Autor Wątek: Avernus Guitars- Imperium kontratakuje.  (Przeczytany 68286 razy)

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
... sporo zależy od odmiany, ktorych też jest kilka. Robiłem proby jakiś czas temu na innym kawałku z tej deski i nie straciło rysunku. ;)...

Dokładnie - różnice w ramach odmian,  bedzie pieknie w takim razie.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Wiadomo – dać to się da zrobić burst i na hebanie.  ;) Tylko właśnie nie bardzo jest sens. ;) Jakiekolwiek barwienie tak ciemnego drewna również odpada (przynajmniej w mojej konserwatywnej wyobraźni ;) ), zostaje więc pozostawienie drewna takim, jakie jest. A jest piękne!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wiadomo – dać to się da zrobić burst i na hebanie.  ;) Tylko właśnie nie bardzo jest sens. ;) Jakiekolwiek barwienie tak ciemnego drewna również odpada (przynajmniej w mojej konserwatywnej wyobraźni ;) ), zostaje więc pozostawienie drewna takim, jakie jest. A jest piękne!

Jestem bardzo ciekaw, co tutaj jeszcze finish wyciągnie :)

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Mnie się podoba, tylko, na Odyna, gorzej dobranego tła do oceny proporcji kształtu chyba nie można było dobrać :P

( Obraz usunięty.)

Teraz lepiej? :)
We're getting there. To teraz jeszcze naciągnij prześcieradło :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ostatnio zwiedzając warsztat natknąłem się na coś takiego ;)


Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Trochu  krzyfo te som
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Bo póki co tylko przymiarka i jeszcze nie przykręcone ;)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ale weź zainwestuj w bezlusterkowca, dokup używaną stałkę, wpuść trochę światła dziennego i fotki takich detali będą wyglądać kwadrylion razy lepiej. ;)
Wiem, że pewnie "a to bo to na szybko cyknięte", no ale takimi fotkami z "work in progress" wrażenia w internetach nie zrobisz.
Choćby tutaj pierwsza lepsza fotka od kolegi ze wschodu. ;)

Najzwyklejsze zdjęcie leżącego gryfu, ale trochę plastyki obrazu, lepsze światło i od razu "czuć piniondz" w tym, co jest na zdjęciu.
« Ostatnia zmiana: 05 Lut, 2017, 13:25:56 wysłana przez aciek_l »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Rada jak najbardziej na miejscu. Marketing pszede fszytskim
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Przymierzam się powoli, chociaż temat obróbki mnie lekko przeraża ;)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
To się bierz za tutoriale, albo znajdź kogoś w okolicy, kto Ci pokaże jak obrabiać. Jesli umiesz obsługiwać komputer, to absolutne podstawy zajma kilkanaście minut. ;)

Tak wygląda RAW bez absolutnie niczego (czyli gorzej, niż gdyby zrobić jpg na jakims profilu podbijającym nieco kolory, czy kontrast):

A tutaj po dosłownie kilkunastu sekundach ruszania podstawowymi suwaczkami (ekspozycja, kontrast, nasycenie):


Światło przede wszystkim. To od Padalki, które wrzuciłem, to też praktycznieże surówka, tylko właśnie światło i plastyka robią swoje.
Wiesz, że Ci kibicuję, ale wrzucając publicznie takie zdjęcia, hype-u nie zbudujesz. Masz ładne drewno, a na tym zdjęciu nawet nie widać, czy to drewno, czy pomalowany na czarno gryf.


E: Ku*wa, ależ fantastyczny był ten Carvin! :D



Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Chyba rzeczywiście czas przysiąść do foto.  :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Tak wygląda RAW bez absolutnie niczego
I to wolę w tym konkretnym przypadku :)
Paczki z głów!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@aciek_l tyle, że kitowym 18-55/4-5.6 czy innym szajsem takiego foto nie zrobisz ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@aciek_l tyle, że kitowym 18-55/4-5.6 czy innym szajsem takiego foto nie zrobisz ;)
Toteż napisałem wcześniej o bezlusterkowcu i stałce. :) Sam mam jako bardziej mobilny aparat używanego A6000 i jestem bardzo zadowolony. Sigmę 30 2.8 można kupić za jakieś 500 zł. A to już przyzwoite parametry "do wszystkiego". Sony 50/1.8 kosztuje około 1k i on da bardzo fajne ciasniejsze kadry. Nie jest to FF z 50/1.4, ale cena też inna, a efekty powinny być przyjemne.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Panie, Canon 5D Mark I z Canon 50/1.4 USM, to jak się dobrze poszuka, poniżej 2kPLN, a z 50/1.8 STM, który moim zdaniem jest dużo ciekawszym wyborem, poniżej 1.5kPLN :P a do takich fotek, po co ISO 25600? :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
No i to też racja. Do takich zdjęć, czy nawet studyjnych później przy sztucznym oświetleniu 'piątka' da radę.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Aparatu jeszcze nie kupiłem, ale chyba broni się mimo jakości zdjęcia :)


Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Aparat sam dobrych fotek nie zrobi niestety, tak jak gitara sama nie zagra. Powierzyłbym archiwizowanie metodą zdjęciową komuś kto się na tym zna i potrafi :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Aparatu jeszcze nie kupiłem, ale chyba broni się mimo jakości zdjęcia :)

( Obraz usunięty.)


Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Trochę się u nas ostatnio zadziało, także wrzucam update


Na pierwszy ogień idzie pierwsza gitara w nowym kształcie DC i przy okazji, pierwszy Avernus z multiskalą





Z pozostałych nietypowych rozwiązań, gitara ma progi z czystego tytanu, mostek z wenge robiony na zamówienie i nowy profil topu, który trochę lepiej widać tutaj:





W efekcie, gitara nie ma żadnych denerwujących kantów, czy innych uprzykrzających granie krawędzi na korpusie. Jak Wam się podoba?

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Rozumiem, że 1 zdjęcie nie jest materiałem promocyjnym? Widziałem niby na stronie, no ale wolę dopytać.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Jest zdjęciem zrobionym i podesłanym przez klienta. Terminy były w przypadku tej gitary na tyle napięte, że zanim była możliwość zrobienia porządnej sesji, trzeba było lecieć do Brukseli, bo bilety były kupione sporo wcześniej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
36041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
180 Odpowiedzi
49971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
85 Odpowiedzi
26530 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2015, 17:40:10
wysłana przez Amal_68
0 Odpowiedzi
1710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 19:13:07
wysłana przez mastEr_eXplorer
11 Odpowiedzi
5108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2017, 12:54:36
wysłana przez satarello