7 strun albo odwrotnie ;) Brzmieniowo robi baaaaaardzo :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #2 17 Paź, 2016, 19:46:34 »
Gryf chyba na początku w ogóle w gitarach robi największą różnicę. Pamiętam, jak po pierwszech minutach z Carvinem CT6 pomyślałem sobie, że bardzo fajne wiosło, ale już mnie lewa ręka boli i chyba się nie dogadamy. Po kilku godzinach było już bardzo dobrze, a później czułem się z tym Carvinem niemal zrośnięty, jak z żadną inną gitarą do tej pory. :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #3 17 Paź, 2016, 19:58:53 »
Jakieś próbki? :) AX8 chyba wciąż u Ciebie co? :D

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #4 17 Paź, 2016, 20:04:09 »
AX8 ciągle u mnie, ale skilla ciągle brak. :D Kurcze, może w weekend coś poskładam. Lub w ten bardziej następny. ;)

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #5 17 Paź, 2016, 20:55:24 »
Graty, jedno z trzech najlepszych mahoniowych wioseł na jakich grałem, a troche ich było. Najwyższa półka :) sam sie zastanawiałem czy nie przytulić, a teraz bardzo zazdraszczam  :headbang:

Na Atomice albo CCV bym słuchał bardzo :D   :devil:

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #6 17 Paź, 2016, 21:15:32 »
No, z tą gitarą ciężko się było rozstawać...

Cieszę się, że trafiła w dobre ręce, niech cieszy :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #7 18 Paź, 2016, 13:07:12 »
Wpaść i nagrać jakieś djenty? Tylko ostrzegam ze wszystko w moich łapach brzmi tak samo :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #8 18 Paź, 2016, 13:34:47 »
Piękna. Ruchałby. Dawaj pan jakieś bździongi nagraj!


Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #10 18 Paź, 2016, 18:22:05 »
Piękne wiosło, treściwa recka. Wszystkim wątpiącym polecam ograć (póki aciek_l się nie rozmyśli), bo to naprawdę kawał dobrej roboty bez kompromisów między wyglądem a brzmieniem. Mnie akurat bardziej podpasował model-nakurwiator na turbosinglach i polecam wszystkim, bo chyba jest jeszcze dostępny na stocku. 
'-'

Offline satarello

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Odp: NGD - Avernus \m/
« Odpowiedź #11 04 Lut, 2017, 12:54:36 »
Witam wszystkich. ACIEK jak oceniasz AX8? pierwsze wnioski? wady zalety? pozdrawiam

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
180 Odpowiedzi
49971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
85 Odpowiedzi
26530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2015, 17:40:10
wysłana przez Amal_68
172 Odpowiedzi
68286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2017, 00:29:51
wysłana przez lwronk
4 Odpowiedzi
8268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2017, 08:18:50
wysłana przez lwronk