Autor Wątek: MG-r. Skervesen?  (Przeczytany 38081 razy)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
MG-r. Skervesen?
« 10 Lip, 2015, 20:59:25 »
?

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #1 10 Lip, 2015, 21:04:55 »
Nie wyciągnęli wniosków z gitar i znowu zrobili krzywe klucze.
W dodatku się kręcą  :o

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #2 10 Lip, 2015, 21:29:56 »
No, i co ?

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #3 10 Lip, 2015, 21:48:04 »
jest zapotrzebowanie to czemu nie  :-\

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #4 10 Lip, 2015, 21:52:28 »
Wiem co powiesz @commelina ale nazwijcie go "mgr. Skervesen"  :angel:

Zomballo

  • Gość
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #5 10 Lip, 2015, 22:14:10 »
Nie ten topic!



Oh wait!



Czaaaaaad! :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #6 10 Lip, 2015, 22:36:22 »
Faktycznie nie ma co powielać tematu, jest na niebieskim dywanie ;).
Nie mniej poki co skupimy sie na tym by dobrać głosniki i kolumnę . Ten pierwszy po prostu bedzie jaki jest, a co dalej pomyślimy. Marek dał wiedzę my ideę i to co chcielibyśmy usłyszeć. Wzmacniacze będą z logo Marka i naszym. Jego firma, nasz model. Wykonanie: Metalurgia i elektryka po jego stronie reszta nasza. Do pieca dorabiamy kolumnę 212 , ma byc komplet , zgrany komplet.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #7 10 Lip, 2015, 23:24:50 »
a kiedy do ogrania ?
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #8 11 Lip, 2015, 00:27:24 »
New djent starter pack :P
.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #9 11 Lip, 2015, 09:43:35 »
Nie taki starter i nie dźięt. Jest w okolicy "zajebiście obiecująco".
Paczki z głów!

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #10 11 Lip, 2015, 10:47:02 »
Robi się ciekawie. Z chęcią posłucham tego Waszego wynalazku ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #11 11 Lip, 2015, 10:52:01 »
Bardzo się cieszę z takiej współpracy, głównie dlatego, że zawsze z całego serca życzyłem tego co najlepsze manufakturze i samemu Markowi. Bardzo chętnie ograłbym to co z tego wyjdzie. Fajnie było by jakby to był pierwszy z jego wzmaków, który by się lubił z V30 ;) bo dotychczas było tak, że albo się tolerowały, albo nie lubiły.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #12 11 Lip, 2015, 11:35:05 »
Trochie pomęczyłem dzisiaj to cudo i powiem tak. Wczoraj po pierwszym podłączeniu ..hm wchoii jasno, ale tez grane jest na "kupta Engla" a'ka @zerotolerance   ;) 412 na v30. Dzisiaj na spokojnie pogałeczkowałem i sie okazuje, ze można znaleźć sporo ciekawych rzeczy, bardzo ciekawych.
Korekcja działa bardzo sprawnie wiec i mały ruch powoduje ciekawe zmiany. Może bede bezczelny ale stawiając go obok 5150 nie miałbym żadnych kompleksów wrecz wybrałbym Marka piec. ( no bo niby co mam teraz powiedzieć :P )
Az sie sam nie mogę doczekać co usłyszymy na naszej paczce. Zaplanowane są Wizardy ale na V30 przy 212 tez bede chciał to sprawdzić.
Wg Marka, bo nie sprawdzaliśmy, petla jest transparentna , do koncówki dodana kolejna innowacja Marka ,głębia ,cokolwiek to znaczy, dzieje się zacnie. Warto było.
NO i co wązne dla niektórych jest to, konstrukcja point 2 point.
« Ostatnia zmiana: 11 Lip, 2015, 11:37:56 wysłana przez commelina »

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #13 11 Lip, 2015, 12:07:33 »
FendMess najlepiej mi się dogadywał z Governorem (V30 siały piachem), za to Vulture zapierdala na Hesu 212 V30 :) Marek zawsze wskazywał Emi i jakoś tak chyba na początku pod takowe robił ...

QWA ślina mi leci, żeby to pomacać :) jak zapakujecie w budę (head) wsadźcie PLEXE i biały zimny LED od góry ;)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #14 11 Lip, 2015, 12:14:50 »
kolejna innowacja Marka ,głębia ,cokolwiek to znaczy, dzieje się zacnie. Warto było.
NO i co ważne dla niektórych jest to, konstrukcja point 2 point.

Pod nazwą tej gałki kryje się na 99% działanie gałki resonance z 5150, czyli odcina część niskich częstotliwości docierających do inwertera z pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego. W skrócie "podbija" niskie częstotliwości w końcówce mocy ;)
P2P jest spoko do robienia modów i do prostych wzmaków. Jednak robienia wzmaka 3-4 kanałowego z dużą ilością modów to jest samobójstwo dla konstruktora :D wiem co piszę haha. No i ładnie wygląda jak ktoś to starannie poskłada.

Trzymam kciuki za wzmak :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #15 11 Lip, 2015, 12:20:09 »
Wczoraj po pierwszym podłączeniu ..hm wchoii jasno

Bo to tak z opiniami nie grających na lampie, na żywo ;). Paka 412 nie jest do grania na 20m2, solo :D. I jeszcze stania naprzeciwko... No i trzeba wszystko ze sobą zmeczować (piec-paka-gita-pikapy), co uczynimy. Już wczoraj słyszałem zajebisty potencjał, a po dzisiejszym telefonicznym testimonium Jarka jestem na granicy pewności zajebistości.
Pewnie będzie i tak, że pojedzie gdzieś na testy, porównanie, zrobienie filmiku ;).
Paczki z głów!

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #16 11 Lip, 2015, 12:25:27 »
Wczoraj po pierwszym podłączeniu ..hm wchoii jasno

Bo to tak z opiniami nie grających na lampie, na żywo ;). Paka 412 nie jest do grania na 20m2, solo :D. I jeszcze stania naprzeciwko... No i trzeba wszystko ze sobą zmeczować (piec-paka-gita-pikapy), co uczynimy. Już wczoraj słyszałem zajebisty potencjał, a po dzisiejszym telefonicznym testimonium Jarka jestem na granicy pewności zajebistości.
Pewnie będzie i tak, że pojedzie gdzieś na testy, porównanie, zrobienie filmiku ;).
Pierwszy :D

Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #17 11 Lip, 2015, 17:51:00 »
Zapewne tak będzie, jednak przejmować sie bedziemy jeśli sugerowana przez nas paczka nie bedzie spełniała oczekiwań. Wszystkim nie dogodzisz, nie ma szans. Po za tym obawiam sie ze bedzie kilka sugerowanych paczek, ale to odległa droga, w każdym razie plany i marzenia są. Zaczynamy od Wizadrów potem V30 i coś jeszcze, ale nie pamietam jak to sie nazywa :P
Po tym co dzisiaj słyszałem jestem optymistycznie nastawiony nawet na V30 ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #18 11 Lip, 2015, 17:51:26 »
I tu Łysy poruszył sedno tematu, nie ma co kombinować z głośnikami, 90% ludzi nie będzie kupować "zestawu", a na rynku wtórnym handel takimi "zestawami" jest jeszcze mniejszy. Oczywiście zrobicie jak uważacie, ale wzmak ocenią ludzie po tym jak gada na 5-7 najpopularniejszych kolumnach, z których większość będzie na Vintage 30.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #19 11 Lip, 2015, 18:15:06 »
Stivo dobrze gada. Wytłikujcie piec, żeby się obronił na 1960, 2x12 recto i bugerze, a będzie Wam dany grejt sakses. Trzymam kciuki.

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #20 11 Lip, 2015, 18:47:12 »
Idąc tym tropem to QWA testujcie na Harley Betonie bo najwięcej tego idzie ;), a tak poważnie - nie uważam, żeby zestaw był zła opcją - uważam, że jest najlepszą w zasadzie bo jest 100% spasowany jak trzeba i daje brzmienie zamierzone.

Zmiana jednego z elementów będzie należała do przyszłego posiadacza, a "wy" dajecie bazę, brzmienie konkretne. Z tego co jakąś tam historię MG znam i kilka wzmaków macałem do Marka to ewolucja szła od bliższego-dalszego wzorowania na istniejacych do momentu gdy Marek zaczął tworzyć swoje brzmienie. Wiem, że był czas, że V30 nie banglała za dobrze (podkreślę, że miało to więc wiem). Tak jak FM chodził na Governorach nie chodziła na V30, a tak jak V30 jedzie mega na Vulture, tak Gov. był ciemny, wycofany i nie żarł tak.

Ja na waszym miejscu szedłbym w konkret zestaw, a znając Marka dupy nie da i będzie to gadać i z V30 i z Harleyem i z Marshallem ... tylko inaczej :)

Jak zagada set to zrobi się także i mit jak o DR-ce i paczce w komplecie - QWA gada każdemu zawsze :) ... tak przynajmniej słyszałem :) :) :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #21 11 Lip, 2015, 19:01:15 »
O, właśnie - zapomniałem o Betonie :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #22 11 Lip, 2015, 19:25:25 »
Odpowiedz na pytania proszę.

...a tak poważnie - nie uważam, żeby zestaw był zła opcją - uważam, że jest najlepszą w zasadzie bo jest 100% spasowany jak trzeba i daje brzmienie zamierzone.

Ile razy kupowałeś/sprzedawałeś cały zestaw? A ile razy sam head czy kolumnę?

..."wy" dajecie bazę, brzmienie konkretne...

Właśnie baza powinna raczej być jak sama nazwa wskazuje czymś od czego się zaczyna. Wykładać hajs na wzmak + dedykowana kolumna do niego, to chyba mało kto może sobie pozwolić, tym bardziej, że w tym budżecie (jakiego się spodziewam) większość osób ma już jakąś tam kolumnę 412/212.

Nie chcę nic hejtować, nie mam takiego zamiaru, ale prawa rynku są dość ostre i myślę, że niestety, ale jak chce się zarobić to trzeba być bardziej niż mniej mainstreamowym w podejściu do takiego zamkniętego grona odbiorców jak gitarzyści. Tym bardziej, gdy wzmak ma 3 kanały, z czego dwa do siania zła i zniszczenia, a prawda taka, że większość gitarzystów uskuteczniających taką muzykę używa V30.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #23 11 Lip, 2015, 19:34:13 »
Opcja kupna samego head'a pewnie też będzie więc o chuj wam chodzi ;)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: MG-r. Skervesen?
« Odpowiedź #24 11 Lip, 2015, 20:08:53 »
@Stivo2005 całe życie bym tak kupował ... ale nigdy nie było mi to dane z prostych powodów:

1 - nie mam kasy
2 - nie kupuje "nowych gratów" (w 99%) bo patrze pkt. 1

Muszę posiłkować się opcją: kup taniej - sprzedaj drożej, zmień "kupę" na "szajs" potem na coś semi-sprzetowego, żeby dojść do tego czego chcę :)

Jakbym wychodził z punkt: mam siano kupuje nowe to na bank byłby to SET bo idę piorę z półki całość sprawdzam czy mi pasuje jak tak to biorę jak nie to nie biorę, z czasem jak to w większości wypadków bywa zaczyn się eksperymentować i wtedy zmieniać, szukać, kombinować.

Nie ma chyba sprzętu TOTALNIE uniwersalnego, a z tego co widzę to albo CYFRA jedzie w raku albo 2-3 wzmaki + tona kostek, albo kompromis.

A jak wiesz, że Mesa Horizontal ma taki, a taki wymiar + V30 i zapierdziela, to wiesz, że kupując coś zbliżonego powinno zagadać w sposób zbliżony :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Skervesen 4AP

Zaczęty przez commelina « 1 2 ... 6 7 » Gitary 7-strunowe

157 Odpowiedzi
75440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2014, 23:03:11
wysłana przez mondomg
46 Odpowiedzi
41785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg
22 Odpowiedzi
8637 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2015, 15:15:58
wysłana przez Orange
8 Odpowiedzi
4494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2015, 23:14:20
wysłana przez commelina
Skervesen Nebelung 8

Zaczęty przez Franq « 1 2 » Custom shop

35 Odpowiedzi
13770 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2015, 21:33:44
wysłana przez Franq