Autor Wątek: NGD Skervesen Tamandua Custom  (Przeczytany 17461 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #25 12 Wrz, 2016, 12:30:40 »
Nie, to nie było do Ciebie, tylko oczywiście ogólnie. Chiński paździerz, zostanie chińskim paździerzem bez względu na zaklęcia. Też mam doświadczenia z wiosłami z różnej półki i na te w których trzeba grzebać, nie mam już ani czasu, ani nerwów.

To ja tylko wtrącę, że ostatnio kupiłem nówkę sztukę Fendera Stratocastera Custom Shop (taki wypas, że miał dużo cyferek i literek w nazwie), bo chciałem wreszcie spróbować PORZĄDNEGO strata (wiem, oksymoron). Był tak porządny, że miał jeden próg z którego dźwięk nie chciał się wydobywać mimo usilnych negocjacji... wrócił skąd go kupiłem i poczekam pewnie kolejne kilka lat, żeby znowu spróbować eFa.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #26 12 Wrz, 2016, 12:51:03 »
Podstrunnica ma zerowy wpływ na brzmienie podłączonego do pieca wiosła

Dupa tam :D

Nie jestem złotouchym, ale ciężko mi uwierzyć, by w kilku znanych mi przypadkach atak, sprężyna, strzał, nawet wkurwiająca szczekliwość były spowodowane czymś innym niż sensowny kawałek hebanu na podstrunnicy. Bo reszta wiosła, to np. był przeciętny i nawet nie za ładnie cięty klon, jakiś dmuchany machoń i cztery wkręty, którym to było połączone. Bardzo podobne wiosła, ale z palisandrem na postrunnicy zachowywały się równiej, mniej wściekle, dla kogoś lepiej, dla kogoś gorzej.

Wiem, wiem, sam się wkurwiam, jak takie rzeczy czytam, szczególnie gdy urastają do rangi prawd objawionych i imponderabiliów. No, ale o ile kapacitorków z 56' bym nie szukał na targu w Marakeszu, o tyle pewne materiały podstrunnic naprawdę podejrzewam za sprawców różnych zjawisk dziejących się po podłączeniu do pieca. Może się mylę, w zasadzie to bez znaczenia.

Może ma jakiś wpływ, nie wiem, nie znam się za dobrze :D Uważam, że to są zjawiska z dziedziny psychoakustyki i jeśli uważasz, że wiosło X gra cieplej ze względu na podstrunnicę, to ci będzie grało cieplej. Obserwacja predestynuje wynik ;)

Problem w tym, że zawsze omawiane przypadki są "bardzo podobne", nigdy nie słyszałem testu, w którym ktoś zerwał podstrunnicę, wymienił na inną, wszystko ładnie nagrał przed i po, wymienił struny na te same, zrobił setup co do mikrona i opublikował.

A tymczasem mając metrową deskę, przecinając ją na pół masz dwie różne charakterystyki. Z jednej części wyjdzie gitara zajebista, z drugiej paździerz i nikt oprócz matki natury nie wie jak to jest zrobione.

Zmiennych jest od chuja i kompletnie nie wiem dlaczego akurat wszyscy uparli się na te podstrunnice?

Cytuj
ja tylko wtrącę, że ostatnio kupiłem nówkę sztukę Fendera Stratocastera Custom Shop
Nieszczęścia chodzą Fenderami. Dlatego nigdy nie miałem, ani pragnąłem żadnego fendka z kastąszopy. Nie jarają mnie też wyjebane volkswageny :D
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2016, 12:57:44 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #27 12 Wrz, 2016, 13:26:12 »
A tymczasem mając metrową deskę, przecinając ją na pół masz dwie różne charakterystyki. Z jednej części wyjdzie gitara zajebista, z drugiej paździerz i nikt oprócz matki natury nie wie jak to jest zrobione.

Zmiennych jest od chuja i kompletnie nie wiem dlaczego akurat wszyscy uparli się na te podstrunnice?
Dokładnie. Dwie gity o tej samej specce na papierze potrafią zagrać zadziwiająco inaczej, tak więc bym tu na podstrunnice winy nie zwalał, chyba, że gdzieś na samym końcu...
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #28 12 Wrz, 2016, 13:36:26 »
Pewnie, że macie rację. Raz, jak jednego lutnika poprosiłem, żeby odkleił na chwilę podstrunnicę i założył inną, celem przetestowania wpływu na sound, to spojrzał na mnie, jakoś tak, nie wiem, od miski - i potem już nigdy to tego tematu nie wracaliśmy.

:D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #29 12 Wrz, 2016, 13:42:12 »
Dlatego wszędzie powinno się montować EMG, wtedy nikt by nie marudził, że jedna gitara gra tak, a druga inaczej.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #30 12 Wrz, 2016, 13:57:50 »
Miałem trzy gitary z hebanem na podstrunnicy i miały coś wspólnego w brzmieniu. A konstrukcyjnie jedna całkowicie odstawała. Prawda pewnie leży gdzieś po środku. ;) Trafiają się kawałki drewna o skrajnych wartościach czegokolwiek, co wpływa na brzmienie, ale jakąś średnią można pewnie wyciągnąć. Oczywiście ze zdrowym rozsądkiem i bez przyjmowania w ciemno, że mahoń muli (mój Carvin CT6 z mahoniowym korpusem jest jedną z najjaśniejszych i najszybciej się odzywających gitar jakie miałem. A może to kwestia hebanowej podstrunnicy? :P ) Jeśli jest inaczej, to całe gadanie o gatunkach, poszukiwaniu nowych konfiguracji i eksperymentach okazuje się nic nie warte, a dopłaty do ciekawszych drewien dają tylko efekt estetyczny. ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #31 12 Wrz, 2016, 14:01:28 »
Zapomniałem jeszcze o tym, by każdy podpatrzył jak Ola Englund kręci wzmaki. Wtedy bogaci przestali by świrować swoimi Mesami i 5150 przed biedniejszymi posiadaczami Marszali MG 15.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #32 12 Wrz, 2016, 14:13:46 »
W jednym filmiku właśnie odpowiadał na zarzut, że różne wzmaki brzmią u niego bardzo podobnie. Dlaczego? Bo większość brzmienia to paczka i (w przypadku nagrania) mikrofon. :)
BTW: drugi gitarzysta ode mnie z zespołu grał na Labodze Beast 30W i jakiejś taniej paczce Marshalla 1x12. Gdy przesiadłem się na 2x12, jemu sprzedałem moją Hesu 1x12. Głośnik ten sam, co w Marshallu, a brzmienie nieporównywalnie lepsze. Potem zmienił wzmaka na ENGL Thunder. I na małym hesu było kiepsko. Na moim 2x12 lepiej, ale bez szału. Okazało się, że ten mały, spisany na straty Marshall radzi sobie najlepiej i Thunder z nim brzmi naprawdę dobrze. :) Loteria… ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #33 12 Wrz, 2016, 14:14:38 »
Znaczy się kręci dobrze, czy chujowo? Bo kilka razy tego słuchałem i brzmi podobnie do jakiegoś groźnego odkurzacza.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #34 12 Wrz, 2016, 14:19:27 »
Znaczy się kręci dobrze, czy chujowo?

Kręci tak samo.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #35 12 Wrz, 2016, 14:23:57 »
To prawda. Sukcesu jeszcze bym upatrywał w bardzo chytrym umiejscownieniu basu w miksie, który z wiosłem daje bardzo zwarty sound. Bo niestety nasze wycacane gitarki są instrumentami bzyczącymi i wkurwiającymi i się wcale nie dziwię dlaczego.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2016, 14:31:30 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 044
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #36 12 Wrz, 2016, 14:56:56 »
To prawda. Sukcesu jeszcze bym upatrywał w bardzo chytrym umiejscownieniu basu w miksie, który z wiosłem daje bardzo zwarty sound. Bo niestety nasze wycacane gitarki są instrumentami bzyczącymi i wkurwiającymi i się wcale nie dziwię dlaczego.

Dlatego od kilku lat popieram działania mało znanej marki-> Air Guitars.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #37 12 Wrz, 2016, 15:12:07 »
To prawda. Sukcesu jeszcze bym upatrywał w bardzo chytrym umiejscownieniu basu w miksie, który z wiosłem daje bardzo zwarty sound. Bo niestety nasze wycacane gitarki są instrumentami bzyczącymi i wkurwiającymi i się wcale nie dziwię dlaczego.

Dlatego od kilku lat popieram działania mało znanej marki-> Air Guitars.

Powinna być w każdym domu:
http://www.air-guitars.net/electric/electric.html

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #38 12 Wrz, 2016, 15:28:37 »
To prawda. Sukcesu jeszcze bym upatrywał w bardzo chytrym umiejscownieniu basu w miksie, który z wiosłem daje bardzo zwarty sound. Bo niestety nasze wycacane gitarki są instrumentami bzyczącymi i wkurwiającymi i się wcale nie dziwię dlaczego.

Dlatego od kilku lat popieram działania mało znanej marki-> Air Guitars.
Powinna być w każdym domu:
http://www.air-guitars.net/electric/electric.html
Do kogo ostatnio nie pójdę to każdy ma. Nie wiem, może czy to jakiś rządowy program airguitar+?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #39 12 Wrz, 2016, 15:37:30 »
Wersję Air również mamy w Skervesenie, od 2013. Łącznie z flightcasami :)

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.336693186445985.81871.228523443929627&type=3

Paczki z głów!

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #40 14 Wrz, 2016, 12:20:03 »
Hola Amigos!

Przymierzałem się do testów Wróblowego Skerva jak rak do jebania, ale wczora z wieczora udało się wreszcie zrobić sensowny macing.  Jeśli chodzi o brzmienie wiosła, to zaryzykuję stwierdzenie, że występuje ono. Powiem więcej - jak się tymi pstryczkami dynda, to się to brzmienie zmienia. Znaczy, że pstryczki działają. Gałka robi ciszej-głośniej, więc też działa. Gra jak tele. Zajebiste tele. Gdyby mnie ktoś zapytał jak bym porównał brzmienie tego tele do innych tele jakie miałem, to bym je porównał. Mam tu na myśli to, że jest ono porównywalne (czyli z tej same ligi) do Suhrów i Ferdków z Custom Shopu, których miałem kilka na przestrzeni lat. Ale o brzmieniu nie ma co więcej pisać, bo jak ktoś chce się dowiedzieć jak brzmi rasowe tele, to niech sobie odpali płytę Rolling Stonsów albo Brada Paisleya. Jak umie tak zagrać, to na tym Tamadułu będzie miał tak samo. Napiszmy zatem o całej reszcie czyli fit&finish&style. Tak się składa, że o ile Wru może pisać godzinami o urodzie flejmtopów i lakierów w kolorze "Sopot Baltic Beach Sunrise", tak ja mogę pisać godzinami o precyzji wklejenia bindingu, spasowania gryfu z deską czy setupu. Żeby poprzeczka nie była umiejscowiona za nisko wzięliśmy do testów porównawczych to co mieliśmy najlepszego - trzy Siury w wypaśnej specce, dwa Persy w 10 Topach i cztery Gibony z kastą chlewu. Cmokalim, macalim, szukalim i nic nie znaleźlim. Jakość wykonania, dobór klocków, fretwork, finisz, spasowanie, binding, markery i cały pozostały szajs w Skervie jest na DOKŁADNIE TAKIM SAMYM poziomie jak w PRSach czy Suhrach. To już nie jest pukanie do pierwszej ligi, to już jest pierwsza liga. Nie wiem tylko czemu gryfowy pickup ma srebrną puszkę przy złotym hardware, ale to obniża moją ostateczną ocenę o 0,1%. Gibsony wykonane są gorzej. Sory Panie John Gibson. Idź Pan na korepetycje z posługiwania się pilnikiem albo przestań Pan pić w pracy. Oczywiście nadal kocham moją świnię czarną najbardziej na świecie, ale smutno trochu, że wiosło za 7K$ ma binding gorzej zrobiony niż Skerv. Oczywiście napaliłem się jak Burek na szynkę. Chcę.

Na koniec zgadzam się z Wru w kwestii profilu gryfu - wprawdzie do tego asymetrycznego można się dość szybko przyzwyczaić, ale krzywda by się nie stała gdyby w ofercie znalazło się jakieś klasyczne C jako opcja.

Konkudując - jeśli wszystkie Skervy są tak wykonane, wykończone i tak brzmiące, to przy odrobinie zaangażowania w promocję marki można być spokojnym o przyszłość firmy.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #41 14 Wrz, 2016, 12:34:23 »


Czekam na test :D
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #42 14 Wrz, 2016, 12:48:52 »


Czekam na test :D

Jest to niemożliwością, gdyż Wróbel nie mieści się już w kadrze, a mi się łapy za bardzo trzęsą i nie dam rady utrzymieć ajpada.

Orange

  • Gość
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #43 14 Wrz, 2016, 12:51:36 »
Zorro: comeback. The.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #44 14 Wrz, 2016, 13:17:11 »


Czekam na test :D

Jest to niemożliwością, gdyż Wróbel nie mieści się już w kadrze, a mi się łapy za bardzo trzęsą i nie dam rady utrzymieć ajpada.
I myślisz, że tą tanią wymówką się wykręcicie? Do ajpada można statyw i obiektyw szerokokątny kupić ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #45 14 Wrz, 2016, 13:29:05 »


Czekam na test :D

Jest to niemożliwością, gdyż Wróbel nie mieści się już w kadrze, a mi się łapy za bardzo trzęsą i nie dam rady utrzymieć ajpada.
I myślisz, że tą tanią wymówką się wykręcicie? Do ajpada można statyw i obiektyw szerokokątny kupić ;)

Tania nie tania, ale akcesoria drogie. My już w wieku przedemerytalnym, na leki ledwo starcza.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #46 14 Wrz, 2016, 13:56:25 »
gdyż Wróbel nie mieści się już w kadrze

Oj, kaman. Niech dalej stanie i po problemie.

:D

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #47 14 Wrz, 2016, 14:19:46 »
gdyż Wróbel nie mieści się już w kadrze

Oj, kaman. Niech dalej stanie i po problemie.

:D

To musielibyśmy kręcić na lotnisku, a tam z kolei mnie nie wpuszczą z moją zakazaną mordą.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #48 15 Wrz, 2016, 22:04:40 »
To może chociaż molo w Sopocie?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD Skervesen Tamandua Custom
« Odpowiedź #49 15 Wrz, 2016, 22:41:13 »
Czytam po dłuższym czasie ten wątek i chcecie mi wmówić, że heban w moim Chibsonie nie zmienia jej z paździerza w killer-maszynę? :(

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
54 Odpowiedzi
34649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2015, 22:13:25
wysłana przez sify11
Skervesen 4AP

Zaczęty przez commelina « 1 2 ... 6 7 » Gitary 7-strunowe

157 Odpowiedzi
78665 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2014, 23:03:11
wysłana przez mondomg
46 Odpowiedzi
45006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg
MG-r. Skervesen?

Zaczęty przez 2BeFree « 1 2 ... 5 6 » Wzmacniacze i kolumny

148 Odpowiedzi
40661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2016, 18:15:21
wysłana przez Amal_68
8 Odpowiedzi
6118 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2015, 20:10:02
wysłana przez Franq