Autor Wątek: Avernus Guitars- Imperium kontratakuje.  (Przeczytany 68270 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Avernus Guitars- Imperium kontratakuje.
« 18 Gru, 2015, 19:10:50 »
Czołem!

Chciałbym Wam pokazać prototypy modeli, które planuję za czas niedługi produkować w małych seriach. Jako, że wizja marki wyklarowała się w stronę bardziej konwencjonalnych gitar, trochę się różnią od siódemki, która ujrzała światło dzienne w sierpniu.

1. Avernus Etna:



Specyfikacja:
- menzura 24,75"
- klonowy gryf z jednego kawałka
- klonowa podstrunnica
- korpus z olchy (2 kawałki)
- pickupy Seymour Duncan Vintage Broadcaster
- osprzęt gotoha
- kompozytowe siodełko mosiężno- drewniane
- blower switch (odłączenie vol i tone)

2. Avernus Stromboli



Specyfikacja:
- menzura 24,75"
- klonowy gryf z jednego kawałka
- hebanowa podstrunnica
- korpus z mahoniu (2 kawałki)
- pickupy BKP Missisippi Queen p-90 w obudowie humbuckera (neck) oraz BKP Blackdog (bridge)
- osprzęt hipshota
- kompozytowe siodełko mosiężno- drewniane
- rozłączanie cewek bridge'owego humbuckera

3. Avernus Vesuvio



Specyfikacja:
- menzura 24,75"
- mahoniowy gryf z jednego kawałka
- hebanowa podstrunnica
- mosiężne progi
- korpus z mahoniu (2 kawałki) z dwuczęściowym topem z klonu płomienistego
- pickupy Seymour Duncan SH2 (neck) SH4 (bridge)
- osprzęt gotoha
- kompozytowe siodełko mosiężno- drewniane
- rozłączanie cewek w miniswitchu

Fotki by @Stivo2005 , któremu chciałbym z tego miejsca raz jeszcze podziękować. Więcej zdjęć można znaleźć na FB:
https://www.facebook.com/AvernusGuitars/

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
3 jak najbardziej na si . tylko ten mostek ... nie znam się ale gdyby hipshota ?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Propsy za tele z kluczami 3+3. Klucze 3+3 foreva! Fajny jeszcze jest ten SromBoli, P90 przy gryfie to dobry pomysl. Kolor taki se ale pewnie mozna przemalowac ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
3 jak najbardziej na si . tylko ten mostek ... nie znam się ale gdyby hipshota ?

W Strombolim jest Hipshot. W dwóch poprzednich Avernusach również. Niemniej jednak, przechodzę na Gotoha ze względów brzmieniowych. Jest wykonany cały ze stali, czego nie można powiedzieć o Hipshot fixed, który ma mosiężną podstawę. Różnica jest jedynie wizualna, w wygodzie gry nie zaobserwowałem zmian. A brzmieniowo na plus :)

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Stromboli  :-[
Chociaż na tych fotkach wyglądają jakby miały za duży korpus w stosunku do osprzętu. I za dużo pstryczków  :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Pograłem sobie na nich, niestety jedynie na Stromboli podłączonym pod Sractala, o ile Blackdog to nie moja bajka w tym wiośle, to Missisippi Queen bardzo mi się spodobał. Manualnie w łapie i najprzyjemniej grało mi się na Vesuvio ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Fajnie, fajnie! A czy marka na coś jeszcze czeka?
Paczki z głów!

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
3 (bo lubię drzewo :) widoczne), 2 fajnie się prezentuje i chyba jedno z fajniejszych połączeń pipaków p90 + humb ale kolor nie leży mi, 1 no fanem "tele" nie jestem, zwykła taka może przez kolor. Dałbym tylko dla 3 gały metalowe i switch pod kolor :)

Poza marudzeniem powyżej: ŚWIETNIE to wygląda no i JAKA CENA :)
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2015, 11:58:34 wysłana przez 2BeFree »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
O ile Etna wygląda bidnie o tyle Vesuvio całkiem smakowicie. Przynajmniej na tych fotach ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Fajnie, fajnie! A czy marka na coś jeszcze czeka?

Na stronę internetową ;)

Posty połączone: 19 Gru, 2015, 11:58:51
3 (bo lubię drzewo :) widoczne), 2 fajnie się prezentuje i chyba jedno z fajniejszych połączeń pipaków p90 + humb ale kolor nie leży mi, 1 no fanem "tele" nie jestem, zwykła taka może przez kolor - dałbym tylko gały metalowe i switch pod kolor :)

Poza marudzeniem powyżej: ŚWIETNIE to wygląda no i JAKA CENA :)

Wykończeń będzie przynajmniej kilka do wyboru, a ceny będą niedługo, jak mi się jeszcze kilka spraw wyklaruje :)
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2015, 11:58:51 wysłana przez lwronk »

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
W Strombolim jest Hipshot. W dwóch poprzednich Avernusach również. Niemniej jednak, przechodzę na Gotoha ze względów brzmieniowych. Jest wykonany cały ze stali, czego nie można powiedzieć o Hipshot fixed, który ma mosiężną podstawę. Różnica jest jedynie wizualna, w wygodzie gry nie zaobserwowałem zmian. A brzmieniowo na plus :)

A ja zauważyłem różnicę w wygodzie. Hiphost zrównuje się z Gotohem dopiero po zaokrągleniu krawędzi siodełka E6. ;)

A co do gitar - gratulacje! W końcu nie wyglądają pokracznie. :D Vesuvio bardzo mi leży! Dajcie znać, jak będziecie z nimi w Poznaniu. ;)

Nie kumam tylko polityki nazewnicta w zależności od wykończenia, a nie od kształtu. Co, jeśli ktoś zamówi wykończenie jak Vesuvio, ale z chromem i klonową podstrunnicą  i P90 pod gryfem? Stromvetna? :D Nazwy nazwami, ale w końcu patrzy się na to przyjemnie i mam nadzieję, że tak samo gra. :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
W Strombolim jest Hipshot. W dwóch poprzednich Avernusach również. Niemniej jednak, przechodzę na Gotoha ze względów brzmieniowych. Jest wykonany cały ze stali, czego nie można powiedzieć o Hipshot fixed, który ma mosiężną podstawę. Różnica jest jedynie wizualna, w wygodzie gry nie zaobserwowałem zmian. A brzmieniowo na plus :)

A ja zauważyłem różnicę w wygodzie. Hiphost zrównuje się z Gotohem dopiero po zaokrągleniu krawędzi siodełka E6. ;)

A co do gitar - gratulacje! W końcu nie wyglądają pokracznie. :D Vesuvio bardzo mi leży! Dajcie znać, jak będziecie z nimi w Poznaniu. ;)

Nie kumam tylko polityki nazewnicta w zależności od wykończenia, a nie od kształtu. Co, jeśli ktoś zamówi wykończenie jak Vesuvio, ale z chromem i klonową podstrunnicą  i P90 pod gryfem? Stromvetna? :D Nazwy nazwami, ale w końcu patrzy się na to przyjemnie i mam nadzieję, że tak samo gra. :)

Widzisz, bo cały myk polega na tym, że mają to być modele mało, ale jednak seryjne. Jak ktoś zamówi speckę, którą podałeś, to będzie to Avernus SC custom. Wiosła, które pokazałem są zupełnie różne, zarówno w charakterze, jak i brzmieniu, więc nie wydaje mi się, żeby określenie ich jedną nazwą miało jakiś większy sens. Nazwy, podobnie jak nazwa samej marki wywodzi się od wulkanów.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wyjatkowo mi sie podobają, zamiast miniswitcha dalbym tam switcha, pierdolca dostaje jak widze gitare z takimi mini switchami, oczywiscie kwestia gustu.
Mialem ostatnio ochote kupic PRS, ale jak zobaczylem pota za mostkiem to mnie troche rozjebalo, no coz, kazdy ma swoje jazdy ;)

Nie lepiej porzadnego push-pusha? (chociaz chbya takich nie ma, ja chwale te z yamahy ale wyglada na to ze przestali robic, przynajmniej te ktore ladowali do SG)

Lakier na korpusie to jakas pochodna nitro?

Zacznę od końca. Lakier jest jak najbardziej nitro, nie jakaś pochodna ;)

Co do push-pushów, jedyna znana mi metoda na nierozpadający się to przerobienie pushpulla, ale dalej jest to rozwiązanie zbyt awaryjne, żebym był skłonny je stosować.

Jest opcja na to, żeby zamówić bez miniswitcha, na przykład z drugim volumem i push-pullami, temat do dogadania.


Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
W Strombolim jest Hipshot. W dwóch poprzednich Avernusach również. Niemniej jednak, przechodzę na Gotoha ze względów brzmieniowych. Jest wykonany cały ze stali, czego nie można powiedzieć o Hipshot fixed, który ma mosiężną podstawę. Różnica jest jedynie wizualna, w wygodzie gry nie zaobserwowałem zmian. A brzmieniowo na plus :)
Nie kumam tylko polityki nazewnicta w zależności od wykończenia, a nie od kształtu. Co, jeśli ktoś zamówi wykończenie jak Vesuvio, ale z chromem i klonową podstrunnicą  i P90 pod gryfem? Stromvetna? :D Nazwy nazwami, ale w końcu patrzy się na to przyjemnie i mam nadzieję, że tak samo gra. :)

Przede wszystkim nazewnictwo nie odnosi się do wykończenia a de facto do wersji elektroniki i kombinacji drewien ;) Nikt nie zakłada że Stromboli będzie zawsze w silverze itd.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Wizualnie, podobają mi się wszystie. Dobrze to się prezentuje.

Offline Hortazon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Oglądając po kolei, to dla mnie każda kolejna lepsza od poprzedniej  :)
Etna - spoko
Stromboli - fajna (tylko wg. mnie brakuje zdjęcia jak mają inne - więcej wyeksponowanej dechy, mniej gryfu)
Vesuvio - piękna decha, elegancko wygląda to z tym kolorem pickapów i mostka
"Droga człowieka prawdomównego przypomina wyścig kolarski z bielizną z papieru ściernego"

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Miałem kiedyś Deana w takim ksztalcie. Mało to wygodne  było.

Tego szarego to bym nawet chcial. Fajny. Są barytony? ;p
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Miałem kiedyś Deana w takim ksztalcie. Mało to wygodne  było.

Tego szarego to bym nawet chcial. Fajny. Są barytony? ;p

W przypadku tych gitar nikt póki co nie narzekał na wygodę, wręcz przeciwnie. Barytony póki co jako custom order, ale nie mówię nie.

Posty połączone: 20 Gru, 2015, 09:58:19
Będzie można też ograć w Wawie od dzisiaj do wtorku
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2015, 09:58:19 wysłana przez lwronk »

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kurwa... Mowie zostanę w wawie do wtorku. Ale co ja tam będę robil. I przyjechalem do domu... Nosz kurwa mac. Jakoś w styczniu?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Nazwy[...]wywodzi się od wulkanów.
A nieprawda, bo od pizzy :D.
Paczki z głów!

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Kurwa... Mowie zostanę w wawie do wtorku. Ale co ja tam będę robil. I przyjechalem do domu... Nosz kurwa mac. Jakoś w styczniu?

Za jakiś czas na stałe bedzie u mnie jeden egzemplarz do zmacania takze o Wawę możesz byc spokojny :)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kurwa... Mowie zostanę w wawie do wtorku. Ale co ja tam będę robil. I przyjechalem do domu... Nosz kurwa mac. Jakoś w styczniu?

Za jakiś czas na stałe bedzie u mnie jeden egzemplarz do zmacania takze o Wawę możesz byc spokojny :)

Dogadamy się :D
Jakie alkohole Pan preferuje? I dlaczego czysta? :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
#typowyKamil

Spoiler

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Etna bardzo bardzo!  :-[
Jezus żyje!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
36041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
180 Odpowiedzi
49962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
85 Odpowiedzi
26530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2015, 17:40:10
wysłana przez Amal_68
0 Odpowiedzi
1709 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 19:13:07
wysłana przez mastEr_eXplorer
11 Odpowiedzi
5108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2017, 12:54:36
wysłana przez satarello